Mám odhlásiť, či nechať dieťa v škôlke?

tonjadabik2
13. jan 2014

Ahojte baby.. zase mam problem.mala mi nechce chodit do skolky..ze sa s nou nechcu deti hrat ze je na nu ucitelka zla lebo ze ju ucitelka s riaditelkou nemaju radi.. ani deti ze ju nemaju radi.. ze nema ziadne kamaratky tam uz..kazde rano mi place ze nechce chodit do skolky. takto som na materskej a preto mi malu vzali do skolky len na 3 hodiny a to od 8 do 11:30. potom domov. lebo som na materskej. platim kolo 20 eur len za stravu. cize rozmyslam ci sa to vobec oplati..za 3 hodiny 20 eur kazdy mesiac a to dieta place ze tam nechce chodit..a niekedy chcela chodit a rada chodievala do skolky.no na Vianoce sme nestihli vystupenie prisli se o 10 minut neskor a povedala riaditelka detom mojim ze maju ist domov.ja som strazila take male 2,5rocne bobo tak som prisla o dalsich 5 minut neskor.som nestihala.. mala mi strasne plakala ze jej riaditelka povedala ze ma ist domov ze nestihla..a to sa velmi tesila mala..prisla som a pritom v triede boli rodicia vsetci aj deti.tak som na nu vybehla ze co to ma znamenat..a vzala som deti do triedy.no..a vsetci oci na mna..hnusne zakerne pohlady ktore pichali priamo do srdca.. ta riaditelka nas nema rada a su tam prijebani rodicia.. aj preto je mala sklamana a uz tam nechce chodit..ze tam uz nema kamaratky a ze si ju ucitelka nevsima ked ju nieco prosi..vieme o ucitelke aj riaditelke ze su ine..byvame tu uz 4 roky a stale si na nas nechcu zvyknut.davaju nam to pocitit.. preto neviem co je spravne.. nutit ju chodit do skolky alebo ju odhlasit a nechat doma? len do skoly ju zahlasit..kedze v septembri nastupuje do skoly.6 uz mala.. a kedy je zapis toho roku neviete??? citala som ze medzi 15.1 az 15.2.. Poradite mi? Dakujem velmi pekne.. vraj predskolska nieie uz povinna..

winka99
13. jan 2014

nieje uz povinna, takze v podstate nemusi chodit, ale nerozumiem z akeho dovodu sa tak chovaju a este dokonca ak je tam len na par hodin? vy byvate na dedine? ze pises ze si na vas nevedia zvyknut...
ja by som....ak som nic neurobila, preco by sa takto mali chovat...podala staznost vyssie, neviem kde, ale zistit sa to da urcite
a oznam o zapise bude urcite vyveseny na skole, ze kedy sa presne bude konat

tinki
13. jan 2014

@tonjadabik2 Malú by bolo treba dať na celý deň do škôlky. Lebo za tak krátky čas si priateľov nenájde..Nemysli na to, že vás nemajú radi..oni tam nie sú od toho aby vás mali radi..Čo sa vystúpenia týka, je to tvoja chyba..prepáč, ale je to tak. Ak si vedela, že má vystúpenie, mala si si to tak zariadiť, všetko bokom a prísť včas. Zasa riaditeľka jej nemusela povedať, že choď preč..ale nevidím do toho a takto sa od stola nedá posudzovať..Neviem o tom, aby predškolská výchova nebola povinná. Ten posledný rok je dosť dôležitý, deti sa tam učia základné potreby, či už len ako správne držať pero, alebo usilovne praovať aj keď sa mu nechce a splniť zadanú úlohu, čo doma malej neposkytneš...ďalšia dôležitá vec, čím skôr si ona zvykne na iné deti a na to, že v našom okolí nie sú len ľudia, čo nás majú radi, tým skôr si zvykne na život..
Môžeš sa ešte opýtať v inej škôlke, či by vás nezobrali..a môžeš ju preradiť..
Čo sa týka zápisu do škôl, tak ten ozaj začína už teraz..V decembri boli väčšinou na školách dni otvorených dverí, vtedy si mala pochodiť a poobzerať, kam by si mohla malú prihlásiť a kde by sa vám páčilo..
Teraz si môžeš ešte na internete pohľadať tú vašu školu a pozri sa kedy je zápis, niekde je možno taký slávnostnejší, kde by ste mohli ísť spolu..Hlavu hore, ľudia väčšinou neberú cudzích ľudí medzi seba ľahko..nevšímaj si pohľady, buď "tu" pre dcéru.. 🙂

heni79
13. jan 2014

@tonjadabik2
Tvoja úroveň vyjadrovania sa je strašná, spamätaj sa! Ak sa takto verejne vyjadruješ (narážam na to o rodičoch, to je už vrchol!), tak sa nečuduj, že sa na teba "divne" pozerá okolie. Lebo verím, že je to tvoj bežný spôsob.

Ale k veci, z toho celého zmätku, ktorý si sem napísala mi vychádza jediná nromálna otázka.
Odpoveď je, že predškolská trieda nie je povinná.

Aha a možno ešte jedna - zápios do školy. Hm, čo takto ísť sa informovať priamo do tej školy, kam chceš dieťa zapísať? Či už osobne, telefonicky, alebo pozrieť ich stránku - dnes už takmer každá škola tieto veci má. Informácie o zápise určite nájdeš.

natinecka
13. jan 2014

V KE je zápis teraz v piatok a v sobotu, skús pozrieť internetovú stránku školy kam ju chceš dať a ta bude oznam kedy je zápis

winka99
13. jan 2014

prave teraz hlasia v radiu, ze zapisy su od 15. januara do 15. februara...ale na jednotlivych skolach su len dva dni, takze kazda skola ma termin inokedy, treba si to zistit v konkretnej skole

vefi89
13. jan 2014

@heni79 všetci sú prijebaný a ja som královná merkúru 😉
@tonjadabik2 možno to bude preto, že si išla za pani riaditeľkou s manželom : "tonjadabik2 maznacik007 ja sa nemam za co ospravedlnovat! pojdem este raz za nou ale aj s manzelom..a ten je nervak.. uvidime len tak to nenecham.

2. sep 2013 o 12:15 • snaží sa • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP • "

winka99
13. jan 2014

@vefi89 he, tak asi by bolo o inom diskutovat, ak by sme vedeli o predchadzajucich problemoch

tonjadabik2
autor
13. jan 2014

@heni79 ja sa takto vyjadrujem iba ked som nahnevana..ale nie vonku ok? ako kazdy clovek je to uplne normalne..

tonjadabik2
autor
13. jan 2014

@vefi89 moja to slo o nieco ine..a tiez som pisala nahnevane..a nic z toho co pises sa naozaj nestalo ok? tak nebud mudra.. naco odpovedas ked si z tych mudrych ha? nemam zaujem..

heni79
13. jan 2014

@vefi89
Jémine, že som si ja drala prsty o klávesnicu. Teraz pozerám, že táto pani je tu notoricky známa. Ach jo, no nič. 😀 Uvidíme ako sa to ďalej vyvŕbi. 😀

vefi89
13. jan 2014

@tonjadabik2 ja som múdra? ja som bola v marci s chlapcom na zápise, a si predstav, že mi ho ako dvojročného zobrali do škôlky. normálne mi pani riaditeľka povedala, že nevie, či jej stav dovolí vziať ho, ale že mi príde rozhodnutie domov, na základe vypísanej prihlášky, ktorá okrem iných informácií musí mať aj potvrdenie lekára o tom, že je dieťa spôsobilé navštevovať kolektív.. ale ak ťa pani riaditeľka dobre pozná, isto nemá problém ísť sama k pediatrovi tvojej dcéry, aby si túto informáciu overila 😉 takže ak majú na teba ťažké srdce, ani by som sa nedivila, pretože ako sa hovorí- neznalosť neospravedlňuje, a pokaiľ ty ideš s výbuchmi jednať svoju vlastnú chybu, tak to je chyba! takto ľudia nejednajú. tiež nadávam, som vulgárna, škaredá, miestami zákerná, ale aj keď som neskutočne vypálená, v prvom rade vážim slová! pretože ak je tu na tejto stránke nejaká matka z vašej dediny, ktorej dieťa navštevuje tú škôlku, a si prečítala, že je prijebaná, tak ani ja by som sa na teba viacej neusmiala 😎

vefi89
13. jan 2014

@heni79 šaaaak, hlavne s humorom 😀 pani možno ani nemá deti, lebo keď si dáš nick do hladáčika vo fóre, tak sa tam veeeeľa vecí vylučuje 😀

maznacik007
13. jan 2014

ja sa len cudujem ze vobec ta riaditelka tu malu vzala do skolky... https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/6-rocnu-mi-nechcu-vziat-do-skolky/

ale za mna v pohode ju
@tonjadabik2 odhlas zo skolky riaditelka, deti a aj rodicia sa zjavne potesia ... tak preco im neurobit radost ... 😀

dieta nemusi navstevovat skolku ani ako predskolak, do skoly sa chod spytat kedy je zapis ... aby si neprisla neskoro .. ale teda tam budu tiez tie iste deti ako v skolke aj s tymi istymi rodicmi ...

a na margo .. vsetci su proti vam nemaju vas radi, vlastny brat ti neoznami ze sa ide zenit a tak .. ja by som sa zamyslela ci predsa len chyba neni aj vo mne nielen v tych okolo 😉

garonka
13. jan 2014

@tonjadabik2 ak ide mala do školy v septembri, mne sa ale zda, že škôlka je povinna ak je dieťa v pripravke , ja by som nepovolila aby mala bola doma a po druhe od začiatku mala byť cely deň. Ja som toho nazoru, že dať dieťa na par hod do škôlky nema vyznam ako na kratky čas ok ale dlhšie nie.
Ak nechaš malu doma, budeš mať aj obrovsky problem so školou 😉
porozpravaj sa s riaditeľkou z oči do oči či je s malou v triede nejaky problem, aka je, či je utiahnuta, či spokojna a tak je veľmi dôležita komunikacia rodič a učiteľ.
No a že su pri...ní rodičia pytam sa prečo? mala si s nimi nejaky konflikt?

tonjadabik2
autor
13. jan 2014

@vefi89 akoze v pohode..ze ja nemam deti? moja mam 3 a cakam 4te dieta.. istoze som tu nemala pisat..

tonjadabik2
autor
13. jan 2014

@heni79 toto co je? clovek sa pride poradit a vy sa chovate..to je strasne toto.. uz v zivote tu nenapisem..

tonjadabik2
autor
13. jan 2014

@maznacik007 dalsia mudra.. nepoznate ma tak ma neposudzujte dobre?

vefi89
13. jan 2014

@tonjadabik2 a na zápise do školy nezabudni vypísať prihlášku, aby si nemusela riešiť, že ti ju nechcú vziať 😝

heni79
13. jan 2014

@tonjadabik2
Prosím ťa, prestaň sa ešte viac zhadzovať.
Poradené ti bolo, neviem čo ešte chceš.
A to, že si na fóre zanechala úžasnú nezmazateľnú stopu, je fakt. 😉

katieg85
13. jan 2014

@winka99 mozem sa spitat od kedy je nepovinne dat predskolaka do skolky?moja chodila minuly rok a este povinne bolo. 🙂 je tomu len pol roka

billam
13. jan 2014

@tonjadabik2 v inej téme si pisala, že mas dve deti...dceru a 3 ročného syna

saurian
13. jan 2014

@tonjadabik2
ahoj
ppc ale moj nazor ze to nebude take jednoznacne, na koho strane je chyba. a kto je "iny". pretoze pouzit na vsetkych rodicov v globale vyraz "prije...i"... hovori nieco o tebe. o tvojej mozno neprisposobivosti. treba hladat ludske riesenia, pohovorit si v skolke otvorene ale slusne o probleme, najst riesenie.

tonjadabik2
autor
13. jan 2014

@heni79 nudis sa? tak si najdi puberakov..ja na teba niesom zvedava..

tonjadabik2
autor
13. jan 2014

@billam dve baby a syna ok? nauc sa citat. mozno som to neako v rychlosti skomolila.. moze sa stat.. pardooon madam

heni79
13. jan 2014

@tonjadabik2
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

winka99
13. jan 2014

@katieg85 netusim, niekde som to citala, ale za toho si teraz nespomeniem kde ...ale podla mna je to blbost, ved je to priprava na skolu, aby uz dieta aspon co to vedelo, ved maju toho i tak v prvom rocniku dost a ak niesu zvyknute na kolektiv...no neviem si predstavit

winka99
13. jan 2014

@tonjadabik2 ako ta moze vobec nieco takto nahnevat, ci vytocit
ved klud a rozvahu, si dospela zena, ale po tych poslednych komentaroch mi pripadas ako nevyzreta 16 rocna pubiška....kupsi magnezium

vroni
13. jan 2014

@katieg85, nie jeto povinne a nebolo ani pred pol rokom. Predskolaci maju prednost pred ostatnymi detmi, odporuca sa to, ale povinne to nie je... 😉

tonjadabik2
autor
13. jan 2014

@winka99 tak vies ma to vytaca ako mi tu vypisuju..neake hluposti.. uz mi tu pripadaju jak zakomplexovane zenske co nemaju co robit tak takto zhadzuju ludi ..a ktovie ci vobec maju deti..silne pochybujem inak by sa takto nespravali.. jka pubertacky 16 rocne.. kupim si neboj :D

tonjadabik2
autor
13. jan 2014

@vroni diki..aj ja si myslim ze to neni povinne uz som sa aj inde docitala.. 🙂