Máte skúsenosti so špeciálnou MŠ Ľudová v Košiciach?

taella
27. júl 2011

má niekto skúsenosti s touto škôlkou ?

valika_val
31. jan 2012

@taella, ahoj, ja skusenosti nemam, ale tiez zhanam nejake referencie... 😅
a ako vy? mas tam nakoniec svoje deticky?
budem rada, ked sa niekto prida do tejto temy 🙂

taella
autor
31. jan 2012

@valika_val boli sme s dcérou v septembri ju tam zapísať a teraz neviem presne kedy bude oficiálny zápis , tak pôjdeme opäť . Mala by nastúpiť od septembra , dúfam ,že ju zoberú , lebo kvôli jej diagnóze ju nikde nechcú zobrať 😠

valika_val
31. jan 2012

@taella jeeej, tak vy ste to takto podchytili? ja som vobec netusila, ze to treba riesit nejak dopredu... 😢
tak vam drzim palce. 😵

a ked sa smiem opytat - co vsetko vies o skolke? plusy a minusy?
a aku ma dcerka diagnozu?
nastupi spolu s bratom, ci on bude chodit inde?
ake su tam triedy (ake zamerania)?
dakujem za info!!!

taella
autor
1. feb 2012

@valika_val my sme sa tam išli informovať , lebo mi ju poradili ako škôlku , kde by mi ju mohli zobrať .
Karolínka ma DMO , nechodí , ale po mentálnej stránke je v poriadku . Ako mi vtedy povedali , tak kedže má telesné postihnutie , tak mi ju môžu zobrať iba na 4 hodiny . A kedže jej brat dvojča je úplne v poriadku , tak ho tam nezoberú , tak toho sme zapísali vedľa na Hronskú ( aby som aspoň nechodili po celej terase pre deti ) .
O škôlke neviem vôbec nič a trošku sa aj bojím ju tam dať , aby mi "nezvlčila" a hlavne , aby napredovala dopredu.
a triedy neviem aké tam sú , skús pozrieť ich stránku http://www.sms-ke.sk/kontakt/

a tvoj syn má akú diagnózu ?

valika_val
1. feb 2012

@taella jeeeeej, dakujem za webku! googlila som do osalenia, ale nechapem, nic som nenasla.
moj je zatial "otvoreny", ale predbezne ma uzavretu dg F80.8 Iné vývinové poruchy reči a jazyka.
V sprave je: narusena komunikacna schopnnost - susp. riziko obrazu ŠNVR sekundarne znaky autistickeho vyvinu na podklade NKSCH - vzhladom k nizkemu fyzickemu veku nie je v sucasnom obdobi stav diagnosticky doriesit.

takze premyslam, kam ho zapisat... a co vsetko (a ci) sa zmeni, ci k lepsiemu, ci k horsiemu, a ako to nakoniec dopadne... september je este daleko, ale uz teraz je neskoro zapisat ho do skolky, kedze je vsetko plne 😔

a tie obavy su namieste, tomu sa neda vyhnut (si myslim).

informovat sa chcem ist aj ja - stretnut sa osobne. len neviem, s kym. ci s nejakymi ucitelkami, ktore by ho mali nastarosti, alebo s riaditelkou skolky. ci sa vopred ohlasit telefonicky, ci ako. a ci nieco doniest, dezert? vsimne? alebo ako sa to robi dnes 😕 😔 😔 😔

taella
autor
1. feb 2012

@valika_val my sme tam zašli osobne , pýtali sme sa priamo riaditeľky a nič sme nedávali . Akurát dnes tam bol manžel , tak mu dali papier na psychologické vyšetrenie , ktoré bude stačiť doniesť v auguste a od septembra bude vraj môcť nastúpiť . Takže určite tam zájdi a dohodni sa s nimi . Minulého roku sme boli v septembri a len mi povedali , že škoda , že som sa nebola opýtať už v auguste , lebo by mohla nastúpiť už minulý rok v septembri . 😉 😉 asi tam nemajú až tak plno

valika_val
1. feb 2012

@taella akurat som hovorila s riaditelkou, tak sme sa dohodli na buduci tyzden. "zlakla sa", ze ci uz teraz ho chcem prihlasit, ale upokojila som ju, ze nie, ze az od septembra. tak asi to bude v pohode, dufam...

takze psych. vysetrenie? a u niekoho konkretneho, alebo si ja mam vybrat, ze u koho?
staci "obycajny" psycholog, alebo treba klinickeho?

a dakujem za rady!!

taella
autor
1. feb 2012

@valika_val dala kontakt na nejakú na Starozagorskej tuším manžel spomínal .

valika_val
1. feb 2012

@taella aha, takze vy k ziadnej nechodite... ved preco by aj, ze ano. 😅
no my chodime prave na starozagorsku na KPV (tam sidlia v priestoroch ZS) ku p. simkovej, je super!! 🙂

taella
autor
3. mar 2012

@valika_val tak aj my máme ísť ku dr. Šimkovej. Koľko treba ku nej čakať na objednanie? V auguste nám treba predložiť do škôlky správu od nej , ale nesmie byť staršia ako 3 mesiace.

valika_val
3. mar 2012

@taella neboj, do augusta to stihate 😀 😀 teramin ti neviem zarucit, ale dlhsie nez dva mesiace by to nemalo byt. potom sa ozvi, som zvedava, ako dopadnete 🙂

taella
autor
3. mar 2012

@valika_val ďakujem

jaruskka
17. apr 2012

ahojte, chcem sa opýtať, či sú v tejto špeciálnej škôlke aj deti s ADHD a rečovými poruchami.

najjulinka
1. jún 2012

aka je podmienka - čo by malo dieťa dokazať aby ho tam vzali. naša malá ma DMO - ale aj mentalne mimo 🤐 😔 ?
Ja mam na tu školku dobré refernecie.

taella
autor
1. jún 2012

@najjulinka najlepšie je ísť rovno za riaditeľkou , a čo najskôr , lebo tam príjmajú do augusta detičky

najjulinka
1. jún 2012

@taella teraz nechcem dať.. najskor od septembra 2013 alebo aj neskor.... Malá ma 2 roky zatial... ale ona je extrem..... ma 2 roky, ale je to ešte bábo.... aj mentálne aj fyzicky je bábo 😔

valika_val
29. jún 2012

@jaruskka, @taella a ine mamicky, ak viete nieco viac, prosim napiste...
ake su tam triedy, ako to cez den chodi, ako je to so vsetkym... ja si to ani predstavit neviem. a to tam maly nastupuje od septembra.

taella
autor
29. jún 2012

@valika_val takže predsa si sa rozhodla ho tam dať ? ja som tiež plná očakávania ako to tam bude celé 🙂

valika_val
29. jún 2012

@taella ktovie ako dopadnem pri druhom tehotenstve, musim sa poistit, keby som sa onho nemohla postarat (muz musi chodit do prace)... takze som ho radsej prihlasila, akurat cakam na spravu od psychologicky a liecebacky.

valika_val
31. júl 2012

halo halo, nenajde sa uz nikto, kto tam ma dietatko? velmi by ma zaujimalo, ako to tam chodi 🙂

janulka12341
4. dec 2012

ja tam mam chlapca a velmi by som sa netesila riaditelka vam tam necha deti len na par hodin maximalne na4 zneuziva to ze to moze robyt rok

valika_val
17. jan 2013

tak napriek mojej snahe sa mi nepodarilo ho adaptovat hned, ale adaptacny proces trval dva mesiace (!)... cely september chodil na dve hodiny, cely oktober na 4 a az v novembri sa mi podarilo nechat ho tam do 15tej (cize aj na spanok). mne ako matke sa zdal pripraveny uz min. v polovici oktobra, ak nie skor... ale nevadi, uz je to za nami. 🙂

jaruskka
24. máj 2013

@valika_val ahoj, chcem sa opýtať ako sa vám tam vodí, a či si teda spokojná.

valika_val
20. jún 2013

@jaruskka ahoj, s niecim som spokojna, s niecim vobec. nieco sa da zmenit, keby chceli, nieco nie... viac budem vediet porovnat az potom, ked pojde do inej skolky. sama som zvedava... celkovo ale do skolky chodi rad, resp. nema problem, neplace, vyzera stastne. 🙂

alerka
5. mar 2014

prosim vas kolko deti maju v triedach?

taella
autor
6. mar 2014

@alerka max. 8-9

alerka
6. mar 2014

super 🙂

deina79
24. apr 2018

Ahojte, niekto nejake cerstve informacie pre triedu s NKS?Boli u vas pokroky v reci a porozumeni?Ucia sa kartickami?Dakujem.

funys
12. sep 2018

@deina79 dobry den,moj syn tam chodi uz takmer 2tyz.viem nieje to vela ale som maximalne sklamana. Synator nema ziadnu diagnozu aspon zatial a to sme pochodili vsetko co sa dalo.
Rozpravat vie ale nerozprava teda prestal ked sa nam narodila dcera. Co sa tyka skolky a pedag.nieje to ako to opisovali ze sa derom venuju a to ich maju v tr.celkovo 9 ale este ani jeden den ich nebol plny pocet.
Jeden den mi poslali dieta komplet mokre pocikane a to bol s p.ucitelkou na toalete. Dalsi den lietal po satni ako divy a s ostatnymy sa hrali a vysvetlovali. V triede mu nechavaju volny pohyb a jasne je v papieroch naposane motivovat ho k reci a hre. Toto mi povedala do oci ucitelka. Samozrejme ho tam maju zatial na 2 hod.denne a to sme sa chceli dopracovat do konca mesiaca 9/2018 aby ostal na cely den.alw s takym pristupom to nieje mozne

funys
12. sep 2018

@deina79 zatial som sklamana a dost rozhorcena bola som uz aj za pani riad.ze moje dieta je este viac zvlcene a besne a motivacia je bode mrazu,ze to tak nefunguje ako mi bolo povedane a ako ma naposane v piaieroch. Jej reakcia bola naslednovna,ze ja rodic mam mat trpezlivost s ucitelkami?pytam sa dokedy?a este ako dlho ?uz presli skoro 2 tyzdne a deti lietaju po triedach ako s divych vajec.