Máte skúsenosti s MŠ Ožvoldíkova Bratislava?

saara1
11. feb 2009

CHystám sa dať dcérku do škôlky a zaujímajú ma vaše názory na túto škôlku. Aký je prístup učiteliek k tým najmenším deťom? Sú tam vaše deti šťastné? Alebo tam chodia deti vašich známych?

lubkaj
12. feb 2009

Ahoj, ja tam teda dieta nemam, ale skolnicka z nasej skolky ano. Tak som sa jej pytala a ona vravela, ze je spokojna. Nechala ju na Ozvodlikovej, aj ked v januari zacala u nas robit skolnicku, lebo sa bala, ze jej dcerka by stale za nou chodila.

saara1
autor
12. feb 2009

Dik, ze si sa ozvala. Ja som nemala na tuto skolku pozitivne referencie, ale poslednu dobu pocuvam, ze sa vela veci zmenilo a je to tam vsetko ovela lepsie. Tak som si to chcela overit, pretoze pre mna by to bolo najvyhodnejsie dat ju prave na Ozvoldikovu, len som si nebola ista, ci to bude "vyhodne" pre dieta.

vikimiki
26. júl 2010

ahojte.. ja so dcerku tiez prihlasila do tejto skolky, ale po prvom stretnuti novoprijatych rodicov som si to rozmyslela.. 😒

strociatka
27. júl 2010

@vikimiki a preco si si to rozmyslela? prosim napis, mne tam mala nastupuje od septembra a je dobre vediet, dakujem velmi pekne

vikimiki
27. júl 2010

ahoj. ja nechcem nikoho odradzat,ale dcerka mi tento rok chodila do skolky do DNV,a kedze sme z dubravky bolo by to lepsie. Ale ten adaptacný program je trochu mimo reality,nemozem si dovolit chodit s nou tyzden do skolky,dalsi tyzden ju tam nechavat na 2hodiny,dalsi na pol dna a az potom ked uznaju za vhodne moze tam byt cely den... chodim do prace a nemozem si to dovolit. Aj ked uz ma rok skolky za sebou,adaptacny vraj musi byt.. dalsia vec co sa mi nepacilo,pani riaditelka vyhlasila ze su to pani ucitelky a niesu tam nato aby sa hrali s plienkami... mojej malej sa to uz netyka,ale ako pridu k tomu tie najmensie deticky,pred rokom som oslovila ucitelky v tejto skolke v DNV a nemali s tym problem, brali to ako samozrejmost a na spinkanie jej davali podložku..takze tak.. a tak aj ihrisko-o nicom...mala sa mi tam rozplakala ze tam pojde len vtedy ak si moze zobrat pani ucitelky a ihrisko..mozno je to len moj dojem,daj vediet ako a co...

strociatka
28. júl 2010

ano, to zarazilo aj mna, ze PANI ucitelky (aby sa nahodou nepo...li) to sklamalo aj odradilo, aj ked chapem, ze ked ma jedna ucitelka 20 deti nema sancu ich aj prebalovat. Aj moja mala je od dvoch rokov odplienkovana, ale predpokladam, ze ked sa tam veeeelmi silno rozplace, tak jej ujde (proste to neudrzi) a ako to budu riesit?!

to ihrisko je fakt onicom, ale kedze chodim do prace, neviem kde inde mam malu dat. Uz som vela pocula, ze skolka v DNV je velmi dobra, ze su tam fakt dobre ucitelky, tak teraz som na vazkach, ako to budes riesit ty?

vikimiki
28. júl 2010

ahojky.. necham ju dalsi rok v Devinskej,aj ked by mohla nastupit v septembri na Ozvoldikovu. Je to pre mna dost narocne obehnut Devinsku, aby som mohla byt o 7.h v praci kedze mame este aj problemy so spankom a nezaspinkame skor ako o 23.h,takze rano plac,bolia nas nozicky,rucicky, ale latame to. Niekedy tatino,niekedy babka. zvladli sme to doteraz,tak snad...Aj ked som ju v Devinskej odhlasila,pani riaditelka nemala problem odhlasku stornovat . tento mesiac mali prazdniny,od pondelka pokracujeme kolobeh dubravka-devinska-dubravka. Ale co neurobis pre svoje dieta. 😀

strociatka
28. júl 2010

fiha, no normalne bude sranda, ja sa obavam, aby sa tam mala dobre citila, inak my tiez zaspavame straaasne neskoro, ale uz sme za posledny rok urobili pokrok uz nezaspavame o 23tej ale o 22:30 😀 😀 😀

strociatka
28. júl 2010

@vikimiki a co ta este odradilo, lebo mi prave pisala kamoska, ze to ihrisko je velmi malicke a ze je to hodne v tieni, ze tam bude vela komarov, tak zacinam byt coraz viac znechutena, lebo si neviem predstavit, ze mala jeden rok nastupi do skolky a potom na dalsi roku ju budem davat niekde inde, mam z toho peknu hrozu 😠

vikimiki
29. júl 2010

...tak to je pravda,par krat sme tam isli aby si to mala okukala, ale bez repelentu pod tie stromy neodporucam. Uz som sa viac nezamyslala nad tym co by mi mohlo este vadit, stacil mi ten moj nie dobrý celkový dojem . A davat tam dieta len preto ze to mam blizko ,tak to nie,aj ked vraj dieta si zvykne na vsetko. Mala mi zacala az po pol roku komunikovat s detmi a s ucitelkou,dovtedy stala v kute a len pozorovala, tak som aj rada ze bude s tými istými.... keby sme sa vedeli stretnut,neviem kde chodis s malou, mohli by sme pokecat viac... 🙂

strociatka
29. júl 2010

jejda, to by bolo fajn, len my cez vikend odchadzame na dovolenku, ale sak sa potom ozvem... na druhej strane ja asi moc na vyber nemam, neviem si predstavit, kam inam by mi malu teraz este vzali, samozrejme hladam pre nu len to dobre, nemyslim si, ze super vybavenie nahradi neprijemnu PANI ucitelku, naozaj by bolo super poznat ku komu bude mala chodit do triedy, aky vztah si vybuduju a pod. to ale asi trapi kazdu maminku, skoda len, ze tu nepisu aj maminky, ktorym na Ozvoldikovu deticky uz chodia.. ☹

vikimiki
30. júl 2010

ja myslim ze stale je riesenie,uvidis trebars po mesiaci ako bude mala spokojna .. ak prides z dovolenky ozvi sa , nejak sa stretneme... mam taky uponahlany zivot, ale trochu casu si najdem.. 🙂 v ktorej casti Dubravky byvas?

strociatka
30. júl 2010

uplne na konci, ako sa otacaju elektricky

vikimiki
30. júl 2010

super.. 🙂 ja tam chodim do prace...

vikimiki
30. júl 2010

uz pracujes? alebo az ked Ti pojde mala do skolky?

strociatka
30. júl 2010

nastupujem v oktobri, takze ten prvy mesiac (september) este nejak zvladnem, bude musiet aj mala, lebo zial my dedkovcov ani babicky nemame, nemam to ako vykryt, tak som veeeelmi stastna, ze v praci mi vyslit ak v ustrety, ze mozem nastupit o mesiac neskor. Takze ja este budem so skolkou riesit aj to, ze uz po mesiaci musi chodit na cely den a nie po troch mesiacoch ako si to predstavuje PANI riaditelka a ak mi nevyhoveju, netusim co bude... pridem o pracu?!

vikimiki
30. júl 2010

ale neboj, urcite to zvladnes... tieto obavy a stresy som mala aj ja... v najhorsom sa opýtam v devinskej a budeme chodit okruznou jazdou obidve 😀

strociatka
30. júl 2010

hmmm... kto vie? 😉

roxanna
6. aug 2010

Ahoj, moj syn chodí do tejto skolky a sme spokojni obidvaja. Nemyslim, ze treba mat nejake extra obavy. Tan adaptacny ppbyt je len formalita, vacsina deti tam spinka hned od prveho dna. Ja som mojho zobrala v prvy den na obed domov, na druhy den som pre neho taktiez prisla na obed a pani ucitelka ma poslala domov, ze uz je v pyzamku a chysta sa s detmi spat. A bol adaptovany. Co sa tyka plienok, je standardna poziadavka vsetkych statnych materskych skolok, aby bolo dieta bez plienky. Ale samozrejme, ze u tych najmensich sa nepredpoklada, ze budu na 100% sebestacni. Ked sa stane nehoda, ucitelky v pohode dieta umyju a prezlecu, ak ocika obliecku a plachtu, daju domov na opratie. Pomahaju s obliekanim aj jedenim, ak si rodic zela. Pani riaditelka odchadza od oktobra na matersku, skolka dostane namiesto nej niekoho zvonka a aj nove ucitelky, kedze sa rozsirila o jednu triedu. Najmensie deti budu mat asi Janku a nejaku novu po skole. Janku mal aj moj syn, je mila, trpezliva, na deti posobi podla mna ukludnujuco. Ze by tam bol nejaky nadbytok komarov, o tom teda neviem, jedine teraz v juni, ked boli premnozene, neboli kvoli tomu asi dva dni vonku. Skolka bola dlho utlmova a na zrusenie, preto to vybavenie nema take ako ine skolky. S ihriskom nie som ani ja spokojna, ale nie raz sa mi stava, ze ked pridem o stvrtej pre syna, este tam sedim na lavicke do pol piatej, kym sa mlady pan dohra. A nie som sama. Maju kopu hraciek do piesku, lopty, nosia si kolobezky a bicykle a prehraju sa veru dobre. Aktivity, kruzky a jedalnicek su na stranke skolky. Treba si urobit vlastny nazor. Drzim palce, nech ste spokojni. 🙂

vikimiki
6. aug 2010

roxanka dakujeme za nazor, a skusenosti.... 🙂

strociatka
7. sep 2010

ahojte babulky, tak uz som tu a poviem rovno a otvorene, ze ma z tejto skoky zacina riadne napinat (zbytok si domyslite). Takze toto je asi jedina skolka, ktora ma nenormalne blby system a mam podozrenie, ze aj jedina, ktora si zaviedla nenormalne dlhu a nezmyselne dlhu adaptacnu fazu v trvani tri mesiace a obsahuje, ze dieta bude chodit len na doobedie!!!! Ja som asi zaostala, tak mi to prosim Vas niekto vysvetlite, ako je toto mozne? Vo vsetkych okolitych skolkach deticky su hned od zaciatku aj na spinkanie, len an Ozvoldikovej nie?!!!!! Takze ked si to zhrnieme, dieta mi bude chodit tri mesiace len na doobedie aj ked tam nema ziadny problem ostat bezo mna, ja automaticky prichadzam o rodicovsky prispevok,lebo zakon nepozna adaptacnu fazu v skolke a ak dieta chodi do skolky co i len na hodinu, nemam narok na prispevok. Po druhe, z prace mi volali, ak 1. oktobra nenastupim do prace na plny uvazok okamzite prichadzam o pracu (maju uz niekolko cakatelov na moje miesto), vezme si skolka kvoli svojej nenormalnej adaptacnej faze na triko, ze kvoli nim pridem o robotu?!!!!! Alebo mi preplatia operku na poobedie?!

Dalej, nechapem co to tam maju za ucitelky, ked hned na treti den sa mi ucitelka stazovala na malu, ze sa pri obedovani rehoce a blbne celu triedu? To akoze mam dobehnut z prace a malu umravnit? na co su tam?!

Prepacte, som riadne nas..ta a je toho viac, ale nemam sil to uz pisat!

vikimiki
16. sep 2010

ahoj moja...
takze nezavidim... my sme v pohode,este ze som si to nerozmyslela..chodime do tej devinskej.
tak ako som pisala mozme stretnut a pokecat....

vikimiki
16. sep 2010

mne sa tie pravidla pani riaditelky hned nepacili, tiez by som si nemohla dovolit chodit do prace ako na výlet....

strociatka
16. sep 2010

@vikimiki uz je to OK, podala som ziadost o predlzenie pobytu na cely den a dostali sme pozitivnu odpoved, ze uz mozeme, len sme pre zmenu chori cela rodina 😖 ale inak sa to lepsi, asi okrem deti sa potrebuju adaptovat aj rodicia

vikimiki
17. sep 2010

tak fajn, aspon tak..... aj nas chytaju soplíky, ale to je tak teraz kazde druhé dieta....

strociatka
17. sep 2010

ano, je toho nadmieru, vobec netvrdim, ze to ma mala zo skolky, lebo aj menzel je totalne hotovy, vcera bol na navsteve brat, co je stavbar a ledva sa drzal na nohach a aj v robote ked som bola, tam kazdy druhy pokasliaval. Dokonca aj susedka, ktorej mala vobec nechodi do skolky a drzia malu v sterilite je tiez chora... no parada, ja som malu radsej do skolky nedala aj ked lekarka povedala, ze nie je infekcna a ze to nic nie je, ale ma tam nakazit ine deti? co ak predsa len cosi na niekoho vykasle... no mrzelo by ma to

efsko
7. feb 2011

milá strociatka, keďže tvoje dievčatko chodi do MŠ Ožvoldíková už 4 mesiace zaujímalo by ma či sa tvoj názor na školku nejako zmenil? alebo stále k nej máš nejaký odpor?

strociatka
9. feb 2011

moj nazor na skolky vseobecne je taky, ze nic lepsie pre deti asi nik nevymyslel, maju tam program a deti sa nenudia nezmyselnymi cinnostami, ale sustavne sa ucia nieco nove v kolektive... konkretne tato skolka nie je nicim vynimocna ako ktorakolvek ina skolka a to v kazdom smere (v tom dobrom i v tom zlom).

Ak by som mala hodnotit, tak som spokojna tak na 70 percent. Velmi sa tesim, ze moje dieta chodi do skolky, citi sa tam dobre, uci sa, ma program a pod. Velmi ma tesi, ked pride domov s tym: pozri mami toto som urobila, aha co sme robili... na druhej strane sa mi nepaci napr: na rodicovskom zdruzeni je rodicom prezentovane, ako detom vychadzaju v ustrety a ze ked nepapaju natierky tak to nie je problem, ze tam maju aj suchy chlebik ci roztek, ale ked pride na "lamanie chleba" tak nic take sa nedeje. Viem to len vdaka tomu, ze prave moje dieta nikdy nezjedlo ani doma ziadnu natierku a na moju otazku ci je mozne, aby jej dali len suchy chlieb... Potom si clovek tiez nevyberie ci si s ucitelkou sadne a ci nie, s jednou si sedi perfektne a s druhou nie (pri tejto plakava). Ale toto uz neriesim, zial zivot je taky a nik ju nebude ofukovat, musi si zvyknut.

Ale velmi sa mi zasa na druhej strane paci, ze si mozem pozriet aktualne fotky na ich stranke. Je par veci, ktorym nerozumiem, ale to asi preziva kazdy rodic, no nie?

efsko
9. feb 2011

dakujem za odpoveď 🙂

strociatka
9. feb 2011

@efsko mozem sa opytat, planujes tam dat svoje dieta?