Kniha pre 5,5 ročné dievča

xckaret
27. máj 2015

Prosím dajte tip - čo mám čítať 5,5 ročnému dievčaťu

ichbinich
27. máj 2015

@xckaret
Chces knihu, co jej budes citat ako rozpravky, alebo knihu, co si bude listovat sama? To je rozdiel...

V principe vsetko, co ju zaujima.

Z tych naucnych, encyklopedickych je super seria Uz vies Preco? Je to prelozene z nemciny Wieso?Wehalb?Warum? a maju vela roznych tem. To ale teda nie su rozpravky na citanie, ale naucne, vysvetlene, ako co funguje.

Rozpravky si moj 5,5 rocny syn dava precitat nemecke Sandmännchen, to su vecernickove rozpravky. Potom miluje od Daniele Heviera Nam sa este nechce spat, ale to uz asi nenajdes, to je knizka este po mojom bratovi. A potom mame taku rozpravku o priserkach, co byvaju na smetisku, to je vsetko take popletene a smiesne a tu ma tiez velmi rad, to sa uchichuna pri tom. (to je ale v nemcine).

Citam mu aj Opice z nasej police, ale to sa casto ja smejem viac ako on 😉 Ide o to, ze velmi vela veci sa uz medzicasom zmenilo, resp. mu musim "prekladat" niektore vyrazy z tej slovenciny, co pouziva Benda Kristova, do slovenciny, co pouzivam ja 😉

Ale moj syn je skor na tie encyklopedia a knihy, co si moze pozerat sam. Dlho pri citani rozpravok neobsedi, resp. skor viacero kratkych ako jednu dlhsiu.

xckaret
autor
27. máj 2015

Sama a ja sňom sme prelúskali knihy pre predškolákov, ale ona chce večer ešte rozprávočky. V každej jednej knihe sa opakujú tie isté . O kozliatkach, o repe, o pernikovej chalúpke..... take už máme 3. Chcela som niečo iné.... Skúsim tie opice. Od Dopšinského som v knihe nič nenašla.

pribinak
27. máj 2015

Katka a sklbko (to je meno psika) mach a sebestova, plysovy medvedik

katrinka8
27. máj 2015

@xckaret - skús aj O Guľkovi Bombuľkovi, Čo si hračky rozprávali, naša má rada aj Danka a Janka 😀 Taká tá klasika nášho detstva 😉 Plus klasika Popoluška, Pinocchio atď. to bývajú spolu obvykle, my máme túto: http://www.martinus.sk/?uItem=141479
Ešte dostala toto: http://www.martinus.sk/?uItem=120827 a tiež sa jej to páči
Alebo skús Mimi a Líza: http://www.martinus.sk/?uItem=158357
Ešte mi napadol Polepetko: http://www.martinus.sk/?uItem=92037
Naša je knihomoľka po mne, ona aj básničky rada číta, teda my jej čítame 😀

katrinka8
27. máj 2015

@ichbinich - ďakujem za tip na encyklopédie 😉

alena6232
28. máj 2015

@xckaret prihlás ju do knižnice. Tam má veľký výber a môžete skúšať jednu knihu za druhou 😉

barla5
28. máj 2015

@xckaret chod do skupiny Nakuknime spolu do detskej knihy (neviem ako sa to pridava cez mobil), tam najdes inspiraciu, mnoho knih je tam aj pofotenych. Kniznica je dobry napad, aj knihovnicka vam poradi co je vhodne pre ten vek.

xckaret
autor
28. máj 2015

Dievčatá ďakujem pekne za tipy. Ideme do knižnice.

lenatali
7. jún 2015
Používateľ lenatali je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lenatali.

Ja mojej dcérke čítam Mášu a medvěda, túto rozprávku si veľmi obľúbila a má aj 2 knižky s úlohami - tie robíme spolu a jednu, do ktorej može niečo dovyfarbovať, dokresliť, nalepiť - to už robí sama. A ešte má veľmi rada knihu o matke a dieťati - v tej si spoločne listujeme. Čakám bábo, tak je zvedavá, čo sa s ním v brušku deje. Inak ja dosť objednávam z e.shopu egmont.cz, tak tam skús pozrieť, mávajú aj dobré akcie - napr. k nákupu ďalšia knižka ako darček

srenata
18. jún 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

@lenatali Ja tiež objednávam z egmont.cz ale my frčíme na rozprávkach o Včielke Maje. Teraz momentálne stále maľujeme a hádame s Majou 🙂 Ale je to milá postavička, že? Aj keď mne sa viac páčila tá povodná, na ktorú sme sa dívali ako deti my

barca1205
2. júl 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

my čítáme všetko o princeznách - Popoluška, Snehulienka, Sofia I. a momentálne sa nám páči rozprávka Ľadové kráľovstvo