Ktorá základná škola v Dúbravke je dobrá?

lubkaj
18. jan 2009

Ahojte. Mame velmi sikovnu predskolacku a kedze onedlho (6.-7. 2.) budu u nas v Dubravke zapisy deti do ZS, musime sa rozhodnut, kam ju zapiseme. Zatial to vyzera na ZS Benovskeho, kedze tato skola ako jedina ma rozsirene vyucovanie matematiky. Lenze ta je od nas najdalej. Najblizsie mame ZS Pri Krizi, ale kludne by sme ju dali aj na Nejedleho alebo Sokolikovu... Mate s niektorou z nich skusenosti? Budem vdacna za hocijake informacie.

macocha
13. jan 2014

Ahojte maminy budúcich prvákov, blížia sa Dni otvorených dverí:
ZŠ Nejedlého: 15.I. 2014
ZŠ Beňovského: 30.I. 2014

Kto vie o ďalších, pridajte oznam prosím. 🙂

mmaammaa
16. jan 2014

@empevita suhlasim, deti su viac skusane ako ucene. stresovane a demotivovane. necakane pisomky su bezne.

z_u_z_a_n_a
20. jan 2014

Ahojte, tak zajtra máme individuálny zápis na ZS Beňovského, dám vedieť ako to prebiehalo 🙂

z_u_z_a_n_a
21. jan 2014

Tak a zápis máme už za sebou na ZŠ Beňovského. Musím pochváliť veľmi milý a ústretový prístup k nám aj k malému. Zápis bol o vypísaní dvoch formulároch (vypisovala som ja) a tiež orientačný test pre malého podobný testu aký robili v škôlke s psychologičkou (nakresliť postavičku, spočítať jablká, rozpoznávať čísla, napočítať do 10, napísať svoje krstné meno, rozpoznávanie farieb a základných geometrických tvarov). Malý to v pohode zvládol, tiež povedal básničku. Pozreli sme si obe prvácke triedy, v rýchlosti sme videli učiteľky ktoré sa venujú prváčikom, videli sme skrinky, školskú jedáleň, počítačovú učebňu... Všetko prebehlo hladko a tak sa už len tešíme na September a hurá do školy 🙂

martina46
17. feb 2014

prosim vas, ako zistim nasu spadovu skolu? nikde na nete som nenasla zoznam :(
domnievam sa, ze pri krizi, ale chcem mat istotu. je to pravda, ze sa mozem zapisat iba do jednej nespadovej? to sme aj urobili, ale neviem, ci nam malu vezmu, potom by sme chceli inu nespadovu, ale zapisy uz boli.
ako to chodi?

kazunomiya
17. feb 2014

@martina46 spadova skola sa najde lahko, chod na webstranku miestneho uradu Dubravka a tam si vyhladaj VZN ktore urcuje skolske obvody.. alebo si to vygugli - skolsky obvod Dubravka. Len pozor aby si nasla aktualne VZN. Ja som takto hladala spadove skoly ked som pracovala v skole a spracovavala som zapis do 1. roč.
Zapisat mozes asi teoreticky na viacere, ale je lepsie ist len na jeden zapis - ale rozhodne treba dat vediet vsetkym skolam kde si bola, ci tam idete alebo nie. Spadova ta ma povinnost prijat, aj keby ste neprisli na zapis (ale jedine ak maju miesto!).
Nespadova skola ktora uz mala zapis sa moze tiez rozhodnut ze vas vezme, ale len ak maju miesto, samozrejme. Aj nam chodili deti este po zapise, ale sanca ze sa dostanu je uz vtedy nizka.

martina46
17. feb 2014

@kazunomiya dakujem, uz som to nasla podla Tvojich instrukcii 🙂

red_rose
3. máj 2014

Neviem posudit kvalitu inych skol, ale moj syn chodi na Sokolikovu. Interier skoly nie je atraktivny, nemozem tvrdit, ze ucitelia maju specialny zaujem o ziakov, nebyva tam pestry kulturny program ako na inych skolach. Ucitelia sa zaujimaju len o svoj predmet a tam to konci. No co sa tyka samotnych predmetov, musim podotknut ze ucitelia maju vysoke naroky na ziaka a to aj v porovnani s inymi skolami v Dubravke, nakolko ziaci, ktori nezvladaju ucivo na Sokolikovej, odchadzaju na susedne skoly. Len z vlastnej skusenosti o 5 pripadoch synovych spoluziakov viem. A aj s niektorymi sme sa stretli a povedali, ze je to neporovnatelne lahsie ako na "Sokoličke"...takze ak je dieta sikovne a chce napredovat, tak tuto skolu odporucam. Ak si rodic viac zaklada na interieri, aby bola skola nacackana a mala bohaty kulturny program pre dieta, tak tato skola nie je vhodna. Moj syn je ôsmak, no musim povedat, ze ma taku triednu (matikarku), ze som si ista, ze na strednej do matiky nebude musiet ani mrknut. Teda klobuk dole, ak Vase dieta ziska tuto ucitelku moze byt stastne. Nauci vsetko a vsetkych a pripravi ich nielen na ine skoly ale aj do zivota...Bohuzial, je to jedina ucitelka na skole, ktora sa o deti zaujima, o ich zivot, buducnost a aj pocity...inde som to zial nikde nevidela....Vdaka nej som spokojna.

red_rose
3. máj 2014

@macocha Neviem posudit kvalitu inych skol, ale moj syn chodi na Sokolikovu. Interier skoly nie je atraktivny, nemozem tvrdit, ze ucitelia maju specialny zaujem o ziakov, nebyva tam pestry kulturny program ako na inych skolach. Ucitelia sa zaujimaju len o svoj predmet a tam to konci. No co sa tyka samotnych predmetov, musim podotknut ze ucitelia maju vysoke naroky na ziaka a to aj v porovnani s inymi skolami v Dubravke, nakolko ziaci, ktori nezvladaju ucivo na Sokolikovej, odchadzaju na susedne skoly. Len z vlastnej skusenosti o 5 pripadoch synovych spoluziakov viem. A aj s niektorymi sme sa stretli a povedali, ze je to neporovnatelne lahsie ako na "Sokoličke"...takze ak je dieta sikovne a chce napredovat, tak tuto skolu odporucam. Ak si rodic viac zaklada na interieri, aby bola skola nacackana a mala bohaty kulturny program pre dieta, tak tato skola nie je vhodna. Moj syn je ôsmak, no musim povedat, ze ma taku triednu (matikarku), ze som si ista, ze na strednej do matiky nebude musiet ani mrknut. Teda klobuk dole, ak Vase dieta ziska tuto ucitelku moze byt stastne. Nauci vsetko a vsetkych a pripravi ich nielen na ine skoly ale aj do zivota...Bohuzial, je to jedina ucitelka na skole, ktora sa o deti zaujima, o ich zivot, buducnost a aj pocity...inde som to zial nikde nevidela....Vdaka nej som spokojna.

red_rose
3. máj 2014

@lubkaj Neviem posudit kvalitu inych skol, ale moj syn chodi na Sokolikovu. Interier skoly nie je atraktivny, nemozem tvrdit, ze ucitelia maju specialny zaujem o ziakov, nebyva tam pestry kulturny program ako na inych skolach. Ucitelia sa zaujimaju len o svoj predmet a tam to konci. No co sa tyka samotnych predmetov, musim podotknut ze ucitelia maju vysoke naroky na ziaka a to aj v porovnani s inymi skolami v Dubravke, nakolko ziaci, ktori nezvladaju ucivo na Sokolikovej, odchadzaju na susedne skoly. Len z vlastnej skusenosti o 5 pripadoch synovych spoluziakov viem. A aj s niektorymi sme sa stretli a povedali, ze je to neporovnatelne lahsie ako na "Sokoličke"...takze ak je dieta sikovne a chce napredovat, tak tuto skolu odporucam. Ak si rodic viac zaklada na interieri, aby bola skola nacackana a mala bohaty kulturny program pre dieta, tak tato skola nie je vhodna. Moj syn je ôsmak, no musim povedat, ze ma taku triednu (matikarku), ze som si ista, ze na strednej do matiky nebude musiet ani mrknut. Teda klobuk dole, ak Vase dieta ziska tuto ucitelku moze byt stastne. Nauci vsetko a vsetkych a pripravi ich nielen na ine skoly ale aj do zivota...Bohuzial, je to jedina ucitelka na skole, ktora sa o deti zaujima, o ich zivot, buducnost a aj pocity...inde som to zial nikde nevidela....Vdaka nej som spokojna.

ellit
9. máj 2014

@z_u_z_a_n_a ahoj, prosim ta, mozem sa opytat, preco ste sa rozhodli pre tuto skolu? rohodovali ste sa medzi viacerými? Dakujem krasne za akekolvek rady
Ja som najprv premyslala nad Sokolíkovou, ale ako citam, nieje to tam bohvie co.

ellit
9. máj 2014

@lubkaj ahoj, prosim ta, nakoniec ste sa rozhodli pre ZŠ Benovskeho? Mozes mi napisat, ako prebiehal zapis? My mame rok odklad, ale kedze sme z Marianky, musm synceka poriadne pripravit na zapis, aby sme mali sancu sa dostat. Dakujem velmi za rady

lubkaj
autor
10. máj 2014

@ellit Ahoj. Ano, chodime na ZS Benovskeho. Zapis bol v pohode. Kazdemu buducemu prvacikovi sa venovala jedna pani ucitelka a kym sme my rodicia vypisali nejake tlaciva, ona si ho preskusala - ci pozna farby, zakladne geometricke tvary, zaklady pocitania a tak (presne neviem, lebo sme medzitym vypisovali tie tlaciva). Dostali sme darcek na pamiatku (vyrobok starsich deti) a v herni mali deticky tvorive dielne. Kupili sme si na pamiatku knizku. Celkovy dojem bol velmi dobry a nadalej zostal. Syncek je uz druhak a dcerka piatacka. Sme velmi spokojni.

z_u_z_a_n_a
10. máj 2014

@ellit. Ahoj. Rozhodovali sme sa medzi Sokolikovou a Benovskeho no tak ako aj nazory a rady inych mamiciek aj vlastna skusenost zo zapisu ma presvedcili ze ZS Benovskeho je ta spravna skola s ustretovym pristupom.

ellit
11. máj 2014

@lubkaj
@z_u_z_a_n_a dakujem maminky za vas nazor, velmi mi pomohol. My sme dostali odklad pre socialnu nezrelost, ale verim, ze sa to napravi. Hlavicku ma, zvlada ucivo, ale kedze byval velmi casto chorý, tak skolke vela nedaval. Urcite skusim stihnut v january den otvorenych dveri 🙂

martina46
2. sep 2014

nemate prosim niekto skusenosti s vyucbou anglictiny na Benovskeho cez International house - strat right, uvazujem, ze malu prihlasim, no je to aj dost penazi, tak aby neboli zbytocne vyhodene.

ando999
21. nov 2014

Dobry Den! Ja by som poprosila radu,byvame Leviciach,a chceme sa nastahovat do Ba,chlapec chodi do Zakladnej do 1. triiedy,a do madarskej,chceme ist byvat na dubravke sme nasli cinziak,a neviem sa rozhodnut pre chlapca by bol problem ist do slovenskej,kedze teraz chodi do madarskej.???????? Dakujem,poradte,vsetko precitam...dakujem este raz

emogeon
17. dec 2014

baby a ked mate trvaly pobyt v dubravke tak aka je sanca prijat dieta na skolu nespadovu?

tin007
10. jan 2015

Ahojte, 29.1. je od 8.30 do 12.00 Den otvorených dveri na ZS Nejedlého.

dooscoby
12. jan 2015

@emogeon tak to by aj mna zaujimalo, kedze spadovu skolu mam ZS Pri Krizi a dako som jej velmi nie naklonena. Skoda, ze toho Benovskeho mame tak od ruky lebo mladsi chodi na Ozvoldikovu do MS a este 3 roky tam bude chodit tak neviem ako by sme to logisticky poriesili, aby som stihala vyzdvihnut obidve deti nacas.

tin007
12. jan 2015

Maminy budúcich skolakov, mc Dubravka uz vypisala terminy zapisov do ZS http://www.dubravka.sk/files/documents/2015/ško...

tin007
12. jan 2015

ZS Pri krizi ma Den otvorených dveri 4.2.

tin007
13. jan 2015

ZS Sokolikova bude mat Den otvorených dveri 30.1. doobeda.

domka123456
20. jan 2015

@skoladubravka Nejedlého je výborná škola. Chodím tam od 1 ročníka aj brácho tam chodí. A to že tam chodia taký ako ste ich nazvali vôbec nie je pravda. Sú tam super pedagogovia výborne vedia naučiť. Keby som si mala vybrať jedine nejedlého ;)

domka123456
14. aug 2015

Ahojte. Ja by som chcela zareagovať na ZŠ Nejedlého. Práve tento rok ( 2014/2015) som tam skončila 9. ročník. Chodila som tam od 1.triedy a ja si myslím že je to super škola. Výborný pedagogický zbor. Na škole sú rôzne akcie, či už k MDD alebo iné. Ako napísala emily 3 tak triedy pre žiakov ktorý majú poruchy učenia tam už dávno nie sú. Tieto triedy boli zrušené keď som nastupovala do 4 ročníka. Ja si neviem vynachváliť učiteľky, sú proste úžasné. Škola je najlepšia čo sa týka športu. Veľa krát som reprezentovala školu vo výbíjanej, volejbale, hádzanej. Na škole je veľa vecí super, a za seba hodnotím len pozitívne 🙂

nija543
18. mar 2016

@susy na Bilikovu musis robit primacky, a tie sa robia v 5. rocniku

snehulka24
18. mar 2016

Montessori v Lamaci, kusok od Dubravky 🙂

susy
18. mar 2016

@nija543 si ma dnes potešila, keď vidím, že mi dá niekto odpoveď po dvoch rokov 😂. Malý je teraz už druhák na ZŠ Tilgnerova.

alica.greganova
18. mar 2016

@susy
Ahoj susy, Vies mi prosím poskytnúť bližšie informácie o Tilgnerke?'pozitiva,negatíva? Dala by si tam opäť dieťa?
Dakujem veľmi pekne

susy
18. mar 2016

@alica.greganova mám tam už druhé dieťa a som veľmi spokojná.