Materská škola Košice - Staré mesto

usiko
26. feb 2013

Ahojte baby,

chcela by som sa vas opytat....tie co mate deticky v niektorej z MS Ke -stare mesto, na vase nazory, spokojnost a nespokojnost so skolkou...ake mate skusenosti s inymi skolkami v starom meste, co sa vam na tej vasej paci,co nie........chceli sme dat dceru na Hrnciarsku, ale dostali sme dost zle referencie od spolahlivych zdrojov, nie jedneho ale viacerych.....a dost nas to zaskocilo, nakolko ju mame 20 metrov od domu...takze budeme musiet chodit dalej, ale nemoozeme si vybrat...a predsa len , skusenosti mamiciek su pomerne dobre informacie....🙂 dakujem

usiko
autor
27. feb 2013

nikto? 😢 😢

waneska231
27. feb 2013

@usiko ahoj,mojej kamoske tam chodili deticky pred dvoma rokmi,bola spokojna,ona ich dala zase prec z podhradovej skolky,Hrnciarsku si chvalila...

usiko
autor
27. feb 2013

@waneska231 hm...no ja neviem....asi co clovek to nazor..... 🙂 dakujem zatial🙂

waneska231
27. feb 2013

@usiko vies,na kazdej skolke je nieco......my sme chodili na Obrancov mieru,taktiez som nebola uplne spokojna....

usiko
autor
27. feb 2013

@waneska231 no, asi zalezi na tom, co rodicia ocakavaju..na hrnciarskej vadi, ze deti sa nechodia von hrat, minimalne na svoje ihrisko a minimalne na prechadzky....co teda mne by tiez nevyhovovalo, kedze s malou chodim von 2x denne, v akomkolvek pocasi......no a ja osobne mam pocit, ze ta riaditelka nieco caka...ak vies, na co myslim..vykrucanie sa, spytave pohlady, oddalovanie a tak.....

waneska231
27. feb 2013

@usiko joooooooj hej,s tymi riaditelkami je to asi vsade tak cest vynimkam....moj starsi syn vystriedal viacej skolok,kvoli stahovaniu ,no spokojna som bola len s jednou na tahanovciach,vzdy po skolke si nasla ucitelka cas na mna ,aby mi povedala co cely den v skolke robilo moje dieta,bola som prekvapena,lebo inde ucitelky skoncia s pracou prichodom rodica.....

sojana
27. feb 2013

@usiko ahoj,moja chodí na park angelinum a je spokojna a tím padom aj ja.jedine že su tam zmiešané triedy (3-6 r.(
chodí do triedy k riaditelke a ma ju velmi rada stale sa učia pesničky ,basničky,maju aj kružky takže netreba chodit inde a každy den chodia vonku,iba ak prší-to nie,bud na prechadzky,alebo na dvor.

natty53
3. apr 2013

@sojana prosim ta,ta park angelinum je skolka montessori ci aspon s prvkami montessori? Lebo som pocula ze ano..a strava je normalna ako vsade,ze? dakujem,lebo tiez zvazujem

sojana
3. apr 2013

@natty53 áno je montessori a strava klasika a su zapojený do projektu zdrava výživa dostavaju ovocie a štavy.

natty53
4. apr 2013

@sojana ze vlastne cela vyucba je montessori,hm,to znie lakavo. A kolko su prosim v triede deti na kolko uciteliek,ak sa smiem opytat,aj ci maju nejaku montessori vyucbu. A to ovocie a stavy,to sa mi tiez paci. Pytam sa,lebo som nejako nenasla ich web stranku,dakujem pekne

bubblyms
4. apr 2013

V meste sa otvara nova sukromna skolka, bude mat na montessori zameranie okrem ineho. V rodinnom domceku, v peknom prostredi.

yesno22
4. apr 2013

@usiko ja mám deti na Hrnčiarskej a teda osobne som nepočula nič zlé ani keď som si ešte pred synovým nástupom zisťovala infošky 🙂 Je pravda, že s prechádzkami vonku to moc nepreháňajú, aj keď posledný rok sa to zlepšilo. No inak nemám škôlke čo vyčítať. A že riaditeľka niečo čaká? No neviem, možno čaká ale od nás sa nedočkala 😅 Platíme všetky povinné poplatky, doplatky a príplatky, čo si myslím, že stačí 🙂 Navyše berie detičky od 2r, aj s plienkou, čo je super 😉

usiko
autor
5. apr 2013

@yesno22 Dakujem aj za tento nazor, vidim ze asi nie je cierne a biele......budem sondovat dalej a uvidime, co sa z toho vykluje...mame este rok k dobru🙂 este raz dakujem🙂 a ak sa smiem opytat, tak detom sa tam paci?

yesno22
5. apr 2013

@usiko deti sú spokojné, syn chodí už tretí rok a teraz síce frfle, lebo dostali novú pani učiteľku a tá je dosť prísna, no inak sa nesťažuje...a dcérka začala len teraz, zatiaľ chodí rada /ak nerátam občasné ranné vydieranie, že nechce ísť/ 🙂 mne sa páči, že je to malá škôlka, učiteľky poznajú všetky detičky a ak treba, aj riaditeľka zastúpi...majú celkom pestrý program počas dňa, predškolákom sa fakt poctivo venujú... 😉

sojana
5. apr 2013

@natty53 web je iba mspa , tam je napísané všetko o montessori, su tam 4 tr.a v každej 2 učitelky a detí je okolo 21,ale malokedy je plny stav,lebo stale je niekto chorý. kedze je to menšia školka deti poznaju všetky učitelky aj deti navzajom sa poznaju,lebo chodia spolu do jedalne,vonku,aj na kružky,takže mala nemudruje ak ma službu ina trieda. a asi ako v každej školke stale niečo tvoria,už mame milion vykresov,každe rano si sadnu do kruhu popraju si pekny den a rozpravaju sa co by kto chcel dnes robit a učitelka s nimi prebera rozne temy,staršie deti pomahaju mladším, no niekedy sa stane že mala pomudruje,lebo nie stale je všetko podla jej predstav. 😉

usiko
autor
5. apr 2013

@yesno22 Dakujem🙂 v podstate si ma aj potesila......ze to nie je take zle🙂 ale ze je to v podstate dobre.....🙂

sisi0211
5. apr 2013

@yesno22 @usiko Ahojte, chcela by som sa vas spytat na MS Hrnciarska.Pisete, ze nechodia casto vonku. A ako casto vlastne chodia? Maju predsa vynovene detske ihrisko.... A ako je to so schodami? Mam pocit, ze tam su vsade schody, do triedy, do jedalne... Je to tam bezpecne? A este ma napada, ked je to Montessori vychova, ucia sa tam deti aj pesnicky, basnicky atd.? Tiez totiz nad tou skolkou rozmyslam. Co sa vam tam este paci / nepaci? Vopred dakujem za odpovede.

yesno22
5. apr 2013

@sisi0211 skúsim odpovedať
1. na ihrisko chodia hlavne keď je vonku už teplejšie a nie daždivo, od cca mája sú tam 2x denne. Ale keď je vonku ako teraz, tak chodievajú na prechádzky buď do mesta alebo do parku pri stanici ...ale je pravda, že nechodia von tak často ako by možno mohli...
2. no schodov je tam dosť, najmenšie deti sú ale na prízemí, takže im jedno poschodie odpadá. Syn sa na schody nikdy nesťažoval a neviem ani o tom, že by to bol nejaký problém pre menšie deti...proste idú dole/hore pomaly a vo dvojiciach za ruky...
3. pesničiek a básničiek sa učia až, až...vždy majú nejaké besiedky a vystúpenia 🙂

čo sa mi páči - vyšli nám v ústrety v jedálni, keď som musela synovi obmedziť mlieko z výrobky z neho...ak sa dalo, dostal náhradu, ak nie, mal niečo z domu a mohol si to vziať do jedálne a najesť sa...
- keď začal chodiť do škôlky, nechcel moc tie ich inak fantastické pomazánky...nenútili ho, ak mu nechutila, dostal suchý chlebík...postupne sa naučil a teraz ich zbožňuje 😉 a podobne to bolo aj s obedmi...dcérka problém nemá, naje sa pekne a sama, len občas ju dokŕmia...
-páči sa mi, že riaditeľka vezme aj deti s plienočkou a tam ich od nej odnaučia...s malou som sa doma natrápila ale po mesiaci v škôlke sa končne začala pýtať....možno by sa začala aj tak, ale myslím, že tie mini záchodiky na ňu urobili dojem 😀
- páči sa mi, že každý deň dobeda majú nejaký program...preberajú rôzne témy, chodia do knižnice, planetária, na výstavy...

no a čo sa mi nepáči...tie prechádzky vonku, ale ja to moc neriešim...ak sa dá, chodíme s deťmi von po škôlke...
a ešte mi nepadla do oka jedna pani učiteľka /a nielen mne/...no to je vec názoru a vkusu...čo trebalo, sme si poriešili, vzťahy a prístup sa zlepšil, takže to už neriešim....ja obdivujem každú osobu, ktorá sa dá na toto povolanie...stráviť každý deň s deťmi dá zabrať na psychike riadne a tak sa nečudujem, že občas to nie je na 100% 😉

sisi0211
5. apr 2013

@yesno22 aky bol problem s ucitelkou? Mne sa tam zdali vsetky take mlade 🙂 Mozes aj do IP.

bubblyms
12. jún 2013

Ahojte. Na Alesovom nabrezi otvaraju novu sukromnu dvojjazycnu skolku s montessori vyucovanim. Budu mat aj den otvorenych dveri 22. jun.

lenulienka27
12. feb 2014

Prosim vas poradte mi niekto dobru skolku v kosiciach?

danavyr
18. feb 2014

Má niekto nejaké skúsenosti so škôlkou na Rumanovej? Rada by som sa o nej niečo dozvedela mimo ich oficiálnej stránky.

lea132
19. máj 2014

Ahojte, viete mi poradit, aké škôlky sa nachadzaju v blízkosti Czambelovej ulice? Ďakujem

bubblyms
26. máj 2014

@lea132 Ahoj, Alesovo nabrezie je velmi blizko. Sukromna skolka, chodi mi tam syn a sme velmi spokojny. Je tam anglictina a montessori pristup. Pekne prostredie s vlastnou zahradkou.

walir
30. máj 2014

@lenulienka27 sukromna škôlka Play school na Kmeťovej 23 ..novootvorená - rodinne prostredie fakt super učitelky 🙂

lenulienka27
5. jún 2014

@walir a prijimaju tam stale deticky?kolko sa plati skolka?🙂

walir
6. jún 2014

@lenulienka27 , ano prijmaju kedze otvorili len v aprili stale beru, plati sa 250 eur do 3 rokov a od 3rokov 170eur. 🙂

lenulienka27
7. jún 2014

A nemaju stranku na internwte skolka?dakujem velmi pekne za info🙂dava sa tamaj ziadost?

lenulienka27
7. jún 2014

@walirrosim bas maju aj stranku na internete?da sa poslat aj ziadost?

walir
28. jún 2014

@lenulienka27 stranku este nemaju ale na facebooku play school v skupinách su a tam davaju vsetko co sa deje... aku ziadost myslis?