Mám dať 3,5 ročné dieťa do škôlky?

21. feb 2021

Ahojte, dali by ste v tejto situácii dieťa 3,5 roka do škôlky? Malý bol od decembra doma, lebo neustále kašľal až do polovice januára. Teraz je už zdravý, ale ja stále váham. Ja síce chodím do práce, ale mám ho pri kom nechať. Kolektív by mu síce prospel, aj keď jemu sa do škôlky nechce. Aj predtým to bolo vždy s plačom. No a ešte táto situácia s covidom. Ďakujem za názory

makakova
21. feb 2021

Nie

lenkakravcova
21. feb 2021

Ja už by som dala. Len naša je zavretá. 🙄

mogaa
21. feb 2021

Ak ho máš kde nechať tak momentálne nie, počkala by som do apríla, mája....bude teplejšie, vírus sa bude šíriť pomalšie, viac ľudí zaočkovaných - celá situácia by sa mala s vyššími teplotami zlepšovať + aj deti budú viac vonku......ak nie je predškolák, nič mu neutečie ....

luccija
21. feb 2021

Určite nie načo, keď všade sú choroby a aj tak sa mu tam nepáči.Vyskusas neskôr...sestra učí v MS každé 2 t majú zatvorené od novembra ešte aj Covid dostala od deti

uhnakova
21. feb 2021

pockala by som na teplejsie mesiace, ked predtym tak dlho kaslal.

hradnapani
21. feb 2021

ak to mas takto, tak by som nedala.

hipuska
21. feb 2021

Akože 3,5 ročne dieťa je celkom malé. Tá potreba kolektívu ešte nie je taká ako vo vyššom veku. Ja by som kľudne nechala doma. Aj keď covid pre mňa nie je žiadna prekážka.

sofia1
21. feb 2021

Nie určite....ja trápim už 5ty deň...deti ani nehovorím.. Keď ma niekto ľahký priebeh,tak šťastný človek.

kubkovamama
21. feb 2021

Nie..Moja ma 4r a od novembra doma.V satni rano rodicia hlava na hlave,nepotrebujem nieco schytat-aj ked nie covid,bacily a nachladnutia su tu stale.A skolku mame aj tak zavretu.Stastie,ze som uz na materskej,kolektiv jej nechyba,doma ma surodencov.Prvy syn isiel pred 10r do skolky az ako predskolak a o nic neprisiel.A dceru planujem nechat doma az do leta a prestup do inej skolky bez ohladu na pandemiu.Zalezi na povahe dietatka a do akej miery povazujes kolektiv a covid za hrozbu.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
21. feb 2021

Ked sa mu nechce a v sucasnej situacii urcite nie

katkami123
21. feb 2021

Ja by som dala, už len kvôli budovaní imunity, nech nie je ako v bubline. Keď ochorie a máš ho komu dať, tak máš prakticky problém vyriešený.

autor
21. feb 2021

Keď ochorie, tak ho nemám ku komu dať. Nebudem chorým dieťaťom ohrozovať člena rodiny, ktorý by ho opatroval.

sluchatka
21. feb 2021

Ja by som nedala. Ja som na materskej, predskolak, sme cierny okres skolka zavreta, ale nedam aj ked otvoria. este vydrzime

kikkima
21. feb 2021

Nie. Sama som v podobnej situácii, teraz som sa dr na 3.rocnej prehliadke pýtala ci by dala svoje dieťa do škôlky ? Rezolútne mi povedala ze ak nemusím, nech nedávam, ze by sme covid urcite dostali. Dcera je nachylna na respiračné ochorenia a riskovať návštevy lekára, nedajbože hospitalizáciu v tejto dobe ...

poopsie
21. feb 2021

@sofia1 si zožeň ivermectin 🤷‍♀️aj u nás v rodine pomohol skoro 80 ročnému pánovi... Za dva dni mu nič nebolo

andrea_ff
21. feb 2021

@sluchatka presne, ako ja...som s dcerkou na rodicovskej dovolenke a syba 3,5 r. do skolky v tejto situacii nedam. Jemu ani nechyba. Pockam na jar

sofia1
22. feb 2021

@poopsie už som zháňala,ale biedne.isoprinosine užívam,vítam.a paralen

poopsie
22. feb 2021

@sofia1 acylpirin je vraj lepší

sofia1
22. feb 2021

@poopsie skúsim,dakujem