Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

wighy
30. aug 2010

aj my mame prist na 8 rano, a tiez nemame adaptacny tak tam ostava hned cely den tka som zvedava ale mna skor zaujima ako pojdeme do skolky 2 den v piatok to uz bude horsie kedze bude vedeit ze tam bude cely den, snad ju nebudem musiet po zemi tahat 😀 😀 😀 😀

ja beriem ucitelkam 2 flase medu, otec je vcelar tak zoberiem kvalitny medik, niekto berie kvetinky, niekto dezert, niekto kavu🙂

janka1874
30. aug 2010

u nás majú byť detičky tie čo idú prvý krát v čase od 7.30-8.00 už tam

ollski
30. aug 2010

Ahojteee, tak aj my vo strvtok ideme ☹ 😅 bojim bojim, ja som skolku rada nemala, ale dufam, ze so Simi to bude lepsie...my tam mame byt medzi 7.00-7:45 doniest len papucky a pyzamko, tiez nemaju adaptacny progran, takze hned na cely den...si neviem predstavit ako sa tam dopravime, mm je na tyzdnovke, Kubi spachtos spinkava do 8...obedny spanok na zase prave vtedy ked mam ist pre nu...no nejako sa to casom utrasie, ze? 🙂
ja som sa tam bola pozriet aj so SImcou v piatok, lebo na webe nie je nic napisane, stretli sme akurat ich pani ucitelku i 😀 ostatne veci nam asi povedia pak...

zuzanamv
30. aug 2010

@libka1 ved je to pre deti najpohodlnejsie, a o to ide, aby sa tam dobre citili 😉

libka1
30. aug 2010

@ollski nasa tiez dlho spi a poobede niekedy zaspi az okolo 3 ked uz bude cas ist pre nu 😅 a vecer buntosi do 10, ja dufam ze sa to posunie velmi rychlo, lebo ked ju budem nasilne rano budievat bude nervna a ja s nou 😝

ollski
30. aug 2010

@libka1 presne tak je to aj u nas 😀 obedny spanok po obede, potom niekedy nie a nie vsta, obed na veceru...snazila som sa to posunut no marne, asi sa to teraz spravi samo: budu skor vstavat, skor spinkat a vecer snad bude do 9 klud, bo u nas sa chodi spoat az kolo pol 11 a to ich od 9 ukladam...
inak my tiez ideme v teplacikoch 😉 rozmyslam nad dakym kvietkom v kvetinaci...?? neviem

zuzanamv
30. aug 2010

Nebojte, ten rezim sa upravi.
Moja teraz cez prazdniny vstava aj o pol 9 a potom poobede nezaspi vobec. Ale myslim, ze ked sa nastavi na vstavanie o 7, tak v skolke v pohode zaspi. A vecer o 8 v posteli.

bzuco
30. aug 2010

veru - spánok sa naozaj upraví
pokiaľ som bola s malou doma, chodila spávať večer o desiatej bežne 😅, cez obed tiež neskoro ale hlavne dlho 13,00-16,00(16,30)
no ako začala vstávať do škôlky o 6,00 tak o 12,00 bola akurát zrelá na spánok...no a večer sa to pekne posunulo a chodila o tej 8mej

ollski
30. aug 2010

tak to ste ma celkom potesili 🙂 nie zeby a mi chcelo vstavat o 6 😅 ale to ze budu spinkat o 8 vecer!! 😀 huraaaa

libka1
30. aug 2010

ja vstavam pred 6 a potom mam vecer o pol 10 problem byt s nou hore... muz takisto. Ide ma z toho niekedy uz porazit. Keby chodila spavat o 8 tak moj zivot by sa zmenil na uplne dokonaly 😀 😵 Niekedy sa uz len povalujeme bezmocne na sedacke vecer a ona ako duracell lieta okolo nas, alebo skace ako simpanz po nas 😝 😖

bzuco
30. aug 2010

no my sme museli vstávať o 6,00 - teda ja ešte skôr, ale malej stačilo
6,25 odchod z domu a 6,45 už som šla spojom do práce
takže výber nebol 😅

libka1
30. aug 2010

@bzuco vy ste teda museli byt zohrana dvojka, dufam ze aj my coskoro budeme, neviem si predstavit ze by sme sa za 25 minut vybavili... obliect, najest, umyt, zachod... ked to budeme stihat za 45 minut budem max spokojna 😅

ollski
30. aug 2010

@bzuco vazne sikulky ste!!!! si dam asi hodinu 😅 na nachystanie, snad to stihnem...my kym sa vychystame von prejde aj pol dna .... 🙄
prave sa ich snazim uspat ale stale mi zdrhaju z postele...obdivujem ucitelky skolke!! 😉 mat 20 deti na starosti, sa asi zjasim...v nasej triede je ich tusim 22...

bzuco
30. aug 2010

🙂
no ju som budila, ked ja som už bola hotová - oblečená, najedená, učesaná....
ona mi ráno vypila len kakao, jedla potom v škôlke...rýchlo som ju obliekla, učesala, umyla zuby a šli sme 😅
MM nás vozil autom ku škôlke, on potom išiel do práce a mňa pred škôlkou vyzdvihla šéfka na aute (dochádzam do práce 16km), občas som musela busom
a od štvrtku to bude zasa tak 😅
akurtá vychystať 2 deti bude iná makačka

denisocka
30. aug 2010

už sa tešim na štvrtok,až mi z toho kruti črevá 😅

zuzanamv
30. aug 2010

Aj my sme sa zvladali vychystat za pol hodinku. Ja som nachystala mlieko a trochu cerealii, o 7 som syna budila, obliekol sa, naranajkoval (symbolicky) a muz ho o pol 8 bral do skolky.
Teraz to bude rovnako, ale dvojmo.

libka1
30. aug 2010

ja by som bola rada keby doma ranajkovala, ale nie som si ista ci to budeme stihat 😅 tiez planujem ju budit az ked budem ja vychystana 😉

zuzanamv
30. aug 2010

U nas maju deti o 9 desiatu v skolke, takze rano staci to mliecko a trochu cerealii. V tom zhone aj tak velmi nechuti jest.

strociatka
30. aug 2010

tak ja som si to vymyslela tak, ze rano jej do flase urobim puding, alebo kasku a dam jej to este v posteli vypit, tak sa mi vlastne zobudi uz napapkana. Kym bude papkat, ja sa vychystam a ked sa napapka a zobudi, len ju prezleciem a pojdeme. Takto to s nami robievala moja mamina a fungovali sme vraj super, lebo po zobudeni sme uz boli vlastne aj napapani a spokojni (mala nas troch)

zuzanamv
30. aug 2010

@strociatka
Dobre riesenie 🙂
Tak som to robila s dcerkou, ked chodila par mesiacov k opatrovatelke rano, len teraz uz nema flasu, tak musime vypit mlieko normalne za stolom z pohara.

adetka
30. aug 2010

uff... darcek pre ucitelky 😕 😅 ... este nemam... pojdem nieco pohladat (pero s peknym venovanim, predavaju v dracikovi 😕 )...

so vstavanim problem nebude... ja uz dva roky chodim do "prace" (som internou doktorandkou)... akurat to o pol hodinky posunieme... rano jej vzdy davam kakauko do flasky na prebratie... na nasej skolke doteraz nic nevisi... brana zatvorena... 😠 ... ale asi jej fakt ten prvy den zoberiem iba papucky a pyzamko (a nahradne oblecenie do skrinky)...

adrenalin stupa a stupa 😀

veverca
30. aug 2010

Ale ste sa rozpísali, idem čítať, nech mi nič dôležité neujde. 😉

veverca
30. aug 2010

Tánička pôjde tiež v tepláčkoch. Ak by tam chcela ísť cikať je to jednoduchšie. Berieme len papučky a náhradné oblečenie. Spinkať tam hneď nebude a p. učiteľka povie, čo treba na ďalší deň.
Ešte neviem čo učiteľkám. Buď kvet, alebo čokoládu.
Teraz malá vstáva okolo 8 , cez obed nespáva. Dúfam, že keď bude ráno vstávať skôr, tak tam zaspí a nebude veľmi vymýšľať. A na raňajky asi len kakao (z pohára). 🙂

capy
30. aug 2010

@libka1 no mam to tazke ☹ ☹ ☹
@adri27 skusim sa spytat v skolke riaditelky. dakujem

jahodka11
31. aug 2010

ahojte🙂
adetka-veru, mna uz zacina brucho boliet pomalicky,,,,,aj sa tesim, aj nie...asi ako kazda....
capy - neviem, ako ste na tom financne, ale mala by si dostat nejake odstupne platy, nie? a pracu si najdes, to by som sa nebala, sme v ba.... 🙂 za september este rodicovsky dostaneme, potom uz nie...a dovtedy si najdes pracu...budes mat aspon kopec casu chodit po pohovoroch a vyberat, neboj, hlavu hore....zvladnes to... 🙂 ked si zvladla vychovat dvoch chlapov.....tak nejaka praca - to je hracka 🙂 🙂 🙂

jahodka11
31. aug 2010

jeej, este som chcela..
ja by som chcela priniest nejaky kvietok..baby a to staci jeden? ved nasa pani ucitelka bude len jedna? ci dva aj riaditelke? ja neviem ako sa to robiiii, poradte.... 🙂

jahodka11
31. aug 2010

no podarilo sa mi dovolat do skolky....neuveritelne.... 🙂 mame prist na 8-mu a dohodneme sa priamo s ucitelkou, ze ako dlho tam bude...booze, to hadam nie na cely den hned.......som myslela, ze o bude len pol den..... 😖 uz teraz mi je smutno....

janka1874
31. aug 2010

ahojte žienky
no u nás nastal menší problém Sendy sa cca týždeň začala popišávať počas spania už som z toho total zúfalá či na obed či večer to je jedno stále sa pociká a teraz neviem čo robiť či sa vrátiť nazad k plienkam ale toto už nie je normálne denne prezliekam 2x posteľ a pritom prechladená sa nezdá že by bola lebo nechodí nejako často na wc

jahodka11
31. aug 2010

jani, ja moc neporadim, my mame pocas spania plienku stale, neviem, co na to povedia v skolke....no ved mozu ho to odnaucit... 😉

janka1874
31. aug 2010

@jahodka11 no my sme už dávno boli počas spania bez plienky a teraz som normálne šokovaná čo to chce byť síce nehoda sa občas stala ale toto je už moc každý deň