Koľko platíte v škôlke?

ivanka1997
6. sep 2021

Prosím vás viem čítala som tu diskusie nuž sú staršie prosím vás dieťa mi nastúpilo práve do škôlky a čo som zistila budem platiť cez 70€ a je to v poriadku? Koľko prosím platíte vy?

cariad
7. sep 2021

@nerya ja som to myslela v tom najlepšom zmysle. Tiež som sa pousmiala. A autorka má pripomenula že mám skontrolovať ceny. (My bohužiaľ nemáme nárok na zľavu resp nie veľkú a nepoberáme ani Child benefit). Vidím že ty musíš byť bližšie k Londýnu s takou cenou. Ja som v severnom welse. 😘🍀

cariad
7. sep 2021

@akbara77 áno platy sú vyššie. A na materskej nemáme skoro nič musíme ísť do roboty od 9 mesiacov dieťaťa a porovnanie £60/ deň a £60/21 dni je parádny rozdiel. A také vysoké platy zase nemáme, ale ani jedna z nás to nemyslela v zlom ani sme nemali narážky, ani sme sa nechceli nikoho dotknúť. Len konštatujeme. @nerya dovolím si komentovať aj za teba. 🍀

barus27
7. sep 2021

@ivanka1997 dcérka teraz nastúpila do škôlky na poldennu starostlivosť platím 34,20€ keďže majú adaptačný proces a potom od októbra na celý deň 39€ budem platiť v štátnej škôlke.

akbara77
7. sep 2021

@cariad ja tiež konštatujem

mirka438
7. sep 2021

U nas 10€ skolne, 5€ triedny fond a stravu sme mali okolo tych 33€. Syn je uz predskolak takze tento rok skolne uz neplatime.Teraz som pozerala na edupage a mame tam sumy okolo 5€ mesacne. Neviem ci to su tie slavne obedy "zadarmo" ci z kade tie sumy vyhrabali, musim sa popytat na to. Ale 70€ by ma akoze dost prekvapilo. A este som si spomenula 12€ sme platili na rok za pranie obliecok ale potom kupili do skolky pracku a na polroka nam 6€ vratili, ze si budu uz prat oni a platit za to nebudeme.

nerya
7. sep 2021

@cariad tak tak, ja len v dobrom 🙂 nás krpec chodí presne od ôsmich mesiacov

minutka
7. sep 2021

Poplatok 20€. Strava 30-35€. Trnava

maciatkolulu
7. sep 2021

@akbara77 Rakúsko škôlka štátna okolo 250 eur mesačne, družina v škole 220. Štátne. Co tu čítam platy nie sú oveľa väčšie... Takže pri 70 eur sa tiež pousmejem

lusyc
7. sep 2021

Školné 25€, 7€ zrpš mesačne, strava 1,65€ na deň, 10€ triedny fond na polrok.

akbara77
7. sep 2021

@maciatkolulu ok...tak si porovnajme...plat v Bile na Slovensku a Rakúsku...

maciatkolulu
7. sep 2021

@akbara77 porovnaj, daj náklady a budeš prekvapená, ver tomu...

guiseppinka
7. sep 2021

@maciatkolulu kde platis 250 v statnej? Ktory bundesland? My sme NO a za skolku som minuly rok platila okolo 12e mesacne. Poobede som deti mala doma, inak to bolo okolo 80e mesacne.

Ale strava 4.60 za obed, desiatu my davame z domu. Akurat mi dosla faktura za 14 obedov 64.40...
@akbara77 no taky priemerny plat predavacky je cca 1000e v cistom na pol uvazku. Kvoli otvaracim hodinam skolok a skol rakusanky nerobia na plny, lebo si to nevedia predstavit pracovat full time s detmi...

maciatkolulu
7. sep 2021

@guiseppinka skola
für 5 Tage/Woche: 100€/Monat

für 4 Tage/Woche: 80€/Monat

für 3 Tage/Woche: 60€/Monat

Eine Aufstockung der Betreuungsvereinbarung (Anzahl der Betreuungstage) ist zu Monatsende möglich, eine Reduktion kann nur vier Wochen vor Ende des ersten Semesters erfolgen.

Darüber hinaus wird ein Beschäftigungsbeitrag von:

für 5 Tage/Woche: 10€/Monat

für 4 Tage/Woche: 8€/Monat

für 3 Tage/Woche: 6€/Monat

Alle Kinder der Nachmittagsbetreuung bekommen ein warmes, zweigängiges Mittagessen (Suppe und Hauptspeise) und eine Nachmittagsjause, welches von

Heuriger an die Schule geliefert wird. Die Kosten hierfür betragen 5,50€/Tag. Getränke sind im Menüpreis nicht enthalten. Der Essensbeitrag wird monatlich zusammen mit dem Betreuungsbeitrag verrechnet. (Änderungen vorbehalten!)

Takže sumarum 218 eur....

guiseppinka
7. sep 2021

@maciatkolulu jasne, aj som myslela, ze mas nachmittags...to su brutalne palky... A hlavne ta strava.. vzdy ma pobavi, ked tu citam ako sa kazdy rozculuje nad stravou... Isto aj u vas je jedna restika, ktora robi rozvoz a teda menu je hocico len nie skolkarske... A dostala si ma so sumou za obed... To ani muz neplatia v jedalni tolko. A to sa u nich vari uzasne...

maciatkolulu
8. sep 2021

@guiseppinka co ti k tomu povedat😂😂😂😂, malý zatiaľ nechodí. Akože obed by rozprplal a bol by hladný... No mňa tiež bavia tie sumy, pre ktoré sa robí na sk cirkus. Lebo reálne, mne nestačia prídavky na jednu"druzinu" s obedmi. Nehovorím o krúžkoch a tak

minutka
8. sep 2021

@maciatkolulu lenze to ani svk pridavky nestacia na druzinu s obedmi