Mám dať dieťa opäť do škôlky, keď je každú chvíľu choré?

sante81
29. nov 2012

chcela by som vás poprosit o názor, alebo ak ste mali niektorá podobnu skusenost, ako to riesit. syn nastupil v septembri do skôlky, do vtedy ako 3 ročny bol chory iba 2x a antibiotikám sme sa uspesne vyhybali. a tu nastava aj môj problém, zo septembra v skôlke 5 dni, potom sopel, následne kasel a skončilo to zápalom priedusiek a streptokokom. po 3 tyždnoch som ho zdravého dala do skôlky opat a vydrzal az 4 dni a ten isty priebeh. doma skoro mesiac. v novembri sa to celé zopakovalo znovu, + teploty, v poradí uz 4 anitibiotika za necelé 3 mes, a sme doma uz mesiac. doma mam ešte 5 mes dcérku ktoru nakazil uz 2x, ale u nej to nemalo az taky priebeh. a tu nastal aj môj problém, či dat dieta naspat do skôlky alebo nie. U nas to funguje tak, ze učitelka vezme bez problémov dieta ktoré kasle, ktoré je evidentne choré a mamička jej ešte podá anitibiotika, a ked sa jej opytam prečo to takto riesi - tak odpoved je ze ona chodí do práce a nemá kde nechat dieta. Doktorka mi dnes povedala, ze z obvodu kam patríme chodia deti choré s virusom a so streptokokmi do skôlky bezne, ze mamičky sa tym ešte v ambulancii aj chvália, tak kde je potom chyba? v učitelke? Mám sa stazovat? Mam ist za riaditelkou? Ako sa budu potom spravat k mojmu dietatu? Riesim dilemu či ho tam vôbec este dat, aspon aby vianoce neboli zase stravené v čakárni a hlavne na pohotovosti, alebo si pohovorit s učitelkou, mali ste niektorá podobny problém? mam chut ist do skôlky narobit prievan, lebo takto uz 3 mes sedím s 2 detmi zavretá doma. dakujem za vás názor alebo radu ak máte podobnu skusenost.

renkol
29. nov 2012

@alena16 Kdybys dítě měla ve školce, kde ti ho nevezmou ani s rýmou, tak taky bys to musela nějak řešit, když by byl nemocný.

pink_lady
29. nov 2012

@sante81 no, od septembra mal 4x ATB...co tak objednat sa na imunologiu, ci ma v poriadku imunitu? niektorym to prepukne prave az po nastupe do skolky. Boli pred nasadenim ATB robene vzdy vytery, CRP? ci bola liecba nasadena spravne. Moj maval ATB velmi casto uz pred nastupom do skolky, teraz po nastupe do skolky je to tiez katatroofa, ale chodime na imunologiu, berie lieky i na podporu imunity a ja som na predlzenej materskej. Cize, ked je chory nechavam ho doma. Ci das spat maleho do skolky to je na tebe, ak nechas, pozitivum je to, ze to odkruti teraz, a ciastocne aj mala, a o rok to uz nebude - lebo imunitu bude mat uz lepsie vypestovanu, ostrielanu. Ja som nechodila do skolky a potom v 1. r. ZS som bola kazdy mesiac na ATB s anginami.

lucula73
29. nov 2012

@alena16 ak sa možem zamontovať......ak je dieťa očividne choré a berie atb,tak nemá čo v školke robiť!!!
ja chápem,že je ťažká doba,ale toto je vrcholne nezodpovedné voči ostatným deťom..........

moj je tiež chorý,už 4 x od septembra aberieme atb,vždy šiel naspať úplne fit a po 3 dnoch znovu.........a poviem ti,že sme na inhlačnej leičbe,hrozila nám nemocnica......deti si tým musia prejsť,všertky,ale toto je už moc...........
U nás učiteľka odmietla vzaiť do triedy dieťa,ktoré evidentne kašlalo a malo deň predtým v školke riadne sople,proste poslala otca s ním preč 😝 😝

je smutné,že nie všade sa to tak realizuje.......aj keď nákáza sa tým nevyluči,ale apsoň zminimalizuje!!

adulik23
29. nov 2012

@alena16 ovladaj sa trochu

ked sa na mna vykasle, tak budem hladat riesenia. 🙂 babka, opatrovatelka
momentalne som v situacii, ze by som za ziadnych okolnosti chore dieta do skolky nedala.

a sme uplne mimo temu. tu sa ma riesit problem @sante81 a nie tvoj.

renkol
29. nov 2012

@adulik23 Souhlas. to neznamená, že všechny samoživitelky posílají nemocný děti do školky.

daniela242
29. nov 2012

To nie je o váľaní šuniek. Nikto nemôže za problémy iných v rodine. Ty si chcela dieťa tak sa máš oňho starať, škôlka nie je o tom že ti tam učiteľka bude opatrovať choré dieťa, o to sa máš postarať ty ako matka alebo otec toho dieťaťa. My tieto veci riešime s riaditeľkou, keď vidia že v škôlke je choré dieťa, učiteľka zavolá rodičom nech poňho prídu. Škôlka nie je nemocnica!!!

lienockaa
29. nov 2012

@sante81 nechaj ho doma..minuly rok bola mala 15x chora od oktobra do aprila,co jej opakovane zo skolky nieco starsi nosil,jemu nebolo uz casom skoro nic,ona zakazdym hrozny priebeh-ma znizenu imunitu mala,ale to sme vtedy este nevedeli..syn uz druhy polrok vcelku chodil,aj mala uz bola ok,najhorsie je do jari..tento rok ale v oktobri chytil v skolke taku laryngitidu,ze ma zakaz kolektivu do aprila,odporucili nam to tak v nemocke..znova mala lary aj dcerka od neho..syn nema znizenu imunitu,ani problem s nosnou mandlou,jednoducho zit medzi chorymi detmi cely den v uzkom kontakte je dost narocne aj pre zdrave dieta..takze mam doma oboch..a veru radsej doma dvoch zdravych ako dvoch chorych..ani u nas ucitelka nic neurobi s chorymi,mala by ich otacat vo dverach,ako slubovala na zaciatku sk.roka..a neboli by sme tak dopadli..

adulik23
29. nov 2012

este chcem napisat, ze choreho ho tam nedavam hlavne z toho dovodu, ze vtedy je mrzuty, rozcitliveny, nic ho nebavi, ide na nervy sam sebe .... vtedy potrebuje domaci klud.

rainee
29. nov 2012

bohuzial my budeme teraz riesit asi to iste a zvazuejm prerusenie dochadzky do jari, lebo to by nemalo takto vyznam pri castych chorobach..... nastupili sme od novembra a uz je 2x doma so soplami a s horuckou, pritom tam isla uplne zdrava. 😖 tiez ma dost vytaca ked tam vidim ocividne chore deticky so soplami po kolena a dusivym kaslom ako ich ucitelka prevezme do triedy, ja by som ich teda obratom vratila rodicom. nielen ze nakazia ostatne deti cim sa dostavame do nekonecneho kolotoca, ale ved ani pre tie deti to nie je dobre ked su chore s teplotou v skolke, toto si rodicia ani ucitelky neuvedomuju?!!! je to maximalna nezodpovednost.

alex137
29. nov 2012

alena16, to je reakcia zatrpknutej ženy, viac sa k tomu neda povedať.

pink_lady
29. nov 2012

@alena16 - ja chapem ta v tom ze mozes na dieta ostat sama, aj ja som, a moze sa to stat zo dna na den, ale ak je zena s dietatom doma, ci sama ci ma partnera, nenazvala by som to valanim suniek. Ja som 4. rok doma, aj ked som sama, bacujem s 212€ +vyzivne ale inak to nejde - nemam sancu sa zamestnat, kedze maly proste nemoze byt cely den v skolke. No to sem nepatri to je o inom 😉

renkol
29. nov 2012

@rainee malý taky dnes byl naposled od zaří doteď byl skoro polovinu doby doma nemocný. takže jsme přerušili a zkusíme to až na jaře.

alena16
29. nov 2012

@adulik23 Jezis, to je skvely napad, ze ma to vtedy nenapadlo, ved som mohla dat 900 eur na opatrovatelku a bolo by po probleme. Ved to neva, ze som v tej dobre zarobila pooodstatne menej. Fakt skvele riesenie, ktore by si mohlo dovolit vela slobodnych matiek 🙄

renab
29. nov 2012

no vidíte a mne doktorka povedala, že netreba brať hneď dieťa z kolektívu, keď má napr. soplíky. vraj ho treba zobrať až vtedy, keď choroba prepukne naplno. raz si tú imunitu vybudovať musí a vraj takýmto prístupom tomu rodičia bránia. neviem, kde je pravda, ale isté je, že dcéru sme brali zo škôlky aj pri náznaku nejakej choroby a antibiotikám sme sa vyhli. ale prišla do prvého ročníka a z prvého pol roka bola v škole dva týždne. syna sme nechávali podľa rady lekárky v škôlke do prepuknutia choroby. ten rok bol naozaj ťažký, ale po roku to všetko prešlo. najmladší bol z nich na tom najlepšie. v škôlke skoro žiadne problémy, ale keby som ho v prvom ročníku mala nechať kvôli soplíkom doma zakaždým, tak by do školy ani nechodil. mali totiž hodinu do týždňa plávanie. takže plávanie, deň OK a potom liečenie soplíkov do ďalšieho plávania. a tak to išlo celý rok.

sante81
autor
29. nov 2012

@pink_lady doktorka mu vzdy brala crp z prsta a hodnoty boli vzdy vyssie ako 10, začalo to soplom, potom kaslom a uz to slo dole vodou, vytery robila vzdy a vzdy tam bol nález streptokok a neviem aky este kok 🙂 to chytil v skupine detí kam chodí, a točíme sa stále dokola pri tej istej diagnoze. aj by som bola ochotna zavriet oči nad tym ked dieta v skôlke má sopel, aj ked kasle, ale tam davaju mamičky detí s touto diagnozou a doktorka vie asi ze čo je vo veci, pretoze ten isty obvod ako je skôlka patrí k nej. tiez berieme sirup na imunitu, probiotika a do konca decembra bude doma, po novom roku uvidím, myslela som ze skôlka mu prospeje a vedela som ze bez chorob to nebude, ale ked ma vačšinu podielu na to nezodpovedny rodič, tak sa ma to tyka

alena16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
29. nov 2012

@alena16 nie, to len ty mas uzasneho partnera, ktory ti povie ze staranie sa o vlastne dieta je valanie... a ze jeho chore dieta ma byt v skolke :P moj chlap ked mala kasle ako tuberak a berie lieky este po mne hulaka ze ju mam liecit, a nie to aby ma hnal do prace.... takze tak... o uzasnych partneroch.. ked tvoj partner nejavi zaujem o deti, tak potom uz nechapem ja teba... a to cakas druhe...

simca06022011
29. nov 2012

@sante81 tak to podla mne nepreliecili to jedno poriadne... my mame stale volaco ine, to predosle zmizne po ATB... CRP ale mame stale menej ako 8.. cize nic :( u nas same virusy :( teraz moraxela ci co a mozno zase hemofil

adulik23
29. nov 2012

@alena16 uznavam, ze sa neviem dost dobre vcitit do pocitov osamelej matky (nikdy som v takej situacii nebola) , ale kydat tu tolko zlce, ako ty je fakt smutne. 😔 snad si si na mne aspon trosku ulavila. 😉
ja mozem len dufam, ze nedopadnem ako ty.

katy1979
29. nov 2012

@alena16 mam pocit ze riesis kapanek iny problem v uplne inej teme.
Si predstav ze nie si jedina na svete co ma problemy ale nebudem to absolutne riesit v teme kam to nepatri.
Pardon ale nedalo mi to.

Co sa tyka otazky. Riesila by som to tiez tak zeby do skolky nechodil a navstivila imunologa. Nas mladsi dostal lieky na imunitu urobili mu testy a je to lepsie.

alena16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
29. nov 2012

@renab ja osm malu nechala do prepuknutia choroby naposledy.. a teraz sa mi tu ide zadusit kaslom... lenze v piatok mala sopliky priesvitne a ziadny problem, v nedelu kasel ako tuberak a vecer 40°c teploty... a teraz mi mudra lekarka s usmevom povie "no asi to nebude jaslickove dieta" ale ked sa jej pytam na radu co s tym, tak nic... juuuj.. nerva ma chyta 🙂)))

cize ano, ak rodic chce aby dietatu nejaky ten streptokok/hemofil a ine potvorky, poskodil nejaky organ alebo mal nejake ine problemy, netreba nic liecit :P
Tieto choroby su horsie ako ked je dieta doma zdrave... lebo so zdravim dietattom clovek aspon nieco urobi.. ale ked len beham a varim cajiky, zabavam ju aby sa nenudila a aby nelietala a nespotila sa... a pritom nemoze ist vonku, hrat sa s kamoskami, tak to je hroza... nemozem ju ani so sebou do kancelarie zobrat... ani nic...

kaja73
29. nov 2012

@alena16 zaloz si svoju temu pre slobodne mamicky co maju chore deti-tu sa riesi problem inej zeny v inej zivotnej situacii. 😉
A bola by som zvedava keby si mala chronicky chore dieta a muselo by chodit opakovane do nemocnice,vyzadovalo by ozaj dennodennu starostliost od teba-to by si ho dala do decaku,aby si neprisla o pracu? 😕
A pokial viem rodicak sa dnes dava do 3 rokov ci zena robi,alebo nerobi-a ten moze dat cely opatrovatelke-tolko sa vacsiniu na SK plati za opatrovanie-pokryje to ten rodicak.
Keby do skolky chodili chore deti LEN slobodnych mamiciek nebolo by ich tam tolko-v nasej z 30 deti bolo bez otca mozno 5 a v ZS napr ani jedno.
A pritom tam chodilo kopec chorych/do skolky/-urcite nie len deti takychto mamin. 😖
@sante81 urcite ho nechaj doma .nepokazte si sviatky a na jar to skus zas.

renab
29. nov 2012

a ešte som zabudla dodať, že je to dosť aj o psychike. deti, čo sú silno naviazané na matku, alebo vyslovene škôlku neznášajú, nie sú pripavené na odlúčenie od rodiča, bývajú viac choré, ako ostatné deti. je to akoby "vynútenie" si matky. tým nechcem povedať, že je to problém zakladateľky.

alena16
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zanet1976
29. nov 2012

moj maly zacal chodit septembri do skolky a kazdu chvilu sme doma minuli tyzden dobral antibiotika pondelok siel do skolky a od vcera ma znova kasel bez teploty soplov zatial len kasle tak ze uvidime ako zase dopadneme

mummy01
29. nov 2012

@renab v tomto mas pravdu...u nas to tiez tak bolo...

simca06022011
29. nov 2012

@alena16 no tak neviem.. ty si specialny pripad matky, ktoru chore dieta netrapi a supne ho s ATB do skolky 🙂)) na co si robis deti ked sa nestaras ked je to dieta chore?? (prepac za drzu stylizaciu otazky, ale neviem ako sa to slusnejsie opytat...)

renab
29. nov 2012

@simca06022011 u nás to bolo tiež tak, malý mal zakaždým laryngitídu, takže ten rok bol naozaj strašný. ale s pomocou dobrej homeopatky sme to zvládli.
môj osobný názor je taký, že ak by som mala do dieťaťa kvôli škôlke pchať kadejaké lieky na imunitu, a mala by som možnosť ostať s ním doma, radšej volím tú druhú možnosť.

renkol
29. nov 2012

@alena16 Tak záleží jakou hledáš. Známá má paní na hlídání 2 letýho dítěte + občas vyzvedává staršího syna 4 roky ze školky, když musí zůstat dýl v práci. A platí jí 5000 měsíčně a to je s tím menším každý den cca. od 8-17hodin.