Kniha vhodná pre 6-ročné dieťa

martina374
16. máj 2021

Ahojte, chcela by som sa spýtať akú knihu kúpiť k sviatku pre 6 ročné dievčatko. Kedže ešte nevie čítať tak neviem či len nejakú jednoduchú viac obrázkov a menej textu alebo nejakú s príbehom, že keď sa naučí čítať tak si ju celú prečíta. Prípadne aj konkrétne názvy kníh ak viete tak by potešili 🙂 Ďakujem.

lara8888
16. máj 2021

Ahoj, skús pokukať knižky s úlohami ,nášho 5ročného to veľmi baví, stačí prečítať úlohu a on vyfarbuje/vyplnuje

felicita027
16. máj 2021

Môj má teraz najobľúbenejšiu knižku Ježko Jožko - učím sa čítať a Ježko Jožko - ide do školy sú tam veľké písmená, nenáročný text a príbehom určite zaujme aj dievčatá. Ostatné knihy s príbehom máme skôr pre chlapcov tak viac poradiť neviem. A čo sa týka kníh s úlohami u nás vyhráva Kuliferdo buď sada alebo jednotlivé zošity poprípade Tik Tak má zaujímavé knihy s úlohami

janage
16. máj 2021

@martina374 Guľko Bombuľko. Žabiatko, Čačky Hračky Sú to krásne ľahké básničky.
Potom "Knižka" tú milovala pár rokov, ale nie každému sadne
Popýtam by som sa možno rodiny, aby sa nekupilo niečo čo už má

gabriellka
16. máj 2021

Naši o barborke. Skus vygooglit napr Barborka a jej rodina. Mojich to veľmi bavilo. A je tých kníh už asi aj 10. Alebo Gabriela futova hľadám lepšiu mamu ta mala tiež úspech.
Ale tu barborku si potom aj prečíta keď bude poznať písmenká. Nie sú to dlhé rozprávky, veľa obrázkov a veľké pismenka

kacena4
17. máj 2021

ak chces kupit na citatanie tak zasadne taku oblast co dieta bude bavit napr. velmi dobra kniha je o osmej na arche, jednoducha, obrazky velmi humorna, a hlavne na 1 strane nie je vela textu co je dolezite pre prvaka

martina374
autor
17. máj 2021

@lara8888
@felicita027
@janage
@gabriellka
@kacena4 Ďakujem vam všetkým za nápady, hneď idem pozrieť na net nazvy kníh. A čo sa týka kníh s úlohami, tie už má alebo aj časopisy kde plni ulohy pripadne aj posleme do sutaze 🙂 takže preto som sa pytala skor na knihy 🙂 Ďakujem

janage
17. máj 2021

@martina374 ešte Nenásytná húsenička ma napadla 🙂

nikis123
27. máj 2021

No my sme knižky hľadali veľmi dlho, ale ja nedam dopustiť na knihy od Kubašákovej z vydavateľstva Taktik - Škriatok v pyžamku, Víla zo šatôčky a Škriato, Víla a Hviezdička -ako ilustrácie sú použité reálne fotky detí a to moju najviac asi baví, uplne tie knihy zbožnuje a ja s nou tiež :D aj veľmi pekné diskusné otázky sú za rozprávkami. 🙂 Čiže za mňa odporúčam tieto 🙂