Máte skúsenosť so škôlkou Slniečko na Vihorlatskej?

helen
14. máj 2009

Ahojte, prosím vás nemáte nejaké referencie na túto škôlku? Plánujeme tam dať dcéru od septembra, zatiaľ sa nám to pozdávalo. Ďakujem vopred veľmi pekne za každý komentár!

helen
autor
14. máj 2009

Naozaj nikto? 😢

tilly
18. máj 2009

ahoj helen, silvinkina veve tam chodila, napíš silvinke IP 😉

silvika21
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibula
22. júl 2009

aj ja poprosim info,aj op cenach,ucitelkach,aktivitach...a hlavne vztahoch k detom,dakujem🙂

papito
6. dec 2009

zrejme uz po funuse ... ale aspon pre dalsich mozno prospesne info.
Mali sme tam dieta, ale to uz je 1,5 - 2,5 roka. Boli sme spokojni (ale teraz v statnej skolke sme este spokojnejsi). Vsetky pani ucitelky boli mile a deti mali radi, ale myslim ze dve skvele ucitelky sa uz osamostatnili a maju vlastnu skolku. Strava zrejme vyborna a kuchar Igor ochotny prisposobovat stravu poziadavkam rodicov - to je velmi dolezite ak mate akukolvek dietu, ci alergiu. Pani riaditelka/majitelka mila, ale vtedy v skolke travila minimum casu (mala aj ine aktivity). Skolka podla mna trochu zanedbana, nechcem to povedat nejako vulgarne, ale ponozky dietata vzdy cierne, teraz mozme v statnej jest z podlahy. Aktivity nejake boli, ale terajsia (statna) ich ma PODSTATNE viac. Benefitom Slniecka je obrovsky dvor, lenze podla mna zase zanedbany a nevyuzity. Proste aj o travu sa treba starat aby bola travou.
Co ma vsak nastvalo, bolo ze skolku som vybral podla toho ako sa prezentovala na internete a slova riaditelky vraveli to iste. Prezentovala sa ako anglicka skolka, vraj u najmensich konverzacia 50:50 (Aj:Sj) u starsich deti podstatne viac. Skutocnost bola NULA BODOV (okrem Good morning a Good bye)! Toto je moja vycitka.
Ale aj tak opakujem, boli sme spokojni.

kikulienkaa
6. dec 2009

Papito .....
my sme presli do skolky k tym dvom ucitelkam pretoze su naozaj skvele sikovne a moja mala nevedela bez nich v Slniecku vydrzat.....teraz chodime do skolky k jednej z nich a druha tam pracuje tiez a sme nesmierne spokojni.
V Slniecku je to neskutocne spinave , s hygienou to ide dolu vodou a v triede je vela deti , velka chorobnost a ucitelky ktore tam zostali evidentne nezvladaju lebo dve prazdne miesta uciteliek nenahradili nikym ....takze je tam o dve sily menej a to je uz podla mna dost

papito
25. dec 2009

fuha, tak to je skoda, ze sa aj personalna naplnenost tak pokazila. To bolo ich plus vtedy. Menej deti a dostatok uciteliek. Ucitelky boli vtedy skvele. Nasu dceru museli mat tusim dva mesiace cely den na rukach (pozdravujem Zuzku a Lucku).
O nejaky cas budeme riesit, kam s druhym dietatom. Zase by sme ju niekam potrebovali dat na asi 1,5 roka, kym bude moct ist do statnej skolky. Tak teraz neviem...

lula26
26. dec 2009

nebudem sa vyjadrovať k hygiene a k rôznym "mimo aktivitám" , ktoré tu veľa maminiek považuje za podstatné a smerodatné, ale poslaním materskej školy je nielen personalistika /vývin jedinečnosti osobnosti dieťaťa/, ale aj socializácia dieťaťa, čo značí učiť dieťa žiť v určtiom sociálnom prostredí a vedieť sa zorientovať a zdravo presadiť v skupine. Myslím, že materské školy, ktoré stavajú na tom, že sú tam znížené počty detí (malé skupiny), nemôžu tento zámer splniť. Preto považujem štátne materské školy za prostredie, ktoré sú pre deti najlepšie pre prípravu na školu.

jajuska452
27. dec 2009

podla mojho nazoru su štátne škôlky najlepšie i ked sa tam nenaucia anglicky ale existuju aj v statnej skolke anglické krúžky a okrem iného aj rozne anglické kurzy sa robia uz od troch rokov. Súkromná školka ma jedno velké minus a to také ze každým tam ide iba o peniaze aby co najlepsie zarobili. A chcela by som podotknut ze jedna taká skolka je wonderschool nachádza sa v dubravke v BA a na oko super ale potom sa ukáze ako jeden velký podraz. Pani riaditelka neochotná a lakomá deti sa tam nemaju ani s cim poriadne hrat a strava uplne minus. Pani ucitelky su sice milé aj anglicky deti vedia ale peniaze co sa tam mesacne davaju tak niesu nikde inde vidiet. Tuto skolku absolutne nedoporucujem ...

merlot
8. jan 2010

Chcela by som sa vyjadrit k vasim názorom na školku Slniečko.....Velmi ma mrzi že som sa tu stretla len so skoro samymi negativami na tuto školku.Slniečko sa nazyva anglickou školkou nielen preto ,že sa tam vyučuje anglicky jazyk ,ale aj preto ,že je tam možnost aj pre deti zo zmiešaneňych manželstiev napr.slovenka-angličan a pod.Do štátnej školky by taketo dieta vzali asi len ťažko.Čo sa týka angličtiny u malých detí nieje to len GOOD MORNING a GOOD BYE,ale ovela viac..Bola som svedkom pri otvorenych hodinach.p.PAPITO viete myslim že je dost ťažke naučiť dieta po anglicky ked pride do školky a nevie ešte skoro vobec ani po slovensky.Verte že v Slniečku pracuje kvalifikovany personál a vedia čo robia a ako maju k deťom pristupovať.Takisto neviem odkial ste vzali informaciu,že po odchode dvoch učiteliek neprišla žiadna nová.Treba si najprv overiť a potom rozprávať.A čo sa týka dvoch učiteliek ktoré sa osamostatnili a jedna z nich si otvorila školku,tiež to nieje možno tak ako sa Vám zdá.táto p.učitelka porušila pracovnú zmluvu,a každé dieťa ktoré chodí do jej školky bolo zlákane a odtiahnute zo Slniečka,tak neviem či je to až také,,frajerstvo"otvoriť si školku a neziskať si sama rodičov.Pani riaditelka zo slniečka musela vynaložiť určite usilie nato aby boli u nej rodičia aj deti spokojny a tiež nikomu nechutne nebrala deti.A navyše ta druha p.učitelka čo v Slniečku učila najstaršiu triedu neodišla ,ale bola vyhodená za absolutnu nespokojnosť zo strany rodičov deti ktore učila.prajem pekný deň.

lula26
9. jan 2010

Merlot, prepáč, ale z kade máš tú informáciu, že deti zo zmiešaných manželstiev do štátnych škôlok neberú? To počujem po prvý raz.

merlot
9. jan 2010

lula26 skus a popytat v školkach ok?

adulik23
9. jan 2010

merlot - si tu zaregistrovana od vcera a hned v troch temach o skolkach odporucas slniecko 😅 vyzera to, ako keby ty si bola majitelka 🙂

mimochodom ja mam na tu skolku tiez negativne referencie. ako tu uz bolo spominane - spina, anglictina velmi slaba uroven ...

lula26
9. jan 2010

No v našom regióne som sa s tým nestretla, aby prijímanie detí bolo ovplyvnené zmiešaným manželstvom. veď je to diskriminácia.

merlot
10. jan 2010

adulik23 možem ta ubezpečit.že ja niesom majitelka Slniečka,ale mam tam dietatko a možem o tejto školke povedat len to najlepsie..A prekvapuje ma ,že rodičia su ovplyvneni len referenciami....treba ist aj osobne apresvedčit sa.....a ano budem aj nadalej podporovat Slniečko pretože to čo sa piše nieje pravda....ja som maximalne spokojna....vidim ako moje dieta prospieva,ako vnima nove poznatky,ako spieva nove pesničky a recituje basničky.....takže asi tak.....

lacko1
10. jan 2010

Merlot.......Môj syn chodi do Pinguina od novembra ale predtým sme nenavštevovali žiadnu škôlku teda ani Slniečko a takisto viem, že ani ďalšie deti ktoré sú v skupine so Samkom určite žiadnu škôlku nenavštevovali, pretože majú dva roky. A so škôlkou aj s celkovým prístupom sme veľmi spokojní.

merlot
12. jan 2010

lacko1....Hm ano nenavstevovali?asi budem sprosta ale budem menovat: Lea-ma 3 a pol roka,surodenci Zemanovci Barborka ma 5 a lukaško cca 3,sestyr Lamperove hmm tak vidim ze si dost informovany ved tie fotky na pinguine poznam a poznam za ten cas aj tie deti.......

lacko1
12. jan 2010

mňa do toho nič ale ja som so škôlkou veľmi spokojný tak ako aj ostatní rodičia a okrem tých detí čo si vymenovala tam chodí podstatne viac detí a Leu žiadnu nepoznám a zrejme keď teda prišli z inej škôlky tak asi preto že im viac vyhovovala táto alebo mali iné dôvody... Ale to je vlastne jedno, ja sa do toho nestarám ani ma to nezaujíma pretože je to každého osobná vec. Ale na to že nie si majiteľka sa ťa tuším veľmi dotýka že tie deti ktoré si vymenovala nie sú v Slniečku.

ikke
13. jan 2010

prosim, osobne spory rieste cez Internu postu!
dakujem za pochopenie...

katka008
23. mar 2011

Ahojte, mate niekto novsie informacie o tejto skolke, posledny komentar je tu z viac ako pred roka.. rozmyslame nad touto skolkou a celkom sa nam paci prostredie 🙂

sendy10
26. mar 2011

Hm, prebehla tu burliva debata, nechcem byt jej sucastou, ale tiez mam osobnu skusenost, tak pridam (mozno niekomu pomoze).
Bola som tam pred par mesiacmi na obhliadke a pre mna ako matku bolo neprijatelne:
- ked som tam prisla, automaticky som sa zacala vyzuvat v satni pred vstupom do tried, ked ma p. riaditelka zastavila, ze nie je treba! Nemohla som uverit vlastnym ociam, ked som videla, ze sa tam naozaj chodi vo vonkajsich topankach po kobercoch (deti su prezute, p. riaditelka, ani navstevy nie! Ucitelky ako- ktora), po ktorych lozia/hraju sa deti (to, ze napr. najmensim sa tam valal cumlik bolo asi jedno...) 😔 Nebolo to prve zariadenie, ktore sme navstivili, ale JEDINE s takymto pristupom k hygiene. Pre mna absolutne neprijatelne!
- velmi vela deti/tried - vlastne sme isli z triedy do triedy (bez prechodu chodbou), hrozny hluk, detom to sice mozno pri hre bezprostredne nevadi, ale tak, ako asi aj dospely sa bude citit "uhucane" po 8 hodinach v hluku, tak asi aj tie deti, len to tak nevedia vyslovit a "nehodia" si vecer ibalgin... 🤐 . Jednu hodinu anglictiny sme zdaleka videli, ale ako cela nasa "exkurzia" prebiehala aj hodina v dost velkom hluku, co sa prejavovalo aj na koncentracii a zaujme deti...

juki
4. máj 2011

tiež ma zaujala táto téma, lebo aktuálne riešim umiestnenie dcérky od septembra v škôlke. Kedže v júni bude mať len 2 roky uvaujem o súkromnej škôlke alebo opatrovateľke. Na radu a odporúčania mojich 2 kolegyň, ktorých detičky túto škôlku navštevujú som tam zašla na pokec s p.majiteľkou. Kolegyne /mimochodom dosť náročné maminy/ si škôlku nevedia vynachváliť, nič negatívne nehovorili,práve naopak-učiteľky veľmi zlaté, detičky spokojné...
Mna pri navšteve trošku šokovali tie priestory - resp. samotná budova škôlky. No čakala som viac, a to vzhľadom na reči kolegyne ale aj prezentácie slniečka na nete. Tá budova aj prostredie je dosť staré a neudržiavané - staré okná, strecha, ked som si obišla budovu, musela som som ešte raz uistiť, čo som na správnej adrese, lebo to naozaj pôsobilo dosť zanedbaným dojmom /dvor vcelku ok, ale ostatné okolie budovy dosť zlé/. Vnútorné priestory sú veľké ,ale dosť také neútulné, neviem chýba mi tam nejaké "teplo". P. majiteľka však bola mila aj učiteľky, takže čo sa týka startostlivosti, neviem to posúdiť ani som si nevšimla nejakú špinu /je pravda, že som tam bola krátko/, tak neviem... v každom prípade sa musíme rozhodnúť . ak máte niekto nejaké aktuálne informácie, dajte vedieť, určite to mnohým pomôže.

katka008
12. máj 2011

Kamaratkina 2.5r dcera tam chodi uz 2.mesiac a zatial si chvalia. Takze asi to skusime aj my. Ved vzdy sa odtial da odist. Mna tiez trochu zarazilo to ze budova je velmi stara a tie okna ... ale paci sa mi ze tie priestore su velke a priestranne. V ostatnych sukromnych skolkach kde sme boli pozriet, maju deti mini tiredy, a tam sa tlacia . Pozreli sme asi 4 dalsie skolky a vsade sa najde nieco co mi nevyhovuje. niekde cena, niekde pristup uciteliek, inde preistory. Ale rozhodla som sa ze najdolezitejsie je asi ako sa venuju detom ucitelky a ci maju dost priestoru, ci uz vnutri alebo na ihrisku. Detom je vacsinou jedno ake su v skolke hracky, alebo akej farby su steny, ci novost okien...vsak uvidime... 😉

silviaavi2009
9. aug 2012

Dobry den damy 🙂 hoci som tu novacikom, ako zena, ktora planuje babatko som sa rozhodla zaregistrovat sa a ziskavat rozne cenne rady a informacie.
Natrafila som na tuto diskusiu a rada by som na nu zareagovala, pokial to je este mozne. Ja sice mamickou este nie som, takze nemozem rozpravat o osobnej skusenosti s mojim dietatom, ale mozem sa s Vami podelit o skusenost ako teta, ktora tam z casu na cas chodi bravat maleho synovca.
Sestra aj svagor tam maju uz druhe dieta a napriek tomu, ze vacina komentarov je viac menej negativna, uprimne povedane, ked som synovca par krat do skolky rano brala, nedal mi ani pusu a letel hned s usmevom do triedy, poobede, detto, ked som ponho prisla kolkokrat po 17:00, minimalne polhodinu som ho nevedela dostat domov, toto mi nepride ako vizitka dietata, ktoremu by v skolke nieco chybalo.
Napriek tomu, ze je malicky, paci sa mi, ze v kritickom obdobi osvojenia si noveho kolektivu, pani ucitelky pristupuju k adaptacii skutocne laskyplne a pesnicky, ktore mi spieva kolkokrat cestou domov maju od obycajnych pozdravov v anglictine daleko. Ja sama ho sem tam skusam anglicke slovicka alebo vety a verte mi, to sa asi tazko naucil niekde inde ako v skolke 🙂 Je sice pravda, ze skolka posobi svojim sposobom zanedbane, ale je to iba kvoli tomu, ze musi byt skutocne stara. Svagor sa, teraz uz s panom majitelom, niekolkokrat rozpraval a bol svedkom aj toho ako sa o skolku stara, ci uz kosenie, natieranie alebo rozne opravy. Prekvapena som z reakcii na pani majitelku, nakolko sestra mi povedala, ze terajsi pan majitel sa o udrzbu skolky staral cele roky, no prave kvoli pani majitelke bol vo vela veciach brzdeny. To ma totalne zarazilo, dokonca vraj peniaze, ktore mesacne mali platit boli casto krat nadhodnotene nez v skutocnosti. Ja by som na to nervy nemala, ale sestra vzdy, ked sa nieco taketo stalo pani majitelke poslala "teply mail" 😀 kde jej vysvetlila, ze nie je mozne, ze maju platit tak vela. Vidite, sestra napriek tomu, na skolku nezanevrela, co ja by som asi nerozdychala... Dokonca mi jeden otecko hovoril, ze sa mu paci, ze vzdy ked si on pride po dieta, vidi zmeny, ci uz nieco natrete alebo vylepsene 🙂 nazor zdielam aj ja, hoci chodim po maleho len par krat do mesiaca.
Co sa tyka Wonderschool, po tej som pravdupovediac este nepocula, a ani som ju nenasla na nete, nasla som len skolu s tymto nazvom. Sestra a svagor ani na chvilu neriesili prestupenie do Pinguina, nakolko sa im nepacilo to, co uz bolo hore spomenute od merlot, majitelka Pinguina dost arogantne vyuzila nadobudnute skusenosti a jednoducho si deti pretiahla do svojej skolky, ktorej skolkovne je podla mna neprimerane vysoke. V Slniecku platia moji 300Euro a zahrada je taka, ze to som tu v Bratislave este sama nevidela. Kolegynina znama si vraj dieta "presunula" prave do Pinguina a po 4 mesiacoch to vraj dost olutovala, nakolko prezentacia skolky bola v skutku ina ako realita...Co uz no, tazko povedat... Ja sama, ako buduca mamicka dam svoje dieta prave do Slniecka, nakolko si myslim, ze adekvatnejsie a lepsie podmienky by moji synovci nemali nikde inde.
A co sa tyka toho, co si povedala Katka008, uplne suhlasim s tym, ze dieta neriesi farbu okien alebo omietky, ale to, ze sa mu nechce chodit zo skolky domov 😀 🙂
Drzim palce baby 😉

zuzana151
15. júl 2013

Ahojte, mozem poprosit nejaku mamicku, prip. otecka o informacie k MS Slniecko? Su informacie k otrasnej hygiene pravdive? Chcela by som dcerku dat od marca 2014 do tejto skolky, kedy je potrebne sa zavazne prihlasit? Dakujem za kazde info 😉

lulka2010
8. nov 2013

Ahoj Zuzana151, dceru mam v DC Slniecko od Aprila tohto roku a mozem povedat, ze som spokojna. Pred samothym nastupom sme si dohodli osobnu schodzku a dostali sme vsetky informacie potrebne k nastupu. Mne osobne a aj manzelovi sa pacil individualny pristup s akym pristupovali k rodicom nie len pred samotnym nastupom, ale aj pocas nasho chodenia do skolky. Slecna, ktora sa s nami stretla a skolku nam ukazala (priatelka pana, ktoremu skolka patri)bola velmi prijemna a hoci posobila mlado, mala podla mna dost vela skusenosti a aj prehlad. Ked sme uz nemali otazky, doplnila kopec dalsich informacii 😉 Kolegyne tam maju deti tiez, jedna dokonca uz asi 3 rok a podla jej slov by nemenili. Co sa hygieny tyka, dovolim si nesuhlasit. Zachodiky, umyvadla ciste, sama som "uchylna" na hygienu a je citit, ze sa pravidelne dezinfikuju, co teda neviem ci robia pravidelne aj v inych skolkach. Neviem odkial teda dotycni maju informacie o "otrasnej hygiene", ale ja si to nemyslim. Navyse nebudem ohovarat skolku, v ktorej moje dieta ozaj napreduje a nezostalo to len pri nejakych sluboch. Za mna, chod do toho zuzana151 🙂

aja811
19. jún 2014

ahojte vsetci akurat si tu citam tie prispevky ohladom dc slniecko mame tam dieta asi pol roka a som velmi spokojna ci ohladom uciteliek alebo stravy a asi pred dvoma mesiacmi sa vymenili majitelia skolky a su tam viditelne zmeny ci sa to tyka zahrady ci stravy ci hygieny videla som opravovali strechu,malovali kosia pravideln e piesok v pieskovisku sa obmienal atd takze sa snazia a davam im velke plus a co sa tyka ceny co som si porovnavala s ostatnymi sukromnymi skolkami cena je velmi prijatelna a myslim ze lacnejsia je uz asi iba statna takze tolko k tomuto dc slniecko ked kludne sa chodte pozriet sami brana do arealu je otvorena a uvidite sami z pozdravom andrea

laurinka24
19. nov 2014

@aja811 Dobry den, chcela by som sa spytat, ci este Vase dieta stale chodi do tejto skolky? Rozmyslam nad tym, ze by som tam dala dcerku, len na ich stranke nie je ani cennik, viete mi povedat cenu?
dakujem

bubukvietok
1. dec 2014

Moja dcerka tam nastupila dnes, zatial spokojnost. Samozrejme po prvom dni skoro hodnotit, ale od kolegov co tam maju deti mam dobre referencie. Cennik maju uvedeny tu: http://m.babyschool-slniecko.webnode.sk/registr...

lienocka23
18. dec 2014

@bubukvietok chcem sa len spytat, dcerka ma nastupit od januara ale neviem sa im vobec dovolat, deje sa nieco so skolkou? Alebo zmenili kontakty? Dakujem