Málo priebojné dieťa

Ahoj maminky, rada by som sa opýtala tých, ktoré majú detičky menej priebojné, ako to riešite? Ide o to, že synček ma 5 rokov. Ma starsiu sestru o pár rokov, čiže odmala bol hlavne v kolektíve dievčat (dcérine kamošky, ktoré ho mojkali, nosili na rukách..), tak isto my s jeho otcom, vždy si vyžadoval veľa lásky, objatia, to trvá dodnes. Nerád je sam, boji sa, vždy sleduje kde som, v noci sa prisuchne do postele k sestre. Inak je živý, blázni sa, veselý, miluje deti, keď už začína mat on svojich kamosov chlapcov, je nadšený, hrávajú sa rôzne, lego, bojujú, vystrájajú lotroviny...zároveň však je ten typ, že je veľmi slušný, ku každému dospelému milý, ďakujem, prosím si, je nekonfliktný. Akonáhle je nejaké dieťa, hlavne chlapček typ, že sa mu niečim vyhráža, hneď to môj žaluje, nevráti úder, odíde. Čiže ako keby bol v určitých situáciách nezbednik, avšak v stresových situáciách sa utiahne. Ako 3r.siel do škôlky, kde sa nevedel adaptovať za cely rok, učiteľky maly príšerný prístup, bol veľmi utiahnutý, plakal vkuse. Po roku sme zmenili škôlku a tam sa mu zapáčilo okamžite. Už je tam druhý rok, chodí tam rad, nemá najmenší problém, hovorí o kamarátoch a kamarátkach. Dnes však pani učiteľka prišla s tym, že je malo priebojný, vlastne vôbec. Že on urobí na povel vsetko, čo pani učiteľka povie, a je šikovný, ale sám od seba nič. Že je skôr taký tichší, nič sám od seba neurobí :/ tym že je predskolak, vraj to mame nejako riešiť...ale ako? Rozprávala som sa s nim, že ak niečo vie, nech sa tiež prihlási ako iné detičky, aj ma chápal, že áno budem, ale ja ho poznám. Nebude 🙂 je hanblivý a trápi ma, že často povie “ja to neviem”, pritom ho naozaj podporujeme vo všetkom, že je šikovný, že to zvládne, ak čosi nakresli, že aké krásne, super... neviem čo s tym...mali ste niekto taký problém? Vyrástli vam z toho? Trápiť sa preto či to nechať tak?dakujem
s1m.one
3. nov 2018
Ahoj, to je povahová črta, skús ho dať na nejaký šport najlepšie na čo má predpoklady a kolektívny. Skús u nebo nájsť čo mu ide a to podporiť na maximum aby mu tak narástlo sebavedomie, držím palce, hlavne je že to nerieši on že je sám so sebou spokojný, to je hlavne, ale skús aj ten šport 👍
lucintus
6. nov 2018
@luvika ahoj 🙂 mame 4 ročného syna presne s opisom ktorý píšeš 🙂
Je veľmi sikovny múdry priateľsky. K dospelým veľmi úctivý a empaticky. Deti ho majú radi. Ale akonahle sa ma o niečo snažiť povie ja to neviem, alebo hľadá rôzne iné taktiky. Proste nepriebojnost. Moja veľmi dobrá kamarátka je detska psychologicka. A povedala mi aby som toto vobwc neriešila dôležité je že mentálne aj psychicky je v poriadku. Jednoducho je taky. Je lepšie mat poslušne úctivé dieťa ako problematické 🙂 a neboj v puberte sa to môže obrátiť 🙏❤️ Buď kludna všetko e v poriadku. Bohužiaľ tato doba je taká že mas sa pretekať pomaly o všetko z bežného života hlavne deti. Ale zober si tak že tvoj syn to inak vníma. Napr moj syn keď mu povedala lekárka že čo ma šašo vtipne na sebe ( akože červený nos a veľkú maslu) on jej povedal nepríde mi to vtipne .
Jednoducho vníma inak veci ❤️❤️❤️
Nie každé dieťa bude bojovať za nejakú somarinu lebo preňho to nie je podstatne ❤️😘 buď kludna mas úžasného syna. A buď naňho hrdá.
Ja som toho svojho prijala takého aj keď viem že ma obrovské nedostatky neuteka alo iné deti nebije sa atd 😂
Ale viem že mu môžem veriť a viem že hovorí pravdu a môžem sa naňho 100% spoľahnúť a to je predsa úžasný pocit ❤️❤️❤️🙏🙏
Držte sa pekný večer
euka210
8. nov 2018
neviem ci to vyriesis, ked ano, daj vediet, aj ja mam 7r doma podobneho. Nebranil sa v skole, teraz v skole, je tichy, ma taku proste povahu, ale myslim ze vekom a pozitivnymi skusenostami sa to zlepsi. Doma ma 2 mensich bratov a s nimi sa bije jedna radost.

Začni písať odpoveď...

Odošli