Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ľahostajnosť rodičov 6,5 ročného dievčatka

dezire1000
30. sep 2016

Ahojte moj problem vlastne nie moj ale trapi ma lahostajnost rodicov bola by som rada ak by tu niekto napisal nazor alebo cokolvek ine co moze byt s tym dievcatom kedze ma to trapi lebo kazdy sa z nej smeje no ona to nevnima nevnima svet tak ako ine 6 rocne deti len ma neodsudzujte ze sa staram do cudzieho decka len ma to trapi takze Mojho muza stryko ma dceru 6,5 rocnu.chodi do skolky a aj slepy vidi ze dievca nie je asi zdrave.na jej vek rozprava na urovni 2,5 rocneho dietata cize malokedy rozumieme skor vobec co hovori.pri kazdej prilezitosti sa pyta na ruky k svojmu ocovy ktory ju ochotne vezme.este donedavna pila mlieka z dojcenskej flasky t.j. min.roku ci aj teraz to neviem.Stale ma mobil v ruke a hraje hry a ked jej nieco nejde zacne revat.ked jej nieco poviete alebo jej otec napr.ze nedup tak susedia to pocuju ona nevnima absolutne vobec nic a nikoho.neovlada dobry den atd dokonca s nou chodi na zachod jej otec lebo sama nepojde a v skolke je to vraj tiez katastrofa.otec se nechce priznat ze asi nie je zdrava a jej mama to no coment ona je krkavcia mater trpi silnou epilepsiou roky zachvatov mala milion a ma poskodeni mozog. mrzi ma ze to neriesia lebo to asi nevidia a trapi ma to kvoli buducnosti toho dievcata neviete aspon priblizne diagnozu popripade aka porucha to je?Dakujem

dezire1000
autor
1. okt 2016

@alexandraalexandrova moj syn ma 7 rokov a 5 mesiacov tiez mal odklad do skoly nastupil az teraz ano mal aj test napisat svoje meno atd...vsetko spravil len odklad sme mali preto lebo nevedel davat mäkčene a rackoval a rackuje dodnes no.Cize ma napadlo ze tie testy asi nezvladla lebo co sa pamatam pytaju sa na farby,geometricke tvary,nakreslit postavicku a kedze ju poznam tak asi to nedala.Akurat su pri mne tak sa s jej ocom rozpravam normalne debatujeme ona ma mobil v ruke tak sa sa ho opytala ci si uvedomuje tieto veci povedal ze hej ale ze to neni jeho chyba ze sa mala jej mama jej venovat ze on na to nemal ani nema cas vidiet ze ho to mrzi lebo mi povedal ze sa jej od susedov deti smejubako ona to nevnima ale on hej tak som sa opytala co urobi ak ju nevezmu do normalnej skoly tak vravel ze vezmu ze on pozna ucitelky v skolke ze to poriesi aby chodila na normalnu zakladku

dezire1000
autor
1. okt 2016

@emilia25 bola by som rada ak by vsetko dohnala bicyklovat sa nevie neucia ju to jej sa treba venovat ale nema kto

emilia25
1. okt 2016

@dezire1000 teraz je uz v predskolskej triede myslim si ze vela ju naucia aj pani ucitelky a deti sa ucia hlavne medzi sebou a od seba.moj tak minuly rok chodil na anglictinu ale skor ju prespal ako tam bol lebo to bolo v case spania a ten spanok proste potreboval aj toto je znak ze dieta nie j zrele do skoly.ale naucil sa od kamaratok pocitat do desat po anglicky.dam ho aj tento rok na anglinu je to az po skolke takze budu mat klud a uz dnes mi napriklad doma na obed vobec nespava a ani vecer neni na nom poznat ze nespi.

stella333
1. okt 2016

@dezire1000 Tiez mi pride, ze diagnozu mas skor ty, ako to dievca. Nic co si popisala mi ako diagnoza nepride, maximalne tak vychovne zlyhania.

alexandraalexandrova
1. okt 2016

@dezire1000 prepac, ale jej otec je idiot! Toto je zas len zatvaranie si oci pred problemom. Ano, malu do normalnej skolky prijmu, vybavit sa to da, jasne, ale dieta tam bude neskutocne trpiet! Ona mala byt davno uz v specialnej skolke a riesit by mali uz davno specialnu skolu a nie sa tvarit ze je vsetko ok a tlacit dieta do niecoho co nema sancu zvladnut...A ta veta ze on za to nemoze, ze to matka, ma zabila uplne. Je uplne jedno kto za to moze ci nemoze, tu nejde o to na koho ukazovat prstom ze je na vine, ale o to aby sa dieta malo v skoleco najlepsie, bez stresov, aby malo adekvatnu starostlivost a je jedno co kto povie, dolezite je dieta a jeho dobro. Kludne mu to daj precitat nech sa preberie. Mame v rodine autistu, nikdy by ho nikto nenutil chodit do beznej skoly, je to sialene, tym to dieta dusevne zabijes..sorr, nechala som sa uniest, ale myslim ze jej otec vobec nerozumie tomu ze situacia je vazna...

alexandraalexandrova
1. okt 2016

@emilia25 ak ma dievcatko diagnozu, ak je napriklad autista, nedozenie nic, lebo toho jednoducho nie je schopne. Autisti funguju uplne inak nez bezni ludia a treba k nim aj inak pristupovat, beznym sposobom ich nenaucis nic. Je dolezite stanovit diagnozu, co jej je a potom to zacat riesit. uz vcera bolo neskoro...

pribinak
1. okt 2016

Ked je akurat pri tebe otec, tak sa priamo opytaj aku dgn ma starsi brat
Kebo toto je iba hádanie sa, ziadna efektívna diskusia
Moze to byt nieco geneticky podmienene, ale moze to byt aj obycajne zanedbanie dietata

Opytaj sa otca, ked je pri tebe, ci je spokojný so stavom dietata, ak ano, nic neurobíš, ak nie, tak preco nekoná

emilia25
1. okt 2016

@alexandraalexandrova je mozne ze ma nejaku taku chorobu ked aj brat ma mama ma tiez problemy tak je mozne ze stafeta pokracuje aj u dcerky.a mozno ze jej iba naozaj chyba to spravne smerovanie.pri mojom najstarsom ma tiez logopedicka strasila ked sme zacinali ze nebude zvladat skolu ze pojde do specialnej ze to moze byt mentalna retardacia a teraz je uz 2 na zs v prvom rocniku len jednu dvojku zo sj.teraz v 2 ma zatial same jednotky.tak isto aj ma strasila aj pri druhorodenom riaditelka skolky a dobieha to.ale ano treba to riesit inak to moze byt z roka na rok horsie a horsie.a skoda dievcatka.

dezire1000
autor
1. okt 2016

@pribinak uz odisli on sam nevie alebo nechce povedat ale vraj navstevuje tu specialnu skolu v Levoci preto lebo vraj na normalnej Zs nebolo miesto co je podla mna blbost.On sa o neho ani nezaujima v podstate lebo to nieje jeho biologicky syn vraj bol s dcerou u psychologicky lebo zo skolky dostal papier ale ze uz nepojde lebo vraj na neho nakricala ze mala ma 6rokov nic nevie nereaguje na nic ze co chce s nou dalej robit ze trepala doktorka somariny ze to uz od dobroty nevedia co maju v tej skolke vymysliet a ze na vine je svokra lebo ona vsade rozchyruje ze ake su ich deti atd....cize rozhovor s nim bod mrazu

esther03
1. okt 2016

@dezire1000 "bola by som rada ak by vsetko dohnala bicyklovat sa nevie neucia ju to jej sa treba venovat ale nema kto Co ti brani zobrat dieta a naucit ho bicyklovat ak tak velmi chces pomahat?

dezire1000
autor
1. okt 2016

@esther03 asi to ze byvam 25km dalej ako oni a mam este 2 deti a ked som byvala vo vedlajsej dedine a chodili kazdy vikend ku mne ju take veci nezaujimali len mobil a ked som jej ho surovo vzala hodila sa o zem a jej otec jej ho dal nazad s tym ze nemam ju provokovat ked je kludna a ako hovorim ona nikoho a nic nevnima ani ked jej vlastny otec povie aby sa sama obula tak caka kym ju niekto neobuje a vela krat sa stalo ked prisiel ku mne nechal ju v aute s mobilom a pil v pohode kavu a az po hodine sa priznal ze je v aute bo vystrajala kvoli mobilu.minule som ju aj moje deti vzala tu na detske ihrisko mladsi moj bol v kociku a starsi sa hral na preliezkach a ona sedela nevnimala nic ani to ked som jej povedala aby sa sla hrat aj ona tak nic ani obraz ani zvuk nieco mi hovorila ale bohuzial ja jej nerozumiem ani nikto ani jej rodina ona len ukazuje co chce ak nieco chce aby ju kazdy chapal

bocianka123
8. okt 2016

@dezire1000 a napríklad na meno reaguje - na oslovenie menom reaguje? mne toto nepríde normálne u 6,5 ročného dieťaťa.. je tu veľa vecí, ktoré smerujú skôr k nejakej dg. lenže to by aj učiteľky v školke riešili a možno sa rodičia fakt na to vykašľali... je mi jej ľúto, lebo premrhali veľa času.. a nikam dievča neposunuli..
ak vieš, odpovieš napr. na otázku: má očný kontakt ? reaguje na meno? na ten mobil je naučená v podstate odmalička? a k fľaške - môj 5r4m syn tiež stále pije mlieko z fľaše hlavne ráno a je to dieťa s normointelektom.. takže o fľaške to nie je... a ešte mnoho dalších .. ale to nebudeš vedieť...

toto treba riešiť komplexnejšie...

dezire1000
autor
8. okt 2016

@bocianka123 na meno reaguje ako kedy ocny kontakt no ked jej daco hovoris a povies pozri na mna co ti hovorim tak nic.na mobile ju vidim od cca styroch rokov vcera bola u nas tak som jej chcela ukazat ake ma moj syn ucebnice a ze aj ona bude mat take tak ziadna reakcia,ked som jej povedala nech neziape po byte tak nic ako keby ma nepocula ja jej ani nerozumiem co vlastne hovori a som aj na jej otca vybuchla nech s nou daco robi lebo nic jej nerozumiem a ani on lebo ho nieco pytala a nevedel co tak jej kazal aby ukazala a jeho klasicka reakcia ked som zdrbala zmenil temu

emilia25
9. okt 2016

@dezire1000 tu pomoze jedine dobry psycholog.najdi vo vasom okoli a daj kontakt otcovy nech s nou tam ide.ak nepojde uz s tym nic ine neurobis a inak ani nepomozes.su to rodicia oni to musia riest ked neriesia bohuzial mozes im dohovarat kolko chces povieti mas pravdu a tym to asi tak aj skonci.

esther03
9. okt 2016

@dezire1000 jasne, vybuchmi, zdrbavanim a upozornovanim "neziap" dosiahnes naozaj vela...

bocianka123
9. okt 2016

@esther03 a ty taketo dieta mas? Aebo nejake poznas? Lebo podla toho,co pise,tak ona chce pomoct,lae holt smola rodicia to maju zjavne na haku tak ja sa necudujem, ze aj vybuchne. Lebo ju to trapi...

stella333
9. okt 2016

@bocianka123 A mozno s nou to dieta nekomuniku prave preto ako sa chova, naozaj vybuchy, zdrbavanie a neustale komentovanie ako je zla, nemozna, nic nevie su to najhorsie co moze robit. Neznasam ludi, co si myslia, ze maju patent na rozum a vedia vsetko najlepsie. Moje dieta malo dyslaliu, vynechavalo niektore pismena v slovach trvalo to v podstate do nejakych 6,5 roka, cudzi je sice nerozumeli ale vsetko bolo v poriadku. Inteligentne sikovne dieta. Len tie komentare niektorich ludi, co treba robit a ako to robit, som neznasala.

dezire1000
autor
9. okt 2016

@stella333 ona nekomunikujem s nikym vobec nikoho nevnima len co sa tyka mobilu a ked nieco chce a to ju jej otec zboznuje poznam ju od mala a cim bola starsia tym horsie nehovoriac o jej bratovy ktory je na tom rovnako s tym rozdielom ze on vnima aj ked mu nikto nerozumie co hovori ma 10 rokov a navstevuje specialku v Levoci

dezire1000
autor
9. okt 2016

@emilia25 ano nasla som aj som tontu zabudla napisat psychologicku cez net povedala som mu to ze hej on ju pozna ze on tam s nou chodi len na logopediu to bolo cez tyzden tak si hovorim ze ked ide s nou idem aj ja akoze mi treba daco z mesta tak sme sli on bol s nou dnu a ju poslala sestricka von s papierom a farbickami s tym ze ma nieco nakreslit tak som s nou sedela na chodbe a ona pozerala na ten papier a ja ze nakresli nieco na pamiatku pani doktorke slnieckonalebo co tak nakreslila nejake carbanice prisla sestricka vzala ju dnu aj s papierom nic sa nedialo a potom som len pocula ako doktorka vybuchla na neho ze co chce s nou dalej robit ze ma 6 rokov a dalej som nepocula len vysiel von nasraty a ja ze co a on nic ze doktori uz nevedia co si vymysliet na tie deti a ja ze som pocula co vravela a on ze lebo sa jej pytala ako sa vola co je toto a toto a nic nevedela a ze ked to tak pojde dalej skonci pri svojom bratovy na skole a ze on ju neda tam ze ona je zdrava

emilia25
9. okt 2016

@dezire1000 tak potom je asi otec taky isty zaostaly lebo inak si to neviem predstavit.alebo tak zufalo chce mat zdrave dieta ze proste vsetci su sprosty a dcera v poriadku.tu uz pomoze jedine ked to uvidi v skole a bude musiet s nou nieco robit ked to bude mat nariadene.inak sa nepohne.

dezire1000
autor
9. okt 2016

@emilia25 hej to mas pravdu on si to neuvedomuje a niesom jedina co mu to hovori a myslim si ze prvacke ucivo v zakladnej skole ona nezvladne lebo ja mam prvaka a je to namahave ucivo z mojho pohladu cize ona urcite pojde do Levoce do skoly a nie na normalnu zs.A ona je v skolke od 4 rokov a zlepsenie ziadne

emilia25
9. okt 2016

@dezire1000 ale aj ucitelky v skolke by mu mali vysvetlit ze s tym dietatom nieco je.teda ak su to vsimave ucitelky ako sa zapaja do kolektivu ako komunikuje.hlavne ked tam chodi uz od 4 tie ucitelky by ju mali dobre poznat.

paulina506
9. okt 2016

@dezire1000 myslim,ze by si si zasluzila mat take deti ako maju oni a byt v ich situacii...lebo ked to nezazijes nepochopis..nemala by si potom cas riesit cudzir problemy a povysovat sa nad tym,ze 6,5 rocne dieta sa pyta otcovi na ruky a pije z flase...

bocianka123
9. okt 2016

toto je začarovaný kruh.. rodič/dieťa ... a ty žiaľ nijak pomocť nedokážeš, lebo chceš, ale odozva žiadna.. ked ani otec to nechce prijať a priznať...

ono pre rodiča je to veľmi ťažké prijať a priznať, že jeho dieťa je iné... občas zatiahne spiatočku, strčí hlavu do piesku a akoby ten problém neexistoval, alebo čaká, že sa problém s dieťaťom vyrieši sám od seba... je to psychicky a duševne veľmi náročné a vyčerpávajúce...

a ešte - neviem, ale ja z príspevku zakladateľky necítim žiadne povyšovanie ani nič také.. ja osobne by som nikomu také dieťa neželala.. určite nie... každý sme si strojcom svojho šťastia

esther03
9. okt 2016

@bocianka123 Ide z nej negativna emocia na to dieta. Tri krat by som nepovedala, ze je to dieta jej partnera z predchadzajuceho vztahu. Staci trocha empatie a vidis, ze ona to dieta povazuje za s prepacenim za dementa. Napriklad tu: " ja ze nakresli nieco na pamiatku pani doktorke slnieckonalebo co tak nakreslila nejake carbanice ". Zena, ktora ma uprimny zaujem o pomoc dietatu by napisala "povedala som jej, aby nakreslila slniecko alebo nieco ine pre pani doktorku, ona nakreslila obrazok, prisla sestricka...bla bla bla. Inak, napadlo ti, ze mozno otec nechce pomoc prave od zakladatelky? Ze to s nou jednoducho nechce riesit. Dovody mozu byt rozne... A mozno s niekym inym, s inym pristupom, by s tym problem nemal.
@dezire1000 na mna keby doktorka vybuchla, tiez odtial vyjdem nasrata. Toto si profesional nesmie dovolit.

dezire1000
autor
9. okt 2016

@esther03 to je moc ze dieta mojho priatela to si vyprosim je to dieta jeho uja a nie jeho dalsia vec motivovala som ju aby nakreslila aspon nieco a nenakreslila nic....no on pomoc nechce od nikoho ani od vlastnej svokry lebo to nebberie zevproblem to dieta ma a ja s nim vychadzam dost dobre

esther03
9. okt 2016

@dezire1000 svokra je specialny pedagog? Nenakreslila nic? Si povedala, ze nakreslila carbanice. Mozno to bolo podla nej slniecko. Ucitelky v MS ju odporucili do specialnej triedy? Ja fakt neviem preco to ty riesis ked on nechce, preco tlacis na pilu. Je to ujo tvojo muza, cize brat svokry alebo svokra, co je teda uz trocha vzdialenejsia rodina. Ak dieta nebude zvladat ZS, tak ho zaradia do specialnej. A ked ju ZS odmietne vzhladom na speci problemy, otec moze chciet kolko chce vzdelavat v klasickej ZS. Naozaj nechapem co riesit, za dieta je zodpovedny jeho zakonny zastupca teda rodic.

dezire1000
autor
9. okt 2016

@esther03 no ved tie carbanice boli nic.co sa tyka uciteliek v Ms to ja neviem ako to tam chodi a ci to riesili....ved prave nechce a nevidi to nezaujima ho to....ano brat mojej svokry.No ked zodpovednost ostane na nom bohuzial ruzovo to nevidim lebo on si povedat neda cize skoda aj dalej pisat a komentovat

dezire1000
autor
9. okt 2016

@esther03 zabudla som dodat ze on zije s detmi u svokry cize ona ju vidi kazdy den a nie nieje psycholog

marianeta
9. okt 2016

@dezire1000 zly ocny kontakt,chudobnost recoveho prejavu,fikxacia na jeden druh cinnosti kt.ked je preruseny nastane krik...to su prvky autizmu no samozrejme moze to byt aj zaostalost z dovodu nevenovania sa dietatu...podla toho co citam nema osvojene ani samoobsluzne navyky ako obliekanie... Zial ak sam rodic nechce ty to neporiesis,iba ak by si dala podnet na socialku ze je zanedbavana...Uz ma cez 6 rokov a co sa doteraz nenaucila co jej veku prislucha bude len tazko dobiehat ak to vobec dobehne...ak aj otec vyhlada pomoc,bude uz pre nu asi neskoro..Je to smutne aj sa to zle cita ze rodicia nechcu a nevidia tu inakost...JA neviem ale to s nimi nikam nechodili medzi deti a tak? Ak navstevuje skolku pravidelne a bola by inteligencne v norme tak to co sa nenauci od rodicov by aspon trochu pochytila tam,preto si myslim ze problem je aj v nej samotnej a samozrejme aj v rodicoch ze to neriesia..