Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

lucia.kl
24. nov 2010

@milada47 no moje baby by mali v marci len trištvrte roka, tak to by som asi nezvládala, tak až o rok možno ☹
no a v škôlkach sa pri zápise dieťaťa vypisuje prihláška kde sa píše aj zamestnávatel matky a otca.

no a mohla by som ti v BA sa skúsiť popýtať na volné miesto v škôlke,
a súkromné školky na mesiac stoja okolo 300€, ja som vychádzala s toho, ža to platíš za deň a to je strašne moc

meduliacik
24. nov 2010

@laurelle ahoj, podobny problem riesim aj ja-doma dieta zdrave, v skolke stacia 3 dni a sme doma min. tyzden-najlepsie 10 dni-a stale dookola. Za september a oktober sme to uz stihli 4x-z toho 3x moraxella v dychacich cestach. Imunoglukan uzivame uz od 1 roka a ako pisala trixi, pomoze lahkemu priebehu choroby bez komplikacii ale chorobe samej nezabrani. Lekarka nam odporucala nejakym sposobom "prinutit" vsetkych rodicov, aby dali detom urobit vytery a tych bacilonosicov (ktori casto ani sami neochoreju)preliecit cielenou antibiotickou liecbou-ale toto by bola v nasej skolke cista utopia, tak som sa snazila najst nieco, co by spravilo moje dieta odolnym pred bakteriami a virusmi, ved to tak nemoze byt donekonecna. Hladala som aj tu na konikovi a nakoniec som nasla forum o cordycepse. Su to tablety z nejakej cinskej huby-velmi mi jej ucinky pripominaju nas Imunoglukan z hlivy ustricovej, ale ten je vraj oproti cordycepsu len taky "cajicek", tak som si to cez net kupila (25 eur), ved topiaci sa aj slamky chyta 🙂 V lekarnach sa to zohnat neda, takze to este chvilku trva, kym to pride postou. Zatial to moj maly uziva 4.tyzden a stale chodi do skolky 🙂 Obcas doma vecer kychne a musim mu vyfukat nos, ale rano po nadche ani chyru ani slychu. Netrufam si odhadnut, ako dlho nam to vydrzi, ale tajne dufam, ze som konecne nasla nieco, co pomaha. Skuste to aj vy, drzim palce, aby zabralo 🙂

milada47
24. nov 2010

@lucia.kl ...to by si pre mna urobila.....myslím popýtať sa v škôlke, budem rada..... 🙂 dakovalaaa veľmi..... 🙂

lucia.kl
24. nov 2010

@milada47 popýtam sa aj v iných škôlkach čo mám spolužiačky.

milada47
24. nov 2010

@lucia.kl s manželom posielame obrovské dakujem a ked by sa niečo našlo...pozyvam na kavičku.... 🙂

laurelle
24. nov 2010

@trixi dakujem vecer sa s tym pohram a hadam nieco vygooglim 😉

laurelle
24. nov 2010

@meduliacik dakujem velmi pekne pokusim sa to tu najst a ked nie skusim google dakujeeme 🙂

siska76
26. nov 2010

Ahojte,asi pred mesiacom som písala, že som dosť bezradná, že synček stále v škôlke plače...boli sme všetci vynervovaní a vystresovaní, tak sme navštívili psychologickú poradňu, kde sme sa utvrdili, že synček potrebuje čas a je na nás veľmi citovo naviazaný, má vysoké IQ a intelekt atď. ale chodil do škôlky do obeda. Od novembra máme novú pani učiteľku, synček sa adaptuje, občas pomrnčí ale ide v kľude do triedy. Tým chcem len naznačiť, že občas treba počúvať materinské srdce, občas odborníkov, zmenu učiteľa a občas to chce len čas... 🙂 a potom sa z toho vysomár" 🙂

annika
26. nov 2010

@meduliacik Ahoj, môžeš nám sem hodiť nejaký link, kde sa ten cordyceps dá kúpiť? ďakujem. 😉 😉

rozala111
26. nov 2010

@trixi Ahoj, niekde som čítala, že tvoj synček bral aj cordyceps. Ako Vám pomohol, je to už dávnejšie, aké máš s tým skúsenosti, naše detičky majú časté nádchy, z toho potom nekonečný kašel až zápal priedušiek, ant- by sme museli brať každý mesiac.

meduliacik
27. nov 2010

@rozala111 Ahoj, cordyceps berie moj 3 a 3/4 rocny syn uz 4 tyzdne a skusenost je velmi pozitivna, lebo drzime teraz rekord v pocte dni, co bez prerusenia navstevujeme skolku(uz cely mesiac) 🙂 Dokonca sme sa v priebehu par dni v zaciatkoch uzivania zbavili zahlienenia, ktore nam ostalo z predchadzajucich chorob (4x bakterialna nadcha a kasel za necele 2 mesiace). Berieme zatial po 2 tablety z Cordycepsu, ktory sme kupili za 25,50 eur na stranke BioCare.

meduliacik
27. nov 2010

@annika Ahoj, nedari sa mi to tu nalepit, tak to vypisem: http://biocare.sk/eshop/produkt/cordyceps-sinensis Berieme zatial po 2 tablety denne, potom vraj staci 1 tableta, ale to si trufnem zredukovat, az bude maly doma cez sviatky, mimo detskych "bacilonosicov" 🙂

lindulak
27. nov 2010

no to si poznacim, keby nam to bolo treba. my sme tiez uz museli brat atb ako chodime do skolky a predtym brala iba raz. tento tyzden som malu nechal uz aj na spanie od stredy. po 2 tyzdnoch doma. V stredu mi ucitelka volala, ze place a nechce si ani lahnut, tak som sla po nu, ale som jej povedala, ze nech ju nejak spracuje, tak nech sa hra v postielke alebo co. Vo stvrtok som sa s Korkou dohodla, ze moze len sediet, ked chce - tak aj cely cas len sedela na posteli. A v piatok si uz aj lahla a zaspala. A uz neplace vraj vobec. Ale doma este rano pili uz, ze nechce stale chodit do skolky. to este asi potrva, kym si zvykne na to, ze tam musi chodit... ale myslim, ze je tam spokojna, aspon sa tak tvari, ked pre nu pridem 🙂 Tak som aj ja pokojnejsia uz...

trixi
27. nov 2010

@rozala111 zo zaciatku som z Cordycepsu bola nadsena, zdalo sa mi, ze pomaha, ale v skutocnosti nepomahal, aj tak Matkovi museli vybrat nosnu mandlu a to pomohlo. Ochorel vaznejsie az teraz. Cordyceps neuziva, v jeho uzivani som skepticka. Nejdem Ta odhovarat, skus to, urcite tym nic nepokazis.

meduliacik
27. nov 2010

@trixi Ahoj, tiez som sa docitala, ze ste brali niekedy v aprili cordyceps. Ako dlho ste ho brali a ako ste na tom teraz? Vtedy si pisala, ze pekne zaberal...

trixi
27. nov 2010

@meduliacik ako som pisala, zaberal tak, ze aj tak nosna mandla isla von a az to zabralo. Skor som chcela vidiet, ze zabera ako v skutocnosti zaberal. Dnes uprednostnujem echinaceu a imunoglukan ako cordyceps.

meduliacik
27. nov 2010

@trixi Uz som citala odpoved 🙂 Uvidime, ako dlho to vydrzi u nas. My sme doteraz brali skoro 3 roky Imunoglukan, tak sme mozno uz mali nejaky "zaklad", len bolo treba este nieco na pomoc, lebo na moraxellu bol prikratky.

annika
27. nov 2010

@meduliacik Ďakujem za link. AJ som si to objednala, ja som tiež zúfalá z tých infekcií zo škôlky.. Ako dávaš malému tavletku? už si to vie prehĺtnuť??? 😀 😀

meduliacik
27. nov 2010

@annika Moj fesak to uz vie prehltnut, ale niekedy mu to nevyjde ani na 3 pokus-potom pri tom vypije aj vyse 4 dcl caju 🙂 a kedze berieme 2 tablety denne, tak si vies predstavit, aky pri tom mame hojny pitny rezim 🙂

annika
27. nov 2010

@meduliacik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pitný režim musí byť!!!! Ja som ešte neskúšala tabletky malému...mali sme naposledy Biseptol, také maličké tabletky, aj tie som musela rozdrviť malému... 😅 😅 😅 😅

strociatka
30. nov 2010

ahojte, tak aj my sa hlasime do klubu 😠
mala je doma a ja na OCR uz po 4x, takze v robote na mna pozeraju, ako keby som ja v septembri sundala dvojicky a mala od vcera berie amoksiklav a ma z neho poriadne hnacky, no fasa. Dost ma to mrzi, lebo v skolke maju velmi pekny program, vela akcii a my sedime doma uz druhy tyzden. Potom pojde na tri dni do skolky a zopakujeme si to. Su vlastne nejake deti co nie su chore?

dadis
30. nov 2010

@strociatka Matko bol chory 3x, ani raz nic vazne, ziadne ATB ani navsteva u lekara...ja to berem tak, ze sa imunita vyvija..ale dobre sa mi hovori, ked som na RD 😀 😀 a mozem ho nechat doma pri kazdom kychnuti

annika
30. nov 2010

@strociatka ahoj, a na to som aj ja velmi zvedavá...či tú škôlku absolvuje niekto aj bez tých viróz... 😝 😝 😝 😝
Ja som už dávnejšie čítala v Mamaaja časopise, že imunitný systém detičiek do 4 rokov nemá pamäť....to znamená, že telo si nezapamätá druh bacilov a preto sú schopné detičky ochorieť viackrát na ten istý bacil, prípadne na tú istú virózu....keď som to dobre prečítala... 😅 😅 😅 😅 😅

susika
1. dec 2010

ahojte. ako čítam, tak aj vám su deťurence choré. moja bola mesaic doma, z ničoho nič nám opuchla, vraj asi alergia, ale z viacerých zdrojov som sa dozvedela, že to zo stresu, lebo ani lekári nič nezistili a teraz bola týžden v školke a zasa v paitok sa vratila so soplami. rpedtým bola aj dlho vonku, aj nie moc teplo oblečená a nič jej nebolo. tak som zasa zvedavá a negivem, či ma vobec význam ju davať hned v pondelok do školky, či ju ešte nechať doma aspon další týžden.po tom mesaici sa jej už ani velmi rano vstavať nechcelo.aj detičiek v školke bolo malo koli chorobám.anšťastie su to "len" sople u nás a teraz pribudol z nich vlhký kašel. ATB sa snad vyhneme.

susika
1. dec 2010

ozaj, ako donutiť dieťa piť, malá odmieta piť a teraz koli tomu kašlu by mala, davam jej mucosolvan.už osm hotová. ak za den vypije 2 deci, tak uspech

lindulak
1. dec 2010

@susika no s pitnym rezimom mame aj my problem. ja to riesim tak, ze sa hrame napr. na restauraciu a ja som casnicka, ona si objedna, donesiem jej akoze kavicku a tak. alebo, ze raz mackovi akoze glgacik a raz malej a take finty. A treba davat tekute - polievky, jogurty, mlieko ak chce.

aj mne bola mala tak v skolke, ze 3 dni v skolke a tyzden doma. A naposledy brala aj ATB a boli sme 2 tyzdne doma. Vtedy som jej zacala davat Imunoglukan a teraz je uz druhy tyzden v skolke - zatial nas rekord 🙂 je to otrava s tymi chorobami. zatial nerobim, ale ked budem, tak neviem, ako to budem riesit veru...

susika
2. dec 2010

@lindulak -ja som tiež doma. som na MD, malý ma 2 mesiace a už dostal od nej sopliky, čo ma dosť mrzí.aký je ten Imunoglukan? niekde maminy písali, že deti im to nechcú, lebo má horkú chuť. ja osm už rozmýšlal aj nad kolostrom, ked sa o tom tak hovorí na imunitu, ale názory sa tiež roznia.
polievky mi malá v poslednej dobe tiež odmieta. jogurty ešte ako tak zje, aspon niečo, mlieko mame na čas zakázané, ale asi to s ním risknem, elbo aspon toho trošku vypila.tiež skušam kadejaké triky, ale akosi sa nechce dať prekabátiť.

lindulak
2. dec 2010

@susika ak ma zakazane mlieko, tak jej nedavaj. ja osobne si myslim, ze su aj zdravsie veci na pitie. skus napr. sojove alebo ovsene mlieko /zdravsie je tekute/, alebo to tekute kakao od Alfabio - to je fakt dobre, ja ho pijem. Moja inak ani kakao nelubi ziadne 🙂 A este ma napadlo, ze ak maleho dojcis, mozes Zuzke ponuknut odstriekane tvoje mlieko, ak ho mas dost. Mne mamina robila kakao z MM ked som mala 6 a ona dojcila mladsiu segru 😀 To by mohlo byt tiez dobre na imunitu...

Prave som ten Imunoglukan ochutnala - nie je horky, skor mierne sladky. Este aj Hlivacek existuje - ten je asi prirodny.
Ale nasa dr. ma vraj dobre skusenosti s Imunoglukanom, tak mame ten zatial. Musim porovnat mnozstvo toho betaglukanu v oboch...

susika
3. dec 2010

@lindulak, ona nema vyslovene zakazané mleiko, iba nam na jednej diagnostike mudr poradil. aby sme ho začas nedavali. mala nevysvetlitelnú reakciu an niečo, čo sa nezistilo v nemocnici ani z krvných testov ani z ničoho, zatail vysvytlo, ež to nebola ani alergia na nič, ale jednoducho opuchla a vysypala sa.diagnostika ukazala, že to bol vyrus a opuch vraj zo stresu, prave vtedy som prišla s malým z porodnice a jedny znamy zažili to isté. a na tej diagnostike nam poradili,a by sme jej davali zelenú zeleninu, vela ovocia, okrem citrusov a vylučili mlieko. tak zarabam sojové, ale nechce ho velmi piť, ale naštastie cerelie s ním zje.
tak ja skusim kupiť ten imunoglukan a uvidíme. ak rýchlo vam to zabralo? v pondelok asi aj tak zbehnem s nou späť k dokine, elbo soplí stále rovnako a ten kašel ma privadza do zufalstva.alebo skusim vysadiť tie kvapky do nosa čo má a skusim osvedčené a ten kašel snad so soplikmi zmizne. nerada by som do nej tlačila ATB, aj tak je to s liekmi u nas boj podavať.

lindulak
3. dec 2010

@susika veru to sojove je samotne o nicom, ale do jedla sa da. Ja robim aj palacinky aj ovsenu kasu s nim. ale ak zarabas zo suseneho, daj pozor na Ecka. niektore ich maju kopec v sebe. a dostat aj ovsene a pohankove mlieko, skus. aj ja sa chystam skusit. podla na tych diagnostikach nieco bude - casto radia vysadit mlieko alebo lepok alebo oboje. je pravda, ze vacsine ludi to asi urobi dobre, ked toto vysadi. myslim, ze to stoji za pokus, ked ma clovek zdravotne problemy.

ten imunoglukan sa ma brat asi 2-3 mesiace a potom prestavka 8 tyzdnova. Ked je mala chora, zdvojnasob davku na prvych par dni - ako tam pisu. Mne bo berie mala asi 3 tyzdne. zacala som jej to davat spolu s ATB. zatial je zdrava - tuk tuk. ale zas ona nebyva az tak casto chora. ked sa ti zda, ze je mala ovela chorlavejsia ako ostatne deti v jej veku, zvaz aj imunovysetrenie, ci nema poruchu imunity...