Máte skúsenosť, že sa dieťa budí v noci kvôli zvukom?

laduska79
11. okt 2016

Dnes v noci po x prerušení spánku, ma napadla jedna vec.... Je možné, že malého rušíme v spánku mi zvukmi pri prehadzovaní v posteli, šušťaním periny.... ? Čím ďalej spí horšie a ja som už skutočne unavená po piatom, šiestom vstavaní. Spí dobre od večerného uloženia, až do pol hodiny, čo si s manželom ľahneme spať. Spíme spoločne v spálni, postieľka je pol metra od našej postele. Nepomáha ani spať s nami v manželskej.... najprv som si myslela, že sú to problémy z refluxu, ten však už prešiel... potom zúbky, ale to tiež som zistila, že sa mýlim... V noci sa prebudí raz okolo jednej na mlieko. Aj by som ho presťahovala inam, ale nemám kam. Kuchyna a obyvačka neprichádzajú do úvahy, a v detskej spia dva o dosť starší synovia..... Neviem riešenie, a snáď netuším problém???

janickacrazy
11. okt 2016

@laduska79 Ano, je to možné, že ho rušíte vy. Sú také deti, ktorým to vadí. No a prečo ho nemožeš presťahovať do obývačky alebo do detskej? Tipujem asi preto, že v obývačke kukáte telku dlho do noci či nie? Možno by ste ho mohli preniesť do obývačky potom ako idete vy spať do spálne. Ja mám v obývačke napr. cestovnú postieľku, čiže u nás by to šlo, ale moj malý sa v noci nebudí, max. raz, takže ja to nepotrebujem.

laduska79
autor
11. okt 2016

@janickacrazy áno je to jeden z dôvodov, a ďaľším je, že obývačka je strašne studená miestnosť, a nedá sa optimálne vykúriť, aby tam bolo aspoň vhodne na spánok malému.... A kuchyňa je s ňou prepojená. V detskej sú chalani 12 a 11 roční a tí sú tuším hlučnejší ako my 🙂

janickacrazy
11. okt 2016

@laduska79 No ved na spánok nepotrebuje mať neviem aké teplo, u nás je najchladnejšia izba práve spálna, máme tam asi 21°C a ja stále vetrám, potrebujem čerstvý vzduch na spanie. Akože sa nedá vykúriť? Nechápem. Možeš ho dať do spacieho vaku, aby mu bolo teplejšie.

evittam
11. okt 2016

@laduska79 Čo sa týka kúrenia- dieťa nepotrebuje mať v izbe 30 stupňov aby tam mohlo spať - stačí kľudne 18-21. Napríklad naša dcérka už od 3.mesiaca spáva so svojim bratom v detskej izbe-najskôr vo vlastnej postieľke, teraz spávajú spolu-lebo chcú a inak pripravujeme poschodovú posteľ - syn bude hore, dcérka dole. 😉

laduska79
autor
11. okt 2016

Je to komplikované vysvetľovanie, jednoducho je studená. ledva 15 stupnov, a mám stále pocit, že prefukuje / je to podkrovie - a žiaľ nie vhodne urobené v lete horúco v zime zima/ a sťahovať sa budeme do roka.... ja by som tam spať nešla, nie to ešte dieťa tam dať... vak priam nenávidí, spí pod perinkou alebo prikrývkou.... fakt nemám šajn ako to vyriešiť....

janickacrazy
11. okt 2016

@laduska79 Nuž tak potom len vydržať dokým sa nepresťahujete, inak to asi neporiešiš.

dominika6
11. okt 2016

@laduska79 ak sa dá,tak dajte postielku čo najdalej od vás..niekam do kúta kde ho nebudete rušiť..a čo najskôr sa presťahovať,lebo bude musieť mať svoju izbu ale s velkými chalanmi asi nie 🙂

20tanicka20t
11. okt 2016

Podľa mňa to vôbec nieje týmto.. jednoducho môj malý sa budí aj 3krat za noc na mlieko..alebo len tak... a už ma 4 roky..spi na poschodovej...ani v postieľke nechcel spávať keď bol maly...a o rok mladsia dcérka prespí celú noc...bez problémov...no ale veci...spinkali sme spolu v izbe...a nebudili sa ani na silny plač..takže suchotanie periny..určite nie...

janickacrazy
11. okt 2016

@20tanicka20t Si robíš srandu nie? 4ročnému v noci mlieko? To je teraz nejaká nová moda alebo čo? 😖

vvia
11. okt 2016

Obe deti mi lepsie spua od kedy spia same. Dopadli sme tak ze dcerka ma vladtnu izbu, syn spibka v postielke v spalni a my s manzelom casto v obyvacke 😀 😀

laduska79
autor
11. okt 2016

Hej, po presťahovaní bude mať svoju izbičku... aj každý z väčších chalanov. Tu sa už nemáme kam pohnúť, aj v spálni som musela veľmi premýšľať a prehadzovať nábytok, aby vošla postieľka... tesnotka. No skúsim teda znovu dve mlieka za noc, a ak nezaberie, tak je to ľahký spánok a treba ho viac unaviť. A ak toto nezaberie... tak budem asi na odstrel ja 🙂))) 😀

lenka_samorin
11. okt 2016

Neviem, aký je synček malý, ale ešte asi nemá rok, keďže si predpokladala, že to bude od zúbkov. Napadlo mi, či by nepomohlo dať okolo postieľky hniezdo, ak ho nemáte. To zabráni aj vizuálnemu rušeniu, ak sa v noci trochu preberie a možno trochu utlmí aj zvuky. A náš Tomáš sa niekedy v noci budil na smäd. Keď už bol na príkrmoch a kojila som ho iba večer a ráno, doktorka mi povedala, že v noci mu mlieko nemám dávať, že sa nebudí od hladu ale od smädu. A naozaj to fungovalo. Po dvoch glgoch vody vždy zaľahol a spal. Skús si teda aj ty dať k posteli fľašku s vodou, daj mu v noci napiť, možno to pomôže.

laduska79
autor
11. okt 2016

@lenka_samorin dakujem za radu, ma rok aj mesiac. Hniezdo ma, od narodenia. S tým pitím to tiež skúsim, každá rada je dobrá. 🙂

20tanicka20t
11. okt 2016

@janickacrazy veď on je tak zvyknutý od mala...ze pyta mlieko...ale jasne že mu ho nedám...a spi ďalej...

janickacrazy
11. okt 2016

@laduska79 A teraz ked sa zobudí, tak čo urobíš? nestačí dať mu cumlík a spí dalej, či také nefunguje? Ja to tak robím, ked sa malý zobudí. Ja si práve myslím, žeby si ho nemala učiť na vodu alebo mlieko v noci, v tomto veku treba od toho skor pomaly odúčať. Aby si nedopadla tak ako poniektoré mamičky, že 3-4ročnému dieťaťu v noci dávajú 3-4krát piť, no mne sa to nezdá normálne. Ale tak už je to na tebe.

janickacrazy
11. okt 2016

@20tanicka20t Aha, tak potom som ťa asi zle pochopila, prepáč.

lienkaam16
11. okt 2016

Niektoré detičky sú proste také. .. Náš malý ide mať dva roky a budenie v noci je u nás stále aktuálne aj 3-5 krát za noc. Skúsili sme ho uložiť v jeho izbe ale nepomohlo. Spinka v postielke prvé prebudenie máva okolo pól jednej a potom do rána v hodinových, niekedy dvojhodinových intervaloch. Vtedy ho už berieme k nám do postele. Myslím, že sníva. Cez deň je veľmi aktivny a spanok cez deň max hodina. Snáď sa čoskoro tento stav zmení a my tak budeme pripravený zopakovať si to opäť od znova so súrodencom ; ) Veľa šťastia prajeme.

20tanicka20t
11. okt 2016

@janickacrazy v pohode...ja som to asi zle napísala 🙂...a nie všetky deti chcú cumlík...a ten cumlík to fakt uľahčí.. moja mala mi s cumlikom spala celú noc...

moniketa
11. okt 2016

@laduska79 moj sa budieval aj 4-5 krát za noc, tiež som dávala za vinu, že ho v noci zrejme rušíme, preto sa tak často budí, lebo sa prvýkrát budieval keď sme šli s mm do spálne... a pak ešte min.trikrát 😀 nám pomohlo, že som ho odstavila od nočného kojenia, prečo by mal v noci jesť, keď ani my v noci nejeme? 😀 bol to týždeň bez spánku, lebo sa trošku jedoval, museli sme ho viackrát za noc tíšiť, ale po týždni je môj chlapček jak vymenený.. a ja si už týždeň užívam, že som po roku a pol konečne vyspatá 😀 keby som to tušila, urobím to už skôr
Hádam ma tu teraz niekto neukameňuje, že som môjho drobca takto radikálne odstavila od nočného kojenia 😀

20tanicka20t
11. okt 2016

@moniketa to je najlepšie odnaucit v noci piť a jesť.. lebo dieťa si zvykne...a bude pytat stále...viem to na mojom synovi...

lenka_samorin
11. okt 2016

Každé dieťa je iné a potrebuje iné. Tomášovi som dala piť vodu len párkrát v noci a nestalo sa to pravidlom. A keď nol bábo, budík sa na mliečko každé tri hodiny. A zase Zuzka spí od narodenia celú noc, ani si nepamätám, či som ju niekedy v noci kojila.

lenka_samorin
11. okt 2016

A ešte keď mal Tomáš 15 mesiacov, tak sa začal budiť v noci a nepomohla voda,ani nosenie, len mlieko, tak som postupne prešla na Nutrilon a pomohlo to. Viac ho zasýtil. A Zuzka rovnako. Asi v 18 mesiacoch som prešla na Nutrilon a potom som zmenila ma Amilk a chutilo jej až do 2 rokov. Potom som prešla na kravské mlieko.

timea7
11. okt 2016

@laduska79 môžete ho rušiť, moja známa dala dcérku zo spálne do detskej k sestre, ale dobre spí až teraz, keď má svoju izbu, aj som to tu na MK od viacerých mamičiek čítala. A nemôžete ísť spať do obývačky vy dvaja, ty a manžel?

laduska79
autor
13. okt 2016

Dakujem za rady a napady, nakoniec som sa rozhodla odstavit ho od mlieka a zobudil sa len dva krat. Dala som mu trosku caju a zaspal znovu. Mlieko uz teda nepije vobec. Po rade s lekarkou, mu mlieko resp kakao budeme davat bud rano alebo k obedu. Ak sa nic nezmeni par dalsich noci, bolo to caste budenie len vinou Sunaru. Zrejme ho z neho boli brusko...