Logopédia - písmeno L

caterpilar
10. nov 2017

Prosím maminy,
ktoré ste na logopédii trénovali písmeno L, ako sa to robí? Viete mi dať rýchlokurz, aby som mohla cvičiť doma s dieťaťom. Prípadne zoznam slov, básničiek. Bola tu kedysi skupina Logopedické deti, ale nenašla som ju, neviem, či je zrušená.
Ďakujem

moni73
10. nov 2017

Ja som bola s dcerou kvoli L. R sa naucila a L zostalo ako uo. Nepamatam si ako, ale boli to 2 sedenia, dcera zacala nasledne hovorit namiesto L Ľ, ale to sa asi po mesiaci spravilo same...

lucia814
10. nov 2017

Ja som s dcerou bola zatial len raz, ale kazala nam akoby tlacit jazykom na jedno licko, na druhe licko, opriet jazyk za zubky hore na podnebie a dole medzi pery a zuby ( snad to pisem zrozumitelne) pred zrkadlom. Potom mi napisala este nejaku stranku, z ktorej sa da cvicit, ale neviem ju naspamat, ked budem doma mozem pozriet a napisat. A este nam odporucila zosit logopedicke malovanky.

xstelinka
10. nov 2017

My sme nezacinali so slovami,ale s cvikmi jazyka. Napr. cert-spicku jazyka tahat co najviac k brade, opica-spicku jazyka tahat co najviac k nosu,slimak-jazyk zrolovat smerom hlasivkam,tlacit na jedno/druhe lico,posuvat cukrik-jazykom akoby olizovat (cistit)prednu stranu zubov hore aj dolu,streknut vodu na zatvorene vycerene zuby a tu vodu srknut,pit cez slamku,robit bublinky cez slamku,fukat do bublifuku alebo vrtulky.....da sa vselico a az po par mesiacoch sme zacali so slovami.Pouzivali sme bezne obrazkove knizky so zvieratkami.