Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

libka1
16. mar 2010

nas do skolky zobrali od septembra, v piatok sme sa to dozvedeli, tak sa vytesujeme a pridavame sa k vam co riesite skolku 😵

janka1874
16. mar 2010

ahojte
tak aj moja Sendy je už zapísaná v škôlke aj keď rozhodnutie mi príde až v priebehu apríla ale overovala som si telefonicky tak prijatá je len ani neviem čo všetko jej treba chystať do škôlky nemáte niektorá nejaký predbežný zoznam?

libka1
16. mar 2010

aj mne by sa zisiel zoznam 😉 to neposlu zo skolky?

magda22
16. mar 2010

other_side a do ktorych skolok si si dala prihlasky ak sa smiem spytat, ja riesim to iste...
magdus.

edita84
17. mar 2010

Ahojte aj my sme prijaté do škôlky dnes si ideme po rozhodnutie a podľa mňa detičky budú potrebovať: pyžamko, tepláky, papuče, uteráčik, zubnú kefku aj s pastou, wc papier, papierové vreckovky a ešte sa na to poýtam dnes riaditeľky a dám vedieť ale škôlky by mohli posielať nejaký zoznam už teraz a nie v auguste na poslednú chvíľu 😒

trixi
17. mar 2010

ahojte, tak mna poriadne napalila pani ucitelka 😠 , ked som podavala prihlasku tak ma ubezpecovala, ze maly bude prijaty v ich skolke, vraj je 17. a moze prijat 18 deti. Dnes som bola pre rozhodnutie a pani riaditelka ma sokovala, ze ona maleho do skolky nemohla prijat, pretoze moze mat v triede 24 deti a Matko je 25. Neviem ako sa dostal zo 17.teho miesta na 25. Ale ze mozem byt rada, ze mi vybavila aby ho prijali do inej skolky, kde je prijaty. Problem je ten, ze je to na opacnom konci mesta, v stvrti z ktorej nie som vobec nadsena. Urcite ho tam nedam v septembri. To ho uz mozem vozit do sukromnej skolky do TT, uz mi je jedno, ci idem autom 15 min alebo 25. A pani riaditelka mi este povedala, ze poziadala na ministerstve skolstva o vynimku aby mohla mat v triede 25 deti a ze rozhodnutie dostane za 2 tyzdne. Tak mam pockat, lebo ked dostane to povolenie, tak Matka vezme. Pochybujem, ze niekde pisala, mozno mi len naznacila, ze caka uplatok. Som tak nastvana.

dadis
17. mar 2010

trixi, my sme boli dnes s Matkom na dni otvorenych dveri v skolke a nieco v tom zmysle tam ta riaditelka hovorila, ze prijat viac deti mozu s vynimkou od ministerstva...ze teraz maju 21 a malo by byt prvacikov 18 na 3 roky, ak je tam jeden pod 3, tak 17 deti, dve deti pod 3r tak 16 deti...25 sa mi zda dost aj na vynimku 😒

libka1
17. mar 2010

no to je dobre trixi, by mi vlasy vypadali od jedu 😅 😒 Nejak sa im prudko menia tie cislo, najprv 17ty z 18tich a potom 25 z 24 😅 mozno ta este prekvapia tou vynimkou, treba dufat 😅
edita vdaka za ten zoznam 😉 zhruba nieco take som tipovala, ale cierne na bielom je to vzdy lepsie 😀

edita84
17. mar 2010

ahojte ták mám rozhodnutie moja malá bude od septembra škôlkárka 🙂 a čo sa týka toho zoznamu nič nové som sa nedozvedela ale zajtra napíšem jednej kamarátke nech mi napíše čo potrebovali min. rok potom vám napíšem 🙂

veverca
17. mar 2010

Prečo sa tak ponáhľate s tým zoznamom? 😕 Veď nám to povedia v septembri. Pri synovi nám dali "zoznamček" pomôcok na ktorý som minula 700-800 korún, tak ja radšej v predstihu nekupujem, nech nenakúpim zbytočnosti. Samozrejme s pyžamkom a papučkami nebudem čakať na zoznam. 😉
trixi...to je sila. Ktovie akým zázrakom sa dostal zo 17. na 25. miesto... 😖 Keď chodil do škôlky syn, bolo ich v triede 26, ale teraz majú nejaké nové normy, tak môžu mať v triede najviac 22 detí. Tento rok neprijali 5 detí, myslím, že najmladších. Tvoj malý bude mať v 3 roky, tak asi najmladší zo všetkých nebude...alebo majú nejaký iný kľúč? 😒

libka1
19. mar 2010

veverca zo zvedavosti, pre teba to nie je novinka, lebo ti ide do skolky druhe dieta, ale pre mna je to uplne nove a tesim sa ako jej nakupim potrebne veci 😵 a aj ona sa tesi, tak skor tak pre zabavu ho chceme 😀

trixi
19. mar 2010

ahojte, tak som vyuzila znamosti a podala staznost na urade a riesia to. Vraj si riaditelky robia co chcu a nedodrzuju to co maju. Som zvedava ako to dopadne.

janka1874
19. mar 2010

veverca ja som ten zoznam chcela len orientačne aby sme si priebežne pripravili vecičky

capy
20. mar 2010

ahojte, my na rozhodnutie este stale cakame

trixi to mi je luto ako ste dopadli. dufam ze sa to vyriesi 😒

janka cca zoznam je:
pyzamko
papucky
teplaciky,tricko (aj nahradne ak sa obleje...)
a potom sa dava stvrtrocne:
mydlo, toaletny, vreckovky.
a este mozu byt plastikolky, vykresy....

a gratulujem vsetkym ktorych prijali 😵 😵 😵

edita84
20. mar 2010

ahojte mám zoznam od kamarátky :
papučky alebo sandálky
tepláčky, ponožky, spodné prádlo, tričko,
uteráčik
pižamo
ochrana do postele
vešiak
malý batoh (do skrinky)
vankúšik (na rôzne hry)
fľaša z ktorej bude piť a na všetko meno napísať

wc papier
salvetky
papierové vreckovky
mydielko
utierky

janka1874
20. mar 2010

juj žienky ďakujem krásne a tiež sa najviac teším ako budeme nakupovať a vysvetľovať Sendy že to všetko si berie do škôlky nejako to moc prežívam prvé dieťa do škôlky asi budem ja viac plakať ako ona 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janka1874
20. mar 2010

juj žienky a čo ešte viem že potrebujú je posteľné prádlo

veverca
20. mar 2010

My sme v tom zozname, ktorý sme dostali v septembri mali okrem hygienických potrieb (mydlo, toaletný p., vreckovky) mali aj pohár na pitie- v triede mali každý svoj, dostávali čaj, fľašu s čajom si nosil aj z domu- tú si brávali, keď sa hrali na dvore. Veľa vecí bolo na výtvarnú výchovu- výkresy, voskovky, pastelky, vodové farby, krepový papier, farebný papier, prstové farby... už si to presne nepamätám, ale len v papiernictve som nechala kopu peňazí. Tiež náhradné oblečenie do skrinky. Kefku a pastu potrebovali až vo veľkej triede.
tak som vám to trošku doplnila 😉
Držím palce tým, ktorí ešte nie sú prijatí 🙂

veverca
20. mar 2010

Aj posteľné prádlo? U nás nepotrebovali ani uteráčik, mali všetci rovnaké, ale každý mal na háčiku svoju nálepku, aby si ich rozoznali.

janka1874
20. mar 2010

veverca no to viem od kamošiek tu v Košiciach to vyžadujú skoro v každej skôlke

veverca
20. mar 2010

No veď uvidíme, čím ešte prekvapia nás...

jaaty
20. mar 2010

Je to veľmi individuálne. Hanka chodí od marca síce do súkromnej škôlky, ale okrem náhradného oblečenia, pyžamka, papučiek, pršiplášťa sme nepotrebovali nič 😉

janka1874
20. mar 2010

jaaty to bude asi tým že je v súkromnej škôlke

donuta
21. mar 2010

Ahojte. Len k tym sponzorskym darom, tie vraj privitaju, ale az po prijati dietata do skolky. Myslite, ze je naozaj uplne bez sance, aby sa dieta (starsie ako 3,5) dostalo do skolky ked je mamina tehotna, alebo na MD s mladsim dietatom? Myslim v BA. Overuju si v skolke, ci je mamina zamestnana?

donuta
21. mar 2010

Inak mna uz min.rok vypoklonkovali zo zapisu s tym, ze maly ma len 2,5 roka v septembri a tak vraj nemam sancu. Hoci som musela dovrsenim jeho 3 rokov nastupit do zamestnania, inak by som prisla o miesto. Tiez na to nikto nebral ohlad, riesit som si to musela na vlastne naklady. A teraz fakt neviem co bude, ale co som sa tu vsetko docitala, obavam sa najhorsieho. Posledne moje zistenia su, ze maju MS (napr. Petrzalka) 3x viac prihlasok, ako mali minuly rok. HRUZA. Nechcem vediet, ako to bude po dalsie roky.

masinka
21. mar 2010

ahojte
este doplnenie zoznamu - pre tie co maju dievcatka - suknicky 😀
ja som dcerke v lete nakupila paradne teplackove supravy a potom som zistila ze u nas do skolky chodia v teplackoch len chalani a vsetky baby maju suknicky.... tak som musela aj ja nakupit suknicky a teplacky nosime doma
ale ma to tu vyhodu ze ked jej rano dam pancusky a suknicku, tak ked idu von, suknicku si vyzlecie a nohavice oblecie v pohode sama, s navliekanim pancusiek by jej musela pomoct teta ucitelka (pod teplacky by som jej ich nedavala, skolku maju velmi vykurenu)

donuta
22. mar 2010

Ahojte!
Masinka, tebe sa ako podarilo dostat dcerku do MS, ked mas este druhe babatko? Nebodaj este v BA. 🙂
Porad, please.

dadis
22. mar 2010

donuta a odkial presne si...vyzera to tak, ze nasho Matka zoberu, on bude mat v auguste 3, podla toho co som sa rozpravala s riaditelkou na dni otvorenych dveri, nemal by byt problem....tiez som sa toho bala...ale oficialne to budem vediet az po 12.4., kedy budu davat rozhodnutia...som z Karlovky

dadis
22. mar 2010

masinka- v tomto maju dievcata vyhodu...moj maly celu zimu po byte beha iba v pancuskach, lebo ked ideme von, iba na to obleciem, nohavice, oteplovaky a je obleceny....nuz ale v skolke sa bude musiet asi prezliekat 😢 ...dve vrstvy je aj na priemerne vykureny byt vela...

capy
22. mar 2010

donuta mne vikina zobrali ked mal skoro styri, aj to len preto ze som tam chodila kazdy mesiac sa pytat ci sa im neuvolnilo miesto. a nastupoval v january 😒 tak drzim palce