Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

blumka
5. sep 2010

@susika ty trosku rozmyslas tak ako ja 😉 tiez mam obcas take "citove" myslienky, ze co tam ona bude robit a ja doma atd..ale vies aky to pre teba bude zaberak ked sa ti narodi druhe babo? vtedy bude malickej lepsie v skolke v tom zmysle ze bude medzi detmi 😉 Ver mi, aj ked sa da dvom detom venovat, uz to nie je ono...Babatko a trojrocne dieta maju uplne ine potreby.
a asi je lepsie ked ju tam davas teraz este pred narodenim surodenca aby to potom nebrala akoze ju tam odkladas prave preto ze sa babo narodilo...

mamavera
5. sep 2010

susika, kľudne si šunky váľaj, oddýxňchni si, aby si mala energiu blbnúť s malou, ked ju prinesieš zo škôlky. 😉
Bude rada, že sa venuješ len jej, teraz to potrebuje viac ako inokedy. A treba ju unaviť, aby skoro zaspala a ráno vstala v pohode 😎

susika
5. sep 2010

@mamavera -o to unavenie sa pokušam už 3 roky🙂))ešte, ked bola bábo, tak spavala pekne ako sa má...a teraz, hotový živel, čím viac vystrája, tým viac vladze🙂))u našich na zahrade sa susedia smiali, že tá musí dobre spať, ked sa tolko naleita a navyvádza..no, som im vravela, že im ju požičiam a že ešte o desiatej budu halabušiť🙂)a bude im okolo úší vyspevovať🙂)ale je pravda, ež v lete sa "naučila" dlhšie spavať poobede, neviem, čím to bolo, ale u anšich vždy dobre spí, lepšie ako doma, aj ked blbneme a celé doobedie sme vonku, je to asi tým, že maju chladnejšiu spalnu, alebo lepšiu postel🙂)))

strociatka
5. sep 2010

@mamavera presne ako pises, moja mala je v skolke spokojna a s nadsenim tam ide, dokonca sa so mnou ani nerozluci a taha rovnu ciaru do triedy, ALE ked po nu pridem, tak sa na mna vrhne a je cela stastna ze ma vidi, potom chce byt uz len so mnou a spinkat pri mne a mami hladkaj ma, strasne nas potrebuju aj ked su v skolke, ja sa nebojim, vidim, ze je tam spokojna a ze ju to tam bavi, ja jej uz vobec nestiham a preto si tie poobedia, kedy chce byt len so mnou uzivam a doobeda? no paaani, keby ste videli tu kopu pradla, co ma tu caka... 😠

susika
5. sep 2010

@blumka - ak všetko pojde dobre a drobec sa narodí ako má, a bude taký, ako jeho velká sestra, tak to bude radosť byť znova na MD🙂)malá bola super bábo...spinkala, pokojná, budila sa po ´3 hodkách na papanie, potom sme sa nejako prebavili, alebo sa vela obzerala, a tá zvedavosť jej ostala do teraz🙂))jednoducho nebols nou problém..akože veci, ked začala štvornožkovať, že bolo treba davať bachy, lebo tam sa mi krmila hlinou z kvetináča, tam krutila tlačitkami, alebo sa hrala s flašami v stojane, to som neriešila, to sa dalo ustriehnuť.sprvanie na jednotku do dvoch rokov, potom obdobie vzdoru, trvalo trištvte roka, to som sa naplakala, ked som nevladala a nevedela ako na nu..a traz asi 2 mesiace, čo ju to pustilo..alebo som ju už konečne pochopila, ako na nu,vďaka jednemu suprovemu članku o slovičku"nie"🙂)

susika
5. sep 2010

@strociatka -no, do postele mi azčala doliezať od vtedy, čo bola hrozná burka pred pár týždnami a tak vela vody..a nejako si na to zvykla, dolezie aj nad ranom a ptoom zaspí🙂)tak snád sa nebude chcieť naučiť spať s maminou, ked už viac ako rok spáva sama vo svojej izbe an svojom "letisku"🙂

mamavera
5. sep 2010

stročiatka na kopu pradla sa vykašli, užívaj si tieto chvíle s drobcom, veľmi rýchlo ubehnú 😖 a bude ti za nimi smutno.My učiteľky máme tú výhodu, že si ich môžeme vychutnávať celý život.

libka1
6. sep 2010

tak dnes som overila u ucitelky a mala si nevymyslala, naozaj v piatok neplakala 😵 to len ja uz ked pocujem detsky plac tak si vzdy myslim ze to ona 😝 takze fajn, aj dnes ok, vydychla som si 😵

janka1874
6. sep 2010

u nás dnešok super pohodička síce ju ráno musím budiť kedže ona je spachtoška ale bez slova sa nechala obliecť ani kávu som si nestihla dopiť a išli sme

snoopy
6. sep 2010

ahojte,
pripajam sa do temy..dnes bol nas prvy den..teda este stale je..rano rev o ratu, Natalka sa hadam uz ukludnila..ja revem doma jak najata a opakujem si, ze co som to za matku..tlacia mi hormony na hlavu 😖

budeme tam cely den ak to Natka zvladne, tak sme sa dohodli v MS, ak bude OK, tak bude aj spinkat, ak nie, tak mi zavolaju a ja po nu pojdem ked sa napapa...ci som spravila dobre, ze jej stravim sokovu terapiu na cely den? neviem nepytajte sa ma..ja sa stale snazim presvedcit samu seba, ze takto je to OK a ze tak to ma byt..zaciatky su tazke, tak to snad vsetci prezijeme a coskor sa na tym uz len pousmejeme...vyliala som si bolave srdiecko a mozem ist opat smutit ☹

blumka
6. sep 2010

@snoopy ahooooj 😉 ty cakas babo? jeeej, gratulujem 😉
a nerev, alebo revme spolu, mne je teraz tak smutno..juli spinka a terezka je v skolke a ja neviem ci je ok, ci nie je, nech uz su tri

snoopy
6. sep 2010

@blumka čaves moja...no čakáme veru 🙂...joj ja neviem čo so sebou...všetci mi tu volaju z rodiny ako-čo..a ja revem jak besna...uz si trapne pripadam, ale proste to potrebujem dostat zo seba von...ja tam budem uz o 14:30 pochodovat pred dverami nech mi ju rychlo daju..vies akoby ju tam rezali 😒 take pocity mam...hlupa som ja viem..najhorsie je, ze zajtra ju tam asi nedostanem..a mozno budem opacne - prekvapena...dufam 😖

janka1874
6. sep 2010

@blumka, @snoopy nebláznite začiatky sú ťažké ale už to potrebovali ja mám zhruba rovnako starú slečnu ale kolektív je pre nich už potrebný a máme druhé pokladíky ktoré nás tiež potrebujú rovnako ako naše prvé pokladíky nebojte všetko bude dobré to je len pre nich šok tak zrazu bez maminy ale musia si na to zvyknúť veď nebudú do 18-tich doma teraz škôlka potom škola a tak ďalej

janka1874
6. sep 2010

@snoopy len sa ukľudni lebo preto totom aj ona môže nadobudnpť pocit že to je niečo zlé vyplač sa teraz doma to je normálne plus v tvojom stave (ja len kojím a revez tiež kôli všetkému takže to poznám) a uvidíš zvládnete to spoločne len sa treba o tom veľa rozprávať aké je to pre ňu dôležité a zvládnete to

snoopy
6. sep 2010

@janka1874 ale ved hej...to su take prvotne soky...ako pre deticky, tak pre nas.....treba to prehryznut a idme dalej...len mne pomaha sa vyrozprvat, vyrevat a hlavne, ze viem, ze nie som sama na svete s takýmto "problemom"

adetka
6. sep 2010

ahojte... my dnes super... dieta sa samo zobudilo o pol hodinky skor, ako som planovala... nestihla som sa upravit... okamzite som ju mala obliect a uz otvarala dvere... 😀 ... dnes je slecna v skolke do 11.45 hod (dlhsie tam neostava nik)... a zajtra uz aj na spanie... uvidime ake pocity bude mat taku stredu, stvrtok... ked zisti, ze to je uz na stalo a nie na obcasne pohranie 😅

adetka
6. sep 2010

a ja by som taak strasne potrebovala pracovaaat 😖

janka1874
6. sep 2010

@snoopy jasné na to sme tu a neboj každá z nás je na tom podobne potrebovali nás 24 hodín denne a zrazu sú niekde mimo domova bez našej kontroly a usmerňovania no musíme to nejako prekusnúť a veru ide sa ďalej

blumka
6. sep 2010

@snoopy podobne u nas..aj ked mi sme uz v skolke treti den, ale bol vikend takze akoby odznova...uz sa neviem dockat kedy po nu pojdem.
2,5 roka bola doma a teraz taky sok...aj pre mna...

rozala111
6. sep 2010

ahojte.
tak, my sme išli do škôlky celkom v pohode, aj keď tam musel ísť bez sestričky (tá skončila včera večer v nemocnici, lebo nám spadla z vozíka v kauflande a tak má pravdepodobne prasknutú lebku ☹ ). Nechcelo sa mu tam bez nej ísť, ale šial a pokojne dokonca sám vošiel do triedy.
Ale stršne ma mrzí, že som ho už na dvore videla prezlečeného do iných tepláčikov. Pocikal sa, ja to asi nechápem, lebo doma sa pýta a v škôlke nie. Už ani tie dva dni nebol suchý, raz sa pocikal a v piatok pokakal. S kakaním máme problém, to sa nechce inak len do plienky, prípadne keď je veeeľmi zle, tak sa do slipiek. Ale toto je už na mňa veľa, veď keď je doma OK, tak prečo v škôlke má problémy. Stále je to u tej istej učiteľky, ja už neviem, či si ho nevšíma, alebo on fakt nič nepovie. 😖

petrahy
6. sep 2010

snoopy ja maleho davam do skolky az od 1.10 ale pretoze natupujem do roboty a som z toho tiez na prasky a musim o tom rozpravat, lebo mam to oto ťažšie že ho nebudem do školky ani zo školky vodiť som z toho zufala u nas do školky ho nezobrali tak sme vybavovali skolku pri manželovej robote lebo ja budem robit na smeny.
Nebojte deti to zvladnu lepsie ako my,, my matky sme v tomto fakt dost citlive a nase ratolesti su sikovne len obcas o tom nevieme,, a oni nas prekvapia 😉 😉
rozala111 tak to je smutne ☹ , ale maly je sikovny ak isiel aj bez nej a s tym pocikavanim treba sa o tom rozpravat s uitelkou. ked chodila moja dcera iba u jednej ucitelky sa pocikala lebo jej neverila ze chce zase cikat a nepustila ju na WC vyriesili sme to potom debatou aj ked uz ostala voci nam zaujata. Mala mala problem ze ked nieco zjedla alebo vypila tak do hodiny to z nej islo pomaly von cca dva tri krat po sebe na malu a do pol hodky na velku potrebu. Proste mala slabe mocove zvierace a musela chodit castejsie ako iny

blumka
6. sep 2010

@rozala111 ja mam susedu, jej maly je v skolke uz rok, nastupil ked mal presne tri roky. doma tiez krasne cikal aj kakal do zachoda, pytal sa, na noc sice maval este plienku ale cez den uz nie..prve dvni v skolke, tusim to bolo tyzden, sa pocikaval. potom ked si zvykol na nove prostredie tak to prestalo..
podla mna to je kvazi normalne ze sa zacnu deticky pocikavat, ved sa hovori ze pri velkych novych udalostiach sa to ma ocakvat...
myslim ze nie je chyba ani v ucitelke ani v tvojom malom, proste on sa asi hra a v zapale hry nestiha aj pytat sa cikat ani si nevsimne...urcite sa porozpravaj s ucitelkou ale myslim ze by si sa velmi trapit nemala pockaj par dni a uvidis potom

trixi
6. sep 2010

ahojte maminy, dobry zaciatok tyzdna, Matko isiel do skolky v pohode. Ale vela deti paaaakalo. Ked som odchadzala tak prichadzal problemovy chlapec, co som o nom pisala, ze ucitelka mala pohovor s rodicmi. Ten tak strasne plakal na ulici, vsetkeho sa chytal, nechcel tam ist.
@mamavera, suhlasim s tym, ze kazde dieta inak zvlada zaclenenie do kolektivu. Nastastie zatial nas Matej v pohode. Ked som davala Matka do skolky prvy krat, dlho som ho na to pripravovala, rozpravala. Neviem ci chape, ale vie, ze tata a mama musia chodit do prace aby sme mohli chodit na vylety, na nakupy, na dovolenky, ze baba a dedo su stari a nevladzu byt s nim cely den a preto chodi do skolky aby bol s detmi, aby mu bolo veselo, lebo doma samemu by bolo smutno, s detmi sa moze hrat, jasit sa, ze je tam pani ucitelka, ktora dava na nich pozor, ze ju musi pocuvat.

Dnes sme niesli pre deticky do skolky "vysluzku", kedze mal Matko vcera narodeniny, tak snad budu aj tie smutne deticky veselsie. Prihodila som tam aj dve male Merci pre pani ucitelky.

katka76
6. sep 2010

ahojte, tak terezka to zvlada uplne bravurne, sama sa do skolky pyta, paci sa jej tam a uz na druhy den som musela cakat, kym si dorobi veci. mala som obavy ako po vikende, ale vsjo bolo ok. berie to ako svoju robotu 🙂

dadis
6. sep 2010

hlasim ze aj nas Matko o.k....aj po vikende sa tesil do skolky, od zaciatku bol aj na spanok, dnes sme isli na prehliadku k dr., tak som ho brala po obedovani...rano mi povedal, ze by radsej spal v skolke 😀 ....ked som pre neho prisla, este boli v kupelni...umyval sa tam, cesal, utieral...3x ho musela ucitelka volat, ze uz tu ma maminku, kym prisiel...pozorovala som ho, aky je tam stastny, uplne ziaril ....ale vela deticiek im tam este rano place, tych mi je vzdy luto ☹

petrahy
6. sep 2010

ahojte ja som dnes mala telefonát zo škôlky tu u nás a riaditelka prehodnotila situáciu a zoberie nás 🙂 taká som šťastná aspoň ho môžem vodiť aj ja

wighy
6. sep 2010

ahojte ,sme doma zo skolky ,boli sme erste na prechadzke, a zase ked ma zbadala obrovsky plac:(((( ucitelka povedala ze zase bola smutna cez den, ze sa zase par krat utiahla k postielke a zmolila si svoju mackovu plienocku, ze trosku pomrnkavala ale ze sa aj zapajala do hier, tak mi je z toho smutno:(((( na prechadzke osm sa malej pytala na veci tak mi hovorila ze ju pani ucitlka hladkala ked isli spinkat, ze papala a jsa hrala,ja taak dufam ze si zvykne zlatinko moje:(((

edita84
6. sep 2010

@wighy juj chudatko malinké ale neboj rčite si zvykne
no my sme doma lebo Bejku chytila nátcha ale to nie je zo škôlky ale ona to zvykne mať ked sa mení ročné obdobie 🙂 ale jej strašne chýba škôlka dnes už aj plakala že tam chce ísť za kamarátkou Tamarkou

diddi
autor
6. sep 2010

ahojte,tak dnes uz bolo menej placu...tak snad to bude lepsie....dali nam podpisat adaptacny program na 3 mesiace....podla nejakej vyhlasky....ja to nechapem,pisete tu,ze deti su tam do 14.30....ako to vlastne je?...existuje nejaka vyhlaska,ktorou sa ma skolka riadit?

blumka
6. sep 2010

aj my sme uz doma. Dnes uz Terezka spinkala, aj ked len polhodinu, lebo zaspala az o druhej a o pol tretej ju uz budili..ale snad to bude este lepsie..ze si aj pred spanim trosku poplakala ale vraj podstatne lepsie to je ako bolo v piatok..a dnes uz boli aj vonku takze sa aj vysalela dost 😉