Mám odhlásiť, či nechať dieťa v škôlke?

tonjadabik2
13. jan 2014

Ahojte baby.. zase mam problem.mala mi nechce chodit do skolky..ze sa s nou nechcu deti hrat ze je na nu ucitelka zla lebo ze ju ucitelka s riaditelkou nemaju radi.. ani deti ze ju nemaju radi.. ze nema ziadne kamaratky tam uz..kazde rano mi place ze nechce chodit do skolky. takto som na materskej a preto mi malu vzali do skolky len na 3 hodiny a to od 8 do 11:30. potom domov. lebo som na materskej. platim kolo 20 eur len za stravu. cize rozmyslam ci sa to vobec oplati..za 3 hodiny 20 eur kazdy mesiac a to dieta place ze tam nechce chodit..a niekedy chcela chodit a rada chodievala do skolky.no na Vianoce sme nestihli vystupenie prisli se o 10 minut neskor a povedala riaditelka detom mojim ze maju ist domov.ja som strazila take male 2,5rocne bobo tak som prisla o dalsich 5 minut neskor.som nestihala.. mala mi strasne plakala ze jej riaditelka povedala ze ma ist domov ze nestihla..a to sa velmi tesila mala..prisla som a pritom v triede boli rodicia vsetci aj deti.tak som na nu vybehla ze co to ma znamenat..a vzala som deti do triedy.no..a vsetci oci na mna..hnusne zakerne pohlady ktore pichali priamo do srdca.. ta riaditelka nas nema rada a su tam prijebani rodicia.. aj preto je mala sklamana a uz tam nechce chodit..ze tam uz nema kamaratky a ze si ju ucitelka nevsima ked ju nieco prosi..vieme o ucitelke aj riaditelke ze su ine..byvame tu uz 4 roky a stale si na nas nechcu zvyknut.davaju nam to pocitit.. preto neviem co je spravne.. nutit ju chodit do skolky alebo ju odhlasit a nechat doma? len do skoly ju zahlasit..kedze v septembri nastupuje do skoly.6 uz mala.. a kedy je zapis toho roku neviete??? citala som ze medzi 15.1 az 15.2.. Poradite mi? Dakujem velmi pekne.. vraj predskolska nieie uz povinna..

simca06022011
13. jan 2014

@tonjadabik2 na co sa chces radit, ked chces pocut iba to co sa ti paci... podla mna by si sa mala zamysliet, preco si ludia na vas nezvyknu atd.. to je take smiesne ako spred 50 rokov, nemaju si co zvykat... podla mna ste s ucitelkou aj riaditelkou zacali zle od zaciatku a neviete to napravit... malu daj do inej skolky. ak sa da a snaz sa tam vyzniet milsie a lepsie na ucitelky a najlepsie ak si uvedomis, ze kamaratka s nimi nemusis byt. To s tym vecierkom ci co to bolo ti uplne verim, ja by som tam ostala a nevsimala si nikoho potom by som si odchytila riaditelku nech sa spamata... podla mna rodicia zazerali lebo ste vyrusili atmosferu a nie preto ze by vas nemali radi.. oni vas predpokladam ani nepoznaju...
TO ze sa s nou deti nehraju... no z vlastnej skusenosti ti pviem, ze to je prave kvoli tomu,ze je tam iba 4 hodiny... ked moja mala vypadne z kolektivu a pride tiez sa s nou velmi nehraju, skolkari nefunguju tak ako velke deti.. ideme sa hrat.. to ide podla mna celkom spontanne. Dcerka sa musi naucit hrat aj sama...

jolinka
13. jan 2014

@katieg85 predskolska trieda nie je povinna....v tom zmysle ze by rodic bol postihovany za to ak dieta do predskolskej neda a ani zo strany skolky ak ma plno tak nemusi povinne vziat ani predskolaka.

Povinne zo strany skolky je len UPREDNOSTNIT predskolaka, pred mladsim dietatom. ale ak maju predskolsku triedu plnu a vsetky dalsie triedy plne tak ani nemusia vziat. My sme sa pred par rokmi prestahovali uprostred roka a predskolacku nam nikde nechceli vziat, muz obehal cele mesto, az nakoniec v jednej skolke kde odisiel jeden chlapec od januara nam ju vzali.

billam
14. jan 2014

@tonjadabik2 madam....ty sa nauc pisat, pretoze nikde dalsiu dceru nespominas...len 3 ročného syna!!! A ake skomolenie? Bud mam to dieťa, alebo nemam!
https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/6-rocnu-mi-nechcu-vziat-do-skolky/

ifkael
14. jan 2014

Ja to stale hovorim...hocikto moze mat deti... A ked si chcu adoptovat dieta robia psychologicke posudky az pomaly do druheho kolena

valy
14. jan 2014

ta skolka nie je povinna, lebo keby bola, stat by musel zabezpecit miesto v skolke vsetkym predskolakom, a to teda stat nechce. ale ak ma miesto v skolke, skus ju dat na cely den, je lepsie, ked do skolky chodi. a este co mozes spravit, skus sa skamaratit s nejakymi rodicmi, stretnut sa s detmi aj mimo skolky, napr na ihrisku, nech sa deti skamaratia a bude malej v skolke lahsie.

tonjadabik2
autor
15. jan 2014

takze baby.. mala chodi preto iba na 3 hodiny do skolky lebo riaditelka tu u nas neberie deti ktore maju maminky na materskej na cely den. iba na 3 hodiny. zevraj nieje miesto.. a pritom je lebo kamosky mi vraveli ze tiez dieta odhlasili zo skolky kvoli pristupu pani riaditelky..k rodicom a detom.. len niektori si otvorili usta a niektori su ticho.. ja si uz nedam kydat na hlavu ani na dieta..

jolinka
15. jan 2014

@tonjadabik2 ale to nedava zmysel, dieta co je doobeda zabera presne 1 miesto ako dieta co je cely den. ved ked tvoja dcera na obed odide...nepride ju vystriedat poobede ine dieta aby sa "vyuzila kapacita"

billam
15. jan 2014

Skolka má prísne podmienky na kapacitu - koľko deti moze byt na 1 ucitelku, koľko deti moze byt v danom pristore podla počtu m3....nechapem ako moze byt viac deti ako poobede?

mamavera
16. jan 2014

@katieg85 ani minulý rok predškolská povinná stopercentne nebila - som učiteľka, viem to

mamavera
16. jan 2014

@billam môže to byť v tom prípade, ak má materská škola doobeda dve triedy, na obed idú deti mamičiek, ktoré sú na MD domov a poobede sú dve triedy zlúčené do jednej. Obec tým ušetrí - neplatí štyri učiteľky, ale tri. je to hrozné šetriť na deťoch, ja to považujem za diskrimináciu, ale je to občas tak....

mamavera
16. jan 2014

@tonjadabik2 už som tiež od teba čítala všelijaké perly na MK a dnes som sa pobavila na ďalšej - za tri hodiny 20 eur na mesiac. Nespomínala si, že toľko platíš za stravu? Tebe sa to zdá veľa?!?! Za to, že ti niekto stráži dieťa a niečo ho aj naučí, neplatíš nič, to si zrejme neuvedomuješ. Opatrovateľka si za hodinu stráženia dieťaťa vypýta okolo 3 eur a to si môže kľudne pozerať pri dieťati seriál. Ak nie si spokojná so škôlkou a si schopná ju pripraviť do školy sama, tak ju zo škôlky zober. Ale uvedom si, že 20 eur za škôlku je nič proti tomu, koľko peňazí budeš potrebovať, až deti budú chodiť do základnej a neskôr strednej školy. A ešte niečo - za tie roky, čo robím učiteľku som sa strela so všelijakými rodičmi, dokonca aj takými, ktorým museli byť deti odobrané...ale nikdy v živote by som si o nich nedovolila napísať to, čo si napísala ty.

olivnik
25. sep 2019

Akoze nehnevaj sa,ale ked mas taketo "vztahy" tak radsej zmen skolku. Neviem aky toto ma vyznam. Co si chces vlastne dokazat? Myslim, ze po tomto sa postoj anI z jednej strany nezmeni a to ako reaguje tvoje dieta moze byt aj preto, ze ona citi aky mas ty sama postoj voci ms. Ak sa ti tam.nepaci odid. Sama pises ze ste doma tak ju nechaj doma a uzi si ten luxus ze si mozes este doma s dietatom uzivat spolocne chvile. Nie kazdy moze.