Máte skúsenosti s MŠ Ožvoldíkova Bratislava?

saara1
11. feb 2009

CHystám sa dať dcérku do škôlky a zaujímajú ma vaše názory na túto škôlku. Aký je prístup učiteliek k tým najmenším deťom? Sú tam vaše deti šťastné? Alebo tam chodia deti vašich známych?

roxanna
18. feb 2011

Ahoj strociatka, my si s malým kývame od prvej triedy. Tiež nám to veľmi pomohlo, keď mal také obdobie, že nechcel chodiť do škôlky. A teraz za posledné dva týždne mi už nekýva a dokonca mi už ani pusu nedá. Aj mi je to ľúto, ale čo už, je veľký, riešime školu. Neskutočne rýchlo tie škôlkárske časy ubehli.
Ozaj, a predškoláci majú v triede aj tv aj počítač a chodili aj do počítačovej učebne v škole. Takže neboj, aká taká informatizácia funguje.
A s tou stravou sa netráp, môj jedával suchý chlieb, suché prílohy a z polievky len tekuté a prežil. Teraz si občas ide aj pre duplu.

efsko
10. mar 2011

🙂

lukmaj
19. sep 2011

@strociatka
Ahoj, moja dcerka ma sice este len rok, ale chcem sa opytat, ci je na tuto skolku aj cakacka?
Byvam hned v bytovke za skolkou a tak by bolo pre nas najlepsie, keby tprave tu chodila mala.
Zapisovala si svoju malu ovela skor, alebo az v aktualnom skolskom roku?
Dakujem

strociatka
19. sep 2011

@lukmaj zapisovanie deti do skolky rok a viac pred nastupom su famy, vobec to tak nie je. Nemozu predsa niekomu drzat miesto dva roky. Kazdy rok skolky v obvode (statne) zozbieraju aktualne ziadosti a predlozia ich svojmu zriadelovatelovi - miestnemu uradu. Tam sa urobi realny zoznam ziadatelov (to jest. ak si podas ziadosti do viac skolok, tak oni ostatne ziadosti v inych skolkach vyradia a nechaju len jednu - takze je najlepsie dat ziadost vo svojej spadovej skolke). Potom sa porovna pocet aktualnych ziadosti a realnych volnych miest na prijatie. Potom sa miesta v skolke udeluju podla stanovenych pravidiel -predskolaci ako prvi dostanu miesta, potom starsie deti, surodenci atd.
My sme si podali len jednu ziadost v roku nastupu a mali sme stastie miesto sme dostali. Ziadne obstrukcie, ziadne uplatky, vypisovanie, vobec nic, normalne sme si v marci podali ziadost a kedze sme splnali vsetky predpoklady a mali aj dostatok volnych miest, tak nas uplne normalne vzali. Takze nepanikarit, pohoda, casu je viac ako len dost 😉

strociatka
19. sep 2011

@lukmaj dokonca tato skolka je super aj v tom, ze ak dietatu nevychadzaju roky (narodene v/po septembri), tak beru aj tieto deti ako 2,5 rocne do najmensej triedy. Maju 4 triedy klasicke tri - mali, stredni a predskolaci a aj tuto pre uplne malickych 2,5 - 3 rocnych. Takze nepanikarit a uzivat si malicku, casu je viac ako len dost 😎

lukmaj
20. sep 2011

@strociatka dakujem krasne za info. Dufam, ze si so skolkou uz viac spokojna a hlavne, ze malicka sa tam tesi.
drzte sa a este raz dakujem.

strociatka
20. sep 2011

@lukmaj jasne som, len som bola velmi prekvapena z adaptacneho pobytu, je to zvlastne, nikdy som sa nestretla s tym, ze by deticky v skolke neboli od prveho dna aj na spinkanie, ale to asi fakt zavisi od lokality. Vsetky moje neterky a synovcovia totiz od prveho dna chodili do skolky aj na spanok. Takze neviem objektivne posudit, ci je prinosom, ze dietatko chodi prvy tyzden len na dve hodinky, dalsi tyzden len na doobedie a pod. Je to asi velmi individualne, niekomu to pomaha a inemu mozno len predlzuje frustraciu, neviem posudit. Ale mala je v skolke veeeelmi spokojna, ucitelky su tam skvele, mozem povedat, ze cca po pol roku uplne vsetky ucitelky presne poznali po mene a priezvisku uplne vsetky deticky, nie len vo svojej triede. Mala tam od zaciatku chodi velmi rada a bez protestov, ma tam kamaratky, na ktore sa uz rano doma tesi. Ucitelky poslucha a nikdy mi nepovedala na nikoho nic zle. Len tam nechce papat, ale to je uz o inom, skolka s tym asi vela nenarobi, ked tomu mojmu malemu chrustovi chuti len to, co navari maminka a tety kucharky maju zial normy a nie maminkinu chladnicku 🙂