• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máte skúsenosti s MŠ Ožvoldíkova Bratislava?

20. septembra 2011 
@strociatka , Ešte dieťatko nemám, ale čo zatial viem o tej školke, myslím že áno. Páči sa mi ich celkový prístup.
10. feb 2011 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s tym musim suhlasit. Tam, kde pracujem je v susedstve skolka a priznam sa, ze do tej skolky by som dieta v zivote nedala. V jednom kuse sa od tial ozyva neskutocny vresk uciteliek a ked su vonku na prechadzke, ci na ihrisku nic ine od tial nepocut len suvisle vrieskanie uciteliek po detoch. Velmi sa mi nepaci, ako tie ucitelky deti ponizuju, velakrat idem okolo a strasne sa musim ovladat, aby som na nich nevyletela. Tu na Ozvoldikovej som nic take nezazila. Ucitelky su laskave.
10. feb 2011 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka dufam, ze ta skolka, kde vrieskaju po detoch, nie je v dubravke. inak ja som nad ozvoldikovou uvazovala, lebo ju mame relativne blizko a poznam terajsiu riaditelku ako velmi milu osobu k detom, pritom profesionalnu
10. feb 2011 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
riaditelky s detmi pracuju velmi malo, ale su tam prevazne mlade baby a fakt im to ide, v tomto ohlade som spokojna samozrejme. My zial mame problem so stravou a to je o inom.
10. feb 2011 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 ozaj ako sa ma maly, vlastne mlady muz? som vas davno nevidela
10. feb 2011 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka v MS ozvoldikova je pani katka zastupujuca riaditelka a ta aj robi s detmi. minuly tyzden som sa s nou zhovarala. maly je uz velky, rozprava az-az, uz spi, prestava mi spat cez den :confounded:
10. feb 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pani Katka len zastupuje, riaditelka ma pomerne cerstvo synceka. Velka skoda len, ze nemaju moznost mat vacsie ihrisko, ale oni s tym nic nenarobia. Hovorim, ze ucitelky su fajn. Inak v Dubravke je jedna skolka mojich snov, zial si ju nemozeme dovolit z casoveho hladiska. Vola sa Ako doma a je to nieco neskutocne. Baby, ktore v tej skolke ucia su hadam stelesnenie dokonalych uciteliek. Maju fantasticky nadhernu hernu v nej len 16 deticiek a su na ne dve (v stat. skolke ma jedna ucitelka 20 tych najmensich deticiek) a vsetky deti od 3 do 6 rokov su pekne spolu. Vzdy ked ich pridem pozriet tak len slintam, ako ich vedu, ako som tam nikdy nepocula jedine zvysene slovo, ako sa ucia si vzajomne pomahat... no fantazia. Dokonca ani nie su drahi, zial vsetky prazdniny skolske su zavreti a to si obaja pracujuci rodicia nevedia zariadit. Nemame babiny, tak to nijak nevieme pokryt.
10. feb 2011 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka a kde je ta super skolka Ako doma? ked si hodim nazov do googla, tak nic nenajde :(
bola som si pozriet zahradu v ms ozvoldikova,, nie je velke, ale uz zacali menit prvky, maju novu smykacku a taku husenicu - tunel, pozeram na webe, ze maju OZ ZRMŠO, ak by mi maleho zobrali, tak by som vedela napisat nejake projekty so ziadostou o granty
10. feb 2011 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 @strociatka škôlka je "dole" v Dúbravke, pri parku Družby. Je dôležité vedieť, že je to súkromné kresťanské detské centrum - t.j. nie klasická škôlka a verím, že aj kresťanské presvedčenie a láska k deťom robia tie učiteľky také úžasné :dizzy_face: Tiež som na ňu počula chvály :wink: Aj tam máme prihlášku od januára 2012 :sweat_smile: - dnes som ju bola odniesť.
Ale sú plní už teraz od septembra 2011, takže som si ju tam nechala vlastne len tak, že "pre strýčka náhodu". Keď som bola pre prihlášku začiatkom týždňa, bavila som sa s učiteľkami a vraj sa im od sep. 2011 uvoľnili len 3 miesta (len 3 deti im odchádzajú do školy, zvyšok ostáva)) :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak preto tam nebolo veľmi čo riešiť s prihlasovaním. A tiež majú samozrejme zásadu, že súrodenci majú prednosť. Ale bolo by úžasné, keby mi tam mohli deti chodiť - prázdniny a pod. neriešim, tiež tu nemáme babky, ale niečo by sme snáď vymysleli....je to však pre nás ešte hudba budúcnosti, chcem si malého ešte min. tento rok nechať doma a potom uvidím, možno aj druhé sa pritrafí a pod.
10. feb 2011 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus dakujem za info, to je pre mna strasne daleko, byvame nakonci dubravky (posledna zastavka)
11. feb 2011 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus dobry den, prosim vas, kde presne je ta skolka?
11. feb 2011 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinka7 su v tej istej budove ako je veterina, neviem to presne vysvetlit, treba trosku poznat okolie Dubravky. Ja by som strasne chcela, aby mi tam mala chodila, zial neda sa. Tie baby co to vedu su absolutne skvele, nikoho lepsieho pre deti si nedokazem predstavit
11. feb 2011 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem, veterina ako velka veterinarna klinika pri pekarni?
11. feb 2011 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roxanna ufff normalne si ma upokojila, my sme sa rozhodovali a tiez sme si vybrali tuto skolku, byvame blizsko a kedze ja budem mat flexibilnu pracovnu dobu a mozme si ju prisposobit pocas jeho adaptacneho programu, budu dni kedy budem musiet ist na sluzobnu cestu a manzel je tiez velmi vytazeny a bude nam pomahat babka a ktora byva blizsko nas.
podla mna nejde ani tak o velkost ihriska, slnecnost alebo komare ale skor oto ako sa tam budu citit nase deti. ja som dostala dobru referenciu od mamminy ktora tam mala uz syna, teraz tam je dcera a v septembri pribudne druha a je spokojna.
11. feb 2011 o 14:12  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@whi prosim vas, kede presne je ta skolka?adresa...dakujem.
11. feb 2011 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ozvoldikova, blizsko MC Macko. :slight_smile:
11. feb 2011 o 14:25  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozvoldikova nie je pri Mackovi, ale blizko Fontany, vlastne za byvalym katastrom
11. feb 2011 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@whi dakujem :slight_smile:
11. feb 2011 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skolocka, resp. decke centrum, co sme vyssie spominali je blizko veteriny na Bagarovej, nie na Poliankach
11. feb 2011 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka no....prosim vas, je to ms damborskeho? ak nie, je to nejako oznacene? vobec som o tom nepocula...
11. feb 2011 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinka7 myslis to detske centrum? Vola sa Ako doma a nijak to nie je oznacene, nemaju ani www stranku. Nie je to ta skolka na Damborskeho, ale su ovela dalej a trosku vyssie, v ich blizkosti je wonderland. Oni vsak sidlia v tej budove, kde z hora bol tusim salon pre psy, dolu vpravo veterina a vlavo je toto centrum. Je to tusim Bagarova ulica, ale nie som si ista.
11. feb 2011 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinka7 malo by to byt toto: http://maps.google.sk/maps?client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs:official&channel=s&hl=sk&q=Bagarova%2020&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wl

teraz, ked som si to otvorila, tak to A oznacuje budovu nad ulicou, ale je to budova pod ulicou.
11. feb 2011 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 ozaj Tinka, mas s tymi projektmi pravdu, vobec by nezaskodilo skolke trosku pomoct, napriklad napisat projekt na informatizaciu skolky, vybavit ju PC a projektormi a trosku ju pretlacit vyssie. Nieco podobne som dokonca v niektorych sukromnych skolkach videla a deturence to ovladali hadam lepsie ako ja :wink:
11. feb 2011 o 15:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka pisem projekty (aj som uz uspesna bola). uvidim co bude dalej a podla toho sa zariadim. maleho prihlasim na 3 skolky a snad mi ho niekde najneskor od 1/2012 (to uz bude mat 3 roky) vezmu
11. feb 2011 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 tu, kde chodime aj my brali deticky od januara bezne, normalne sa v termine zahlasili, prijali ich a nastupili az v januari, ked mali tri roky, mne na moje velke prekvapenie (myslela som, ze niet sance) mi malu vzali od septembra aj ked jej este chybali do troch rokov 2 mesiace, no stastni sme. Mne totiz volali v tom case z prace, ze ak nenastupim skor, tak ma spat neprijmu. Mali sme to doma vesele.
11. feb 2011 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka to ste mali super, laurinka bola na adaptacii, alebo isla rovno "full" time?
11. feb 2011 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bola na adaptacii, ale len mesiac, hned som musela nastupit do prace, inak by som o nu prisla. Mozno ta adaptacia pre niektore deticky je dobra, ale nam to bolo viac na skodu. Vacsina, teda drviva vacsina skolok berie deticky po tyzdni ined na cely den, aby si cim skor zvykli. Nam Laurinka chodila najskor mesiac len na doobedie a vsetko bolo v najlepsom poriadku, do skolky sa mimoriadne tesila, pekne tam papala, ziadne ranne plakanie, prave naopak, posielala ma prec, ze ona tam chce byt bezo mna. Po mesiaci uz bola na cely den a vsetko sa nam zrutilo. Az teraz to zacalo vyzerat ako adaptacia, ked tam uz aj spinkavala. Rano plakavala tak, ze ju musela ucitelka zo mna strhavat a uplne tam prestala jest, co pokracuje az dodnes. V tomto smere sme zufali a nevieme co robit. Nedavam to za vinu ucitelkam, tie za to nemozu. Ale fakt neviem co dalej. Dodnes nechce chodit do skolky a vobec tam nic nechce jest. Takze ja denne s vyplazenym jazykom bezim na tretiu do skolky pre malu, potom utekame domov sa najset, co je 8 hodin o hlade. A to nehovorim, kolko nas stoji strava, ktora konci v kontajneri.
11. feb 2011 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka zaujimave, cize ten spanok bol zlomovy u malej :unamused:
osobne som velmi zvedava, ci bude maly spavat v skolke, lebo teraz uz skoro mesiac mi strajkuje a zaspi poobede len vtedy, ked sa doobeda velmi vysantil, alebo zle spal v noci a skoro vstal. inak mi vydrzi do osmej vecer a potom hodi 12 hod. slofika
11. feb 2011 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem sa spytat, ci niektorej s vas chodi dieta/deti do ms usiakova v dubravke. ak ano, ake mate skusenosti? vdaka
13. feb 2011 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, neviem ako je to v inych skolkach, ale mna veeelmi tesi, ako ucitelky podporuju rano deti v tom, aby isli svojim rodicom na odchode este zakyvat z okna, nam to neobycajne, priam kuzelne pomaha, slzicky su rano len obcas, ked sa moooc zle vyspinkame :wink:
16. feb 2011 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok