Kedy v Trnave prebieha zápis do škôlky Jiráskova?

sveti
3. feb 2009

Mamicky ktore ste z Trnavy, neviete kedy bude prebiehat zapis so skolky? Konktetne MS Jiraskova, Limbova ulica.
Ako prebieha zapis? Pocula som ze netreba brat deticky, co sa mi zda divne.
dakujem

basado
4. feb 2009

neviem presne ako je to na limbovej alebo jiraskovej viem že na okružnej bude začiatkom marca a musí sa doniest potvrdenie od lekara, rodny list dietata 😉

anesim
4. feb 2009

Ja keď som bola s malou na zápise na Družbe, tak som ju mala síce so sebou, no akurát som vypísala papiere, dala papier od lekárky a išli sme. Malá tam naozaj nemusela ísť, lebo sa jej nič nepýtala, akurát mi nechcela odtiaľ ísť, ke´dže tam boli pre ňu nové hračky a chcela a hrať. a zápisy v Trnave bývajú hneď na začiatku marca a a potom ešte celý mesiac, ale potom aká je šanca na to, že prijmu malé do škôlky 😕

sveti
autor
4. feb 2009

Pocula som aj take, ze hned prvy den zapisu je tam naraz zaisanych aj 25 deti, a ze je to cele nejake divoke, ze neberu vobec podla veku, ale ze ten kto pride skor melie....ze deti pod ciarou nemaju sancu. Ja mam dvoch chlapcov starsi bude mat v oktobri 4 roky, potrebuje skolku lebo sa mi uz doma nudi, a to rozmyslam ze dam zapisat aj mladsieho ten bude mat v maji 2010 tri roky a neviem ako to poriesiem ked v maji mi ho nezoberu, lebo nepriberaju a v januari 2010 este tri roky nebude mat tak tiez nie, tak mi bolo povedane v jednej skolke. Co mam dat vypoved????? Kde ho dam do septembra???Viem ze je to az za rok, ale na zapis musi ist teraz nie?

renka9
4. feb 2009

ano sveti, na zapis musi ist uz teraz. Aj my sme boli na zapise minuly rok/ jak to leti, akoby to bolo vcera/, a do skolky ide teraz 16.2.

sveti
autor
5. feb 2009

renka9, tebe ju zberu aj pocas roka, mne bolo povedane, ze mladsieho mi v maji ked bude mat tri nezoberu....iba ak v septembri, tak riesim co dalej

basado
5. feb 2009

sveti ja idem s malym na zapis teraz a chcem aby mi ho zobrali v januari. skus si ho dat do školky o mesiac skor. tak by ti ho maly zobrat 😉

sveti
autor
5. feb 2009

basado, ty kde byvas v TT? ktoru skolku planujes?

basado
5. feb 2009

ja byvam na vodarni a so starším chodievame na okružnu, tam mame aj znamu čo tam pracuje ako školníčka 😉 tam da aj menšieho. a ty si z prednadražia alebo z linčianskej?

sveti
autor
5. feb 2009

besado, z Lincianskej, chcela som ho dat na Jiraskovu, no prisla mi odpoved od riaditelky,ze beru len 6 deti...a teraz co????

basado
6. feb 2009

a vy už ste tam mali zapis? ked ti to už riaditelka povedala?
skus ked pojdeš na zapis tak aby si tam bola prva alebo oni beru aj podla poradia. aspon u našej školke je to tak

sveti
autor
6. feb 2009

basado, zapis je 2.3., ale pyatala som sa , povedala ze beru len 6 deticiek, asi maju moc predskolakov, inak si to neviem vysvetlit, ze preco tak malo, alebo uz ma nabrete bokom :( neviem uz sa v tom sama nevyznam.
Jedna moja kamaratka bola minuly rok medzi prvymi na zapise, zobrala prihlasku, isla potvrdit k dr. a ked sa za 20 minut vratila /je to tu na Lincianskej/ tak uz bolo zapisanych skoro 20 deti???????? Tak si myslim, ci nedava bokom prihlasky ☹

sveti
autor
6. feb 2009

a myslim si ze prijimanie podla poradia, je dobra hlupost. Neviem ako tam moze byt matka dvoch deti prva, kym sa vymoceme, kym tam dojdem s nimi , kde ich necham. To by takto vobec nemalo byt. Mali by byt nejake kriteria na vyber....

basado
6. feb 2009

viem že to je hlupost ale určite je to tam aj tak, že ma takych ktorych pozna a zoberie ich skor. ale čo mi hovorila ta znama že niekedy berie aj podla toho ako prídu mamičky. zapis začína byvat okolo tej 10 hod

terezzka11
5. mar 2009

dievcata, neviete ako t chodi v skolkach, ked nemame trvale bydlisko prihlasene v trnave? byvame tu sice trvale, ale s prepisom je to komplikovane, tak mame s manzelom kazdy v OP nieco ine (idealna rodinka 😀 ).Chceli by sme skusit skolku na Druzbe alebo tu pri zimnom stadione, ale do teraz sme to nestihli, lebo nas skolila angina a rad-radom sme lahli a zajtra by sme to chceli skusit. Ale nie som si ista, ako to cvhodi, ci mam ist ja aj s malou, alebo moze aj len tatino sam alebo ako vlastne? Poradte prosim, lebo ja som na taketo veci hrozne nemehlo 😅

anesim
5. mar 2009

Malá mi chodi do škôlky na Družbe na Spartakovskú pri škole, zápis tam mali tuším teraz v pond, ut, stredu, a určite sa dá aj teraz,ale asi sa treba pozrieť kedy alebo si tam zavolať, berú 35-40 detí. Keď som tam bola ja s ňou na zápise pred dvomi rokmi, ona tam ani nemusela ísť, bolo potrebné doniesť potvrdenie od lekára, že môže ísť do škôlky a obálku so známkou, aby potom poslali rozhodnutie o prijatí/neprijatí a možno ešte niečo, no to už si nepamatám. 😝

gabuliik
5. mar 2009

Baby aj ja som bola na zápise,ale v Modranke. Minulý rok malú nezobrali.Ani počas roka mi ju nezobrali a to mala 3 roky v októbri.Že majú plný stav. Kedže som na MD,tak mi to až tak nevadilo,ale malá sa doma nudí. Teraz mi riaditeľka povedala,že už ju zobere určite,tak uvidím či sa náhodou niečo nezmení.
Inak na ten zápis fakt deti nemusia ísť. Stačí prihláška,potvrdenie od lekára.

kukona1
6. mar 2009

neviete náhodou kedy je alebo či už bol zápis do tej školky na Spartakovskej,ktorá sa má otvárat v januári?

nela00
6. mar 2009

kukona tusim nebol termin bude oznameny dodatocne

kukona1
6. mar 2009

a ked ho niektorá z vás bude vediet,hodíte info????? 😅
dakujeeeeem 😀 😀 😀 😀

sveti
autor
7. mar 2009

kukona

pozri potom aj tu

http://www.trnava.sk/new/aktuality_read.php?rea...

mozno to zverejnia aj tam

kukona1
7. mar 2009

ok dakujem.. 😉

terezzka11
25. mar 2009

kde sa ma vlastne ta skolka otvarat. lebo na spartakovskej su dve a obe funguju. jedna je sukromna a druha nie. bude tam aj tretia? 😕

anesim
25. mar 2009

Meduška sa bude sťahovať ( kam neviem ) a tá škôlka namiesto nej. 🙂

terezzka11
26. mar 2009

aha. no to je super. 🙂 dakujem za info

monika44
1. apr 2009

maminky máme tu veľký problém. 200 detí z Trnavy nezobrali do škôlky. Na Spartakovskej namiesto Medušky sa síce bude otvárať škôlka, ale len pre 84 detí. A čo tie ostatné? Ja som bola na zápise v dvoch škôlkach a dcérku nezobrali ani v jednej. V marci 2010 bude mať 3 roky a ja ak nechcem stratiť prácu musím nastúpiť do zamestnania. Myslím, že nie som jediná, ktorá má teraz problém, že kto sa o moje dieťa postará. Je nemysliteľné, že krajské mesto sa nevie postarať o to aby ste po ukončení rodičovskej dovolenky mohli umiestniť dieťa do materskej škôlky. Tak čo s tým budeme robiť? Budeme to riešiť každá jednotlivo, alebo spojíme sily a pokúsime sa prinútiť mesto, aby to čo najskôr vyriešilo.

terezzka11
1. apr 2009

myslim, ze na sparatkovskej bude skolka miesto nejakej zrusenej, a novych deti prijmu iba desat a este sa bude otvarat na vancurovej pri zakladnej skole. ale aj tak to bude strasne malo. ja mam zatial o malu nastastie postarane, ale aj tak som z toho znechutena, lebo ked si uvedomim, ze mala ci chcem-ci nie do skolky aspon rok chodit musi, tak veru neviem kam s nou. v lete bude mat tri roky a rada by som, aby aspon raz za cas bola aj v skolke, aby vedela, ake to je v kolektive. ale viem tiez, ze v roku 2006 sa narodilo v trnave vela deti. aj z porodnice ma pustili uz na treti den, lebo nemali miesto... asi nas ten nedostatok miesta bude sprevadzat aj skolkou a skolou...

monika44
1. apr 2009

terezka na Vančurovej sa neotvára nová škôlka, ale presúva sa škôlka z Hollého na Vančurovu. Tam sa má rozšíriť kapacita o 10 detí, ale tie už sú zaplnené. Viem to, pretože som tam bola s dcérkou na zápise, keďže staršia dcéra začne od septembra chodiť do školy na Vančurovu, tak som ich chcela mať na jednom mieste. A už som písala hore aj to, že tá nová škôlka na Spartakovskej bude v priestoroch namiesto súkromnej škôlky Medušky, ktorá sa presúva na Mozartovu. A tam bude zápis niekedy v októbri - novembri a majú ju otvoriť od januára. To mám zasa priamo informácie z mesta. Ale to vôbec nerieši problém, ktorý tu je. Lebo stále viac než 120 detí nemá šancu sa umiestniť. Ak to mesto nemieni riešiť čo najskôr, tak tento problém budú mať aj maminy o rok alebo aj o dva roky.

anesim
1. apr 2009

Ale prečo škôlky, resp.riaditeľky neberú najprv deti zamestnaných rodičov , ale berú aj deti mamičiek , ktoré sú doma na MD. Nehovorím, že tieto deti by nemali chodiť do škôlky, ale nemali by mať prednosť pred deťmi zamestnaných rodičov. A na margo toho nedostatku miest v škôlke, v Trnave sa otvorí aspoň jedna škôlka, ale v iných mestách sa neotvorí ani to, a veľa 4 ročných detí sa do škôlky nedostane a zoberú ich až potom ako predškolákov 😒

monika44
1. apr 2009

no teraz mi riaditelky tvrdili, že neberú ani deti tých mamičiek, ktoré sú na materskej dovolenke. Dokonca mi kamarátka hovorila, že počas roka riaditeľky prepúšťali domov deti tých rodičov čo sú na MD. Anesim, Ty odkiaľ pochádzaš? Keď vieš ako je to v iných mestách. Ja som sa snažila zistiť ako je to inde, ale zatiaľ sa mi to nepodarilo. Zaujímalo ma či sú takéto problémy aj v iných mestách, alebo to máme iba v Trnave.

monika44
1. apr 2009

Anesim teraz som sa pozrela hore a vidím, že pochádzaš z Trnavy. Dokonca aj moja staršia dcérka chodí na Spartakovskú. Tak sa možno z videnia aj poznáme. Tak ako potom vieš aká je situácia v iných mestách?