Máte skúsenosti so špeciálnou MŠ na Mišíkovej v BA?

katinka201
1. mar 2011

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či nemáte nejaké skúsenosti s touto škôlkou. Chcela by som tam dať syna, náš problém je v tom že nerozpráva a je tiež hyperaktívny, ťažko sa s ním pracuje a normálna škôlka nám nepomáha, stále sú len sťažnosti. ďakujem

strociatka
1. mar 2011

@katinka201 vobec nechapem, preco ta admini sprdli a presunuli sem, ved specialna skolka na Misikovej a na Dolinskehjo su dve uplne odlisne zariadenia, mozete mi to niekto vysvetlit?

katinka201
autor
2. mar 2011

veď to som nepochopila ani ja, sú to dve odlišné škôlky a od nikoho iného som nenašla príspevok o škôlke na Dolinského, tak tiež by ma zaujímalo prečo mi ho zrušili...

kvakynka
2. mar 2011

@katinka201 ahoj, ja tiez hladam specialnu skolku pre svoju dcerku, ma tiez spomaleny vyvin reci (navstevujeme Dialog) a tiez je hyperaktivna a uz sme vymenili dve skolky, kde sa nevedela adaptovat :( a ziadnu specialnu som zatial nenasla, uz som uvazovala aj o sukromnej skolke, ale to je zase financne dost narocne :(. Chcela som nieco blizsie k domu, byvame pri DS a od noveho roka musim riesit aj skolku pre mladsieho syna a neviem ako to vyriesit - asi ma caka dennodenne skore vstavanie a cesta do BA, dve sukromne vsak nehrozia ... a ta na misikovej je aka ?

cica13
2. mar 2011

@kvakynka toto je spec. skolka na Misikovej http://www.karpatska.eu/materskaskola.html mne ak maleho nevezmu do obycajnej, asi budem tiez nad nou rozmyslat 🙂

kvakynka
2. mar 2011

tak uz sme aj objednani na stretnutie k nim aj s vandickou, tak uvidime 🙂

kvakynka
2. mar 2011

@cica13 ano dakujem, uz som vygooglila 🙂

katinka201
autor
2. mar 2011

@kvakynka , ahoj, ja sa neviem rozhodnúť medzi škôlkou na mišíkovej a dolinského. Na Dolinského sa moc nevenujú reči, ale vraj hyperaktívne deti tam robia pokroky a máme ju bližšie k domu. Prosim ťa a na kedy ti dali termín na mišíkovej a čo ti povedali?

kvakynka
2. mar 2011

@katinka201 ja som im opisala Vandicku a ze ci mame sancu na umiestnenie aj ked nie sme z BA (sme z Hornej Potone) a ona ze su pre cely zapadoslovensky kraj 🙂 comu som sa potesila a dala mi termin na stvrtok 10.3. a ze mam doniest vsetky papiere, kt. mam s diagnozou ... bude na stretnuti aj psycholog aj logoped a bude trvat cca hodinu

kvakynka
2. mar 2011

@katinka201 mne sa velmi paci ze tam je aj specialny pedagog a ze denne robia s logopedom - lebo ked deti vedia vyjadrit co citia a co potrebuju, lahsie sa s nimi spolupracuje a komunikuje, ked niekedy Vandicke nerozumiem, chyta nervy :(

kvakynka
2. mar 2011

@katinka201 neviem, nepoznam dolinskeho a pozerala som ze to je az v dubravke, takze by sme to mali este dalej, lebo druheho syna chcem umiestnit v ruzinove a niekde som nasla ze to je pre deti s mentalnym postihnutim ... neviem o nej nast nic podrobnejsie - nemaju webstranku ? nevies ?

katinka201
autor
2. mar 2011

ja som práve teraz volala na dolínskeho, majú mi volať späť lebo mali nejaké sedenie. Nám zasa vyhovuje tá dúbravka, teda hlavne manželovi on ho musí každý deň voziť než ide do práce, ja nemám vodičák. Ja dúfam, že tam mu pomôžu ohladom toho správania, lebo už som niekedy z neho zúfalá. A ked sa polepší zoberú ho späť do dialogu do sanatoria, dnes som volala s primárkou. Vy navštevujete sanatorium? Majú stránku www.szsdolba.szm.com

kvakynka
2. mar 2011

@katinka201 to akoze ti ho z dialogu vylucili kvoli "zlemu" spravaniu ??? no my sme boli v dialogu minuly rok august-september, v januari sme boli len 2 tyzdne :( lebo Vandicka ochorela :( a bola dalsi mesiac chora a teraz sme v poradovniku na maj - tak velmi dufam, ze to vyjde, lebo zakazdym urobila neuveritelne pokroky a tie "tety" to tam s nimi fakt vedia, a zda sa mi ze ich "iny" pristup a male skupiny a intenzivne venovanie sa Vandicke velmi prospieva, v klasickych skolkach, ze sa vobec nezapajala, nespolupracovala a cucala si palec :(

katinka201
autor
3. mar 2011

@kvakynka - Jakubko mi nastúpil do dialogu v januári, chodil tam 4 dni a ochorel, tak nám pobyt prerušili. Ale ked tam chodil, tak nám pani učiteľka povedala, že je veľmi hyperaktívny, stále pobehuje a ruší tým ostatné deti, a pracuje len ked je ona pri ňom. Tak že odporúčajú ambulantnú starostlivosť, ale povedali že mu dajú ešte týždeň, ale v tom ochorel, tak nám to prerušili. Bol chorý 2 týždne a keď som volala povedali že majú obsadené a ked sa uvolní dajú vedieť. Neozývali sa tak som im včera volala, a primárka povedala, že ho zoberú ked sa polepší alebo ked budú mať menej detí v skupine. Ja už som úplne zúfalá, nemu nepomáha ked ideme raz do mesiaca logopedičke, tak dúfam že tá špecíalna škôlka nám pomôže, sme objednaný na Dolinského 17.marca a keby sa mi to tam nepozdávalo skúsim tú mišíkovú, zápis tam je až do konca marca

kvakynka
3. mar 2011

@katinka201 "polepsi" ? to co je ?? hyperaktivne dietatko sa len tak nepolepsi :( treba s nim len intenzivnejsie pracovat ... hm, prave preto sa mi hned zapacila ta misikova, ze tam logoped s detickami kazdy den pracuje - aj dufam, ze to bude aj realita, a nielen opis ...
nasa Vandicka je skor velmi uzavreta, samotarska a velmi dlho jej trva kym si zvykne na cudzich ludi, tazko nadvazuje kontakt, v prostredi, kt. je pozna je diametralne odlisna, ako napr. v skolke ... prave preto uz neviem, co si mam mysliet, niekto hovori na prvy pohlad, ze sa nezda hyperaktivna, no po 10 min uz o tom nepochybuju a hlavne tazko spolupracuje s lekarmi, terapeutmi ...
tak dufam, ze budes s dolinskou spokojna a vyjde ti to, ved dam vediet, ako som dopadla a moje pocity z tej skolky 🙂

smisela
4. mar 2011

Ahojte,osobne zatiaľ nemam skusenosť ale dala som si žiadosť,tak čakám na rozhodnutie,my sme to ešte skúšali v júni,len nemali volné,Ninka má problémy s rečou a hyperaktivitou, 😒
Ale mám celkom dobré referencie,údajne veľa detí sa naštartovali s rečou a navyše Ninke by prospel maly kolektív detí
kvakynka:s tou hyperaktivitou to tiež poznám,takisto máme problém,že je ťažšie motivovatelná,málo spolupracuje a len pobehuje 😠
katinka201:tak to asi mame podobné deti,my tiež chodime do Dialogu už rok,tak dúfam,že tá školka jej pomože.

cica13
7. mar 2011

ahojte, tak ja som dnes volala so zastupkynou zo spec. skolky na Misikovej, dala nam termin na spec.-pedagogicke vys. na buduci tyzden, tak som zvedava ako to tam vyzera.
Mam prihlasku aj u nas v obycajnej skolke , ale velku nadej tomu nedavam ☹
A v tejto specialnej maju velmi dobre skusenosti s dawnikmi 🙂
Kamoska chodieva okolo tej skolky kocikovat maleho, zevraj je to nadherne prostredie 🙂

cica13
8. mar 2011

@smisela vcera som volala so zastupkynou, vravela, ze zatial neni nahlasenych vela deticiek a mali by zobrat vsetkych 😉

katinka201
autor
8. mar 2011

@smisela: a tvoja malá navštevuje aj sanatorium? My ho máme prerušené, tak začíname chodiť Stanislavovej, zasa raz za mesiac, ale to kubkovi vôbec nepomáha. Preto sme sa rozhodli pre špecialnu škôlku, my ideme budúci týždeň na dolinského a chcem skúsiť ešte aj mišíkovú. Ked nevíde ani jedna tá škôlka, tak už neviem ako dalej.

smisela
8. mar 2011

Ahojte,
cica13:my sme boli pozrieť v škôlke a naozaj je tam velmi pekne prostredie,pôsobi to tam tak domácky 🙂
katinka201:my nechodíme do sanatória,logopédiu máme ambulantne,oni ani Ninku do sanatória nezoberú,kvôli hyperaktivite a tiež by tan asi vyrušovala a s tou pozornosťou je to tiež horšie 😖
ja som tiež za špeciálnu,v normálnej by Ninka bola stratená a nikto by sa jej tam nevenoval 😒

db23
8. mar 2011

My chodime s malym do specialnej logopedickej sukromnej skolky - ASOBI, je to v centre mesta. Sme tam maximalne spokojni, maly sa v normalnej skolke vobec nezapajal do cinnosti, kazdy den plakal, ze chce ist domov uz na obed a teraz place, lebo nechce ist domov zo skolky. Kazdy den ma logopediu v ambulancii, odpadla mi jedna starost ho kazdy tyzden vozit do ambulancie na logopediu. Robi obrovske pokroky. Je to sice sukromna skolka, ale stoji naozaj za tie peniaze. Vrelo odporucam.

kvakynka
9. mar 2011

@db23 ahoj, aka je to skolka ? hod nam sem prosim link, keby nam to nahodou nevyslo ... dakujeme 🙂 a kolko mesacne ta stoji skolka ?

kvakynka
9. mar 2011

prehliadla som, ze si napisala nazov skolky, uz som ju nasla http://www.logopedia.sk/wp/?page_id=55 len cennik tam nemaju 🙄

no vsak uvidime, ako dopadne zajtra s Vandickou na Misikovej a podame spravu 😉

kvakynka
9. mar 2011

@cica13 dobra sprava 🙂 tak uvidime...

cica13
9. mar 2011

@kvakynka uz sa tesim na tvoje zajtrajsie spravy, som zvedava ake budes mat dojmy 🙂
My ideme buducu stredu 🙂

kvakynka
10. mar 2011

@cica13 Velmi sa mi skolka pacila, "tety ucitelky" su skvele odbornicky a hned som mala moznost vidiet ako pracovali s Vandickou a ako ona s nimi spolupracovala - uplne som svoje dieta nespoznavala ... takze my tam chceme, dostali sme prihlasku na potvrdenie od lekara a potom uz len cakat do aprila, kedy bude zasadat komisia, kt. rozhodne ci nasho drobca prijmu ... Ale pocity su velmi pozitivne a skolka posobi velmi rodinne a prijemne, takze tiez vam drzim palce

cica13
10. mar 2011

@kvakynka to je super, som zvedava ako my dopadneme buduci tyzden, ale nas David ked dojde do cudzieho prostredia, tak skloni hlavu a obcas aj place, takze neviem ako s nim budu pracovat na tom psychologicko pedagogickom vys. ☹
Ja uz mam prihlasku potvrdenu lekarom, prihlasku som si vytlacila z ich stranky, dnes mi to bol dat manzel potvrdit u lekarky.

kvakynka
10. mar 2011

@cica13 aj nasa vandicka je mimo z cudzieho prostredia a cuzdich ludi a bola tam aj psychologicka aj logopedicka aj zastupkyna riaditelky a hned si Vandu ziskali, takze nemaj obavy 🙂

cica13
10. mar 2011

@kvakynka ta zastupkyna bola v telefone velmi mila, normalne sme si pokvakali 🙂 🙂 🙂

kvakynka
11. mar 2011

kocky poculi ste niektora o "Sukromnom detskom integracnom centre" v Bratislave ? dnes ma na to upozornila svokra, kt. to dala do pozornosti jedna ucitelka z materskej skolky, sidlia na Stalicovej ul., www.dicba.sk

cica13
16. mar 2011

ahojte, tak dnes sme boli na Misikovej, a ako
@kvakynka pise, tak aj ja mam z tej skolky velmi pozitivne pocity, pani psychologicka, a aj zastupkyna boli hotove z Davida...ze je super, na to , ze je dawnik 🙂 🙂 David si ich v momente ziskal, a aj pani ucitelku v najmensej triede 🙂
No uvidime, ako sa vyjadri komisia 😒