Máte skúsenosti s jaslami v Senci?

ivus79
4. mar 2011

Ahojte, chcela by som vediet vas nazor, skusenosti na jasle v Senci. Chcela by som nastupit do prace v septembri, kedy dcerka bude mat 2 roky. Prestahovali sme sa do Senca a este to tu dobre nepoznam. Pozerala som Drobcekovo, Mravcekovo a Vcielky na nete. Mravcekovo je super, ale aj dost drahe ( viem, ze si mozem vybavit prispevok 230 Eur). Drobcekovo je super v tom, ze je to blizko pri AS, ale nevidela som tam dvor pre deticky.....dakujem za akykolvek prispevok.

gretkab
5. mar 2011

Vo Vcielke mala dieta jedna kamoska a druha ma teraz, obe boli/su veeeeelmi spokojne. Drobcek ma strasne malinky dvor (v urovni pol beznej izby). Ale oni su podla mna vsetky tri podobne drahe.

arrett
5. mar 2011

Ináč dobrá téma. Ja uvažuje dať synceka do jasliciek o 2 mesiace. No iba doobeda a keby to bolo možné, tak iba na 3 dni v týždni🙂 My sme boli v piatok v mravcekove, no nebola tam riaditeľka. Ideme sa opýtať v pondelok.
O vcielke som nepocula☹ Idem "guglit". Nám sa mravec zatiaľ najviac pozdáva a mame to blízko.

ivus79
autor
6. mar 2011

@gretkab Diky baby, skusim sa ist popytat do Vcielky. Arrett ja to mam zase blizsie tam 🙂 Drzim palce.

kity125
6. apr 2011

ja mam tiež od septembra nahlaseneho malého do jasli Včielka mame to blizko kedže byvame pri Lidli, aj mravčekovo je vraj dobre ale je to od ruky🙂

maznacik007
7. apr 2011

ja som videla vcera ked som isla autom na jednej brane ze jasle medvedik... je to na tej ulici co ide od gympla smerom k bile... kusok od tej sukromnej skolky na fandlyho..

danela
5. sep 2011

Rada by som prispela do diskusie ohladom jasli v SC. Moja dcerka chodi od jan. 2011 do Mravcekova a som maximalne spokojna. Nastupila, ked mala len 15 mes. a vdaka ustretovej adaptacii si zvykla za 1,5 tyzdna. Pani ucitelky su vyborne, po detoch nekricia, ale trpezlivo vysvetluju, ked treba, vezmu dieta na ruky/kolena a pomojkaju ho a velmi ocenujem aj to, ze drzia deti v cistote - ked je toho v plienke privela, dieta osprchuju. Nemaju problem pomoct dietatu vysmrkat sa, ked ma lahky soplik. Rodicov vsak poziadaju, aby dieta do centra nevodili, pokial je soplik ci kasel zavaznejsi. Dcerka sa za tych 8 mesiacov urcite aj vdaka Mravcekovu zjavne posunula "vpred", je velmi vnimava, ovela samostatnejsia, riadne sa rozrozpravala a ani doma nema problem pozicat svoje hracky inym detom. Mravcekovo vrelo odporucam, doteraz nemam ziadnu negativnu skusenost.

vevesun
18. jún 2012

Pripajam sa k danele . Ja mam v MRAVCEKOVE synceka uz rok a nemozem povedat ani Ň negatívne . Mravcekovo je fakt fajn. Moj malý maznos ma uz skoro 4 roky, ale vzdy ho poňuňkaju ked place, k kuse si umývaju rucky, vzdy ked dovoli pocko, su vonku, kazdý den nieco vytvoria a prinesu dom, kopa basniciek a pesniciek. Podotýkam, ze prve 3 mesiace na obednajsi spanok ucitelka lezala pri mojom samkovi kým nezaspinkal, lebo bol na to zvyknuty. Nikdy nie je problem ked si prinesie do skolky hracku . Musim ale pochvalit aj rodicov, ktorý si toto zariadenie vyberaju. Neviem cim to je, ale od kedy tam sme mam pocit, ze su tam len dobre a rozumne deticky. Vsetky su naozaj poslusne, vychovane , samozrejme roztopasne ale to je len dobre na veci 🙂
MRAVCEKOVO a pani HRABOVU riaditelku vrelo odporucam!

eloisse
20. máj 2013

Su v Senci aj jaslicky od 6 mesiacov?

gretkab
21. máj 2013

@eloisse Vcielka? Ale nie som si ista.

lillinka01
22. dec 2013

@ivus79 ahojky, dala si nakoniec dietatko do vcielky? si spokojna?

martinka008
21. feb 2014

Ahojte, vidim ze tato tema sa uz nejaky cas nehybe, ale ja tak by som sa chcela opytat, ci ma niekto skusenosti s jaslickami Medvedik. Uvazujem, ze tam dame maleho, lebo sme vymakli volne miesto, ale nic o nich neviem ☹

lillinka01
24. apr 2014

@martinka008 ahojky, dala si napokon dietatko do Medvedika? ako si spokojna? dakujem 🙂

martinka008
24. apr 2014

@lillinka01 Ahoj, ideme do Mravcekova od augusta. Medvedik sa nam pacil, mali sa nam ozvat kvoli zmluve, ale nikto sa neozval tak sme dali prihlasku do Mravcekova 🙂

lillinka01
25. apr 2014

@martinka008 oki, tak super, my este skusame, pozerame. Kde ste sa este boli pozriet? 🙂 odkedy sa vam neozvali v Medvedikovi?

martinka008
26. apr 2014

@lillinka01 boli sme iba u Medvedika a v Mravcekove, oboje sa nam velmi pacilo, nevedeli sme sa rozhodnut a ked sa nam z Medvedika neozvali tak sme to brali ako znamenie, navyse Mravcekovo mame trochu blizsie 🙂. Co je ale zvlastna nahoda, ze sa nam ozvali z Medvedika hned na druhy den ako som reagovala na tvoju spravu, aby sme prisli podpisat zmluvu, po dvoch mesiacoch 🙂

rebecca2006
30. apr 2014

mám dcérku vo Včielke od apríla a sme spokojní 🙂

mamina0907
9. okt 2014

moze mi niekto poskytnut info co stoji Vcielka?dakujem

1982zuzka
9. jan 2015

my sme išli do Drobčeka, predtým chodil do iných tu v SC kde je krásny dvor velké priestory ale vo výchovnom procese sa mi nepáčilo veľa vecí - napr prišlo obdobie odplienkovania a oni chceli aby som ho nosila k nim aj s plienkou čo by nemalo žiadny efekt kedže syn vedel že ak ma plienku môže do nej cikať a automaticky sa nepýtal a pritom v zmluve bola spolupraca s rodičmi. Proste povedali zajtra aj s plienkou a ja na to nie, bez plienky a oni že "my ale nemáme čas sa venovať len vášmu synovi"..... ale to bola len jedna z vecí čo mi vadil a to nepatrím medzi uzkostlivé mamičky . V Drobčekovi viem od známej že uplne inak a profesionalnejšie pristupujú k takýmto veciam. Syn je tam zatial kratko ale žiadne plače, traumy, tuk, tuk na drevo nech to tak ostane aj dlhšie. Takže záver, síce menší dvor ale perfektný a vysoko profesionalny prístup.

luc22
15. jan 2015

@1982zuzka ahoj zuzka, tiez rozmyslam od Drobcekovi. Si teda maximalne spokojna? Maly ti nastupil s plienockou este do jasli? Moj je taky lenivsi(nemozem ani porovnat s prvym synom) ma 2,5 roka, plienky a minimalne rozprava, myslis, ze by to bol problem pri nastupe? Este som tam sice nepisala, tak neviem, ci maju volne...Dakujem ti za odpoved.

1982zuzka
15. jan 2015

@luc22 ahoj, tá naša skúsenost bola pred rokom (vtedy mal 20 mesiacov), ja som ho potom už do jaslí nedávala, odplienkovali sme sa doma. Teraz má 2,5roka. Sme bez plienok pol roka, občas sa stane že si trošičku cvrkne ale v 99% sa pekne vypýta. Takže nástup do Drobčeka je bez plienok ale viem že spolupracujú v tomto smere. Ten náš tiež toho moc nenahovorí ale mám pocit, že za tých pár dní čo tam je sa mu jazyk rozvizaal - aj ked naša komunikácia je: ako bolo školke? ticho, bol si s detičkami? ano, hrali ste sa? ano 🙂 🙂 🙂
Adaptácia nám stále prebieha, do práce idem od 1.2, no žial nechce tam papať ale tak beriem to tak, že jedno dieťa plače, iné nechce papať, dalšie sa môže v čase adaptácie pocikávať. Proste sú to ešte malé detičky a školka je pre nich veľký milník v živote. Záver: lutujem že Drobčeka som nevybrala už vtedy pred rokom.

matkovazuzka
15. jan 2015

@rebecca2006 mozem sa opytat na cenu, kolko deticiek maju v jaslickach, ste spokojna? Dakujem

matkovazuzka
15. jan 2015

Ma niekto skusenosti s vcielkou, zaujima ma aj cena, pocet deticiek a od akeho veku beru deticky, resp. Su este nejake ine jaslicky okrem vyssie uvedenych ? Dakujem za kazdu info.

kasiu
6. feb 2015

Ahojte. Ja sa chcem spýtať, či neviete, či berú niekde aj deti mladšie ako 18 mesiacov. ´Dakujem

bambi29
24. mar 2015

@rebecca2006 ahoj, mozem sa spytat nejake blizsie info ohladne vcielky? kolko mala mala ked ste ju tam dali? bola odplienkovana? spolupracuju v tomto smere? nas ma 2 roky a 3 mesiace a nechce za svet bez plienky existovat :( neviem na ich stranke najst ani cennik.

pletka
21. apr 2015

Ahojte, pripajam svoju skusenost s jaslickami Mravcekovo. Syn tam chodil pol roka a nakoniec som ho odtial stiahla, z viacerych dovodov. Nepozdavalo sa mi niekolko veci ohladne organizacie v skolke (deti v oboch triedach - mladsi aj starsi su cele dni spojene v jednej skupinke, co ma dost negativny vplyv na chorobnost) ale aj "vychovnych" postupov - rano som viackrat musela pani ucitelky upozornit na to ze sme prisli, inak si syna v zapale debaty nevsimli. nasledne sa viackrat stalo, ze ho nechali postavat pri dverach bez povsimnutia, chuda male len tam tak stal aj 5 minut. Urcite nepatrim medzi uzkostlive mamicky, ale myslim ze 2rocne dieta potrebuje trochu viac pozornosti. Mali sme aj nejake problemy ohladne odplienkovania, stavalo sa ze ked sa pocikal, dostal v skolke naspat plienky (oblecenia mal dostatok) alebo som popoludni pocikane oblecenie nasla v saciku vonku na chodniku, lebo vraj "smrdelo". Nakoniec sme syna vzali prec, paradoxne nie kvoli vyhradam uvedenym vyssie, ale kvoli neprijemnej hadke s p riaditelkou Hrabovou, ktora ma nepekne osocila a nasledne som uz vobec nemala istotu, ako sa o mojho syna v skolke budu "starat". Takze - uz by som sa do Mravcekova urcite nikdy nevratila. Momentalne sme v inom zariadeni (mimo SC) a som maximalne spokojna a syn tiez 🙂

doridori
8. sep 2015

Ahojte, pletka to má asi nejak popletene, ja som mala V Mravčekove dieťa v rovnakom čase, detičky sa pekne delili do dvoch tried na malých a veľkých,len ráno sa zbierali do jednej skupinky kým prišla ďalšia pani učiteľka, na učiteľky a riaditeľku nedám dopustiť,sú milé a zhovievave k deťom,každého hneď s úsmevom vítajú a obijmu, to že deti občas plačú je.normálne aj naša spočiatku plackala ale potom nechcela ísť domov. A čo sa týka chorobnosti,pani riaditeľka dáva pozor na to aby deti boli čisté, zdravé,nepoznám zariadenie,kde na to tak dbajú. Nám sa tiež stalo že mala šla so zelenými soplikmi domov a nakoniec dobre lebo sme dovecera ochoreli aj teplotkovali. Pletka ty si sa asi nepohodla s riaditeľkou a teraz tu pletieš dve na tri pretože som raz prišla pre dcéru v čase keď ty pre syna a počula rozhovor riaditeľky s tebou a konečná, takú preafektovanu ženu ktorá si nechá viackrát choré dieťa v škôlke a potom útočí na škôlku tak to je veľa...ved riaditeľka takto chráni aj ine zdravé deti,dokonca tam je aj zdravotná.sestra Andrejka a mne osobne za hlúposti nevolali. Mravčekovo vrelo odporúčam, je to skvelý odrazový mostík pre detičky, dcéra sa rozrospravala, oducila od plienok a bola šťastná, treba sa tam ísť osobne pozrieť, ukážu vám všetko, majú veľký dvor a milý prístup.

sunshine181
8. sep 2015

Ahojte! 🙂 Chcela by som sa aj ja podelit o sovoje skusenosti zo skolkou Mravcekovo lebo citam ze pletka podava skreslene informacie o zariadeni. 🤐 Aj moje deti chodili do skolky Mravcekovo a bola som vzdy nesmierne spokojna so zariadenim aj s pani riaditelkou. Na zaciatku, pravdaze plackali, ved si museli zvyknut na zariadenie a nove prostredie, co je normalne ale ked si zvykli, tak chodili s usmevom na tvari a ja som mala klud na dusi lebo som vedela ze su v dobrych rukach! 🙂 Pani riaditelka ma naozaj profesionalny pristup k detickam tak ako aj pani ucitelky. Ked som mala nejaky problem s malymi tak som sa mohla poradit s p. Hrabovou, ktora mi naozaj ochotne a dobre poradila. Ucitelky su velmi mile. Mojich nezbednikov vzdy krasne privitali ked vstupili do herne. Skolku Mravcekovo mozem naozaj len chvalit, moje skusenosti s tymto zariadenim aj s personalom su len pozitivne + maju aj logopedku co ine skolky/jasle nemaju. 😎 .... takze naozaj vrelo odporucam tuto skolku-jasle. ;) 😉

pletka
10. okt 2015

Nuz, neviem kde DoriDori a Sunshine beru pravo nazyvat moje skusenosti skreslene a pisat ze som popletena, zvlastne :( (inak - s pani riaditelkou som v skolke nikdy ziadnu hadku/debatu nemala. Diskusiu sme mali len jednu a to telefonicku)
Co sa tyka mojho prispevku vyssie, islo o moju osobnu skusenost a kazdy si samozrejme moze urobit svoj nazor. A napriek tom, ze uz je to vyze pol roka, co som syna z Mravcekova zobrala a samozrejme aj vsetky emocie vyprchali, stale je moj nazor rovnaky. Ked vidim ako funguje starostlivost o deticky v zariadeni kde sme teraz, tak uz by som nikdy do Mravcekova spat nesla. Ale ved kazda mamina si urobi svoj nazor, ja samozrejme nikomu nechcem nic vnucovat, ani nikoho nazor komentovat. Skoda ze niektore z nas tu potrebu maju (a dokonca sa len kvoli tomu registruju na MK)...

ziza55
5. aug 2016

@kity125 ahoj prosim ta ako ste boli spokojni s jaslami vcielka? lanujem tam dat maleho dakujem