Máte skúsenosť so škôlkou v Turni pri Senci?

horajda
7. dec 2010

Dobry den,
chcela by som sa opytat ci niekto nema osobne skusenosti so skolkou v Turni. Nemozem nikde najst referencie.

maznacik007
7. dec 2010

nuz preto asi ze je tam vychovny jazyk madarsky... tak mozno nema tolko mamiciek tu skusenosti. / na slovenskom fore/ ako ked dieta nevie tak hovoria aj po slovensky ale prevazne po madarsky... beru deti od troch rokov... / k septembru musia mat tri roky..... ale pokial viem tak je to dobra skolka... ale len z pocutia...

horajda
autor
8. dec 2010

@maznacik007 to fakt, ta madarcina by mi az tak nevadila keby nebola vychovny jazyk a keby deti hovorili po slovensky a na moju dceru tiez. a nepoznas niekoho koho dieta tam chodi

maznacik007
8. dec 2010

@horajda poznam co tam chodilo teraz je uz v prvom roc. na skole.. ale oni aj doma po madarsky hovoria.. nasa chodila v SC do slovenskej skolky... a maly este nechodi do skolky.. on ma madarsku narodnost.. ale my nehovorime po madarsky doma .. ako rozumiem cosi ale nehovorime..

ved chod sa pozriet... oni dost uzko spolupracuju aj s nezabudkou.. tam chodi kamaratkin maly... zasa... to je taka skolka / zaraidenie pre chore deticky...

horajda
autor
9. dec 2010

@maznacik007 dakujem, urcite tam pojdem. ja by som ju rada dala do Senca,ale ze vraj nemam sancu, totizto az v novembri 2011 bude mat tri roky, ale je velmi samostatna, lenze to pre nich nie je podstatne. staviame dom v mlynskom kline a este nemame trvale bydlisko, takze to bude asi dalsi problem, no a ja ziadne znamosti nemam ☹ tiez mam druhe ale ten ma iba mesiac 😵 len zuzka by sa uz od septembra dost nudila je ziva a rada sa hra s druhymi detmi

maznacik007
9. dec 2010

@horajda hej chod sa pozriet.. uvidis. mozno vas zoberu aj ked tam nemas TP a mala nema 3 roky v septembru hadam turen nie je natolko vytazena ako SC, bernolakovo reca... a vsetko naokolo... . v SC nemas sancu ak nemas v SC trvaly pobyt... take prihlasky hned vyradia... 😖

mirusikp
24. jan 2012

nemáte niekto nové informácie či referencie?

jarabica
24. jan 2012

priamo skusenosti v turni nemam... dcera chodi do skolky s madarskym vyucovaci jazykom do boldogu, doma hovorime len po slovensky... v skolke to maju dvojazycne, ucitelky hovoria na deti po slovensky i po madarsky... ked sa ucia basnicky, vystupenia, tak tiez aj slovenske aj madarske... nuz, ked sme sa uz prestahovali do tejto lokality, tak to beriem tak, ze ked sa na nu nalepi aj z madarskeho jazyka nebude to na skodu...
ked sme mi zapisovali pred tromi rokmi, v SC sancu nemala kvoli trvalemu pobytu, vsetky som obvolala... inak, tusim v kostolej a v kralovej pri senci je skolka s vyucovac. jazykom slovenskym, ak na tom trvas... treba skusit zavolat, aky maju naval... v novej dedinke je tiez sloven. pekna skolka, ale zial plna, beru len novodedincanov... tento rok nas caka opat "zapisovacka" tak si pomaly tiez robim prieskum....

katarina_k11
24. jan 2012

Moj maly nechodi do skolky v Turni, i ked tu byvame... v case ked som ho prihlasovala sme tu este nemali trvaly pobyt: zial, skolka ma velmi obmedzenu kapacitu, dietatko aby zobrali musi splnat podmienky: dovrseny vek 3 roky, obaja rodicia zamestnany a trvaly pobyt v Turni. Pokial viem, nie je tu problem prihlasit dieta, ktore nevie madarsky, chodia tam aj deti mojich kamaratiek a viem, ze madarsky nevedia. Ucitelky su obojjazycne.🙂 Mam taky dojem, ze momentalne prebieha prave konkurz na novu riaditelku skolky...

horajda
autor
2. feb 2012

@mirusikp skusala som to minuly rok a nemali sme sancu, tento rok neviem ale viem ze je tiez vela deticiek v Turni aj ked by mali otvorit dalsiu triedu lebo Nezabudka ide k nam do arealu

lady511
28. okt 2014

ahojte maminky,,ktoré máte detičky v Turni pri Senci,,,ako ste spokojné? niake aktualne skusenosti? dakujem