Kedy treba začať vybavovať škôlku?

diddi
17. nov 2009

caute, kedy sa treba zacat motat okolo skolok, ked je nastup v sept.2010?

adetka
6. sep 2010

ahojte... Mirka bola dnes len na doobedie... ale pacilo sa jej... zreferovala, ze az dva krat papala, co presne papala, ako sa hrali, aku rozpravku pozerali, ze tety boli dobre.... zajtra uz idu vsetky deti na cely den... uvidime ako sa bude tvarit, ked pre nu pridem o tretej 😅 ... zatial je zdrava... obcas si kychne... ale nic viac (moze byt aj z prachu, slnka)... poobede sme obehli park, mesto...

wighy
6. sep 2010

@edita84 diky, dufam ze si zvykne, lebo doma je uz v pohode a o skolek nerozprava zle, len asi jej je smutno za mnou tak snad to rychlo prejde
beatka nech sa rychlo zbavi soplikov🙂

veverca
6. sep 2010

Ahojte. Ani nestíham čítať, čo máte nové, lebo v som stále v práci. 😝 Naša micka mala dnes v škôlke aj spať, ale cez víkend dostala nádchu, tak som ju do škôlky nedala. Našťastie je svokra doma a môže strážiť.
Tak vám želám, nech si detičky rýchlo zvykajú na škôlku a nech ich všetky bacily obchádzajú. 😉

edita84
6. sep 2010

@wighy díki no dúfam že už v piatk môže ísť lebo už plače za škôlkou 🙂

wighy
6. sep 2010

@edita84 jeeej to je super ze sa jej tak paci v skolke paradicka 🙂))

janka1874
6. sep 2010

tak u nás dnes už začala kríza vraj cez deň dosť veľa plakala no som zvedavá ako to bude prebiehať ďalej

bzuco
6. sep 2010

ahojte

tak my ráno síce s plačom a spiatočkou z brány von 😔 , ale nakoniec fajn, že prestal do 5 minút plakať ako vošiel do triedy, dokonca zjedol obeeeeed 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a ked som sa spýtala ako bolo v škôlke - tak odpoved: doble 😵 😵 😵 😵 😵 😵

susika
6. sep 2010

@mamavera -toto zavidím učitelkám🙂)ale celý den s tolkými deťušami, asi by mi vyhrávalo, ja som niekedy mala jedno dosť, ale len ked bola umrnčaná, inak je pohodačka..
my dnes v školke pohoda, bez plaču a aj ja som sa udržala. iba ked som prišla do prazdneho bytu to bolo horiše, že kde som ju to nehcala a čo bude robiť a tk...ale dlho soms a doma nezdržala a ked deti boli an dvore, tak som z parkoviska z teplého autíčka sledovala🙂)malá v pohode, zývalo sa jej chudiatku, ved som ju ledva rano dobudila...a dnes večer zasa nechcela azspať.sa malo vykvakala v školke, učitelka vravela, že asi len 2 slová za celý den povedala a doma sa jej pusa nezastavila..a tie hlašky..no aké mi prinesie po pol roku🙂)uvidíme, či je to nadčenie vydrží aj alej..iba jediný probém bol, že hned prvý den sme hladali prezuvky, ktoré amlo obuté druhé dievčatko, topanky na von boli uplne inde a tiež sme hladali čiapku..akože takéto stresy..že ved ona si ma svoje veci poznať..no, pozná si ich, ale nemyslím, že v tom chaose..ona chudiatko mi vysvetlvoala, že ved si to dala do skrinky, no, ale nakoniec som ich našla v lienkovej a nie v motylikovej...ale inak zlatá,a pson teraz vidím, čo všetko som ju dobre naučila a aká je učenlivá...tak snád ta kšolka len bude k dobru....

macocha
6. sep 2010

Baby čo máte deti do troch rokov v škôlke, boli ste si už niektorá žiadať na ÚPSVARe o ten príspevok na starostlivosť o dieťa? Aké doklady zo škôlky ste tam niesli - rozhodnutie o prijatí alebo nejaké potvrdenie o návšteve? Mám to pýtať v škôlke alebo je na ÚPSVARe na to zvlášť tlačivo?

adetka
7. sep 2010

Mala by som prehodnotit zaspavanie s dcerkou 😀 ... teraz, ked sa nam zaspavanie posunulo o hodinu a pol... o piatej som vyspata 😅 ... alebo budem vstavat o tretej a pracovat? 🙂 ... uvidime co bude v skoke dnes...

wighy
7. sep 2010

Ahojte baby odchadzame do skolky a uz aj doma je plac:((( joooj je mi jej luto ale nemozem inak:(((((

petrahy
7. sep 2010

macocha ja sa tiež chystám toto vybavovať a podla toho čo mi bolo povedane som pochopila, že mám doniesť rozhodnutie o prijatí do škôlky a potvrdenie o platbach. Budem to ale vybavovat az koncom mesiaca maly nastupuje az od oktobra a myslim ze este aj z roboty papier ze som nastupila ale ten budem dokladat az dodatocne. Ak budes vediet viac napis 😉

blumka
7. sep 2010

v nasej skolke je zajtra rodicko...akurat v case ked idem plavat s malou, takze musi ist manzel... 😉

mucinka15
7. sep 2010

ahojte, baby... tak my sme včera boli aj aj dnes sme do 11:45.. tak som zvedavá čo to bude, lebo včera keď som ho bola zobrať do škôlky, tak sa so mnou nechcel ani rozprávať 😒 tak som ho nechala tak, keďže vyzeral, že je na mňa akoby nahnevaný, nech mi to teda povie, keď bude on chcieť... a neskôr ako sme šli na nákup,tak začal s tým, že maminka, ty si na mňa zabudla a vôbec som ti nechýbal.. ☹ no mala som,čo robiť aby som sa nerozrevala.. tak som mu to všetko vysvetlila, vyzeralo, že to pochopil, tak uvidím, čo to bude dnes... a ja už od rána nedokážem nič porobiť, čo stále na neho myslím.. 😖 a odkedy chodí do škôlky, tak nikde nemôžem chodiť sama, bez neho, že by zostal s tatom sám doma... ani doma sa odo mňa nepohne, všade je pri mne, akoby sa bál, že zas odídem a už neprídem... ☹ my máme dnes rodičko o tretej, tak som zvedavá, čo budú hovoriť.. a od zajtra mal už aj spinkať v škôlke, ale keďže zajtra ideme k dr na vyšetrenia, tak sa nám to posúva asi až na budúci týždeň...

macocha
7. sep 2010

Tak nám už začala tá slávna kríza 😔 takže @wighy plne chápem ☹ Presne aj u nás, doma vyjednávanie, plač -ale dosť hraný, sľuby, že keď ju vezmem so sebou do práce bude tam dobrá, len nech ostanem s ňou. A veta ktorá ma najviac bolí: "Prečo ma opúšťaš?" Ja dokonca som aj zvažovala, či dnes alebo zajtra jej nedám pauzu, ale asi by to bolo zlé riešenie... Skúsime tento týždeň vydržať celých 5 dní.

adetka
7. sep 2010

Mirka neplakala... ale pusu mala ovisnutu... aj ostala v triede trosku zarazena... uvidim, co bude so spankom a tak... a na katedre prace ako na kostole 😒 ... ale musime vydrzat 😉

sue
7. sep 2010

@blumka vy kde bývate, že ti vzali 2 a pol ročné dieťa do škôlky? Či to je súkromná?

blumka
7. sep 2010

@sue kosice, nie je to sukromna skolka, beru deti od dvoch rokov

wighy
7. sep 2010

Dnes bol strasny nastup do skolky, mala uz doma plackala ze nikam nejde do skolky som ju niesl ana rukach a v skolke mi ju ucitelky trhali z ruk:((((( ach jaaaj ale potom som sa rozporavala so 4 mamickami a oni su na tom detto takze nie som sama v tom,dufam ze to mala cokoro pochopi a bude sa jej tam pacit lebo tak to trpime obe ako kone:(((

xstelinka
7. sep 2010

@macocha ja som bola, dali mi tlacivo, ktore ma potvrdit skolka a dalsie, ktore mam vypisat ja a este zoznam co vsetko im mam priniest (napr. 2x potvrdenie od zamestnavatela kedy nastupujem do prace...). Treba tam ist osobne a povedat im svoju situaciu lebo ja nastupujem do prace 20.sept. a staci mi priniest papiere az zaciatkom oktobra.

dudasik
7. sep 2010

Ahojte, nam sa to so skolkou kazdym dnom zhorsuje, lebo Natalka sa strasne boji, ze bude zase grckat pri jedle.
Uz som jej slubila, ze ju nebudu nutit, aj ucitelka to slubila, ale akosi sa mi zda, ze to ignoruju. Normalne rozmyslam, ze jej na cas odhlasim stravu, aby sa ukludnila a oni do nej nasilu nic netlacili. Smrk 😢 Presne viem ako sa citi, je moja verna kopia, len dufam,ze ju to nepoznaci tak ako mna.
Drzkajte sa maminky, nech si deticky rychlo zvyknu na skolku a nech nemaju ziadne zle skusenosti, iba radost. 😅

adetka
7. sep 2010

@dudasik ... trvaj na tom, aby jedlo do tvojho dietata netlacili na silu! ... do Mirky v jaslickach tiez tri dni tlacili.. a vracala... potom si pani majitelke konecne nechala povedat a zlepsilo sa to ... 🙂

adetka
7. sep 2010

ja sa dnes musim prihlasit na konferenciu... a nedokazem sa sustredit ani len na napisanie prihlasky 😖 .. stale myslim na to, ze dnes jej poobede budu chciet obliest pyzamko... a ona zacne plakat... 😢

zuzla2
7. sep 2010

ahojte
aj my sme nastupili minuly tyzden do skolky, zatial len 4hodky...este stvrtok, piatok to bolo v poho..vcera uz isla taka smutenjsia a dnes rano uz manzel vravel,ze pri vstupe plakala,ze nexce tam ist,lebo nexce tam papat 😒 v piatok dokonca vracala 😖

macocha
7. sep 2010

No dievčatá, musíme sa držať, nejako to tu hustne 😢 len treba dúfať, že kríza prejde čo najrýchlejšie 😔

@xstelinka ďakujem, @petrahy ja som tam dnes volala, posúvali si ma navzájom a jedna dokonca vzdychala, že také perepetie kvôli dvom mesačným dávkam ( 😨)... ale nakoniec mi povedali, že oni tlačivo pre škôlku nemajú a mám doniesť rozhodnutie o prijatí a potvrdenie o nastúpení a originály aj kópie šekov. Ten formulár som už vyplnila minule, ja som príspevok poberala totiž už doteraz, ale na moju mamu ako f.o. a teraz potrebujem len nahlásiť zmenu.
Keby niekto chcel vyplniť formulár v pokoji doma, dá sa stiahnuť tu: http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?... (Žiadosť o príspevok na starostlivosť o dieťa)

dudasik
7. sep 2010

@adetka Snaz sa na to nemysliet ... fakt jedine co nam ostava je aspon na to zle nemysliet a vsetko bude vari lepsie a lepsie. Drzim palce.

dudasik
7. sep 2010

@zuzla2 Zuzi, no presne prve dni su lepsie ale potom si tam nieco zle zaziju a uz tam nexu ist. Ach jaj, je to tazke a hlavne pre citilive deticky. Vari to prekonaju.

susika
7. sep 2010

@dudasik nutia ju papť?to by moju trošku mohli, ale len tak normálne, že nech papá, lebo ona, ked vidí iné deti papať s chuťou, tak je schopná svoje jedlo ignorovať a sledovať ich...dnes maju super obed, ten miluje, lenenviem, oni tam maju používať len lyžicu a rano soms a nemohla s učkou porozpravať, či by jej nemohli dať vidličku a pokrajať rezen, tak ho v pohode zje, lebo deti tam plakali.
moja sa hned rozbehla do treidy za kočíkom, takže pohoda.ale jedno dievčatko stále narieka a jedna mamka sa tam vtrepala do triedy-inak , za to by osm ju riadne vyzauškovala-a začali palkať aj ostatné, ež chcú maminku. moja sa rozbehla s plačom a až vo dverách ju učitelka dobehla, tak mi jej bolo horzne lúto, ež ju tam nechávam...teraz doma skracujem teplačky, čaká ma žehlenie a chcem jej uhačkovať ešte aspon 2 čiapočky na striedačku a len kukáum na hodiny, kedy už bude aspon pol tretej a fujazdím za nou
o tom rodičku som aj ja niečo započula?neviete ančo tak skroo?ja sa bojím, že skončím v nemocke koli bábätku a potom zasa nebudem v obraze....

dudasik
7. sep 2010

@susika Aj Natalka mali oblubene buchty, a ani sa k nim chuda nedopracovala. Jedna mamicka tam dokonca synovi doniesla cukriky, lebo plakal, ale ked uz moja mala odmietne cukrik,tak to uz je fakt zle.
Ja idem teraz o 12 pre nu. Aspon to ma trosku ukludnuje, lebo nexem aby bola taka vydepkovana zo skolky,ako som bola i ja.
Aj mne treba teplacky skratit 😉 , akurat mame taku blbu velkost, ze bud su jej male alebo velke.
Aj nam by si mohla uhackovat ciapocku 😉 , potesila by. chi.
My mame rodicko v stredu, myslim,ze budu rozpravat o rezime v skolke a tak ,lebo zatial nepytali ani kefky na zubky ani nic.
A neboj sa, ze skoncis v nemocke, to ani pomyslenie.
A keby nestihnes,tak pojdes za riaditelkou a ta ti uz povie.
Pekny dnik

blumka
7. sep 2010

vy skracujete teplacky a ja musim kupovat nove..etse pred troma tyzdnami ked som prezerala veci tak jej boli dobre a teraz chodi ako vyrasteny student, tak naraz sa vytiahla 😅
@dudasik inak to je hrozne ked nutia deti jest...ved po prve moze mat este z toho vacsi stres a nie kazdy je taky papkac ako ine a v cudzom prostredi mu nechuti... 😒