Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Lekár informoval učiteľku o zdravotnom stave dieťaťa

matta1
29. máj 2014

Možno to tu nepatry ale neviem kam s tým Zienky poprosim o radu co by ste robili keby učitelka v Mš si zistovala zdravotní stav u lekara a on by jej povedal
Dnes o 08:08 Pridaj kom

marse
29. máj 2014

@matta1 z akeho dovodu si ten stav zistovala?

martina28p
29. máj 2014

@matta1 opýtala by som sa doktora,či to nie je súkromná informácia,či neporušil zákon a aj učitelky,prečo sa neopýtala priamo mňa.....a potom by som z toho vyvodila dôsledky.

marse
29. máj 2014

tiez si jednoznačne myslim že doktor urobil chybu, nakolko v pripade deti sa ma ohladne zdravotneho stavu podavat info iba zakonným zastupcom.

barcaja
29. máj 2014

@matta1 na lekára by som podala sťažnosť! Je to lekárske tajomstvo o ktorom nemá právo s ňou hovoriť, je to len medzi ním a dieťaťom (jeho zástupcom). A učiteľke by som asi teiž trošku vytmavila aký má na to dôvod a pod. mohla sa teba spýtať keď niečo chcela vedieť.

matta1
autor
29. máj 2014

@marse v nedelu sme boli na pohotovosti lebo dcerka ráno vstala opuchnuta vraj alergická nevieme na co
Pytala som sa doktora ci moze ist do MŠ v pondelok tak že ano ked bude oki. Tak v pondelok ju donesol manžel do MŠ a o 8:00 som šla po nu bo volala učitelka ze musi mať papier od doktorky ze je oki nebola ani opuchnuta uz a ani nekaslala ani žiaden soplik proste nic , zdrave dieta. A neviem ci sa p. Učitelka zle vypsala ci co nakricala na mna volala doktorovi co robil na pohotovosti a on jej povedal že nic také nepovedal . Nrchapem co tým chcel ze klamal ja som z toho mimo povedal jej zdr. Stav mojej dcerky vo sa my nepaci. Potom volala mojejdoktorke a aj moja dokt. Povedala ze ked jej nic nieje nemusím ist ku nej a ona stále svoje =-O nechápe ju co si s tým chcela dokázat ja deti nedávám do školky ked su choré alebo zle dychaju alebo neviem čo. Já s každým s prepacenim PRDOM idem k lekarke

matta1
autor
29. máj 2014
marse
29. máj 2014

@matta1 informoval ju nejako o stave dietata ci sa len bavili ci ma alebo nema ist do skolky?
a u nas to funguje napr. tak ze po kazdej chorobe alebo stave musime mat papier ze dieta je uz v poriadku a moze ist do kolektivu, na tom nevidim nic zle.

a ucitelka tiez nemala spravny postoj.. v tomto.. na informaciu tu ma byt rodic

marse
29. máj 2014

aha povedal, tak jednoznačne nejake kroky voci nemu zakrocit, lebo toto si dovolit nemoze

barcaja
29. máj 2014

@matta1 asi fakt vstávala hore zadkom tá učitelka :D by som jej už aj povedala že či všetky deti sú tam zdravé keď by som jedno videla tak by osm jej tam poriadky začala robiť. A doktorovi by som sa asi pohrozila sťažnosťou! Ja som aspoň taký typ...lebo dnes už dobrým slovom skoro nič nefunguje 😒

maznacik007
29. máj 2014

@matta1 a ako ucitelka vedela ze dieta bolo v nedelu na pohotovosti a zaroven aky lekar sluzil v ten den pohotovost....

matta1
autor
29. máj 2014

@marse neviem co povedal lebo ucitelka je odmerana vraj som klamala ale ja nemam dovod ved preboha ide o moje Dieta

matta1
autor
29. máj 2014

@maznacik007 čítala na FB jak som posielala kamaratovi komentar

monicm
29. máj 2014

@matta1

1.ak sa nemýlim,lekár nesmie informovať o zdr. stave dieťaťa

2.ak chcela učiteľka nejaký papier,tak si ho mala pýtať od teba a nie volať lekárovi

3.pozri sa do pravidiel škôlky,u nás napr. by sme mali doniesť tlačivo do lekára o zdr. stave dieťaťa ak chýba viac ako 10 dní.inak to nie je potrebné

4.s učiteľkou by som si to riadne vytmavila,na takéto niečo nemá právo

koniarova
29. máj 2014

@matta1 A priniesla si to potvrdenie?

7zahrad
29. máj 2014

@matta1 Obratila by som sa na zriadovatela skolky pre porusenie zakona o ochrane osobnych udajov ich zamestnankynou a ziadala by som vyvodit dosledky. Ak by som neuspela, obratila by som sa na urad pre ochranu osobnych udajov a dala podnet na preskumanie sktivity skolky, lebo skolka nesmie takto zbierat osobne udaje bez Tvojho suhlasu a je za to tusim az 33 tisic EUR pokuty. Ucitelka by tak dostala signal, ze do Tvojej rodiny vrtat nesmie.

A tejto ucitelky by som sa bala, lebo takto moze zapricinit klamanim ak nahlasenie Tvojho dietata socialke a mozes on prist. Uz na Slovensku taky pripad bol. Tri mesiace bolo dieta v decaku. Skolka sa potom dohodla na mimosudnom odskodneni matky.

stanislavao
29. máj 2014

nuz zeny, naco vsetko capete na web? takto sa to potom vypomstuje. ucitelka vobec nemusela vediet, ze bolo dieta chore a bol by pokoj. ale uz tam kazdy pise aj to, kedy si uprdne. a ked ucitelka vedela, ze jej nieco bolo a maju tak dane podmienky, ze treba potvrdenie od lekara, ze moze ist do kolektivu, tak sa necudujte, ze ziada od vas papier. je to uplne bezny postup v skolke, ze po chorobe treba potvrdenie.

marse
29. máj 2014

@stanislavao suhlasim ze vsetko ludia vešaju na net, a sice FB mam, a všetko blokovane koli cudzím osobam, ale ani foto deti nemam tam.

S potvrdenim ze mala mat, a celkovo ze rodicia by mali nosit potvrdenie ze je dieta mozne umiestnit po chorobe opat do kolektivu.

ale Dr. nemal co podavat info.. toto proste nie..

@matta1 a ty si v tom komente pisala meno dr? hmmmm 😕

elise
29. máj 2014

@matta1 potvrdenie od lekára musíš mať ak dieťa nie je suvisle 5 dni v škôlke (ak bolo chore)

elise
29. máj 2014

@matta1 vyhodiť z FB priatelov a dávať komenty viditelné iba pre priatelov

stanislavao
29. máj 2014

ale podla toho, co pisete, tak lekar nepovedal ziadne blizsie info ucitelke. nepovedal diagnozu, stav a pod. len povedal, ze ano, bola tam. uplne zbytocne si nicite zdravie tym, ze sa nad tym rozculujete. nema to vyznam. dnes je doba, ked kazdy vie vsetko. povzneste sa nad to a hotovo. ved sa nic hrozne nestalo. na som na FB neni - aka som hrozne rada, ze nevedia vsetci, ako zijem. aj ked som na MK a mam tu aj foto, ale nechodi sem aspon tolko chudakov a uchylakov ako na FB. prajem prijemny den a kaslite na to. nic sa nestalo.

marse
29. máj 2014

@stanislavao ona pise že jej povedal stav dietata, no neviem troska mi to pride domiesane

sissy27
29. máj 2014

@matta1 rozčuluješ sa, že ani učiteľka ani lekár nepostupovali správne... a ďalšia vec je, že ani ty - vedela si na fb zavesiť, že si bola s malou v nedeľu na pohotovosti, ale nevedela si učiteľke v pondelok ráno dať vedieť, čo ste deň predtým absolvovali?? keď pre nič iné, tak kvôli tomu, aby malú trošku viac sledovala, keby sa problém zopakoval... a mohli ste byť bez starosti všetci... mne ako učiteľke by tiež nedalo, keby viem, že jedno z mojich detí absolvovalo deň predtým ošetrenie na pohotovosti, ja neviem poriadne prečo, rodičia sa tvária akože nič...čo sa týka dr. - nevidím nikde, žeby informoval učiteľku o konkrétnom zdravotnom stave tvojej dcéry... a pohľad z iného uhla - môžeš byť rada, že učiteľka je natoľko vnímavá, že sa zaujíma o zdravie svojich žiakov... keby sa napr. o inom dieťati dozvedela, že je choré, aj keď nejaví akútne príznaky,ale môže nakaziť iné deti a nezoberie ho do škôlky a ochráni tak aj tvoje dieťa pred možnou nákazou, tak by si to asi ocenila...

lorela
29. máj 2014

@matta1 Lekár sa o "žiadnom zdravotnom stave" dieťaťa, čiže ani obyčajnom nachladnutí, či 1-dňovou hnačkou nemá čo rozprávať s cudzou neoprávnenou osobou, v tomto prípade učiteľkou. Je to lekárske tajomstvo, o zdravotnom stave dieťaťa môže byť informovaný len rodič (zákonný zástupca).
Máš možnosť sťažovať sa ako na lekára, tak aj na učiteľku.

zeriempizzu
29. máj 2014

Pod mna urobil chybu lekar. Staznost pisomne k nemu za porusenie zakona o ochrane osobnych udajov a ak nebudes spokojna a jeho odpovedou, staznost na urad pre ochranu osobnych udajov.

monicm
29. máj 2014

@stanislavao to je síce pravda,ale podľa slov mamičky dieťa v pondelok bolo zdravé,v podstate ono choré nebolo,len malo alergickú reakciu,zatiaľ nevedia na čo a učiteľke môže byť úplne jedno,či som ja cez víkend bola s dieťaťom na pohotovosti,ak v piatok dieťa v škôlke bolo zdravé a v pondelok je zdravé opäť.

@matta1 osobne by som zašla aj za riaditeľkou a v kľude sa s ňou porozprávala o tomto postupe

rakywanda
29. máj 2014

čo by som robila? v prvom rade si to vydiskutovala s ňou a nie so ženami na koňovi. KOMUNIKÁCIA !!!!!
a prečo neriešiš lekára? ten urobil základnú chybu, že poskytol údaje. ja si môžem volať kam chcem, ide o to, či mi na druhom konci tú informáciu poskytnú. Potom záleží aj na forme položenej otázky. ak sa opýtala, či môže byť v kolektíve, to nie je info o zdravotnom stave. ak sa pýtala na diagnózu a dostala presnú odpoveď, tak potom ma problém lekár, pretože on nemá čo poskytovať také info a hlavne po telefóne.
u nás musíme mať lístok ak malá chýba viac ako 3 pracovné dni. minule som musela doniesť lístok o bezinfekčnosti pretože ju tam ráno 3x prehnalo zo stresu. Ale to, že im tam chodí dievčatko s hlístami (s čím sa mamička nezabudne pokaždé na ihrisku pochváliť), to im nevadí. Ich odpoveď je, že je to na zvážení každého rodiča. alebo ak majú mať nejaké vystúpenie a dieťa hrá podstatnú rolu, vtedy nevadí ani sopel, ani kašeľ, ale v obyčajný deň, keď len raz kýchne, už je strááášne choré a má zostať doma.

hucko44
29. máj 2014

Ahoj @matta1

@7zahrad Ti veľmi dobre radí.
Ak to chceš naozaj riešiť a nielen zaujať pozornosť, tak môžeš urobiť dve nasledovné veci:

1.
Ak učiteľka naozaj prekročila svoje kompetencie (nepochopil som kvôli emóciám, čo všetko sa stalo), tak napíš sťažnosť jej nadriadenému(riaditeľ) s kópiou na zriaďovateľa MŠ (pravdepodobne mesto). Buď vecná a použi fakty, nepíš o nej, že je nekompetentná, drzá, arogantná a agresívna. Radšej použi formuláciu: JEJ SPRÁVANIE POSOBILO NA MŇA AROGANTNE, POVÝŠENECKY, URÁŽALO MA, ...

2.
Ak doktor povedal len toľko, že je zdravá (ak to vôbec povedal), tak tam by som to ďalej neriešil. Ak ju však o jej zdravotnom stave informoval (o priebehu a liečbe), tak ja by som asi poslal sťažnosť na ÚRAD PRE DOHĽAD NAD ZDRAVOTNOU STAROSTLIVOSŤOU. Je možné, že porušil ZÁKON O OCHRANE OSOBNÝCH ÚDAJOV. Neviem v akom rozsahu informoval. Ale aj tam by som bol opatrný a formuloval by som v štýle PODĽA INFORMÁCIÍ, KTORÉ SA KU MNE DOSTALI (a ako si sa to dozvedela), .....

Snaž sa vyhnúť TVRDENIAM. Je rozdiel, či napíšeš, že JANO JE DEBIL, alebo PODĽA MOJHO NÁZORU JE JANO DEBIL. To prvé je TVRDENIE a to druhé je len NÁZOR. Za tvrdenie Ťa môže niekto žalovať a vyvodiť trestnoprávne dôsledky (krivé obvinenie, ohováranie), ale za názor Ti nemôžu nič.

Na tomto fóre to asi nevyriešiš. Tu môžeš podľa mňa len ventilovať emócie a hľadať morálnu podporu. Ak Ti to stačí, pokračuj v získavaní súhlasov, ale ak Ti to nestačí a naozaj boli porušené Tvoje práva a pošlapaná dôstojnosť, tak to môžeš riešiť, ako som už napísal.

zuzulik280
29. máj 2014

je to trestne lekar nema pravo okrem rodičov alebo osob určenych rodičmi nikoho informovat o zdr stave, obratte sa na pravnika, je to porušenie zakona

0silvia0
29. máj 2014

@matta1 prečo ťa učiteľka obviňuje z klamstva? Nechápem, ty si jej nič nepovedala, že dieťa bolo deň predtým opuchnuté alebo si jej na jej otázku odpovedala, že nikde ste neboli, nič sa nestalo? Nie je to celkom jasné, ešte si asi pod vplyvom emócií a píšeš nejasne. Ale samozrejme učiteľka má osloviť v prvom rade rodiča a kontaktovať lekára nemá právo...Aj ja som mala v škole tento rok incident, učiteľke sa dostali do uší informácie od žiakov, ktoré neboli pravdivé a mne telefonovala už zo zvýšeným tónom a obviňovaním bez toho, aby si to najprv preverila u rodiča. Tiež sa ma to dotklo a poriadne.

saurian
29. máj 2014

@matta1
o zdr.stave lekar nemoze informovat.
skolky maju vacsinou pravidla v skolskom poriadku, kde je uvedene, ze rodic pri chybani dietata nad urcity pocet dni, prinesie potvrdenie od lekara ze moze ist do skolky.
ak sa ucitelovi nezda zdrav.stav dietata, je evidentne chory, moze ziadat rodica o navstevu lekara a potvrdenie ze moze ist dieta do kolektivu.
osobne som sa stretla s tym, ze riaditelka MS volala lekarke (islo o dieta ktore chodievalo aj pocas choroby do skolky, ziadali od mamicky potvrdenie ze moze ist do kolektivu, mamicka nedoniesla ale povedala ze lekar povedal ze je to v poriadku, ked sa to niekolkokrat opakovalo riaditelka MS kontaktovalal lekarku dietata a spytala sa, ale nie na zdr.stav, ziadala len info ci je dieta schopne ist do kolektivu) ci moze ist dieta do kolektivu.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli