Ktorá základná škola v Dúbravke je dobrá?

lubkaj
18. jan 2009

Ahojte. Mame velmi sikovnu predskolacku a kedze onedlho (6.-7. 2.) budu u nas v Dubravke zapisy deti do ZS, musime sa rozhodnut, kam ju zapiseme. Zatial to vyzera na ZS Benovskeho, kedze tato skola ako jedina ma rozsirene vyucovanie matematiky. Lenze ta je od nas najdalej. Najblizsie mame ZS Pri Krizi, ale kludne by sme ju dali aj na Nejedleho alebo Sokolikovu... Mate s niektorou z nich skusenosti? Budem vdacna za hocijake informacie.

lubkaj
autor
21. jan 2009

Tak dnes som bola na DOD v ZS Sokolikova. Celkom sa mi tam pacilo, ale nijako zvlast nenadchlo. Este sa chystame na DOD v skole Pri Krizi a Benovskeho. Nejedleho sme uz vylucili. Takze ak viete nieco o skole Pri Krizi alebo Benovskeho, napiste prosim.

lubkaj
autor
29. jan 2009

Zatial na 99% vyhrava ZS Benovskeho. Boli sme tam s malou na karnevale, bola nadsena.
Mate niekto s touto skolou skusenosti?

emily3
1. feb 2009

ahoj nasa mala chodi Pri Krizi, je to najblizsia skola od nas a zatial sme spokojni, do tej skoly chodil aj manzel..takze je to taka generazna skola. osobne si myslim, ze skolu tvoria ucitelia a ziaci a vsade sa najdu dobri ucitelia ale aj ti menej dobri...a kazda skola ma svoje muchy. nase dieta chytilo celkom dobru ucitelku a dari sa jej, teda je najlepsia v tirede na co sme velmi hrdi...
tu sa mi paci, ze dcera ma dve hodiny VV tyzdenne, TV maju trikrat...co by som uvitala keby rozsirili hodiny nabozenstva na jednu hod. tyzdenne ( teraz to maju raz) a maju raz do tyzdna Aj,
tiez maju v druzine kruzky, a chodia asi raz za mesiac do kina, mali burzu hraciek a Vianocnu besiedku, cela skola...niektore triedy si pripravili program, iny zas predavali vyrobky co urobili..bolo obcerstvenie a tak...vianocna besiedka...

na Zs nejedleho som ucila, je tam tiez dobry kolektiv ucitelov, len "nevyhoda" vyhoda...je ze maju aj triedy pre ziakov, ktori maju poruchy ucenia ( ucila som v tychto triedach) a rodicia sa casto b" boja" tychto deti ze ublizia ich detom...pritom opak je pravdou...ucila som aj v "beznych" triedach a niekedy som fakt pochybovala, ktora trieda je " normala " a ktora " specializovana...
na tejto skole zas maju rozsireny jazyk, VV je jedna hodina, nabozko raz za tyzden a rozsirena prirodoveda...
tu mavaju spanie v kniznici, jeden vikend v piatok, vecer pridu deti so spacakmi a maju rozpravkovy vecer...( nebola som na nom ale vyzeralo to zaujimavo, po skole boli porobene rozne kulisy, viseli pavuky zo steny a pod...

sokolikova iba co som pocula zije zo svojho stareho mena...hlasi tam velmi deti...no neviem,

lubkaj
autor
2. feb 2009

Gratulujem k sikovnej dcerke. Dufam, ze aj nasa bude patrit k tym sikovnejsim 😉

My sme sa pozerali dost aj na to, ako su na tom s matematikou a na ZS Benovskeho ma velmi oslovilo, ze maju specialneho pedagoga, ktory sa venuje nielen detom, ktore maju s ucenim problemy, ale aj tym, ktore to uz vedia a na vyucovani sa nudia (a preto vymyslaju a vyrusuju). To ma dost trapilo, pretoze dcerka matematiku 1. a ciastocne 2. rocnika uz ovlada a tiez vie citat (nie rychlo, najprv si to slabikuje, ale dost na to, aby sa zo zaciatku nudila). Vsade nam povedali, ze ucitel moze takemu ziakovi dat pracu navyse, ale specialny pristup maju len na Benovskeho (na Sokolikovej dokonca priamo povedali, ze "specialne sa venovat jednemu nadanemu ziakovi neprichadza do uvahy"). Otazka je, ako casto ten specialny pedagog NAOZAJ "zasahuje".

Zapis mame v piatok, tak este stale vahame. Pri Krizi mame tiez velmi blizko, Benovskeho mame zasa cestou do prace. A hned vedla je pekny park a dve ihriska, kam sa deti vraj chodia hravat v ramci SKD, ked je vonku pekne. V kazdom pripade dakujem za info.

emily3
2. feb 2009

na zs nejedleho som robila spec. pedag a venovala som sa aj ziakom, ktori neboli v specializovanych triedach, ale v beznych a mali nejake problemy s ucenim...islo skor o doucovanie...
ja som este zvazovala cestu do skoly a pri krizi mame najblizsie, ze mala moze chodit aj sama do skoly a niekedy aj zo skoly...co je niekedy vyhoda.a vzhladom na to ze som na materkej a zostanem este par rokov, je mi vyhodnejsie mat skolu pod oknami..

Benovskeho ma pekne prostredie a ked vam to tam vyhovuje a paci sa vam tam tak ju tam zapiste...

lubkaj
autor
2. feb 2009

No ved prave, ta cesta do a zo skoly je jedine, co ma trochu od Benovskeho odradza. Kym bude mala, bude chodit do SKD, kde bude aj poobede a cestou z prace ju vyzdvihneme. Ale SKD funguje len po 5.rocnik (a ani vtedy uz vela deti tam nechce chodit, ze oni su uz velki), takze potom bude musiet chodit sama elektrickou. Neviem si to vobec predstavit!

len.petra
10. feb 2009

my sme sa rozhodovali medzi sokolickou a pri krizi a vybrali sme si pri krizi,, je to pekna skola, pracuju tam mili ucitelia-teda aspon s milymi som sa rozpravala 🙂 a aj ziakov som sa pytala ako sa im v skole paci. sokolicka mi pride taka nejaka tmava. a vraj vela ziakov s nou ma problemy, takze my ideme na pri krizi.. 😅

lubkaj
autor
11. feb 2009

Nam sa Sokolikova tiez nejak specialne nezapacila. Hlavne tam mali strasne vela deti v triedach.
Dva dni pred zapisom boli deti zo skolky na exkurzii v skole Pri Krizi, tak sme sa Adrianky pytali, ako sa jej tam pacilo. Odpoved bola "Je to tam pekne, ale na Benovskeho je krajsie." 🙂 Ked sme chceli upresnenie, ze co je na Benovskeho podla nej lepsie, odhalili sme, na com v skutocnosti zalezi detom 😀 - "Mami, predstav si, tam vobec nemaju skrinky!" (na vetrovky, topanky...). Lebo na Pri Krizi je to klasika - kazda trieda ma svoju satnu, na Benovskeho maju prvaci a druhaci nove skrinky hned pri vchode a vratnici (kazda trieda ma 8 skriniek, takze jednu skrinku maju 2-3 deti). A tak vyhrala Benovskeho 😵 .

emily3
12. feb 2009

lubka tak uspesne zapisana? 😀 😉 ..v podstate na kazdej skole sa najdu vyborni ucitelia a j ti horsi...a este zalezi ake deti sa stretnu v triede. tak drzim palce aby mala tu naj ucitelku a dobrych spoluziakov 😉

lubkaj
autor
12. feb 2009

Ano, uz sme sa uspesne zapisali 😀. Zapis bol velmi pekny, Adrianka bola nadsena. A ked sme tam pred zapisom boli na karnevale, hned si tam nasla kamaratku - len teraz sa pristahovali do Dubravky, takze tu este nikoho nepoznaju. Dievcata si padli do oka, tak sme poprosili, aby boli spolu v triede. A ucitelky vyzerali byt vsetky velmi mile. Dakujem za zelania, verim, ze sa splnia 🙂 🙂 🙂

skoladubravka
30. nov 2010

Emily3, ak si tam robila spec. pedagoga, vies mi vysvetlit, co je pravdy na tom, ze ziaci z normalnych tried sa posielali do tych nenormalnych ako trest za zle spravanie?

skoladubravka
30. nov 2010

Pre toto stahovali normalni rodicia deti. Velmi zvazujem kam dat svoje dieta, lebo by to mala byt prave Nejedleho. Ale pri predstave ze do tejto skoly su zaradene deti vsetkych ozranov, ciganov a bezdomovcov z okolia a ze uzasni pedagogovia ich pouzivaju ako trest ma velmi nelaka. Vies mi to vysvetlit?

ninusecka
20. júl 2011

ahojte
😀

77temperance
13. jan 2012

ahojte, chcem sa spytat na zs pri krizi, chceme tam dat svojho syna, tak sondujem po nete? Mate tam uz niekto prvacika, alebo aj starsie dieta? Ako ste spokojni ???

petruska77
21. jan 2013

Ahojte,
mate niekto deti na ZS Sokolikova v Dubravke? Ako ste spokojni?

gizmo22
20. feb 2013

@lubkaj aj mna by zaujimali skusenosti ohladne ZS Benovskeho hlavne minejde do hlavy ci sa tma knihy platia alebo nie.. lebo podla papieru co mi dali na zapise mi to jasne nie je..:D

lubkaj
autor
21. feb 2013

@gizmo22 Ahoj, my sme velmi spokojni, uz tam mame obe deti. Bezne knihy sa samozrejme neplatia, ale napriklad na anglictinu sa ucebnice kupuju - ale to asi vsade. Nam pri zapise dali presny rozpis, za co sa plati.

gizmo22
21. feb 2013

@lubkaj ja len ,ze mi nejde do hlavy veta.. co mam na tom papeiriku ..citujem : Skola zabezpeci pre rodicov, ktori si zavazne objednaju na zapise tieto pisanky a zosity.. pisanky k slabikaru Lipka, ucime sa citat pracovny zosit , Ciselko suprava na nacvik cisel a pisemen.. tak ci toto je nieco este navyse ako ucibenice.?. lebo ak by sa to neplatilo tak preco to neobjednaju vsetkym a na co sa pytaju ci to niekto chce objednat alebo nie.. tak to ma zavadza :D :D ..ale aj tak a tam asi pojdem opytat.. nie ,ze mi v septembri povedia ,ze smola nieco som neobjednala :D :D D:

lubkaj
autor
22. feb 2013

@gizmo22 To, co pises, su ucebnice navyse (pouzivaju sa napriklad na predmete Tvorive citanie a pisanie). Ministerstvo ich nepreplaca, preto si ich treba kupovat. Ale napriklad slabikar, ucebnica na hudobnu vychovu, pracovne zosity z matematiky, proste tie standardne, za tie sa neplati.

gizmo22
22. feb 2013

@lubkaj diki ..este ,ze tak:D

emogeon
23. feb 2013

kocky aj ZS Nejedleho bude fungovat aj v sk roku 13/14 ?....som citala kdesi ze tam maju byt v prenajme ine skolske zariadenia..

rebabeba
4. jún 2013

Ahojte , ZS Sokolikova v ziadnom pripade, chodi mi tam dcera , sustavne sa tam menia ucitelia jazykov, kazdy polrok novy ucitel nic tie deti z jazyka nevedia, volakedy nala sokolikova povest vyberovej skoly teraz mozem zo skusenosti napisat hruuuuuza

empevita
12. jún 2013

Na Sokolikovu v ziadnom pripade, prvaci su v strese, metodicke postupy vsetky porusene - pisomky v jeden den aj z matematiky aj zo slovenciny, pisomky v pondelok, dopredu ziadne upozornenie, deti maju byt od nastupu do skoly zodpovedne a pamatat si vsetko co im ucitelka povie a maju pouzivat logicke myslenie - prvaci. Neskutocna hruuuza!!!

lulu86
1. aug 2013

Ahojte , nájde sa tu mamička alebo otecko , ktorého dieťa nastupuje na ZŠ Nejedlého pre šk. rok 2013/2014 🙂

martina46
20. okt 2013

ma tu niekto prvacikov na zs pri krizi?
uz pomaly uvazujeme nad vyberom skoly, a tuto mame najblizsie.

nikktoska
3. nov 2013

AHOJTE,na aku zs dat svoje dieta je v podstate uplne jedno pretoze vzdy je dolezite ake to vase dieta je a ako sa zadaptuje ,potom je dolezity ucitel a kolektiv, verte mi,mam deti ,ktore chodili na zs nejedleho na ktoru vsetci nadavaju a jeden je student medicíny a druha studentkou FEI, kazda skola ma svoje za a proti, nechcem sa zastavat ziadnej skoly a ani utocit, to je na zvazeni kazdeho z vas, ale ako moze niekto z vas ako nemenovana , utocit na deti so socialne slabsich vrstiev, pokial viem na kazdej skole su tieto deti a mam s nimi skusenosti mnohokrát je ovela väcsi problem s detmi s rodin podnikatelov pretoze nemaju disciplinu a myslia si, ze oni su panmi tohto sveta, prajem kazdemu z vas tu najlepsiu skolu, vela uspechov vasim detom a nikdy nikto z vas nech neklesne na same dno,lebo vtedy zacnete vidiet svet a ludi okolo vas uplne inaksie

z_u_z_a_n_a
31. dec 2013

Ahojte. Aj my sa rozhodujeme medzi ZS Sokolikova a ZS Benovskeho. Mate s tymito skolami skusenosti? Ktoru skolu vybrat? Zapis bude onedlho (koncom Januara ci zaciatkom Februara) a my satle nie sme rozhodnuti. Na pripadny DOD ist pravdepodobne nestihneme, kedze na tento cas mame naplanovanu dovolenku ... preto by som velmi ocenila radu. Dakujem

susy
2. jan 2014

Ahojte. Sme v Dubravke 6.mesiacov a najstarší syn ide na zápis, no nie sme ešte rozhodnutý. No najviac sa nám pozdáva ZS Bilikova. Máte niekto skúsenosti s touto školou? Ďakujem

z_u_z_a_n_a
3. jan 2014

@susy : Myslíš tú súkromnú ZŠ Wonderschool ?

susy
4. jan 2014

@z_u_z_a_n_a nie. Gymnázium Bilikovu.