Mám povedať učiteľke, aby nenútila syna jesť?

Ďakujem všetkým za Vaše reakcie ...a teraz k včerajšej situacii.
Syn po odchode zo skolky nic nechcel pit ani jest ...bolelo ho brusko.Vecer plac ..on do skolky nechce ist.A aby toho nebolo malo,ma nocny des a ten mal v noci co bolo vrcholom vsetkeho.Rano som ho ako tak namotala na vselico mozne,tak bolo vsetko ok.
Rano som sa ako tak ukludnila po strasnej noci a s chladnou hlavou som isla za pani ucitelkou,ze ....ach jaaaj,este teraz mam stiahnute hrdlo a slzy a ...proste povedala som jej vsetko od momentu ako som ho tam uplakaneho videla sediet,ako sa bal postavit zo stolicky,o nuteni,o bezpecnosti,o zodpovednosti,o vsetkom ...Hlas som velmi nemohla zvysovat lebo som mala na rukach 6 mes.syna ale raznym hlasom som jej opakovala,ze si neprajem aby ho do nieco nutili.Ci uz do jedenia alebo pitia(my pijeme len cistu vodu).Myslim,ze pani ucitelka si uvedomila svoju chybu lebo bola cervena ako paradajka.Na vela sa nezmohla ale ...keby kazda jedna mamka,tak mala reagovat,tak im deti chodia so skolky hladne ...rozum sa mi na chvilu zastavil a tak som isla za riaditelkou.Ospravedlnila sa mi za kolegynu a porozpravaju sa ...Poobede tam uz nebola ...som zvedava co sa bude diat v pondelok.
radlinka
26. okt 2013
@gabikaluisa drzime palce, snad to dobre dopadne a syncek bude v poriadku, potom napis pokracovanie ako sa veci dalej vyvijaju a ci sa situacia vyriesila. xxx
radlinka
26. okt 2013
@rybka13 vies, mozno nastala niekde chyba v prikrmoch a mozno je maly jedak proste. Moj kamos ako decko vsetko hadzal za radiator v kuchyni.... Mamka mu tolko naberala a este sa tesila, ze ako mu chuti pokial nato neprisli 😃 😃 Vsetko do seba zapada a mozne je aj to ze niekto narusil vas stravovaci rezim....(musis zalistovat v pamati kde nastal taky zlom a snazit sa to napravit postupne).
Osobne by som nezniesla aby detom daval niekto nieco co si nezelam hlavne fast food alebo cokolady, cukriky, jupiky a pod. Zase do jedla ju nemozes nasilu nutit, var jej to co ma rada, ked jej chutia hole cestoviny a ryza tak jej to tak priprav. K tomu zeleninku na kusocky ako to ma rada, pripadne aj masko ked ma rada pokrajane. Hlavne ze ma aspon nieco oblubene. Mozes jej postupne pridavat aj ine druhy, pripadne len doplnit na tanierik alebo farebne upravit a zladit aby sa jej to pacilo. Skus jej kupit novy jedalensky set, pribor alebo jej zaujimavo prestriet... 😉 Nedovol aby jedla hranolky, parizsky salat, a podobne, z toho by bolo zle aj mne osobne. Mozes jej ich zamenit za opecene zemiacky. Osobne by som asi sla za detskou lekarkou a poprosila ju, aby mi napisala ten papier pre skolku ze moje dieta zo zdravotnych dovodov bude mat nosenu vlastnu stravu z domu. Dala by som si na tom zalezat aby jej obedovy pripadne desiatovy box bol naplneny jedlom ktore ma rada a obohateny o zeleninu a ovocie.

Ako moj znamy lekar hovori :... mal som tu deti co jedli iba chleba s pastekou a dnes su z nich uplni borci... 😃 😃 tak na tom sa vzdy zasmejeme... (a este pridal rodicom...pokial mu to tak chuti tak mu dajte najest 😃 )
miskax2
26. okt 2013
no tu je kazda rada draha. je fajn ze si sa ozvala ale myslim si ze to stacilo povedat len učitelke predsa nieje dementná aby to nepochopila a pokial by sa situácia opakovala tak potom by som sla za riaditelkou. na margo toho si neviem predstaviť že by sa tam každy rodič takto sťažoval a poučoval učitelku ako ma viesť výchovný proces a k výchove patrí aj správne stolovanie a ja si myslím že im ide hlavne o dobro detí že nechcú aby hladovali a keď si niekto myslí že jeho dieťa nepotrebuje pol dna jest tak nehc ho so stravy odhlási a nech tam to dieta sedi hladne a pozerá sa ako ostatní jedia..... nepači sa mi že tu robíte z učiteliek tyranky...a vsetko zakladáte na báze a nechces tak nemusíš...."ak nechces čaj- ostaň smädný ak nechceš jesť buď hladný ak nechceš kresliť nekresli ak nechceš spievať nespievaj lebo nahodou ti to ubliži a keď nechceš ist do školy tak ostaň doma však vškole su len blbe učitelky čo od teba furt niečo chcú a do niečoho ťa nútia...." ludia zobudte sa keby svet fungoval len na báze dobrovolnosti tak co by z neho bolo? to ze ja poviem dcere spapaj rozok lebo nebude rozpávka nepovažujem za psychický teror.... a učitelky v školke určite nad detmi nestoja s bičom a dieta nedostane ranu zakaždým keď odmietne niečo urobiť ]-(
zuzanale
26. okt 2013
@gabikaluisa nečítala som všetko čo tu baby napísali len som prebehla ale za seba musím povedať že jednanie učitelky je ako z hlbokej doby komunizmu keď sme do školky chodili mi a riadne ma aj takto cez riadky vytočilo je pravda že zo školky si málokto máločo pamätá ale jednu "pani" učitelku ktora do mňa všetko nasilu pchala až som sa zgrcala si aj po 26tich rokoch pamätám moja mama to riešila tak ako ty a odvtedy bol pokoj dotyčná si sakra dala pozor aby to už neurobila... takže velmi dobre že si zakročila
😉

@babulina ani moje jedáci nikdy neboli ani doma a zo začiatku kadečo v školke nezjedli časom sa naučili ochutnali školka škola ich naučila a jedia a ja varievam aj také veci ktoré sa mi ani nesnívalo a fakt je že ano pár lyžičiek nikoho nezabilo ale ak to dieťaťu nechutí vždy sa dá nájsť varianta a u nás v školke to tak funguje doležité je aby niečo zjedlo ale tu sa jedná o to že takýmto jednaním akurát tak dieťa vystresuje a znechutí zablokuje 3 ročné dieťa sa v školke len adaptuje a ak sa učitelky inokedy naozaj nesťažovali že neje tak taketo riešenie je neprípustné ]-( ani nevieš kolko krát mi zo začiatku jedna alebo druhá dcéra povedali že mamka toto a toto mi nechutilo ale pani učitelka s tetou kuchárkou mi dali bez toho a teraz už nepočujem jedia takže to nieje o jedení ale o chcení a prístupe a to je velký rozdiel ....

@rybka13 myslíš že moje boli iné buď suché cestoviny alebo ryžu sem tam kusok mäsa alebo obdobie kedy len zemiakovú kašu akurát akúkolvek polievku zjedli som varila stále dookola to isté ... krupicu či domáci puding až po 1-2 rokoch v školke tam tiež pracuje postupne davová psychoza je jeden druhý je skúsim aj ja a zrazu mňam a mamka urob aj doma 😉 takže určite sa naučí ...
zuzanale
26. okt 2013
@miskax2 ale tu nejde o to nechceš nerob nejdez ale tak ako sa my doma snažíme naviesť dieťa aby urobilo a zjedlo čo má tak od toho tam v školke je tá učitelka je tam nato aby viedla nie deptala či sa na to vykašlala lebo najednoduhšia cesta je nechať tak a mať pokoj ver mi že aj také sú ale riešiť takto danú situáciu určite nieje vhodné... ja som tiež riešila či nebudú deti v školke hladovať lebo bohvieaký jedáci neboli ale u nás v školke snaha je a som rada lebo moje deti sa naučili v školke jesť a rozhodne to nebolo ani nútením ani hladovaním raz špenát nezjedlo lebo je to zelené a nabudúce si hovorili o zeleninke zdraví a zrazu odvtedy zje špenát a aj kadečo iné...
adeala
26. okt 2013
@rybka13 mám s tým skúsenosť, sama so sebou :-N a musím povedať, že som z toho nevyrástla, asi aj preto, že v škôlke do mňa tlačili (doslova) všetko, takže ju do toho nenúť, ja som dospela do štádia, že som sa to chcela naučiť jesť (a stále chcem), ale keď to skúsim, tak ma z toho napína (v lepšom prípade) a presne viem, že je to preto, že to do mňa natlačili v škôlke.
naty132
26. okt 2013
ahojte žienky,,,ja ako učitelka--aj ked nie s dlhodobou praxou,,možem povedať len tolko,že niektore detičky su naozaj take,že do ust nevezmu za cely den nič--ale to je skor u tych,čo su novačikovia,,jednoducho sa zatne a nepohneme s nim,ani krmiť sa neda,ani nič,,do ust mu nasilu nedavame--nechceme aby sa pogrcalo,alebo zanevrelo na školku,,ale ked sa to opakuje viac dni po sebe--tak sme skusili,nech aspon zje jedno jedlo,,aspon par lyžičiek,aby naozaj nehladovalo,,deti skor asi aj skušaju take finty,,že ked nebudem papať,,tak ma tu mamka už neda,,,ale naozaj to netrva dlho,a ono samo na to pride,ze takto to nefunguje a začne samo papkať.Su deti,ktore maju jedlo,ktore do ust nevezmu,,rovnako ako dospely človek--nema rado buchty sladke--tak zje polievku,,a my vieme,že proste to nezje,,,alebo puding,či krupicu---nenutime,,lebo aj mamky povedia,že to doma nejedia.No s niektorymi jedlami sa stretnu v školke prvykrat--ako su pomazanky,,a časom si pytaju aj duplu.Proste to nepoznaju,,tak to nechcu ani ochutnať,,ale ked zistia,že je to celkom--fajn,,tak si pochvaluju same.Sama mam dcerku školkarku a neraz mi povie učitelka--že nezjedla--napr.špagety s kečupom,,tak som povedala,že ich ma rada,,ale len čiste..🙂..Ale rovnako ako každu mamičku trapi,ked dieťa nechce doma nič zjesť,,tak takto to vnimaju--teda aspon v našej školke učitelky,,ked dieťa nechce za nič na svete nič zjesť
skolkahviezdicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naty132
26. okt 2013
skolkahviezdicky---vy ste asi sukromna školka,že..🙂
miskax2
26. okt 2013
@skolkahviezdicky ano v sukromnej skolke sa to asi da 😉
skolkahviezdicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naty132
26. okt 2013
v štatnej skolke--na vyber viac druhov jedal nie je,,,ale tak sukromna skolka--to je ine
sissmiss
26. okt 2013
@miskax2 keby svet fungoval len na baze dobrovolnosti co by z neho bolo? Ty si dlho zila v komunizme? Ak by svet fungoval na baze dobrovolnosti a ZODPOVEDNOSTI za svoje konanie, tak to je idalny svet. Ucitelka zjavne nepochopila preto sla mamina za riaditelkou. Ja som to tiez tak riesila. Ucitelka nespolupracovala, ja nie som nejaka nesvojpravna osoba ktora nepozna svoje prava. Som zodpovedna za svoje dieta. Skolku som platila a platila som za stravu, dieta ma v nej narok na zdravu stravu a zdrave pitie. Mnohe ucitelky nie su osoby ktore vedia co je zdrave a dobre pre deti tak ako v kazdom povolani su aj sikovni aj luzri, zubara si vyberam, kadernicku si vyberam, preco by som mala tolerovat zlu a neschopnu ucitelku a zbozne dufat ze ona vie co robi uz len z toho titulu ze je ucitelka? A ze sa potom mozu viaceri rodicia stazovat a co ony chudatka potom? No potom sa budu musiet obzriet okolo seba ze uz nemaju stranicku knizku doma a doba ze kazdy musel drzat hubu a krok inak siel do basy tu uz nie je a uz kazdy debil vie ze sladka voda je zdraviu skodliva a urcite nezazenie smad. A potom sa zaradit a prisposobit alebo z pracovneho procesu vypadnut, ci prestupit na poziciu dozorkyne v base.
sissmiss
26. okt 2013
@miskax2 a varit zdravo sa v statnej neda? Zaujimave....🙂 a cista voda je asi drahsia ako osladeny caj...lebo podla tiet z komunizmu je vsetko o prachoch. Ale zial je to o dobrej voli a o ochote ucit sa nove veci a nevynucovat si poslusnost trestami
miskax2
26. okt 2013
@sissmiss a čo ma učitelka spoločne s tym ako v školke varia???ved o pripravu stravy ako aj jej vyber sa stara veduca jedálne a kuchárky. ja nevravim že neda ale to by sa asi za stravnu jednotku neplatilo 1.20 ale viac. a ono toaj tak podlieha neakým normám z vyssích sfér a ked veduca kuchyne dostane tabulku a rozpočet tak si asi ťažko bude vyberať. ona nemože ist na trh a kupiť zeleninu od pestovatela alebo doniest zo svojej zahrady....kadernika vidis pri prraci ale si s učitelkou počas jej edukacie vidis ju ako pracuje s detmi? mysliš ťe za tych 5 minut rano a 5 poobede ju mas precitanu a vies ako sa sprava za zatvorenymi dverami? ja poznam jednu čo navonok posobí zlým dojmom ale videla som ju v praxi a tym detom davala viac ako ta co sa mi milučko usmievala do tváre. ano ucitel je v dnesnej dobe maly pan staci par staznosti na vyssich miestach a uz po nom ani pes nestekne.
abbey1
26. okt 2013
@miskax2 Práve preto sa s deťmi veľa zhovárame a tak máme možnosť zistiť, ako učiteľka v práci k nim pristupuje. Zvyčajne mi nestačí 5 min ráno, ale stačí mi sa zhovárať s dieťaťom a mám veľmi dobrý prehľad, ktorá učiteľka robí svoju prácu s láskou k deťom.
Ale tu sa trošku odbočilo od témy. Učiteľka neovplyvní kvaliltu stravy v škôlke, ale nemá najmenšie právo takýmto necitlivým spôsobom priúčať dieťa k jedlu. Sú aj iné metódy, ako dieťatku dávať spoznať nové potraviny. A ak dieťa naozaj určité jedla odmieta, je naozaj na hlavu postavené používať takéto metódy. maminka urobila správne, že učiteľku informovala, že si podobné veci neželá. Učiteľka tiež mohla s maminkoupohovoriť na túto tému, ak má pocit, že dieťa má určité problémy s jedlom. A nie takto trápiť dieťa pre pudink. Je to neprofesionálne.
sissmiss
27. okt 2013
@miskax2 mam kamaratky riaditelky v skolke aj pani ucitelky. O zlozenie stravy sa stara riaditelka ale podla tabuliek ktore su dane a kontrolovane. Reagovala som len na tvoju vetu ze ucitelke ide "len"o dobro deti. Nejde kazdej len o dobro deti, zazila som minimalne polovicu pocas svojho zivota kde im o dobro deti neslo. Ak je priblbla norma ze deti maju pit caj s cukrom, tak ak ucitelke ide o dobro deti dovoli im pit aj cistu vodu ako alternativu. A nie sa ohanat pred rodicom blbostami o hygiene. Vobec som nikde nehovorila o bio strave, to je utopia ktora by sice bola super ale to je uplne ina tema, nez ucitelka ktora nuti dieta zjest nieco zbytocne natlakom, vydieranim, nechanim osamote, trestom. A pri posudzovani nejde o ziaden dojem behom 10minut rano a 15 minut poobede. Ak s nimi komunikujem problem, ide o to ako komunikuju- v mojom pripade problem zosmiesnili, bagatelizovali, moje riesenie odmietli. A ich spravanie bolo- natlacime mu do ust to co odmieta a zapije to nasilu sladkym cajom. Vysledok ma tiez zaujimal-grcajuce dehydrovane dieta, bojace sa uciteliek. Takze pre mna je to jednoznacne zle. Vobec nejde o to ako kto na mna posobi. Kazdopadne- na prvej strane si pisala ze ved nukat jedlo dietatu je ok a mamina robi z komara somara a nemala to riesit s riaditelkou. Teraz pises ze nenechat dieta sediet hodinu nad jedlom lenze presne to ta ucitelka urobila. Takze s tym tiez nesuhlasis podla tvojich slov len uz asi nechces zmenit svoj povodny nazor. A dalsia vec- teraz pises ze ak ucitelka po rozhovore nezmeni svoj pristup az potom to riesit s riaditelkou. A tu ucitelka pri rozhovore nebola ustretova k zmene svojho spravania tak asi ho menit nebude ked povie ze nie. Tak neni o com cakat na dalsi konflikt, treba riesit s nadriadenou hned.
miskax2
27. okt 2013
@sissmiss ja som pisala : "je fajn ze si sa ozvala ale myslim si ze to stacilo povedat len učitelke " v situacii ked vidim ze ucitelka robi mojmu dietatu nieco co sa mi zdá neprimerané a neprajem si to ozvem sa a uvidim či sa problem vyriesil alebo pokracuje ak sa napriek mojej snahe situácia nerieši opakuje alebo nebodaj zhorsuje riešim to u riaditelky
( a z výroku "Myslim,ze pani ucitelka si uvedomila svoju chybu " som usudila ze ucitelka mamicku pochopila preto nebol dvovod na to ist to riesit este aj s riaditelkou)
a potom som sa vyjadrovala k tomu že tu niekto pisal že ak deti nutime do jedenia ´tak je to psychický teror a myslim si že radsej zysiť hlas aby sa dieťa najedlo ako s prepacenim srat nato a nechat ho hladne a tiez si myslim ze od sladeneho caju sa neumiera ale na dehydrataciu ano... neviem kde som pisala toto "Teraz pises ze nenechat dieta sediet hodinu nad jedlom " ale to je jedno ja som tam nebola učitelku som nevidela nepocula a ani som necitala tu diskusiu ci otzku čo zakladatelka vraj pisala este pred tymto.
aliza
27. okt 2013
@miskax2 no, sladeny caj sa nepovazuje za pitny rezim, nehydratuje, prave naopak. A ja by som si nebola taka ista, ze nezabije...cukor nas zabija, pomaly :-S
Ak mas cas a zaujem, precitaj si:

Rafinovaný cukor má vplyv aj na schopnosť myslenia, a to tým, že ničí črevné baktérie, tvoriace vitamíny skupiny B, naviac cukor tieto vitamíny odčerpáva, pretože ich spotrebúvava pre svoj metabolizmus. Tieto vitamíny sú nevyhnutné pre tvorbu kyseliny glutámovej, ktorá priamo ovplyvňuje mentálne aktivity prebiehajúce v mozgu. Nedostatok tejto zložky môže sposobiť zhoršenie pamäti a oslabuje jasnosť myslenia.
Konzumáciou cukru je ovplyvnený aj imunitný systém – zistilo sa, že schopnosť bielych krviniek ničiť mikroorganizmy môže byť takmer paralyzovaná po požití cukru. Rafinovaný cukor ako vysoko čistený produkt (zbavený všetkých minerálnych látok, vitamínov, vlákniny, atď.), má za následok ochabnutie psychického i fyzického stavu. Negatívne pôsobí najmä na parasympatikový nervový systém.Cukor prispieva k prekysleniu organizmu a tým oslabuje našu obranyschopnosť. Konzumácia cukru prispieva k vytvoreniu optimálneho prostredia pre rast baktérií a zápalových komplikácií v celom tele, ochudobňuje telo o minerálne látky a oslabuje imunitný i nervový systém. PH krvi je normálne mierne zásadité (7,36 - 7,44). Prísun silne zásaditého rafinovaného cukru spôsobí reakciu, pri ktorej sa krv stáva kyslejšia (kyslé pH = 0 až 7, neutrálne pH = 7, zásadité pH = 7 až 14). K vyrovnaniu tohto stavu sú využívané minerály, najmä vápnik, ktorý sa v zvýšenej miere uvoľňuje z kostí a zubov (a spôsobuje ich kazivosť a oslabenie kostí). Organizmus sa snaží tento stav neutralizovať pomocou minerálnych látok, kedže jednoduché cukry žiadne minerály neobsahujú, dochádza k vyplavovaniu vápnika a horčíka. Ďalej vzniká nedostatok vitamínu B1, ktorý je potrebný pre metabolizmus sacharidov, ktorý jednoduchý cukor neobsahuje ale spotrebúvava. Ak sa dostane do žalúdka biely rafinovaný cukor, žalúdok je dočasne ochromený, pretože rafinovaný cukor je silná zásada a aby bola dosiahnutá rovnováha, žalúdok vylúči veľké množstvo kyselín, ak sa to opakuje v dlhom časovom úseku, môže dôjsť až k poškodeniu steny žalúdka a vzniku žalúdočných vredov.
spachtos
27. okt 2013
Myslim si, ze dolezite je hned pri nastupe dietata do materskej skoly sa porozpravat s ucitelkou a informovat ju o zvykoch dietatka, o ich zaujmoch a urcite aj o tom, ako sa dieta stravuje, co nema rado, ci si praju dieta nutit alebo nechat tak, aj ked neje. Komunikaciou sa mnohym problemom da predist.
svetlanka101
31. okt 2013
@gabikaluisa ahoj. ja by som ti dala podpisat papier, ze ak mi tvoje dieta pocas dna odpadne dehydrovane, tak to beries na vlastnu zodpovednost. Tiez by som ti dala podpisat papier ze suhlasis s tym, aby bolo tvoje dieta cely den nemuselo nic zjest ani vypit. A potom by mi bolo suma-fuk ci je, neje, pije nepije 🙂 Nic v zlom, ale preco myslis ze sa ta ucitelka rozculovala? Myslis ze ona bude hladna? Preco ju to podla teba trapi? Myslis ze o co jej ide? Je jej luto ze tvoje dieta sa ma takto samo tyrat. Verim tomu, ze ak by si mu doma dohovarala ze naozaj v tej skolke jest musi, a ak by si mu hned ako pre nho prides nedala jest to co ma rado ale nechala ho aspon do vecere hladneho, nech vie ze ma v tej skolke jest - tak urcite by to za tie 2 mesiace uz pochopil. Preco mu das hned po skolke jest? Mal jest v skolke, bude az vecera. Ci? Prepac ze takto z ostra, len moj nazor.
abbey1
31. okt 2013
@svetlanka101 Vy ste pani učiteľka v škôlke? 😞
svetlanka101
31. okt 2013
@abbey1 nemajte obavy...
anett98
31. okt 2013
@svetlanka101 fúúú, tak toto je silná káva 😞
svetlanka101
31. okt 2013
@anett98 akoze poprosim konkretizovat co konkretne je silna kava? doteraz bol silna kava ze ucitelka nuti dieta jest, a teraz je silna kava ak da ruky od toho prec? logika... ak nechce jest a pit nech neje nepije ... ale pre dieta je to riziko , zdraviu nebezpecne. Preco by mala ucitelka za to brat zodpovednost? Kto sa ucitelky zastane ak to dieta naozaj odpadne? Alebo ak sa mu vyskytnu dzravotne problemy a vsetko sa hodi na skolku? Kto? Matka? Ano to ja som nechcela aby nejedol ked nechcel. Ci? Prosim vysvetlite mi to, asi som uz naozaj blba a nerozumiem dnesnym mamickam....
abbey1
31. okt 2013
Páči sa mi, ako sa autorka správy sama ohodnotila. Obavy nemám, lebo škôlku pre dcéru vyberiem zodpovedne. Obavy mám o iné deti, ktoré bohužiaľ natrafia i na takéto pani učiteľky.
anett98
31. okt 2013
@svetlanka101 tvoj postoj k celému problému...ja moje deti k ničomu nenútim a ani nebudem a rešpektujem ich názor...ja nerozumiem takým mamičkám ako si ty :-|
svetlanka101
31. okt 2013
@anett98 ano ale ako moze 4 rocne dieta vediet, ze ten ich nazor je spravny? ak bude ich nazor ze chce kazdy den na obed pizzu, aj to budes respektovat? Take male dieta nemoze vediet co je spravne, a co nie. Myslim, ze rodicia su aj na to aby ich usmernovali a ucili ich k spravnym nazorom. Tak keby mali moje deti 15, vtedy by som si povedala : respektujem ich nazor, lebo je to odraz mojej vychovy a uz maju svoj rozum.
abbey1
31. okt 2013
No moje dieťa už vie napríklad, že práve pudink nie je najvhodnejšie jedlo. Samozrejme nie je študované ako pani kuchárky a pani učiteľka. 😃 😃 😃
anett98
31. okt 2013
@svetlanka101 no ja deťom pizzu neponúkam...niekedy si na ňu zájdeme 😉 ja píšem, že rešpektujem keď odmietajú nejaké jedlo, nie že im dávam vyberať čo budem variť...syn napr. nezje polievky, cca od 1 roka, bude mať 6. Vývar zje, ale nesmie vidieť zeleninu...vôbec ho nenútim, zje veľa ovocia, takže to neriešim...atb. nebral cca 2 roky...ani v škôlke nezje čo mu nechutí, učiteľky to rešpektujú. Dcérka zje naopak všetko, miluje zeleninu, ale zase nechce ovocie...taktiež nenútim...Obidvom im stále núkam to čo nemajú radi, skúšam či sa nechytia, ale určite ich nebudem nútiť to jesť. A dovolím si tvrdiť, že moje deti majú veľmi dobrú výchovu 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli