Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

trixi
22. apr 2010

yanielka, odvolanie podaj na mestsky urad, odbor skolstva. Odvolat sa mas pravo do 15 dni od prevzatia (dorucenia) rozhodnutia. Urcite tuto moznost vyuzi. Ako som sa sama presvedcila, riaditelky si casto robia co chcu. Vcera som mala stretnutie so starostkou, bola velmi mila a dozvedela som sa, ze pred 3 tyzdnami dostala od vsetkych riaditeliek oznamenie, ze vsetci zaujemcovia o prijatie do skolky boli prijati. Pre mesto, pod ktore skolky patria, to bolo vsetko OK. Este mi povedala, ze keby zistili, ze je vela deti, dokazu do septembra rozsirit kapacity minimalne 2 skolok o 2 triedy. Vcera vsak uz mala 5 dalsich odvolani. Okrem toho riaditelky porusili prikaz, ze mozu prijimat deti len z nasho mesta, z okolitych dedin, kde su skolky nesmu prijimat. A hned v 2 skolkach zistili ze su tam prijate deti z okolia, z dedin, kde sa zatvaraju skolky pre nedostatok deti. Tiez zistili, dalsie porusovania internych predpisov. Hoci ma riaditelka skolky prosila aby som stiahla odvolanie a staznost, tak prednostka mi povedala, ze aj ked to stiahnem, tak ze ona uz nezastavi presetrovanie prijimania deti a vyvodi z toho pre riaditelky dosledky. Preto ak vam nezoberu dieta, dajte o tom vediet ich nadriadenym, urcite sa odvolajte.

yanielka
22. apr 2010

dakujem trixi urcite odvolanie poslem, mne sa nepaci aj to, ze jednym z kriterii bolo aj poradie prinesenia prihlasky okrem inych samozrejme a ja som priniesla ziadost prvy den a prva a aj tak Lenku neprijali napriek tomu, ze aj ostatne podmienky splnala (teda okrem toho, ze 3 roky bude mat az v septembri).....ja viem, ze prednostne musia prijat predskolakov ale podla toho co som zistila predskolaci boli 4.....odkial si ak sa mozem opytat? som rada, ze vam to pomohlo teda nadej je 🙂

yanielka
22. apr 2010

pardon 3 roky bude mat az v novembri (uz mi z toho sibe) 🙂

sue
22. apr 2010

Trixi, to je teda argument, že nevedela, že je toľko detí 🙄 🤐 to je ich psou povinnosťou sledovať demografický vývoj... došľaka... každý sa vyhovára a len hľadá vinníka niekde inde nie v sebe... ach jaj... držím palce všetkým...

dadis
22. apr 2010

Sue ved to...🙂)) "Trvalý pobyt dieťaťa máte povinnosť nahlásiť do 3.dní od obdržania rodného listu obecnému úradu ,podľa miesta trvalého pobytu matky"...co s tymi udajmi cele 3 roky robia, ze nevedia,kolko deti v danom skolskom roku dosiahne 3roky...hlavne, ze zakon buzeruje rodicov nahlasit to do 3 dni 😒

petruska77
22. apr 2010

Ahojte,

moj syn mal 3 roky vo februari a potrebovala som nastupit do roboty... kedze mi ho ako 2,5 rocneho do skolky nezobrali (s tym ze mi v priebehu roka zavolaju ak sa nieco uvolni, ha ha ha), tak som v decembri minuleho roka obvolala vsetky skolky v nasej mestskej casti a samozrejme vsetko beznadejne plne... rozmyslala som ze co dalej, lebo dat ho do sukromnej pre mna nebolo moc riesenie, z vyplaty by mi nezostalo vela... tak som sa rozhodla napisat na miestny urad odbor skolstva a popisala som moj problem... este v ten den mi nejaka pani odtial odpisala, do ktorej skolky mam zavolat, ze je tam urcite volne miesto... tak som tam zavolala, ze som pocula ze maju volne miesto... a pani riaditelka na to ze maju plno... tak jej vravim, ze mi z miestneho uradu napisali, ze tam miesto maju tak ako to je... hned otocila a ze "noo viete, jedno dievcatko je v dlhodobo v sanatoriu, mohli by sme vasho syna zobrat miesto nej, pridte si zajtra po prihlasku"... takze sa mi podarilo umiestnit maleho v statnej skolke v priebehu skolskeho roka v blave, uplny zazrak ani sa mi verit nechcelo 😀 Pre vsetky maminy len chcem odkazat, aby to nevzdavali a riesili vsetko cez urady, lebo niekedy len tadial vedie cesta 😉 Drzim palce 😵

trixi
22. apr 2010

petruska, to je super, Tvoj pripad potvrdzuje, ze riaditelky si robia co chcu. 😠

tigri
22. apr 2010

vyssie popisane pripady potvrdzuju, ze treba bojovat 😀

ja som uz aj bola bojovne naladena, ale dnes mi prislo rozhodnutie, ze dcerku prijali 🙂

inac som mala v plane odvolat sa a riesit to aj vyssie 😉

libka1
23. apr 2010

super ze sa Vam to dari vybojovat 😉 gratulujem!

yanielka
23. apr 2010

my sme este nevyhrali, ale vcera som este volala na odbor skolstva a p. vedúca mi preverovala situaciu v "nasej" skolke. Prihlasku som bola odniest v prvy den prijimania prihlasok ako prva a p. vedúca zistila, ze na danej skolke som zapisana pod poradovym cislom 27! Boli sme aj s manzelom vysvetlit si s p. riaditelko cudny sposob pridelovania poradovych cisiel a dnes posielam odvolanie. drzte palce

tigri
23. apr 2010

Yanielka, ja som bola tiez v prvy den este pred 8mou, a uz som dostala poradove cislo 12!!! vysvetlujem si to tak, ze oni brali priebezne rano prihlasky aj od mamiciek, co tam maju surodencov 😉 ale 27 je dost vysoke cislo...

yanielka
23. apr 2010

tigri, ale ja som tam bola po siedmej a riaditeľku som odchytila pri prichode do prace a este v kabate ma zavolala dnu a dala som jej prihlasku takze nechapem asi nabrala tych 26 ziadosti po ceste do roboty 🙂

trixi
23. apr 2010

yanielka, drzim vsetky prsty, nielen palce, nech to vyjde.

yanielka
23. apr 2010

dakujem trixi, dam vediet 😉

petruska77
23. apr 2010

sue, nehovorila si nahodoudnes v televiznych novinach na markize o piatej o situacii so skolkami v BB?

capy
23. apr 2010

ahojte vsetkym co prijali gratulujeme, tym co sa odvolavaju drzime palce a tym co este neprislo rozhodnutie drzim palce. aj my este stale cakame

other_side
24. apr 2010

ollski 🙂 my byvame na Dlabacovej, pri autobusovom nastupisti a do skolky ho vzali az ku Druzbe, to je Lichardova ulica.. ale nevadinevadinevadi 🙂)) hlavne ze je 😵 no a meno.. dik 🙂 ja som moc ani nad nim nerozmyslala, proste sa mi tak nejak vtlacilo do hlavy a uz nechcelo odist a ziadne ine ho neprekonalo 😀 a inac aj Ivanko sa tiez tak tesi do skolky, stale obracia kalendar kde je poznacene ze v ten den nastupuje, no radost ma veliku 😀

ollski
24. apr 2010

other_side, tak sa budete teda tiez prechadzat, ale tiez isto najdete, nejaky busik 😉 strasne s tymi skolami, ale aspon ze mame tieto od ruky 🙂 s tym kalendarom ma to nenapadlo, zrealizujem, snad Simi pochopi ze nejde uz zajtra...ani som netusila ze pri druzbe je tiez skolka, a to tam blizko robi mamina, takze x-krat som sla okolo, ale nevsimla som si 😕 takze super, ze ste vsimavensi 😉
mne sa meno Ivko straaaaaaaaaaaaaaasne pacilo (aj Emko a Palko), ale mali sme mat aj druhe dievcatko...kym som sa spamatala zo skolu, dost dlheho 😀 , dal syncekovi meno manzel... 🙂
takze si uzivajte krasne dnicky, konecne 😉

other_side
24. apr 2010

jo jo 🙂 rovno od baraku nam ide 22 na rondel, od tial to bude len kusocek ale to cestovne sa mi zda drahe, to by som denne prevozila 2 eura.. to je moc.. pesibus je lepsi, okrem toho mame bajky takze nou problema 😀 skoda skoda velka ze na tej Predmestskej nam to nevyslo, a ty si tiez davala prihlasku na Predmestsku tusim si spominala, no to by sme mali 4 minuty pesi, ale tam brali "az" 16 deti.. coz je smiesne ale no tak ja pravidla neurcujem.. keby bolo po mojom.. ojojoooooj 🙂)) vravis ze Kubik je prekvapko? haha to je super 🙂) prognoza nevysla doktorke ci ako? 🙂 my sme nechceli vediet co budeme mat, teda chceli no ale hrali sme tvrdasov 🙂)) doktorka ma na sone skoro presvedcila ze to chcem vediet a taaaak ju svrbel jazyk ze mi to povie ale bola som statocna a pockala som si az do porodu 🙂 a nakoniec to bol chlap comu som sa uuprimne potesila lebo som strasne chcela chlapca 😅

ollski
24. apr 2010

🙂 tak vam to super vyslo s chlapcekom!! ja som prve chcela dievcatko, pak mi to bolo viac menej jedno 😵 ja zvedavec by som isto nyvydrzala cakat az do porodu...aj ked...z Lucky sa vyklul pak Kubko 🙂 jj, sekol sa pan dr. ...Kkubino je cert aj teraz, takze asi robil blbinky uz v brusku 😎
aj my budeme chodit 22!! 😀 tiez nam stoji pod oknami, len my budeme vystupovat trosku dalej, uvidime ako to vymyslime...
nasa slecna sa este nevie bicyklikovat 😝 kubo to uz vobec nie...ste sikulky, to tam budete raz-dva 😉
ja som tiez tuuuuzila po predmestskej, keby nie vysokeho stromu, vidim tam z okna...ale som na RD takze, hold smola...ale zvlastne, ze nezobrali ani vas!!! ked uz je taky veliky 😕

martina1912
26. apr 2010

Ahojte
Pridavame sa k Vam. Dnes som si bola zobrat papier o prijati. 🙂 🙂

capy
26. apr 2010

martina gratulujeme 😵

diddi
autor
27. apr 2010

Caute, tak aj nase dievky su prijate 😵 ...uff, ale to leti ☹

aknaj
27. apr 2010

Ahojte,
aj ja už mám potvrdenie o prijatí 😀 😀 😀

veverca
28. apr 2010

Gratulujem všetkým prijatým. 🙂 Snáď už všetky len tak pozitívne budete písať. Yanielka, držím palce, aby vám to vyšlo. 😉

yanielka
28. apr 2010

dakujem veverca, uz som urobila vsetko co sa dalo, napisala odvolanie, bola som za riaditelkou a napisala som aj pani starostke, ze co robia na miestnom zastupitelstve kedze vedu matriky a maju prehlad o poctoch deti aj ich veku.....no ale skor si myslim, ze si uz nepomozem, u nas na sidlisku nebolo umiestnenych 100 deti......ale zatial to nevzdavam 🙂

sue
28. apr 2010

My zatiaľ absolútne bez úspechu 😒 😢

miriamka12
28. apr 2010

Gratulujeme vsetkym prijatym 😎 Petrzalcanky mate uz niekto pisomne potvrdenie? My stale nic 😠

diddi
autor
28. apr 2010

miriamka, ja uz mam - z Bulikovej - prisiel mi mail, aby som si prisla pre rozhodnutie...na druhy den som bola, podpisala som ho a doma plakala ako mala, ze mam dievky - skolkarky 😢

macocha
28. apr 2010

Ahojte, môžem sa pridať? My už máme rozhodnutie o prijatí, tak od septembra nás to čaká. Tiež ma chytila taká divná nálada, teším sa ale zároveň mi je trochu ľúto, že niečo krásne končí...