Majú aj predškoláci nárok na 100 euro na pomôcky?

dankarobo
2. sep 2019

dobrx den nevedel by niekto poraditit ci je to akt ze predskolaci by mali dostavat 100e na skolske potreby dakujem

macik9999
2. sep 2019

@dankarobo ano pridu v oktobri s rodinnymi pridavkami

veronikaszabova
2. sep 2019

@dankarobo skolaci - 1tr- nie??

dankarobo
autor
2. sep 2019

a stahuje sa to aj na deti ktori nastupili teraz do skoli prvy krat ale nie do pri´veho rocnika ale do nultej ? dkakujem za odpoved

veronikaszabova
2. sep 2019

@dankarobo vsade sa pise o 1tr, nie o nultom rocniku

mogaa
2. sep 2019

@dankarobo predškolák nie je školák....nultý ročník spadá pod MŠ, nie ZŠ

veronikaszabova
2. sep 2019

@dankarobo treba si zavolat na UPSVaR a informovat sa.
Pripadne pockat na pridavky v oktobri

h_petra
2. sep 2019

@mogaa nespada pod MS

dankarobo
autor
2. sep 2019

a ak mozem za radu chcela by som sa spitatata byvame v dedine ale ja tu nemama trvali pobyt mamho ho este stari a ked ze nemamam trvali dostavam rodicak tam kde mama trvali a chcela by som vediet ci tie 17e na dieta kde by som malala ziadat niejake potvrdenie a odkoho na tie 17e

mogaa
2. sep 2019

@h_petra tak potom neviem, u nás je MŠ z ktorej sa pokračuje na ich ZŠ, ale sú tam klasickí predškoláci

veronikaszabova
2. sep 2019

@dankarobo akych 17€...?
Zaco?

verca888
2. sep 2019

aj ja som citala len o tom, ze ziakom 1-veho rocnika dava stat takyto prispevok na pomocky. asi az buduci rok dostanete ale tak uvidis v oktobri, ked to budu vyplacat.

dankarobo
autor
2. sep 2019

@veronikaszabova za dochacku

veronikaszabova
2. sep 2019

@dankarobo za dochadzku???? Ty chces € za to, ze ti dieta pravidelne chodi do skoly??? Co je tvoja povinnost a aj dietata?? Omg

veronikaszabova
2. sep 2019

@dankarobo normalne som teraz ostala v soku!

dankarobo
autor
2. sep 2019

@veronikaszabova ale ako to sak tu ties chodia deti do skoli a mamicki ktore uz stim mali skusenosti to vraveli ze deti ktore nasutupil do skoli dostanu potvrdenie a to potvrdenie o dochacke maju odnes na urad prace ale potvrdene

fokuska
2. sep 2019

@veronikaszabova Ano, je to socialna davka. Ak obaja rodicia su nezamestnani a v homtnej nudzi, tak je to myslim 17,20 za jedno dieta - za to, ze dieta riadne chodi do skoly.

Ma to byt akasi motivacia pre socialne slabe rodiny, aby deti riadne navstevovali skolu a ucili sa tam aj nejakym navykom.

sendy1977
2. sep 2019

@veronikaszabova asi je mamička na socialke, vtedy su tam príplatky aj kamarátka to poberá

veronikaszabova
2. sep 2019

@fokuska omg, som v soku.
A nase decka, ked chodia normalne do skoly, nedostavaju nic 🤣🤣
No ja som pocula, ze je take nieco medzi romami, aby chodili do skoly. Omg

dankarobo
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
2. sep 2019

@dankarobo ja nie som ziadna "pani zlata"

renatik91
2. sep 2019

@veronikaszabova Ako motivácia dobré. Veľa z detí sa aj na Slovensku rodí bez budúcnosti, takže akýkoľvek krok, ktorý tomu môže zabrániť, je správny.

veronikaszabova
2. sep 2019

@renatik91 len aby tych 18€ skoncilo tam, kde to tym detom pomoze...

dankarobo
autor
2. sep 2019

@fokuska ak mozem sa spitatat ak ja niesom v hmotnej nuzi tak sa to na tie rodini nestahuje?

renatik91
2. sep 2019

@veronikaszabova Podstatné je skôr to, že deti chodia (aj) vďaka tomu do školy.

dankarobo
autor
2. sep 2019

tu nejde o tich 18e ale viem ze mamaicki odnas nieco take spomisnalali a nakolko moja dcera nastupila do skoli tak som chcela informacije ako to vlasne je

fokuska
2. sep 2019

@veronikaszabova
Nie je to pre Romov. Neexistuje ziadny prispevok alebo socialna davka, ktore by boli viazane na etnicku prislusnost.
Je to prispevok pre tych, co su v hmotnej nudzi. Velka vacsina tych, co su v hmotnej nudzi (nie docasne v hranicnej zivotnej situacii, ale ktory takto ziju takmer trvale) nema moznosti, kapacity a velakrat ani mentalne schopnosti na to, aby ich deti cakala ina buducnost.
Ak ich prispevok motivuje aspon k tomu, ze deti chodia pravidelne do skoly, tak je tu sanca, ze aspon tam ich naucia, ze zit sa da aj inak.
Ak by si ty bola v rovnakej situacii, mas plne pravo na rovnake prispevky.

@dankarobo Pozri si link co som dala - vsetyk informacie o prispevkoch, kto ma na co narok atd, je tam vysvetlene. Pevne dufam, ze tomu budes rozumiet, kedze tvoj prejav je dost chaoticky...
Narok ma rodina, ktora je v hmotnej nudzi.

Prispevok 100eur pre prvaka - na to ma narok kazdy a ako bolo spomenute pride spolu s pridavami.

lenicka1121
2. sep 2019

Mám otázku. Syn nastúpil teraz do 1.rocnika, v tej skole však minulý sk.rok absolvoval aj prípravný ročník. Dostanem aj tak 100 eur na školské pomôcky? Teraz neviem lebo v skole sa cosi hovorili zevraj už prípravný ročník sa považuje za prvý rok povinnej školskej dochádzky no syn až teraz nastúpil do 1.rocnika. Ako to je? Dostanú skutočne všetky mamičky prváčikov?