Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahostajnosť rodičov 6,5 ročného dievčatka

dezire1000
30. sep 2016

Ahojte moj problem vlastne nie moj ale trapi ma lahostajnost rodicov bola by som rada ak by tu niekto napisal nazor alebo cokolvek ine co moze byt s tym dievcatom kedze ma to trapi lebo kazdy sa z nej smeje no ona to nevnima nevnima svet tak ako ine 6 rocne deti len ma neodsudzujte ze sa staram do cudzieho decka len ma to trapi takze Mojho muza stryko ma dceru 6,5 rocnu.chodi do skolky a aj slepy vidi ze dievca nie je asi zdrave.na jej vek rozprava na urovni 2,5 rocneho dietata cize malokedy rozumieme skor vobec co hovori.pri kazdej prilezitosti sa pyta na ruky k svojmu ocovy ktory ju ochotne vezme.este donedavna pila mlieka z dojcenskej flasky t.j. min.roku ci aj teraz to neviem.Stale ma mobil v ruke a hraje hry a ked jej nieco nejde zacne revat.ked jej nieco poviete alebo jej otec napr.ze nedup tak susedia to pocuju ona nevnima absolutne vobec nic a nikoho.neovlada dobry den atd dokonca s nou chodi na zachod jej otec lebo sama nepojde a v skolke je to vraj tiez katastrofa.otec se nechce priznat ze asi nie je zdrava a jej mama to no coment ona je krkavcia mater trpi silnou epilepsiou roky zachvatov mala milion a ma poskodeni mozog. mrzi ma ze to neriesia lebo to asi nevidia a trapi ma to kvoli buducnosti toho dievcata neviete aspon priblizne diagnozu popripade aka porucha to je?Dakujem

ali08
30. sep 2016

To je ťažko takto na diagnózu alebo poruchu čo tak poslať psychologicku do školky,viem ze oni chodia hl.k takým čo sú predskolaci a ďalšia vec prečo už není v skole keď ma 6?ak ma odklad tak to musí byť podložené zdrav.stavom nie?

dezire1000
autor
30. sep 2016

@ali08 neviem ci tam chodi psychologicka aj keby on by pravdu nepovedal a to vzdy mu prizvukujem ze nech s nou nieco robi a vraj on jej dal sam odklad co sa mi nezda kedze ona nic nevie.Strazila som ju nie raz skusala som nejake ulohy napr.aky je to geometricky tvar,farba atd no ani ťuk pozerala na mna ako z inej planety kreslit okrem smajlov nic nevie

sardinka336
30. sep 2016

@dezire1000 no kto ti tu povie diagnozu a poruchu toho dietata tak klobuk dole pred ním...diagnositka cez internet 😀 ako chapem ako to myslíš, ale na to aby mohol niekto objektívne posudit čo tomu dietatu je, ho musi vidieť, pracovat s nim a mat prislušnu odbornost, inak je to len varenie z vody. To dieta moze byt len vychovne ,,zanedbane,, oproti ,,,bezným,, deťom, može byt rozmaznana a moze mat aj nejaku mozgovu dysfunkciu, kto vie? Dalšia a tiez dost podstatna vec je, ze za to dieta su zodpovedný jeho zakonný zastupcovia teda jej rodičia, ty nemozeš robit nič a myslím si, ze to ani nie je tvoja starost aj ked chapem, ze ta to mrzí lebo vidiš, ze to nie je ok. Pomoct možeš len tam, kde tvoju pomoc chcu a prijimaju ju. Nemyslím si, ze toto je ten pripad a že sa treba druhým starat do vychovy nech je aj zial takato.

sissy27
30. sep 2016

@dezire1000 to, že pije z fľašky, by som absolútne nevidela ako problém, nie je to tak zriedkavý jav ako si možno myslíš a nemá to nič spoločné s inteligenciou ani vývojom 🙂
že sa pýta na ruky - no dožaduje sa pozornosti, ktorej sa jej zrejme veľmi nedostáva (usudzujem podľa toho, čo si písala, že jej mama za veľa nestojí a dieťa je stále prilepené k mobilu)
rozprávanie - to môže byť čokoľvek od prirastenej uzdičky pod jazykom, cez zanedbanú výchovu, logopedický problém až po naozaj nejakú ľahkú mozgovú dysfunkciu či inú dg... ale píšeš, že dievčatko chodí do škôlky - tam si predsa museli všimnúť, že dievčatko nie je úplne ok a zrejme aj navrhli nejaké riešenie, takisto už musela absolvovať zápis do školy a tam už teda naozaj by si všimli... rodičia určite nejaké odporúčania dostali, ale či sa ich držia alebo neriešia, to už je na nich a ty s tým žiaľ nemáš možnosť nič spraviť, aj keď chápem, že ti je to ľúto... môžeš pomôcť tým, že pokiaľ budeš s tým dievčatkom, tak sa jej budeš venovať, stavať si s ňou kocky, čítať jej rozprávky, pozerať s ňou knižky a podobné aktivity, prípadne jej môžeš k sviatku či k vianociam dať nejakú inteligentnú hračku (pozri napr. www.vnimavehracky.sk), určite jej tým neuškodíš 🙂 len ťa to bude stáť asi veľa trpezlivosti...

dezire1000
autor
30. sep 2016

@sissy27 ked som ju strazila ver mi nie raz som skusala hocico.ona ani nevedela co od nej chcem a vobec nevnimala.ona celkovo nevnima nic co jej kto hovori.rodicia skor neriesia ma starsieho brata co je na tom rovnako ma 10r a na normalnu skolu ho nevzali az do Levoče kde je skola pre deti take tie ine...

puklica13
30. sep 2016

@dezire1000 mozno to aj riesili...a nemaju z celkom pochopitelnych dovodov chut riesit to aj s tebou....
Ale napisat v hednej vete ze jej mama je krkavcia mater spolu s info o epilepsii,ktora jej poskodila mozog...sa mi teda zda riadne cez...

dezire1000
autor
1. okt 2016

@puklica13 nie neriesili poznam ich niekolko rokov ano je kedze deti nechala a diagnozu som spomenula preto lebo mozno asi za tym nieco je ked aj starsi syn nieje v poho poznam vela mamiciek s epilepsiou co maju zdrave deticky ale ona ma viac diagnoz

janinah
1. okt 2016

nemáš na to dosah,nemôžeš dieťa nikam doviesť na vyš., len sa čudujem,že učiteľky v školke to nejako neriešia a možno aj áno,ale rodičia nespolupracujú a to je potom problém......no,oni sa spamätajú,ak malú v 1. ročníku odporučia do osobitnej školy

sardinka336
1. okt 2016

@dezire1000 nechápeš ze ty to nevyriešiš? na vyšetrenia s tým dietatom ist nemozeš, do nejakej špeciálno pedagogickej poradne tiez nie - nie si jej zakonny zastupca. Mozeš jej čitat knizky,ukazovat zvieratka, robit s nou nejake aktivity ked si s nou, ale to je VŠETKO!!
Uz mi to pripomína ten vyrok, ze ,,aktívny blbec je horší ako triedny nepriateľ,,.

sardinka336
1. okt 2016

@janinah vieš, čo moze učitelka? zase mozno by nám vedeli rozpravat...učitelka moze rodiča len usmernit ale tu odbornu pomoc musi kazdy rodič vyhladat sam, to neurobi učitelka.

dankagirl
1. okt 2016

Chyba je v rodičoch a ako čítam dieta nie je vôbec socializovane chýbajú mu akékolvek prvky samostatnosti .slusnosti a jednoduchej výchovy ..doslovne rodič s nej robí tým čym je a to nemusím byt ani psychológ len rodič troch deti

alexandraalexandrova
1. okt 2016

Moze to byt cokolvek, poskodeny sluch, autizmus, mentalna retardacia, alebo psychicky problme nasledkom vychovy a prostredia v ktorom dieta vyrasta. Faktom je, ze ty s tym nic neurobis, kym rodicia si pred tym zatvaraju oci. Predpokladam, ze ucitelky v skolke uz davno a opakovane rodicov ziadali aby dali dieta aspon vysetrit, ale zjavne nepochodili a nutit ich nemozu, takze chapem ze ti to je luto, ale tym to aj konci. Je to ich dieta a ty nemas na jeho vychovu dosah. Toto knizkami, hrackami nevyriesis, mozno by bolo fajn jej venovat pozornost aku chce ona ak o nu stoji, nevnucovat jej tie bezne vedomosti, ako tvary, farby, ked tomu nerozumie, tak ju to bude len frustrovat a nie je to ani tvoja uloha. Ak je kontaktny typ, tak ju objim, pohladkaj, hojdaj na hojdacke, nech je spokojna...

ali08
1. okt 2016

@dezire1000 praveze psychológovia chodia na školu keď sú tam neni rodičia a oni potom povedia učiteľke čo ďalej. Ok dal odklad a to sa ho v skole nepýtala prečo veď na zapise musela byť?
Tiež to cez socialku daj podnet ne prešetrenie
Písala si že aj mama je chorá môžu yo mať geneticky

emilia25
1. okt 2016

Na ten odklad rodc musi mat doporucenie od lekarov.ja som mala od detskej aj od logopedicky.moj tak isto ani kreslit ho nebavilo ani tvary ani farby ale aj logopedicka aj ucitelky v skolke povedali ze uz to dobieha.snazi sa kreslit uz aj r vyslovuje spolupracuje.boli sme teraz v skole pre starieho tak som mladsiemu ukazovala kde bude chodit buduci rok a stretli sme zastupkynu co nas na zapise vybavovala ta tiez bola prekvapena ako sa mali rozhovoril.niektore deti proste potrebuju svoj cas.behom par mesiacov sa dokazu tak vyvinut ze ludia len kukaju.tak to bolo aj u nas 2 nasteva u logopedicky ta len nechapala ze zrazu je u nej iny chlapec ako prva nasteva.a to iste mam aj s najmladsim rec proste hruza a to ma starsich surodencov u nas ani chvilka ticha.tak sa ma od koho ucit recnit ale proste kazdy potrebuje svoj cas.

ingrid16
1. okt 2016

Zrejme autizmus, mentalna retardacia ale ktovie.

dezire1000
autor
1. okt 2016

Ok dakujem vam vsetkym zrejme s tym nic neurobim mozno otec pochopi ked ju nevezmu do normalnej skoly.

alexandraalexandrova
1. okt 2016

@emilia25 na odklad netreba ziadne potvrdenie od lekara ked dieta v case nastupu do skoly este nema dovrsenych 6 rokov. Cize ak ma 5 rokov a 11 mesiacov napriklad, tam netreba papier, mozes si dat ako rodic odklad o rok a takisto mozes dat dieta do skoly aj v tom veku, je to uz na tebe. U lekara sa to musi riesit az po 6. narodeninach. Neviem ako to bolo u nich, ale ak mala nemala este 6 rokov, co asi nemala ked teraz ma 6,5, tak potom mohli dat odklad bez lekarskeho odporucania kludne...

papricka33
1. okt 2016

@dezire1000 diagnóza je "chorobné vŕtanie sa v cudzích životoch". Najlepšie bude, ak s tým pôjdeš za psychológom, alebo za psychiatrom dá ti na to Ibalgin.
Ak niekomu nechceš pomôcť nehodnoť jeho život, neohováraj ho. Ubližuješ mu zakaždým keď jeho trápenie takto rozširuješ. Buď im radšej oporou. Epilepsiu môžeš ešte dostať kedykoľvek aj ty. Nikdy nevieš čo ti život prinesie...

dezire1000
autor
1. okt 2016

@papricka33 nikto sa ta na nic nepytal psychiatra vyhladaj ty az tak cudzi ludia to nie su neviem kde si citala ze nechcem pomoct citaj co pisem a tak ryp popripade si najdi inu diskusiu kde sa potrebujes vyvrsit dakujem za pochopenie hadam si pochopila ked nie tvoj problem

papricka33
1. okt 2016

@dezire1000 kluud, trafila som však? 🙂 nechci oklamať sama seba. TOTO nie je pomoc. Ako by si sa cítila ty, keby ti niekto takýmto spôsobom šiel riešiť tvoje problémy? Ty si len proste potrebuješ poklebetiť. Priznaj si to.

dezire1000
autor
1. okt 2016

@papricka33 nie netrafila na dievcati mi zalezi a taketo priblble komentare ma nezaujimaju ocividne keby ty mas v rodine take dievca tak by si tiez srala na to ked vies akych ma rodicov.100 ludi 100 nazorov ok necitila by som sa dobre a poklebetit si mozem aj s kamoskami.Tu asi fakt nikto nic nemoze napisat lebo sa tu najdu take ako ty a za vsetkym hladaju nieco😂

emilia25
1. okt 2016

@alexandraalexandrova prvorodeneho som veru vobec nerisila kedze je 5.9 tak mal prirodzeny odklad ale stredny je majovy tak tam uz musi byt od lekarov tak isto aj moj najmladsi je augustovy tak tam tiez bude odklad od logopedicky kde sa tiez s nim chystam ale je este maly tak az v auguste pojdem s nim prvy krat to uz mam s nou dohodnute.kazdy jeden mi zle rozprava pritom vobec nesuslem ani muz rozpravame sa normalne u nas ani hodina ticha medzi sebou sa bavia a ta rec je u nich katatrofa.

dezire1000
autor
1. okt 2016

@alexandraalexandrova ona je narodena koncom marca 2009 sekla som sa ale neviem kedy su zapisy do skoly tusim v aprili boli ze?

dezire1000
autor
1. okt 2016

@alexandraalexandrova 27.3.2010 presne aby som povedala

alexandraalexandrova
1. okt 2016

@emilia25 Ano, ked uz dovrsia 6 rkov, vtedy sa uz musi riesit odklad u odbornika...myslim ze aj testy sa robia ci je dieta zrele na skolu, ci nie, moze to dat aj psychologicka...

papricka33
1. okt 2016

@dezire1000 napísať si môžeš hocičo, tak ako my ostatní 🙂 Otázka je, čo si tým všetkým chcela povedať. Hľadáš na základe tvojho laického pozorovania diagnózu a s ňou budeš potom robiť akože čo? ... Minule si tu jedna mamička sťažovala, ze jej švagriná či kto, jej vždy pri stretnutí hovorí že jej chlapček je zaostalý (samozrejme švagriná nie je ani špeciálny pedagóg, ani psychológ, či lekár...) Silné mi ju a jej podobné pripomínaš 😖

alexandraalexandrova
1. okt 2016

@dezire1000 ak mala 27.3.2016 dievcatko 6 rokov, a v den nastupu do skoly uz bude mat 6,5 roka, tak uz nemoze dat rodic odklad len tak, ale treba nejake odporucanie od odbornika na odklad. Takze ak ma odklad na tento rok, ze este do skoly nenastupila ale stale je v skolke, tak uz to museli cez odbornikov riesit, aj ked ti o tom nepovedali, lebo inak by to uz neslo...
vlani ked mala v septembri 5,5 roka, tam mohli uvazovat ci ju uz do skoly daju a mohli sa este oni rozhodnut ze zatial nie, ale tento rok uz to museli niekde s niekym riesit...

emilia25
1. okt 2016

@dezire1000 takze museli jej dat odklad u nas v skolke chodi este psychologicka a dava test zrelosti deti do skoly a ona tiez odporuci ci dieta zrele na nastup ci este nie a je stale detske.u nas ho nebavilo ani kreslenie nic takze cely test dopadol asi tak ze je nakreslil len slniecko to bolo vsetko.a tiez museli dostat odporucanie co s malou robit len vam to nehovoria.a co sa tyka flase aj moj maly ma 4 chodi do skolky a do nedavna pil z kojeneckej flase kakao kazde rano az kym sa nerozbila a to vie pit s pohara.a tie farby tvary sa douci ked budu rodicia chciet a ucit ho to alebo v skolke.

emilia25
1. okt 2016

@alexandraalexandrova akurat som jej to pisala o tych testoch ano boli sme.a nakreslil len slniecko co jedine vedel.teraz vie postavicky domcek tvary nakreslit no snazi sa aj v skolke co nevie sa opyta.ten pokrok je proste vidiet v kazdej sfere.

emilia25
1. okt 2016

@alexandraalexandrova aj preto ho bravam zo skolky skor a ideme za starsim do skoly a hovorim mu tu budes aj ty chodit uz si mi velky kupime aj tasku do skoly tak ho motivovat pozitivne aby sa skoly nebal a aby bol hrdy velky prvacik buduci rok.aj ciarky piseme z hora potom z dola.aj podpisat som ho ucila len je este taky ze ked sa mu nedari tak place ako ked sme ho ucili bicyklovat.ked sa mu nedarilo hodil o zem aj sam lezal na zemi plakal.potom ked sme sa nedivali skusal sam a dnes uz bicykluje jak sagan hahahha.vsetko chce len svoj cas a trpezlivost a deti to vsetko dozenu.aj toto dievcatko o ktorom je tato tema.