• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Materské škôlky a deti narodené na konci školského roka

31. januára 2009 
Ahojte baby, poterbovala by som sa s vami poradit ohladom prijatia dietatka do ms-mala bude mat az 25.5. tri rocky a riaditelka ju odmieta zobrat do skolky od polroka, nieto od konca maja. Ja som uz pracujuca matka, rozvedena, o malu sa mi v tom case, ked nie som doma stara mamina, ktora je na dochodku. Malu by som dala do skolky aj hned, je to velmi spolocenske dieta, ktore zboznuje deticky a pyta sa do skolky. Rozmyslala som uz aj nad inou skolkou, ale ostatne su vzialene od miesta bydliska dost daleko a tu by sme boli za 10min. peso. Vie mi, prosim vas, niektora z vas poradit, ako je to s deturencami narodenymi na konci skols. roka? To nemaju vobec narok ich vziat do ms? A kam by som ju dala-ved nastupit by som musela tak ci tak, a s malou co? Velmi pekne dakujem za odpovede.
22. nov 2008 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulins a aký dôvod uviedla riaditeľka? možno má plný stav. v tom prípade ti neostane nič iné len ísť s malo riadne na zápis a zapísať ju do škôlky od septembra 2009. zápisy do mš bývajú zväčša v marci pre nasledujúci školský rok.
23. nov 2008 o 07:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulis - ono to zväčša býva tak, že berú najprv deti, ktoré boli na zápise a počas roka nepriberajú :unamused: :frowning2: Tiež sa obávam, že budeš musieť ísť normálne na zápis - u nás býva vo februári a potom v septembri do škôlky :unamused:
Ja mám mladšiu narodenú 1.6 a do škôlky ju môžem dať buď keď bude ma 2,5 roka, alebo potom až v septembri. No ale to sú 3 mesiace - navyše prázdniny a na prázdniny neberú nové deti.
23. nov 2008 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulins... riaditelka kona v sulade s novou vyhlaskou kotra ustanovila to ze v pripade, ze prijeme dieta pod tri roky.. musi znizit pocet deti v triede.. a okrem toho.. ak prijeme dieta pocas roka.. teda nebolo nahlasene do 15.9. /aj ked termin nastupu ma pocas roka... tak nema narok na neho na ziadne penize od statu.. Riaditelka je v tomto maly pan.. rozhoduje na zaklade vyhlasky a hlavne zriadovatela.. mesta.. u nas v meste je napriklad.. taka situacia ze dieta pod 3 roky do statnej skolky nezoberu.. lebo je nedostatok miesta..

v pripade ze maju plny stav si naozaj nepomozes. ale snad tato diskusia pomoze inym.. ak chcete aby nastupili pocas sk. roka.. musia byt deti prihlasene do 15.9.
23. nov 2008 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
baby, velmi pekne vam dakujem za odpovede, takze asi chybu som spravila ja a mala som si malu prihlasit do skolky uz min.rok, no pred rokom a ani v sept.som ani netusila, ze ostanem s malou sama a budem sa rozvadzat(s manzel.sme sa mali pri malej striedat od toho maja do sept.-co je teraz absol. vylucene, mamina je po liecbe rakoviny-tiez ju moc nechcem zatazovat). Ale aj za inych okolnosti pochybujem, ze by mi ju od 26.5. zobrali, i ked p.riaditelka ma urcite volne miesta-viem to od vychovavatelky-kamaratky, ktora tam pracuje. Tak budem si to musiet pre tento rok este dako poriesit a hadam v sept. mi ju zoberu.
Lienocka235-dik, vsetko si uvedomujem, ale niekedy sa cloveku zmeni situacia zo dna na den a rata s pochopenim, ktore sa nedostavi, tak to cloveka mrzi.
23. nov 2008 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulins.. skus sa s riaditelkou este porozpravat.. prip. zajdi na mestky urad.. skolsky odbor.. oni su zriadovatelia.. vzsvetli svoju situaciu.. celu.. a oni mozu riaditelke prikazat.. aby malu zobrala.. urcite to skus.. a daj vedie tako si dopadla..
23. nov 2008 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja Ti radim, aby si sa urcite este isla porozpravat s riaditelkou a vsetko jej vysvetlila ako to mas a v akej si situacii. Uplne otvorene a uprimne. To funguje najlepsie. S tou vyhlaskou to tak je a inak si nepomozes, len ze zaposobis na ludsky faktor. Drzim palce!
24. nov 2008 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Dakujem Vam dievcata, asi tam este raz zajdem, mozno sa dohodneme, ak nie budem musiet postupovat, ako mi poradila lienocka235-uz som si to aj zistovala, dik za tip....ale zas nechcem ublizit malej, ako ju tam potom budu brat a sa na nu pozerat. No hadam mi to vyjde.Dakujem a drzte palceky.
24. nov 2008 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme mali podobný problém . náš malý mal 3 roky až teraz v Januári ale našla som školku kde detičky berú aj v priebehu roka. Tak minulý rok vo februari som si dala prihlášku s tým , že by nastúpil až o 11 mesiacov.A v pohode tam chodí. Ty si si nedala vobec žiadnu prihlášku ??? :astonished:
30. jan 2009 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky, ja mam jedneho synceka 10/2005 - planujem ist teraz na zapis a od septembra 09 do skolky a duheho 5/2007, znamena to ze mam ist s nim teraz tiez na zapis???? Len neviem ako je to ci by mi ho tu v TT zobrali od 1/2010 do skolky ked tri bude mat az maji 2010 a ja musim nastupit do prace.
dakujem
31. jan 2009 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
môj synovček už chodá do školy do 2. triedy a darí sa mu. Zo zaciatku bol trosku zamindrakovaný ale dostal sa
z toho. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. jan 2009 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok