Maďarské detičky v slovenskej škôlke

slniecko93
12. nov 2012

Ahojte mamičky. Veľmi silno uvažujem o tom, že svojho synčeka zapíšem do slovenskej škôlky, aby sa poriadne naučil po slovensky. Doma hovoríme po maďarsky, ale učíme ho aj po slovensky. Máte niektorá skúsenosti? Zvykli si detičky, nemali problémy? Čo by ste uviedli pre a proti?

monika15
13. nov 2012

@slniecko93 ja by som ju urcite dala aj do slovenskej skoly aj skolky... je to pre jej dobro..... 🙂)))

diusik
13. nov 2012

@meryka a co som povedala,citaj pozornejsie,pisala som ze ak je matka madarka NEMOZE mat materinsky jazyk slovensky

ullala
13. nov 2012

@slniecko93 moju segru hodili v 4 rokoch do skolky, ktorej jazyk vobec nepoznala... iste ze, zo zaciatku to nebolo lahke ale odmenou je, ze sa bez problemov naucila ako mala cudzi jazyk 🙂 ja som v tej dobe bola na zakladnej skole, no mne to s tym jazykom uz islo horsie (tiez som bola hodena do triedy s tym istym cudzym jazykom)... i ked sice horsie, ale jednoduchsie ako keby som sa to mala ucit v slovenskom prostredi 😀 po 2 rokoch som sa pristihla, ze nepremyslam v rodnom jazyku ale v tom druhom hehe najlepsie sa jazyky clovek nauci v cudzom prostredi a cim menej ma rokov tym lepsie...

meryka
13. nov 2012

@diusik No veď ja viem že si to písala 🙂 Ja som ti to písala,len akože " HEJ ! PoTVRDZUJEM ! " 🙂 Jedným slovom, akože máš pravdu 🙂 🙂