Ktorú škôlku v Rači odporúčate?

marija
24. jan 2012

Ahojte kocky. Prosim poradte mi ktoru skolku v Raci si vybrat a preco? Ake mate skusenosti a ako ste spokojne s tou do ktorej chodi prave vase dieta?

c15211b8
24. jan 2012

ahoj, moj maly chodi na Gelnicu a som maximalne spokojna. Pani ucitelky aj pani riaditelka ma profesionalny pristup k detom. Nelutujem, ze sme ho tam prihlasili.

jasminka7
13. feb 2012

Ahojte, chcela by som obnovit tuto temu, kedze termin zapisov sa chysta. Cize ak budete take dobre, ocenim kazde info, co sa tyka skolok v Raci.

V ktorej je sanca, ze zoberu dieta, ktore az v oktobri dovrsi 3 roky? Ma vyznam davat prihlasku do viacerych skolok alebo si to oni medzi sebou povedia?

Vdaka 🙂

lucik194
14. feb 2012

no raca je velka a nenapisala si v ktorej casto byvas, takze krasnany 2 skolky, raca 4 skolky a vychodne 1 skolka. ak byvas priamo v raci mas na vyber 4 skolky, je v podstate jedno kam das prihlasku, riaditelky sa aj tak stretavaju. treba si ale uvedomit realne moznosti.... najprv umiestnuju deti 5 rocne, potom tych co maju v skolke starsieho surodenca, potom pokial robi manzel alebo ty na miestnom urade (pre obec) a potom ostatne deti. nezabudni ze pokial mala nebude mat 3 roky to znamena ze v jej triede musia znizit stav o jedno dieta..... ale minuly rok pobrali vela deti (co mali 3 roky az v decembri) ale moc sa nato nespoliehaj, nakolko minuly rok brali dost deti a neznamena ze ked 30 deti zo skolky odide do skoly ze aj opat 30 deti zoberu..... treba sa nechat prekvapit..... tiez cakame a uvidime, tiez v septembri nasa mala nebude mat 3 roky

sloniiicek
15. feb 2012

@jasminka7, @marija - moja mala chodi do skolky na baronku, je to mensia skolka, takeho rodinneho typu. ja som nadmieru spokojna. su tam len 2 triedy 3-4 deti spolu a 5-6 rocne deti spolu. ucitelky su uplne super.
kamoskin maly chodi na gelnicku a ta bola velmi nespokojna, svagrinej mala chodi na gelnicku a ta je zase spokojna. co ludia, to iny nazor. na tbilisku som pocula tiez rozne nazory, ale kamoska je spokojna. tazko poradit.
co sa tyka poctu deti, minuly rok brali vela deticiek, aj co mali 3 roky neskor nez august, sept. (aj oktobrove, novembrove), ale bola moznost poziadat o rozsirenie poctu deti. tento rok nam hovorila pani riaditelka, ze to nie je mozne!!! takze to bude prisnejsie. ono, najviac zalezi, kolko deti im odide do skoly a kolko deti bude ziadat o odklad. podla toho potom mozu prijat nove deti. vsetko so vsetkym suvisi.
a prihlasku si mozes podat aj do dvoch skolok, ale pani riaditelky z race a vajnor si sadnu spolu a prejdu vsetky prihlasky, aby neprijali jedno dieta do dvoch skolok. v krasnanoch su 2 skolky (ale v jednej skolke budu rusit jednu triedu, skrz nevyhovujuce podmienky) hygienik im zatvoril. a v raci su baronka, plickova, tbiliska, gelnicka. a tusim aj na rendezi je jedna.
urcite treba vyskusat podat prihlasku. a cakat. niekedy sa oplati podat aj odvolanie. dufam, ze som nejako pomohla.

sedula1
19. feb 2012

Aj ja sa pridavam k tejto teme. Ak niekto viete, poradte, ci sa oplati davat viac prihlasok a kolko maximalne, kedze nemame trvaly pobyt v Raci, len prechodny, tak budeme asi v poradovniku niekde na konci, ze?Tak preto chcem skusit podat do viacerych skolok, len viem ze sa riaditelky stretnu a vyraduju, tak netisim ci to bude mat vyznam.. Ked dieta bude mat 3 roky az koncom marca 2013, je realna sanca prijatia dietata v januari? Prijimaju skolky aj pocas roka po dovrseni 3 rokov dietata v ten dany mesiac, alebo sa caka az do nasledujuceho sept. 2013, ak nas neprijmu v sept.2012 (co asi nie je ziadna sanca), alebo v januari 2013? Dakujem za info.

yennn
25. feb 2012

@marija vyborna tema, len skoda ze je to otazka - takto nemozme diskutovat ☹
@jasminka7 @sedula1 presne tak, riaditelky sa stretnu a rozhodnu sa ci dieta prijat, ak ano tak do ktorej skolky. Ja si podam viac ziadosti - je jedno ci to ma alebo nema vyznam. Ak podas jednu, tak sa moze stat ze v nej nebude miesto a neprijmu vas, a riaditelky nebudu vediet, ci mas zaujem o inu skolku. Ak sa chces proste dostat do Race - kamkolvek - podaj si vsade. Takto budu aspon vediet aky mas zaujem. Nemam co stratit - akurat tak cas na obehanie skolok, a poplatok za potvrdenie od doktorky...

hm... nezalozit toto ako temu? Takto moc nepokecame. Baby ak mate nejake nove info medzitym, neposlete mi IP? Dakujem

dejnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dorado
22. mar 2012

dejnika...ako to tam bude cenovo???bue mozne dat tam aj babo,ktore tam nema trvaly pobyt a ani jeho rodicia???...nepotrebujete nejake pracovne sily na par hodin denne,alebo nejaku vypomoc???...dik za info

precudziedeti
23. apr 2013

Ja poznám, no sú súkromné, majiteľka ústretová.

sunny66
12. apr 2016

Ahojte, obnovím tému. Ktorú škôlku v Rači mi odporúčate? Ďakujem!

bisan
19. júl 2017

sestre vzali dieta naraz do dvoch skolok v Raci. Takze neviem ako to je s tym spolocnym sadanim si za stol.. Ja by som podala do kazdej, o ktoru mam zaujem.

domin85
11. sep 2017

Ahojte, kocky neviete, ci je v Raci este skolka, ktora by bola schopna v priebehu roka prijat dieta z ineho okresu? Vyzera, ze budem menit zamestnanie a velmi by som potrebovala skolky po ceste raca- nove mesto...

bisan
12. sep 2017

Rozpravala som sa prave s jednou riaditelkou statnej skolky v Novom meste BA a vravela, ze aj keby nejake dieta vypadlo, maju nahradnikov. Podla statistik Nove mesto odmietlo v percentach najviac ziadosti. Celkovo je Bratislava na tom najhorsie co sa tyka prijimania deti do statnych skolok. Ale nechcem ta odrazdat, skus oslovit skolky, ktore sa ti pacia, mozno "motyka vystreli". Drzim palce.