Ktorá škôlka v Bratislave, Ružinove je najlepšia?

muckom
25. mar 2009

Dobrý deň mamičky, prosím poradte mi, chľadám čo najlepšiu škôlku pre môjho syna v Bratislave časti Ružinov. Veľmi by mi pomohli vaše skúsenosti ale aj názory a postrehy. Veľmi mi tým pômôžete 🙂 Vopred ďakujem 😉

erika2014
31. okt 2015

Dobrý deň. Od januára otvárame Detské centrum a jasle Beny´s garden v Ružinove - Trnávka pri Rožňavskej ceste. Prijímame detičky od 6 mesiacov do 5 rokov. Otváracia doba: 7.00 - 18.00. Angličtina a nemčina 2x týždenne. Cena od 300 eur/celodenná dochádzka po-pia. Viac info na : benysgarden@gmail.com.

mirka_13
20. nov 2015

Ahojte: my mame malicku v skolke Zlaty medvedik na Jadrovej 4 - kym som vyberala, presla som styri skolky a vybrala som tuto. A spravila som velmi dobre, malicka sa tesi a uz medzi dverami mi zmizne, ked ju rano privediem a nechce ist odtial. Ucitelky su velmi spravne, su dostatocne laskave ale i prisne, takze malicka velmi rychlo napreduje. Skolka je sukromna, ale bola najlacnejsia zo vsetkych - 250 Eur. A to tam chodia aj deticky z ambasady. Jedna ucitelka je z UA, tie uci deticky rusky, maju aj anglictinu a rozne cvicenia. Zatial sme spokojny velmi prevelmi...

lenicko
20. nov 2015

Ak to niekomu pomôže:
Ja som hľadala asi pred pol rokom škôlku/jasle pre 2,5 ročného syna, ktorý bol kapku neohrabaný čo sa týka samoobsluhy - niekto by povedal, že pohodlný. Hľadala som Ružinov a Trnávka a okolie. Prešla som osobne Tučniačik pri Poluse, Gašparko, Vilka, Fairyland – všetky tri pri Martinskom cint., Maternelle – pri Mierovej, Fantastické DC pri ApolleBC, Zajko uško pri letisku.
Moje kritéria - vlastná záhrada s ihriskom, malý kolektív, nenásilná adaptácia a môj vlastný pocit z personálu škôlky a priestorov.
Gašparko: pekná záhrada a ihrisko, strmé schody do hornej triedy. Triedy veľkosťou štandardná izba typu obývačka/spálňa, kde si po hre počas obeda rozkladali postieľky. Trochu stiesnené na počet detí. Dve triedy malí a veľkí. Mladá pani učiteľka s manažérskymi sklonmi sa čudovala nad všetkým čo môj malý nevie.... „Nehovorí? Má plienku? Nevie sa sám najesť?“ Podľa toho čo mi povedala sa mi zdali ako "stará škola výchovy" - teda napr. odúčanie od plienok vyzerá tak, že ho nechávajú pocikávať a prezliekajú ho... (doneste aj 6-7 tepláčikov a my ho budeme prezliekať). Alebo ma zarazilo aj to, že „o všetkom Vás informujeme, keby sa deti pobili, aby ste sa nezľakli, že bude mať modrinu?!“...posledná priečka v mojom hodnotení a podľa školského hodnotenia 4
Tučniačik – pri Poluse: Priestorom škôlky nemám čo vytknúť. Krásne, čisté, moderné zariadenie príjemné prostredie. 3 triedy. Žiaľ tá pre najmenších kde by patril Aďko bola najmenšia (štandardná menšia izba) a plný stav detí. Ďalšie dve triedy boli ale veľké, tá pre najväčších mega veľká - v podstate podkrovie. Majú pekný dvor a ihrisko s pieskoviskom. Pani riaditeľka vymenúvala všetky bohaté aktivity čo robievajú a kam chodia. Mínus boli strmé schody, ale to ako som neskôr zistila je celkom štandard pri škôlkach v rodinnom dome. Všetky deti spia v jednom veľkom priestore na medziposchodí. Deti od plienok odúčajú odkukávaním od detí čo to vedia a napodobňovaním - teda že všetci idú cikať aj ty skús na šerblík sadnúť... Učiteľky, ktoré som stretla sa mi zdali ako presne tie typy čo milujú deti aj keby im po hlave skákali, až na pani riaditeľku, tá bola ráznejšia. Ale zas odpovedala do zblbnutia na moje otázky... Adaptáciu p. riaditeľka odporúčala, od prvého dňa nechať dieťa tam na pol dňa a potom už na celý deň. Rodič má dieťa len priviesť a odísť. Mali inak najlepšie zabezpečenie - stále zamknuté dvere a zvonček. Iné škôlky na to občas kašlali a v istých momentoch sa tam mohol dostať ktokoľvek. Z tejto škôlky som mala dobrý pocit, ale mali plno. Škôlka bola z tých čo som pozerala najdrahšia. Hodnotenie 2+
Vilka: Vilka bola zo všetkých škôlok najväčšia čo do počtu detí. Chystali sa otvárať ďalšiu triedu a pani riaditeľka mi vravela o cca 50 deťoch vo finále v 5 triedach ak si správne pamätám. Uf... už som videla ten prenos chorôb :o) Škôlka sídli v nízkej budove akoby bývalých úradov – bez schodov... :o). Priestory sú okolo vnútorného dvora, kde si zariadili záhradu a ihrisko. Len si neviem predstaviť 50 detí na tom malom dvore.... Asi masovka dosť ale majú tam funkčnú fontánu :o). Pani riaditeľka chválila svoj personál a aktivity ktoré robia pre deti a rodičov, jazyky ktoré učia a tak... Priestory si prispôsobili celkom pekne. Deti mali doobeda režim so svojou učiteľkou v malých triedach - bývalých kanceláriách predošlej funkcie budovy, po spánku v jednej spoločnej miestnosti sa deti môžu pohybovať voľne po triedach a vybrať si kde strávia poobedie a čakanie na rodičov - také chaotické sa mi to zdalo. Deti tam lietali jak šarkani, keďže som tam bola poobede. Mínus boli prechodné priestory spálne, a keď sa menšie deti už ukladajú na spánok väčšie ich ešte rušia prechádzaním cez izbu z jedálne... Adaptácia rovnako ako u Tučniačika. Táto škôlka sa mi ale celkom páčila. Chýbal mi len taký individuálnejší prístup k deťom- ale možno to bolo vyvolané tým poobedím, keď tam mali šarkaniádu. Hodnotenie 2
Fairyland: Najrozporuplnejšia škôlka... Na jednej strane na mňa celkom dobre pôsobili priestory, relatívne aj personál. Pani riaditeľka aj keď s výdatným meškaním, ale predsa len sa dostavila s ospravedlnením a venovala sa mi 100 percentne. Všetko mi dopodrobna vysvetlila od jedenia, pitného režimu až po to ako majú označené plienky pre deti. Priestory pekné, rodinný dom poschodový. Zas tie schody. Triedy tuším dve a jeden spoločný priestor na prízemí – taká herňa, jedálenský kútik a kuchynka. Majú malú záhradu a na vedľajšom pozemku taký dvor bez stromov, len s ihriskovými prvkami - ale zato skvelými. Adaptácia štandard, nechať dieťa samé a odísť. A teraz druhá stránka - na webe som si už o nich dopredu vyhľadala info (tak ako aj o ostatných škôlkach, ktoré som navštívila). Viac krát sa tam spomínalo, že nemajú povolenie a slovo salmonelóza, a že boli zatvorení. Riaditeľka sama túto správu potvrdila, ale nazvala to črevná viróza. Ok, šak stane sa. Druhá vec čo mi vŕtala v hlave bol nápis na plote suseda - niečo v duchu, „zistite si kam chcete umiestniť deti do škôlky“ – niečo ako antireklama... Ale zas suseda si nevyberieš. Moje hodnotenie 3+
Maternelle – škôlka taká nevýrazná, ale deťom je to asi jedno, fádne priestory, strmé schody. Hore do tried a aj dole do šatne – pre mňa horor, už som videla ako malý dáva po hlave dve poschodia za sebou. Pani riaditeľka príjemná, taká obyč. pani, na nič sa nehrala, pokojný typ, nič ma nerozhodí. Chválila stravu - vraj majú veľmi chutnú. Pri malých deťoch je vychovávateľka - bývalá detská sestra - celkom upokojujúca informácia v prípade potreby Heimlichovho manévru. Záhrada celkom veľká, ale pre deti totálne nepraktická, lebo zelenú časť s trávnikom oddeľoval vyšší sokel a záhrada kopcovito stúpala až k múru záhrady, ktorý susedí s hlavnou cestou - Mierová – hlučná a prašná megacesta. Spodná časť záhrady je vydláždená takými tvárnicami, ktoré sa vysypávajú štrkom - tak na potknutie...
Hodnotenie: 3
Fantastické DC pri Apolle: Novovytvorená „dcérska škôlka“ už existujúce a zabehnutej škôlky v inej časti BA. Upravené priestory v budove nejakého „kultúrneho centra“? Majú tam prenajatú časť, ktorú si celkom pekne prerobili. Jeden veľký priestor predelili a vytvorili herňu, spaciu časť a jedálenskú časť. V čase keď som tam bola, mala škôlka jednu pani učiteľku a dvoch klientov – dve dievčatká. Asi aj preto, že škôlka na nete bola viac menej nenájditeľná a aj mne sa správa o nej dostala od kamošky. Pani učiteľka milá, aj keď som nebola ohlásená, našla si čas. Veľmi sa aj popri rozhovore venovala deťom a tie dve baby ju úplne žrali (v dobrom). Veľké mínus je, že nemajú ihrisko a ani záhradu a ani v okolí nič také nie je. (Neskôr som volala s pani riaditeľkou a tá mi sľubovala ako čoskoro na trávnatej ploche za budovou idú vybudovať ihro, neviem ako to dopadlo). Pani učiteľka vychvaľovala stravu, zdravú výživu v duchu „pohánková kaša“ – môj malý s vysmážaným stehnom by sa asi nechytal :oD. Potom ale povedala pani učiteľka jednu zvláštnu vec: chválila dve dievčatká, že ako sú chytré a úžasné a tvorivé a že minule sa im tam pokúšali umiestniť chlapčeka, čo sa moc nezapájal a hral sa s autíčkom a keď si spravili hrad z kociek tak sa im do toho hodil a pri ničom nevydržal dlho a že určite mal autistické sklony.... ehm... jak keby som môjho malého videla :oD a to autista teda nie je :oD.
Hodnotenie 3-
Zajko uško: túto škôlku/jasle som si nakoniec vybrala. Najprv ma vzhľad škôlky nejako špeciálne neoslovil. Rodinný dom, strmé schody.... zas. Pani riaditeľka ma veľmi zbežne oboznámila s miestnosťami - vybavenie ani nie luxus ani nie bieda - taký štandard. Majú ale peknú záhradu a drevené preliezky a hojdačky, odrážadlá a vnútorný bazén - normálne taký na plávanie. Bývajú tam plavecké kurzy za malý poplatok behom celého roka. A čo ma presvedčilo, že toto je pravá škôlka pre Adamka... Pani riaditeľa o škôlke povedala základné info pri prehliadke, potom sme si sadli k nej do kancelárie a začala sa pýtať na Adamka. Ako jediná zo všetkých učiteliek a riaditeliek sa zaujímala o moje dieťa. Čo vie, čo nevie, aký je, akú má povahu a hneď začala plánovať ako ho odučíme od plienok, ako ho začleníme do kolektívu ako bude prebehať adaptácia - že to spravíme postupne, prvý deň tam budem s ním na hodinku dve, potom druhý deň ho tam nechám na hodinku dve samého, to zopakujeme a pod...Keď som odchádzala mala som dokonalý pocit spokojnosti, že tu sa mu budú venovať a pristupovať k nemu individuálne. Za tri mesiace sa Adam rozhovoril, naučil samoobslužné činnosti (sám najesť, piť z pohárika, obliekať) a odplienkoval sa prirodzeným spôsobom. Chodil sa posadiť na šerblík ako ostatní až raz tam niečo spravil a potom to už išlo samo. Táto škôlka nie je svojim vzhľadom, vybavením (ak nepočítam bazén) jedlom alebo aktivitami nijako lepšia ako ostatné. Ide o ten prístup.

jancula13
30. nov 2015

Velmi pekne zhnute, napisane, dakujem, myslim ze to pomoze niektorym maminkam pri rozhodovani🙂

lavazza75
8. dec 2015

@lenicko toto je super, ako si to napisala. Usetrila si mi kopec casu.... Este raz velke dakujem 😉

zuzka_1985
9. jan 2016

@lenicko joj len skoda, ze som si toto neprecitala skor :( tiez som pochodila 7 skolok a bolo tazke rozhodnut sa, lebo ziadna nesplnala moje kriteria na 100%. do jednej z menovanych maly nedavno nastupil a uz teraz rozmyslam nad zmenou 😒

lenicko
10. jan 2016

@zuzka_1985 môžeš prosím napísať kam (aj do spravy prípadne). Celkom ma to zaujíma, prípadne napíš s čím si nespokojná. Ďakujem :o)

ameanda
13. jan 2016

@zuzka_1985 aj mna zaujima, s ktorou skolkou nie si spokojna, kludne IP;
este niekto skusenosti so "zlatym medvedikom"?

lavazza75
13. jan 2016

@zuzka_1985 napisala by si prosim aj mne? kludne aj IP... Mam dvojicky, takze pre mna je to obzvlast dolezite. Dakujem 😉

svetlanat
5. feb 2016

Mate niekto skusenosti so statnymi skolkami v Ruzinove alebo Trnavke? Zaujima ma napriklad skolka Zapadna / Stalicova .

irocka
7. feb 2016

V Starom meste DC Dostojevskeho oproti Eurovei, pestry program pre deti,mile pani ucitelky, prijatelne ceny na skolne.

danielagloss
2. mar 2016

DC DROBIZG pri nakupnom centre Central, moj maly Felix tam chodi. Sme velmi spokojny, maly kolektiv deti a velmi individualny pristup k detom. Maju nadherny uzavrety park s detskym ihriskom. Idealne prostredie pre deti. Odporucam 🙂

lusabolova
9. apr 2016

Ja by som odporučila určite http://thebabyone.sk/ Je to detské centrum, kde je aj škôlka aj jasličky. Majiteľka je moja kamarátka a viem, že má deti najradšej na svtete. 🙂

aupairandreaba
10. apr 2016

Mile mamičky, ak chcete ísť do práce a hľadáte opatrovanie svojho dieťatka, môžem vám ho opatriť od 1.6. 2016 sa mi uvoľnia 2 miesta v kolektíve 8 detičiek. Výhody: nízka chorobnosť, domáce prostredie, domáca strava individuálny prístup, Bližšie informácie na telefónnom čísle. alebo emailom. Prax mám viac ako 9 rokov. Výborné referencie od všetkých rodičov na stránke www.zariadim.sk/andrea-aupair

nneennee
20. jún 2016

Jasle Zajko pri letisku vrelo odporúčam... My sme si prešli 3 jaslami a keby som mala ďalšie dieťa, tak neváham ani na minútu... Do jasli Zajko mi mala chodi rok a za ten rok sa naučila kopu basniciek, vedú ich k základom slušného správania, nerozpravame pri papani, ak si niekto kychne, povieme nazdravicko, nebijeme sa, pozdravime sa dobrý deň, dovidenia, pre mnohých ľudí to príde ako samozrejmosť ale ja sama som prekvapená, lebo doma mozem tisickrat omielat ako sa slušne správať a nemá to efekt ako v škôlke... a ked dojdem pre malu do škôlky, žiadne lietanie po triede, buď sa deti hrajú, alebo nieco lepia, kreslia... proste žiadne jasle, kde vám dajú na výber 18 krúžkov, ako som ja u 18 mesačnej malej dostala (výtvarný, dramatický 😀, hra na hudobný nástroj.... už som čakala len šachový, rybolov a jazda na koni).... V týchto jasliach deti dostanú to najdôležitejšie, pocit, že sú osobnosti, že ich niekto toleruje, že sa im venujú.... práce ktoré s nimi robia nie sú srdiečka na deň matiek, či otcov, ale pani učiteľky hľadajú vždy niečo čím by tie deti ohúrili.... Nestalo sa mi, že by deti v šatni plakali a to tam chodíme rok a ani raz som nepočula, že by dieťa zaplakalo, že tam ísť nechce... Takže jasle Zajko plné odporúčam....

lilunka
30. jún 2016

Maminky,neni tu nahodou niekto,cie deti chodia alebo su prijati na ms Medzilaborecka a chceli by to vymenit s nami na MS stalicova 2?

bad_delight
14. júl 2016

inac kids paradise maju teraz sktaz o denny tabor

bad_delight
16. aug 2016

Baby, akurat nam došiel letačiky že:
Deň otvorených dverí - dva celé dni v Kids Paradise ZADARMO
Súkromná materská škola Kids Paradise v Petržalke a v Ružinove Vám ponúka možnosť v dňoch 5.9.2016 a 6.9.2016 využiť bezplatnú starostlivosť o Vaše deti v čase od 6:30 do 17:30.
Zoznámte sa s našou škôlkou ZADARMO v tieto dva dni, o Vaše ratolesti sa postaráme len za stravný poplatok 3€/deň ( zahŕňa desiatu, obed aj olovrant a celodenný pitný režim )

Všetky informácie o Kids Paradise nájdete na www.kidsparadise.sk

V prípade záujmu sa treba informovať a nahlásiť na adrese martincekova@kidsparadise.sk

Limitovany počet detí.

😝

zlatymedvedik
9. sep 2016

Dobry den. Odporucam skolku Zlaty Medvedik v Ruzinove na Jadrovej 4. 🙂

zlatymedvedik
9. sep 2016

Dobry den. Odporucam skolku od 1.5 rokov Zlaty Medvedik

jajamalka
17. okt 2016

@svetlanat malá chodí na Stálicovú, ale už si asi zistila, čo si potrebovala. 🙂

jajamalka
17. okt 2016

@lenicko až po roku som sa dostala k tvojmu príspevku, úplnou náhodou. My sme sa nakoniec rozhodli pre Fairyland, ten plagát museli susedia na súdny príkaz odstrániť. 😀

andrejka_misko
25. jún 2017

@lenicko Dobry den, prosim vas , neviem sa dogoglit cenu vami vybratej skolky 😉Viete aká je momentálne cena školného ? Dakujem

lenicko
25. jún 2017

@andrejka_misko uf neviem, starnku maju zajkousko.sk tusim. Ak tam nemaju cenu treba zavolat. Viem ze my sme platili cca rok dozadu 400 aj so stravou mes. Kazdopadne chodte si to tam pozriet, my tam uz rok nechodime, vzali nas do statnej. Viem ze sa tam pomenil personal. Na ten vam referenciu dat neviem. Ostala tam este Jarka, ta je super, len neviem na ako dlho este ostane.

jajamalka
25. jún 2017

@andrejka_misko ak hľadáš škôlku v Ružinove, odporúčam aj malých šampiónov, majú web aj fb stránku.

sajmoonka
23. jan 2018

Mamicky napiste prosim vase skusenosti so sukromnymi skolkami v Ruzinove,hladam pre dcerku a velmi by mi to pomohlo.Dakujem z

jajamalka
23. jan 2018

@sajmoonka pozri môj koment tesne nad tvojím, je to stále aktuálne 😉

majka2307
19. nov 2018

@pipi1211 prosim ta a to je statna ci sukromna? Mozrm ta poprisit o ich webovu stranku ak mas?

aelwen
15. apr 2019

Dobrý deň mamky, mám na vás takéto otázky....je ich trošku viac, najprv Vám oboznámim situáciu- žili sme 2 roky počas mojej materskej v Ružinove, momentálne som si ale musela dokončiť phd v KE - cca do septembra/októbra 2019, pracovaná pozícia na kt. chcem od septembra nastúpiť bude tiež v Ružinove. Syn 7.9.2019 dosiahne 3roky a rok chodí do jasličiek, je odplienkovaný, rozpráva(až veľa), vie sa nejesť, upratať si po sebe, vyzliecť sa a teraz tie otázky:
1. keď prídeme naspäť do BA, nebudeme tam mať trvalý pobyt,som si vedomá hrozného stavu preplnenia škôlok, ALE! hľadám mu škôlku. existuje vôbec nejaká v Ružinove(hocikde v BA, kde mi ho zoberú aj bez trvalého pobytu? trvalý pobyt bude až o polroka neskôr...
2. našla som aj také že: DC(detské centrá) je to ekvivalent k MŠ?že sa mi o dieťa na tých 8 hodín postarajú a ide o súkromné zariadenia(stránku majú akurát v rekonštrukcii)
3.akú máte skúsenosť s tým, že po septembri by ho zobrali? je to možné, či táto formulka je len na umlčanie rodičov?
4. najviac sci fi otázka - neviete náhodou o nejakej MŠ, kde by ho vzali od sept./okt?

Ďakujem za hocijaké odpovede, postrehy.

lenicko
16. apr 2019

@aelwen. Do DC teda sukromnych skolok ti ho zoberu aj ked nemas trvaly pobyt. Len si priplatis. Beru pocas celeho roka ak maju volno. Treba si popozerat referencie, vybrat a zavolat. Spytat sa na obsadenost a pripadne zarezervovat. Sukromne su podstatne drahsie ako statne, preto pisem ze priplatis. Statne skolky maju zapisy teraz, ak nemas trvaly pobyt a syn k 31.8 nedovrsil 3 roky ani nemusi skusat.