Mám povedať učiteľke, aby nenútila syna jesť?

Ďakujem všetkým za Vaše reakcie ...a teraz k včerajšej situacii.
Syn po odchode zo skolky nic nechcel pit ani jest ...bolelo ho brusko.Vecer plac ..on do skolky nechce ist.A aby toho nebolo malo,ma nocny des a ten mal v noci co bolo vrcholom vsetkeho.Rano som ho ako tak namotala na vselico mozne,tak bolo vsetko ok.
Rano som sa ako tak ukludnila po strasnej noci a s chladnou hlavou som isla za pani ucitelkou,ze ....ach jaaaj,este teraz mam stiahnute hrdlo a slzy a ...proste povedala som jej vsetko od momentu ako som ho tam uplakaneho videla sediet,ako sa bal postavit zo stolicky,o nuteni,o bezpecnosti,o zodpovednosti,o vsetkom ...Hlas som velmi nemohla zvysovat lebo som mala na rukach 6 mes.syna ale raznym hlasom som jej opakovala,ze si neprajem aby ho do nieco nutili.Ci uz do jedenia alebo pitia(my pijeme len cistu vodu).Myslim,ze pani ucitelka si uvedomila svoju chybu lebo bola cervena ako paradajka.Na vela sa nezmohla ale ...keby kazda jedna mamka,tak mala reagovat,tak im deti chodia so skolky hladne ...rozum sa mi na chvilu zastavil a tak som isla za riaditelkou.Ospravedlnila sa mi za kolegynu a porozpravaju sa ...Poobede tam uz nebola ...som zvedava co sa bude diat v pondelok.
rybka13
31. okt 2013
no takze ja som sa bola poradit u psychologicky co robit s malo ked vobec nic nezje v skolke a dohodli sme sa, ze jej vzdy dam co mame navarene a pokusim sa s nou dohodnut, co z toho zje... dam jej na vyber.. napr. moze zjest len ryzu, alebo masko... ale ak nezje nic, tak jej oznamim ze bude hladna do dalsieho chodu, napr. do olovrantu a nebudem jej davat ani ziadne keksiky alebo tycinky aby nebola uplne hladna... samozrejme ze potom napr. na olovrant jej dam nieco, co predpokladam ze zje...nenecham ju vyhladovat.. Takto bude mat dieta na vyber, ale pritom jasne pravidla..ze s jedlom nemanipulujeme rodicov... a urcite nemam nutit dieta nasilu, manzel ju obcas napcha ze ju napina.. to nie v ziadnom pripade, lebo si to bude niest ako traumu do dospelosti...
A dokonca psychologicka zajde do skolky a pohovori si ucitelkou, aby jej dali suchy chlebik, aby sme videli, ci bude schopna jest v tom prostredi skolky vobec.. ci su problem pomazanky a nezname jedla, alebo ci tam skratka vobec nebude jest...
Okrem toho si myslim, ze ma fajn ucky, a ze to myslia dobre, ked ju ponukali jedlom... aj ked mala mala z toho traumu trocha, ale ved aspon skusili... hlavne ze ju nenapchavali, to by mi fakt vadilo..
Takisto mi psychoska poradila, ze mam dat rano aj poobede do nejake peknej flasky vodu alebo cajik.. a dohodnut sa s nou, ze toto mnozstvo vypije...lebo jej telo to potrebuje aby bolo zdrave.. uplne prirodzeny napad, a dobry.. lebo ja som skusala vacsinou z pohara, sice so slamkou, bez slamky, s takym sosacikovym poharom.. a nic.. tak skusim ...
svetlanka101
1. nov 2013
@skolkahviezdicky da so to ale urcite nie pri 100 a viac detoch
@anett98 s tm suhlasim, ale ja sme trochu odobicili od temy.... pisala som o dietati ktore cele dni v skolke nechcelo jest ani pit

Začni písať odpoveď...

Odošli