Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

strociatka
27. máj 2010

ja tomu malo rozumiem, ale myslim, ze prave ty mas na nieco narok, lebo pracujes

yanielka
27. máj 2010

@meganik ak mala bude mat 3 roky v auguste tak dnom dovrsenia 3 narodenin zial stracas narok na rodicovsky prispevok, my to mozeme riesit tak ako som napisala lebo nasa mala je az novembrova t.j. do novembra som na rodicovskej dovolenke pripadne nastupim do prace skor podla toho ako sa mala adaptuje. Myslim, ze v tvojom pripade asi ti stat nic neda. Jedine mozes poziadat o predlzenu rodicovsku dovolenku /do 6 rokov dietata/ ale bez naroku na akykolvek prispevok /na ten maju narok len mamicky deticiek so zhorsenym zdravotnym stavom/ ale v takom pripade aspon stat za teba bude platit povinne odvody, ale ty nedostanes nic.

meganik
27. máj 2010

aha 😒
tak aspon dakujem za vysvetlenie 😉 pekny den

lula26
27. máj 2010

strociatka, veľmi by som sa čudovala, keby Ti riaditeľka také potvrdenie vystavila. Ide o štátne peniaze a v prípade odhalenia aj o jej robotu. Ale možno sa mýlim.

veverca
28. máj 2010

@strociatka Myslím, že by si to nemala riešiť s riaditeľkou, ale s Úradom sociálnych vecí a rodiny, kde dostávaš rodičovský. A ak budú potrebovať potvrdenie od škôlky, tak ti ho riaditeľka nemá prečo nedať. Podľa mňa máš na to nárok do troch rokov veku dieťaťa.

strociatka
28. máj 2010

ano, uz ma to napadlo, asi bude najrozumnejsie ist sa poradit priamo na urad, kede mi vyplacaju davky

simonetka
28. máj 2010

ahojte maminy,chcela som sa spytat....nas maly nastupuje v septembri do skolky,samozrejme stracam matersku,vraciam sa do prace...tu je otazka...dostanem v septembri este rodicovky vyplateny?Dakujeem

dtimi
28. máj 2010

Ahoj simonetka,ano,lebo rodičovský p. je platený mesiac dozadu,takže v septembri dostaneš za mesiac august.A máš nárok na tzv.základnú starostlivosť (nie som si istá či presne 40 alebo 41eur) do 3 rokov tvojho syna,treba na úrad v septembri doniesť potvrdenie zo škôlky a od tv.zamestnávateľa o prac.pomere.To platí pre narod. v roku 2008.Dúfam,že som ti pomohla 🙂 .

diddi
autor
28. máj 2010

ja dostanem v juni poslednu matersku...ako je to potom dalej? mam sa ist niekam prihlasit?..deti idu az od sept.do skolky, dovtedy som ako nezamestnana.....a co zdrav.poist.?

simonetka
28. máj 2010

Dakujem dtimi,nas maly je rocnik 2007.....musim ist asi na urad,kde mam trvaly pobyt,ze? 😠

libka1
29. máj 2010

dtimi, kedze mi malinka nastupuje v sept., narodila sa v maji 2008, cize az v maji 2011 bude mat 3 roky tak dostanem ten prispevok o ktorom pises? ja som si myslela ze mi bude jednorazovo vyplatene 25% zo zostavajucej ciastky rodicovskeho prispevku, aspon som to tak niekde citala, ale ja som z takychto veci tatar, vzdy je to tak komplikovane napisane 😝

janka1874
29. máj 2010
aknaj
29. máj 2010

takže z toho článku som pochopila, že ak dám syna do štátnej škôlky, tak na rodičovský príspevok mám nárok len dovtedy, keď tam bude len na 4 hodiny
áno ?

janka1874
29. máj 2010

aj ja som to tak pochopila ale nechápem od mamičiek som počula inú verziu tak teraz som z toho blbá
no mne je to v podstate jedno lebo ja ostávam doma s druhou slečnou ale na Vašom mieste idem na úrad práce soc. vecí a rodiny a pozisťujem ako to vlastne je

dtimi
29. máj 2010

Ahojte,simonetka,budeš musieť sa na to opýtať na úrade lebo neviem ako to je pri narodených v 2007.
libka1-mala by si dostať mesačne tú zákl.star., môj syn sa narodil v marci 2008,od septembra pôjde do škôlky a ja do práce,to info mi dali na úrade,ja som sa na to opýtala a potom mi volal dotyčný pán kto to má na starosti,takže je to naozaj platné info.A na to som sa tiež pýtala,že či malý má ísť na celý deň do škôlky alebo môže aj na polodenný pobyt (na začiatku tam asi neostane na celý deň), a povedal,že to nie je určené,takže ako chceme 🙂 .Oni len tieto doklady potrebujú: zo škôlky o prijatí,doklad o zaplatení poplatku na škôlku za mesiac sept.,doklad o zaplatení za stravu v škôlke za mesiac sept.,potvrdenie od zamestnávateľa o prac.pomere. Ak tieto odovzdáš do 15. septembra máš právo na základnú starostlivosť do 3 rokov tv.syna.To kvôli tomu máme nárok len na tú zákl.star. lebo od januára sme dostávali tú zvýšenú materskú do 2 rokov dieťaťa (aspoň ja).Ak si nepreberala tú zvýšenú materskú máš nárok aj na rodičovský príspevok asi,ale o to som sa neinformovala lebo to ma netýkalo.Dúfam,že som ti pomohla 🙂 .

dtimi
29. máj 2010

libka-prepáč,.....do 3 rokov tvojej dcérky..........omylom som napísala syna 😀 .

libka1
29. máj 2010

ja robim od dcerkinych 5 mesiacov, takze som zvysenu nepoberala 😉 dakujem za info, aspon budem mat trochu prehlad ked zavolam na urad... a ta nasa dcerka je niekedy ako 2 chlapci, tak s tym syncekom si az tak daleko nebola 😀

dtimi
29. máj 2010

😀 ...libka,tak naozaj bude najlepšie keď tam zavoláš lebo to neviem ako to je u mamičiek ktoré už pracujú.

libka1
3. jún 2010

tak som to uz vybavila a mozno pomoze aj niekomu z vas tato info:
- za september este dostanem rodicovsky prispevok, lebo nastupi dieta az 2 septembra do skolky. Potom mam narok na 25% z celkovej ciastky z rodicovskeho prispevku, ktory by som bola dostavala do veku 3 rokov ak by Evka nesla do skolky
- do veku 3 rokov dietata je nejaky prispevok, t.j. na zaklade dokladov preplatia naklady spojene so skolkou (poplatok a stravu) maximalne do vysky rodicovskeho prispevku 😉

lamada181
4. jún 2010

ahojte tak ak som vas dobre pochopila tak ak dam maleho sepembri do skolky a to bude mat dva roky tak ja este dostanem rodicak v oktobri a kazdy mesiac mi bude prispievat urad s nejakymi korunami teda
pitam sa preto lebo kamoska dava maleho do skolky a dostava s rodinnych a socialnych sluzieb 40 euro a ziadne prepalcanie ako pisete tu
a uz je tiez normalne zamestnana
vopred dik 😀 😀

diddi
autor
4. jún 2010

a ako to je,ked moje baby mali v maji 3 roky,v sept.idu do skolky a maju podla zakona adaptacny program az do 2.11....tzn.dovtedy sa nemozem zamestnat....mam na nieco narok?

dtimi
4. jún 2010

Ahojte,diddi žiaľ v tom ti neviem poradiť ☹ ,lamada ano mala by si dostať z úradu základnú starostlivosť,ak budeš zamestnaná a odovzdáš potvrdenia o nákladoch na dieťa čo ti dajú v škôlke o zaplatení.No ale to neviem či dostaneš aj v októbri rodičovský,keďže škôlka sa začína už 2.septembra.

aknaj
4. jún 2010

@diddi - velice pochybujem, že ešte niečo dostaneš. Ja som mala pocit, že všetky tieto príspevky sú do 3 rokov veku dieťaťa. A aj za máj dostaneš teraz v júni posledný príspevok a potom už asi nič. Nikoho totižto nezaujíma, že ty nemáš kam dať deti počas adaptačného pobybu. Je to v podstatne to isté ako keď budeš mať pracovnú dobu do 18,00 a škôlka je otvorená maximálne do 17,00. 😢

diddi
autor
4. jún 2010

to je presne to....nikoho to fakt nezaujima....uz to,ze dostavam cele 3 roky prispevok len na jedno dieta- nie na dvojicky a este aj o tych posratych par euracov vas oberu....takze do novembra holi,bosi....fakt hnus tato republika!!!

janka76
4. jún 2010

diddi zial mame smolu a uz nedostaneme nic 😒

ena
4. jún 2010

diddi: doteraz si dostavala prispevok na jedno dieta a teraz budes ty platit skolku za 2 deti... na hlavu trocha, ze? 😒

diddi
autor
4. jún 2010

Ella je mladsia a nebude platit dane...jej stat nic nedal 😠

libka1
6. jún 2010

lamada za september este dostanes rodicak vdaka tomu ze nastupi az 2. septembra, to mi potvrdili na UPSVARe, som si to naschval overovala, lebo som to uz kdesi citala... vid nakopcene co mi odpisali, mam to cierne na bielom tak by to hadam malo byt 100% info. Ja som nepoberala zvyseny rodicak, takze takych pripadov sa tyka toto:

Dobrý deň,
vo Vašom prípade za predpokladu, že sa zákon nezmení, máte oznamovaciu
povinnosť predložiť rozhodnutie o prijatí dieťaťa do škôlky. Ak by dieťa
nastúpilo od 02.09.2010 do škôlky, rodičovský príspevok by patril ešte za
mesiac september. Teda v priebehu mesiaca september by ste prišli na úrad a
tu by sme Vám dali žiadosť o príspevok na starostlivosť o dieťa, ktorý by
patril od mesiaca október. Je to príspevok, ktorý sa poskytuje do troch
rokov veku dieťaťa a poskytovaním príspevku štát prispieva rodičovi na
úhradu výdavkov vynaložených na starostlivosť o dieťa. To znamená, že bude
Vám preplatené školné a stravné v škôlke, najviac do výšky rodičovského
príspevku, teda všetky ústrižky o zaplatení si musíte odkladať. Tento
príspevok si uplatníte na základe žiadosti, ktorú u nás dostanete. Potom si
môžete ešte uplatniť jednorazový príspevok rodičovi, čo predstavuje 25% zo
súčtu súm rodičovského príspevku, na ktoré by mala oprávnená osoba nárok z
dôvodu riadnej starostlivosti o dieťa, za ktorú by sa jej poskytoal
rodičovský príspevok do dovŕšenia 3 rokov veku dieťaťa.

lamada181
6. jún 2010

libka dakujem pekne si ma potesila 😀 joj

capy
6. jún 2010

ahojte tak vonku konecne pekne a my dostaneme kiahne ☹ ☹ ☹ to je tak nespravodlive 😠