Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

adetka
24. sep 2010

Mirka mi vcera hovorila o nejakom chlapcekovi, ze je k nej "ohladuplny" 😀 ...lebo ju nezhodil... asi to skutocne musia ucitelky riesit denno-denne ... a aj sa s nou o tom asi niekto dospely rozpraval ... drzim palce 😅

tinka5
24. sep 2010

Ahojte my sme zatial v pohode, len je trocha smutný a pomalšie nám to ide cestou do školky, lebo mu musím vysvetlovat určite veci ako napríklad, prečo už nechodí jeho najlepší kamarát k ním do triedy.........on aj zo začiatku chodil,
ale kedže je už vacsí chlapček musí íst k velkym detom, zo začiatku chodil k tým malým, lebo aj jedno dievčatko za ním
plakalo, ☹ oni zase sú z jednej ulice-takže dúfam, že to bude čoskoro v pohode........ 😉

tinka5
24. sep 2010

Chcela by som sa vás opýtať-ako je to s olovrantom, keď ide dieťa na obed domov? 😉

lula26
24. sep 2010

lindulak, ja keby som mala taký názor na škôlku, tak si tam svoje deti nedám ani za svet. Radšej si platím opatrovateľku. U nás je to s olovrantom tak, že si ho môžeme na obed zobrať.

tinka5
24. sep 2010

Musíš nahlásiť deň predtým, že pojde na obed domov , alebo stačí povedat ráno, že pojde na obed domov a dostane so sebou olovrant? 😉

lula26
24. sep 2010

U nás stačí ráno a olovrant má nachystaný.

tinka5
24. sep 2010

My sme síce išli na obed iba 2x domov, ale ani raz sme nič nedostali a je to zaplatené 😎

lula26
24. sep 2010

a pýtala si si? U nás nedajú iba vtedy, keď je puding alebo kr. kaša, prípadne niečo čo sa rýchlo pokazí.

tinka5
24. sep 2010

nie, lebo ked chodil starší do školky, takto bolo samozrejme, že ked išiel na obed domov, dostal so sebou vždy olovrant.A čo viem teraz majú buď chlebik s nátierkou,alebo s maslom a paradajkou ,alebo rožok a jogurt..........

lula26
24. sep 2010

len si kľudne vypýtaj!

kubkolucy
24. sep 2010

@dadis Pridávam sa, pretože som v podobnej situácii. Dcérka mi chodila v prvý týždeň do škôlky úplne bez problémov. Bola jednou z mála, čo neplakali a do triedy vždy utekala natešená. Po týždni prišli soplíky, tak som ju nechala 5 dní doma a teraz prežívame úplné peklo. Do škôlky kráčame akokeby nič ale akonáhle vojdeme do šatne, začne plakať, že ona tam nejde. Dnes ju musela učiteľka odniesť na rukách.
Tiež som sa rozhodla, že ju tam dám len dopoludnia a dnes sme to tak už zrealizovali. Teraz pekne doma spí. Navyše zo škôlky mi každý druhý deň prišla nevyspatá.
Teraz rozmýšľam či ju tam budem dávať už stále iba doobeda alebo to budem praktizovať iba nejaký čas. Neviem.

dadis
24. sep 2010

@kubkolucy to neviem ani ja, mne je to v podstate jedno ci tam spi alebo nie, jedina vyhoda toho, ze spal v skolke, ze hned ako sme vysli zo skolky, stretol sa s kamoskami z druhej triedy, ktore su z nasej ulice a hrali sa hned na ihrisku pri skolke...kedze mame skolku dost od ruky, po vyspinkani uz ku skolke nebudeme chodit, tak mozno mu casom zacnu chybat a sam sa bude pytat tam spat...no teraz to nevidim ruzovo,pretoze sice vcera bol iba doobeda a spokojny, no rano hned vyjednaval, ze nikam nejde a ci moze ist Saska do jasliciek (v ramci skolky su aj sukromne jasle 😒 )

dadis
24. sep 2010

@kubkolucy teda uplne jedno mi to pravdupovediac nie je, musim sa priznat, ze som spokojnejsia, ked spi doma...neviem, mam z toho lepsi pocit...aj tak cely cas, co bol v skolke som bola uplne nesvoja a stale som na neho myslela, nebola som schopna nic urobit... 😒 mozno si poriadne na tu skolku ani nezvykne, kym budem aj vnutorne k tomu pristupovat takto...neviem to vsak v sebe potlacit...

lindulak
24. sep 2010

@dadis chapem ta... keby som mala mladsie dieta doma, asi by som moju nedala do skolky. Ak by teda sama nechcela ist ovsem...

odporucam baby clanok v septembrovom Dietati - str. 50 s nazvom Potrebuju deti kolektiv. Je to pekne, dost mi to z duse hovori...

@lula26 no dufam, ze nie vsetky ucitelky v skolkach su take ako som pisala, ale je ich vacsina myslim. u nas je jedna sukromna skolka, tam je to ine, ale na to nemame a je aj beznadejne plna. ale aj tak som si dala prihlasku od buduceho septembra, ak by sme si v tejto nezvykli...

lindulak
24. sep 2010

@lula26 citala si co pisali baby predtym? ake cudne vycitky dostavaju od uciteliek? capnutie po zadku za to, ze si dieta nevie dobre obut ponozky a ine divne praktiky a vycitky, co tam maminy pisali... mne sa zda, ze je to zastarane a su lepsie sposoby ako riesit veci, ale to je o ludoch.

lucia.kl
25. sep 2010

@tinka5 porozmýšlaj, že ako by ti mohli dať olovrant ked ideš na obed domov, olovrant sa začne chystať až po obede, ked je všetko spratane, jedine kedy by to bolo možne, ked je jogurt alebo kolač, ktorý musia začať piecť ráno....

janka5861
25. sep 2010

Ahojte, len cisto informativne ...kedy mavaju deturence v skolkach karneval /priblizne / ? Ja som to nikdy nesledovala , az teraz . dakujem

lucia.kl
25. sep 2010

@janka5861 január február - na fašiangy, alebo niektoré škôlky ku dňu detí

wighy
25. sep 2010

janka u nas budu mat aj haloween takze tiez zacinam rozmyslat do coho odiet moju malu,urcite nebudem kupovat kostym

ena
25. sep 2010

myslim, ze ked deti chodia hned po obede domov cely mesiac, tak z olovrantov sa da odhlasit.

lula26
25. sep 2010

lindulak, ja som len napísala, že keby som mala taký názor na škôlky, tak si tam svoje deti nedám.

tinka5
25. sep 2010

lucia.kl-súhlasím, čo si napísala, no ked mi chodil do školky starší syn a išiel na obed domov, vždy niečo dostal so sebou.....................to ani jogurt.............?! veď to má zaplatené................

lucia.kl
26. sep 2010

@tinka5 ako v ktorej škôlke, ono sa totiž objednávky na jogurty, detské výživy robia aj 3,4 dni vopred podla stavu detí, ktorý je predpokladaný a ak náhoudou stúpnu deti, tak im jogurty chýbajú takže sa to kompenzuje deťmi idúcimi na obed domov - vždy sa nejaké nájdu... systém v jedálni je velmi zložitý, čo sa objednávania týka

lucia.kl
26. sep 2010

@wighy lahký nápad na ten halloween - biela plachta klasická a dve diery na oči a máš ducha ako vyšitého 🙂

janka5861
26. sep 2010

Dakujem ... tak to budem musiet preverit v skolke . Moje dieta chce byt hasic a tak nieco musim zohnat. Ja tvorive ruky nemam tak nam nic nezostava iba pozicat. Kupovat tiez asi nie ...ved co budeme potom s hasicom robit ? 😉

wighy
26. sep 2010

@lucia.kl diiiky za tip, je to super ale moju by som asi neukecala hehehe ale bude cervena karkulka nic originalne ale je este mala suknicku cervenu,kosik mame uz len nejaku satku a je to 😀 😀 😀 😀 ked bude vacsia vymyslime nieco originalnejsie🙂)

janina77
27. sep 2010

Ahojte. Sledujem tuto temu, lebo aj ja mam zacinajuceho skolkara 🙂.
Ja mam zo skolky uplne dobry dojem. Je to statna skolka, Domi chodi do triedy pre 2,5 rocne deti, ale vacsina su tam uz trojrocny, ale su to deti narodene jul, august, september, oktober. Je ich 12, to maju znizeny stav kvoli veku. Klasicky 2 ucitelky - jedna doobeda, druha poobede. Akceptuju, ze dieta potrebuje plienku na spanok, ze spi len s flaskou (inak pije z pohara), ze sa nevie poriadne obliect (okrem papuciek si sam neoblecie vpodstate nic), ako papa, neviem, ale doma ho musim chovat, hoci sa vie sam najest, ale hladny domov nechodi. No proste som uplne prekvapena, ze napriek nedostatkom v tychto zakladnych veciach nie je ziadny problem. (Skor nechapem, ako moze jedna ucitelka zvladat 12 deti takych ako moje). Od prveho dna v skolke aj spava.
Domi si ucitelky oblubil, po tyzdni ranneho placu chodi do skolky vpohode, vystiska ucitelky ked pride, zapoji sa medzi deti... Kazdy den maju v triede hned rano pre deti pripravenu nejaku tvorivu cinnost - lepenie, malovanie, to vidim za 3 sekundy co som vo dverach, chodba je cela vyzdobena ich pracami, a slovnik dietata je bohatsi o spustu slov. Zacal akceptovat deti (do teraz vobec nechcel rovesnikov).
Takze okrem sprievodnych chorob - mali sme uz sopliky, kasel aj horucky, povazujem skolku za vyborne riesenie pre 3-rocne dieta.

trixi
27. sep 2010

@janina77 ahoj, tak to vam tu skolku zavidim. V tej Matkovej su ucitelky nejake nervne.

barbis
27. sep 2010

tak my ideme po 5 dňovej chorobe opäť do škôlky....4 dni tam, 5 doma...pekne sa nám to vyvíja hádam už tak skoro chorí nebudeme 😝.
inak čo sa týka tých olovrantov ani my ich nedostávame domov keď náhodou prídem pre malého skôr ale videla som, že niektoré detičky behajú po chodbe s rožkami alebo s chlebíkmi, mňa to ani nenapadlo, že keď to tam nespapá tak si to mám pýtať.

libka1
27. sep 2010

my chodime do skolky tak ze 3 dni sme tam, 3 doma, dookola takto... tak som ju tento tyzden vybrala na cely, nech sa prelieci... zajtra ideme na vyter, ci nema nejakoho bacila, lebo dost kasle a ma zapalene hrdlo, lekarka jej zatial dala len homeopatika, zajtra uvidime co dalej...