Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

jahodka11
24. máj 2010

ahojte, tak my dnes pojdeme do skolky pre roshodnutie, zatial som tam nestihla ist..asi budeme posledni 🙂 ale stacilo mi, ze mi volali a zobrali nas a potom sme boli mimo, maly chory a ja som aj zabudla, ze tam mam ist...no riaditelka asi nechape 😉

lamada181
24. máj 2010

ahojte aj mi nastupujeme do skolky v septembri maly ma 2 roky a dcera uz 5 rokov tak mi zacne veselo teraz joj a uz pomali nakupujem lebo nasa skolka ma velke poziadavky joj

pemar
24. máj 2010

Ahojte,
tak aj nas zobrali do skolky od septemra, uz sa velmi tesime. Neni tu nahodou niekto co nastupuje na Sancovu do Bratislavy?
no uz to mame vsetci za par, neuveritelne ako tie dietky rychlo vyrastli...

dtimi
25. máj 2010

ahojte....capy,mas v tom pravdu.Neviem ako v ba,ale v nasom meste je to tak,ze skolky su full plne (okrem jednej sukromnej 😀 ),a jasliach maju po cely rok volne miesto,hm.... 😒 .Mark tam bude na zaciatku iba do pol 1-ej,ja najneskor vtedy skoncim v skole.To kvoli tomu lebo este stale ho dojcim a bezomna by asi nezaspal v skolke 🙂

macocha
25. máj 2010

Veru pemar, už je to menej ako 100 dní. Aj som rozmýšľala, kedy malej urobím nejaké počítadlo na spôsob strihacieho metra alebo čo, lebo ona sa tak tešila. Ale teraz už vychladla a v tom vidím trochu problém. Keď som jej asi 2 týždne opakovala že ešte nie, až od septembra - čomu samozrejme nerozumie - tak už to vzdala 😒 Škoda, že sa nedalo využiť to prvotné nadšenie, aj tá adaptácia by asi išla ľahšie.

libka1
25. máj 2010

my sme zo skolky nedostali ziadne instrukcie co kupit, tak mozno este poslu... alebo povedia prvy den ked sa tam dovalime 😀
lamada ake poziadavky ma ta skolka?

libka1
25. máj 2010

to pocitadlo je dobry napad 😉

trixi
25. máj 2010

ahojte, mne riaditelka povedala, ze vsetky instrukcie dostanem cca 1 tyzden pred nastupom do skolky.
V nasom meste vraj zo 600 deti, ktore sa hlasili do skolky, prijali 200. Vcera mi to hovorila kamaratka, vraj bol clanok v miestnych novinach.

veverca
25. máj 2010

trixi- dobrý pomer... 😝

pemar
25. máj 2010

ahojte, tak my sme dostali za ulohu prvy den doniest balik toaletaku, tekute mydlo, osviezovac vzduchu 😀 , balenie papierovych vreckoviek a 1 nazuvky ( neviete kde take cosi predavaju? ci to mam usit?) ale to su take normalne poziadavky sa mi zda. mate niekto aj daco extra co treba zaobstarat? tiez by ma to zaujimalo...

capy
25. máj 2010

ahojte
dtimi aj u nas je velky boj o skolky. je to hrozneee ☹ ☹ ☹
pemar aj u nas v skolke nosime: toaletny papier, tekute mydla, papierove vreckovky,(navleky my memame, my sa vyzuvame), potom je to dar skole a ZRPŠ, a na pranie pradla sa prispieva. potom su to vykresy a plastikolky... a to co potrebuju.

trixi
26. máj 2010

ahojte, naco su nazuvky? Co to je? A pre koho? A co su to plastikolky? Vidim, ze mam poriadne nedostatky v terminologii 😀 😀 😀
To kazdy rodic musi doniest tekute mydlo, vreckovky, toaletak? V Matkovej triede bude 24 deti, to keby kazdy doniesol, tak maju dobru zasobu.

jonatanka
26. máj 2010

no sa mam na co tesit 8ho mame stretnutie z riaditelkou skolky a prve informacie ohladom nasich deti, tak si pre istotu vezmem pero a papier a pozapisujem veci, co bude treba nakupit 😉

ena
26. máj 2010

Nazuvky budu asi navleky, nie? 🙂 My mame v satni pre rodicov, ked idu pre deti, aby sa nemusli vyzuvat.
U nas bolo minuly rok pri nastupe treba doniest: potvrdenie od lekara, kopiu karty poistenca, 10 ks papierovych vreckoviek, 2 ks mydla a 1 ks toaletneho papiera.
Obliecky na paplon (2 ks), uteraciky (2 ks) maju deti erarne. Vankusiky nemaju, kto chce, ma svoj z domu.

dtimi
26. máj 2010

Ahojte...trixi,v našej škôlke netreba priniesť,aspoň mi to tak povedali,ale ja pre istotu donesiem po nástupe,veď to bude aj pre moje dieťa 🙂 ................pemar,nazuvky môžeš zohnať v nemocnici,vieš sú tam automaty s takými farebnými guľkami na 50 centov(predtým 10Sk),no a v tých väčších guľách sú igelitové návleky na gumu pri členku 😀 .

tigri
26. máj 2010

my mame pre dieta priniest nasledovne: papucky (podpisane), nahradne oblecenie, pyzamko a 1x maly uteracik s uskom (podpisany)....zatial nic ine...este bude jedno stretnutie v septembri, tak uvidim, co povedia tam....

wnelia
26. máj 2010

My sme už zápis mali, ale moju malú nevzali ☹
Tak ani do práce nemôžem...

lula26
26. máj 2010

U nás sa do škôlky nenosí nič. Samozrejme že pyžamko a prezúvky áno. My platíme 10 € mesačne rodičovský príspevok a v tom je zahrnuté všetko. Od hygienických a školských pomôcok po pranie posteľného prádla a uterákov detí.

capy
27. máj 2010

trixi plastikolky su nieco ako voskovky, ale su menej mastne. aspon podla mojho zistenia. a ze niesu take alergenne ako voskovky aspon tak mi to povedali 😉
trixi hygienicke potreby sa nosia tusim raz za pol roka, alebo za stvrt, niesom si ista, ale ak este maju tak netreba. prinesie sa len to co sa im minulo.
jasne ze aj my pyzamko, papucky, teplaciky a tricko na prezlecenie a samozrejme aj nahradne keby sa oblial. a nahradne aj spodne pradlo.

trixi
27. máj 2010

zienky, dakujem za vysvetlenie 🙂 , mne to nerobi problem doniest papier, uteraky a pod. aj pre celu triedu. Len tie nazuvky ma prekvapili. Pretoze ako si pamatam este ked segra bola mala 😀 , tak som pre nu chodila len tam kde sa prezuvaju. A tiez teraz v sukromnej skolke nic take neziadaju. Ked chcem ist za Matkom do triedy automaticky sa vyzujem, ved sa vyzuvam aj doma, ale ked som len v predsienke, tak sa nevyzuvam.

strociatka
27. máj 2010

musim sa vam pochvalit, prave nas vzali do skolky 😀 😀 😀 od stastia som bez seba, lebo doteraz nam prichadzali len same zamietnutia

strociatka
27. máj 2010

tak a teraz, ked som uz vytriezvela, neviem co mam robit, malu mi vzali od septembra na adaptacny pobyt, ale nemame tu ziadnych pribuznych, ziadne babicky, takze pridem o prispevok a nebudem moct do prace, viete mi poradit co robit? som bezradna, mala bude chodit do skolky na hodinku - dve a ja nedostanem ani ten smiesny prispevok? ako to riesite? Mala bude mat k septembru 2 roky a 10 mesiacov

janka1874
27. máj 2010

@strociatka vraj je také niečo aj pre maminy adaptačné neviem síce na ako dlho ale zisti si to na úrade práce odkiaľ dostávaš rodičovské

capy
27. máj 2010

strociatka gratulujeme. a presne toto idem zistovat aj ja na UPSVaR

yanielka
27. máj 2010

@strociatka dohodni sa s riaditelkou skolky ze ti da datum na potvrdenie az ked bude mala chodit do skolky na cely den. Na www.upsvar.sk najdes tlacivo o starostlivosti o dieta, ktore potom musis priniest na urad prace potvrdene od skolky. Rozhodnutie o prijati nepytaju aspon v BA. Opytaj sa v skolke ci niekde hlasia prijate deti ale u nas nie a takto to urobila kamoska a urobim to takto aj ja🙂 takze kym bude mala chodit do skolky na pol dna tvarme sa ze nikam nechodi......ale vraj takyto adaptacny pobyt moze trvat max. 1 mesiac aj ked si myslim, ze zalezi ako sa dohodnes v skolke tak skus.....

yanielka
27. máj 2010

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
tu je to tlacivo vola sa potvrdenie o poskytovani starostlivosti o dieta a je tam vyslovene kolonka na to ci je dietatu poskytovana starostlivost do 4 hodin alebo viac ako 4 hodiny takze nebudes klamat

strociatka
27. máj 2010

jeeej, si zlata, urobim to tak, ze pojdem s tym tlacivom za riaditelkou a skusim sa dohodnut, velmi pekne dakujem za radu, ine mi ozaj neostava, ester raz veeeelka vdaka 😉

janka1874
27. máj 2010

niekedy to bolo na 3 mesiace tak si to zistite presne 🙂
kedže ja ostanem naďalej doma tak som tomu nevenovala pozornosť to budem zisťovať pri mladšej 😀 😀 😀

strociatka
27. máj 2010

ano je to tak, my sme dostali adaptacny pobyt na tri mesiace, tak idem skusit zistit, ci mam sancu mat prispevok do tych troch rokov

meganik
27. máj 2010

ahojte prepacte, ze vam takto skacem do temy, ale zaujal ma ten adaptacny prispevok, mozete mi to niektora vysvetlit nejako polopate, alebo teda, ci sa to tyka len tych deticiek, kt. k septembru nebude mat 3 roky. My sme narodene v auguste, od septembra ideme do skolky a kedze mame tiez adaptacny-najskor po 2 hodiny, potom po 4 hodiny atd az na cely den, tak si ja musim brat neplatene volno u zamestnavatela, kedze mi tiez malu nema kto vyberat zo skolky...tak by ma celkom potesilo, keby som namiesto nuly nieco malo dostala...ale asi sa nas to, co ste tu popisali netyka hm 😕