Materské škôlky a deti narodené na konci školského roka

lulins
22. nov 2008

Ahojte baby, poterbovala by som sa s vami poradit ohladom prijatia dietatka do ms-mala bude mat az 25.5. tri rocky a riaditelka ju odmieta zobrat do skolky od polroka, nieto od konca maja. Ja som uz pracujuca matka, rozvedena, o malu sa mi v tom case, ked nie som doma stara mamina, ktora je na dochodku. Malu by som dala do skolky aj hned, je to velmi spolocenske dieta, ktore zboznuje deticky a pyta sa do skolky. Rozmyslala som uz aj nad inou skolkou, ale ostatne su vzialene od miesta bydliska dost daleko a tu by sme boli za 10min. peso. Vie mi, prosim vas, niektora z vas poradit, ako je to s deturencami narodenymi na konci skols. roka? To nemaju vobec narok ich vziat do ms? A kam by som ju dala-ved nastupit by som musela tak ci tak, a s malou co? Velmi pekne dakujem za odpovede.

andrea.m
23. nov 2008

lulins a aký dôvod uviedla riaditeľka? možno má plný stav. v tom prípade ti neostane nič iné len ísť s malo riadne na zápis a zapísať ju do škôlky od septembra 2009. zápisy do mš bývajú zväčša v marci pre nasledujúci školský rok.

sticker
23. nov 2008

lulis - ono to zväčša býva tak, že berú najprv deti, ktoré boli na zápise a počas roka nepriberajú 😒 ☹ Tiež sa obávam, že budeš musieť ísť normálne na zápis - u nás býva vo februári a potom v septembri do škôlky 😒
Ja mám mladšiu narodenú 1.6 a do škôlky ju môžem dať buď keď bude ma 2,5 roka, alebo potom až v septembri. No ale to sú 3 mesiace - navyše prázdniny a na prázdniny neberú nové deti.

lienocka235
23. nov 2008

lulins... riaditelka kona v sulade s novou vyhlaskou kotra ustanovila to ze v pripade, ze prijeme dieta pod tri roky.. musi znizit pocet deti v triede.. a okrem toho.. ak prijeme dieta pocas roka.. teda nebolo nahlasene do 15.9. /aj ked termin nastupu ma pocas roka... tak nema narok na neho na ziadne penize od statu.. Riaditelka je v tomto maly pan.. rozhoduje na zaklade vyhlasky a hlavne zriadovatela.. mesta.. u nas v meste je napriklad.. taka situacia ze dieta pod 3 roky do statnej skolky nezoberu.. lebo je nedostatok miesta..

v pripade ze maju plny stav si naozaj nepomozes. ale snad tato diskusia pomoze inym.. ak chcete aby nastupili pocas sk. roka.. musia byt deti prihlasene do 15.9.

lulins
autor
23. nov 2008

baby, velmi pekne vam dakujem za odpovede, takze asi chybu som spravila ja a mala som si malu prihlasit do skolky uz min.rok, no pred rokom a ani v sept.som ani netusila, ze ostanem s malou sama a budem sa rozvadzat(s manzel.sme sa mali pri malej striedat od toho maja do sept.-co je teraz absol. vylucene, mamina je po liecbe rakoviny-tiez ju moc nechcem zatazovat). Ale aj za inych okolnosti pochybujem, ze by mi ju od 26.5. zobrali, i ked p.riaditelka ma urcite volne miesta-viem to od vychovavatelky-kamaratky, ktora tam pracuje. Tak budem si to musiet pre tento rok este dako poriesit a hadam v sept. mi ju zoberu.
Lienocka235-dik, vsetko si uvedomujem, ale niekedy sa cloveku zmeni situacia zo dna na den a rata s pochopenim, ktore sa nedostavi, tak to cloveka mrzi.

lienocka235
23. nov 2008

lulins.. skus sa s riaditelkou este porozpravat.. prip. zajdi na mestky urad.. skolsky odbor.. oni su zriadovatelia.. vzsvetli svoju situaciu.. celu.. a oni mozu riaditelke prikazat.. aby malu zobrala.. urcite to skus.. a daj vedie tako si dopadla..

andy333
24. nov 2008

Ja Ti radim, aby si sa urcite este isla porozpravat s riaditelkou a vsetko jej vysvetlila ako to mas a v akej si situacii. Uplne otvorene a uprimne. To funguje najlepsie. S tou vyhlaskou to tak je a inak si nepomozes, len ze zaposobis na ludsky faktor. Drzim palce!

lulins
autor
24. nov 2008

Dakujem Vam dievcata, asi tam este raz zajdem, mozno sa dohodneme, ak nie budem musiet postupovat, ako mi poradila lienocka235-uz som si to aj zistovala, dik za tip....ale zas nechcem ublizit malej, ako ju tam potom budu brat a sa na nu pozerat. No hadam mi to vyjde.Dakujem a drzte palceky.

lorin11
30. jan 2009

my sme mali podobný problém . náš malý mal 3 roky až teraz v Januári ale našla som školku kde detičky berú aj v priebehu roka. Tak minulý rok vo februari som si dala prihlášku s tým , že by nastúpil až o 11 mesiacov.A v pohode tam chodí. Ty si si nedala vobec žiadnu prihlášku ??? 😲

sveti
31. jan 2009

babenky, ja mam jedneho synceka 10/2005 - planujem ist teraz na zapis a od septembra 09 do skolky a duheho 5/2007, znamena to ze mam ist s nim teraz tiez na zapis???? Len neviem ako je to ci by mi ho tu v TT zobrali od 1/2010 do skolky ked tri bude mat az maji 2010 a ja musim nastupit do prace.
dakujem

ferka511
31. jan 2009

môj synovček už chodá do školy do 2. triedy a darí sa mu. Zo zaciatku bol trosku zamindrakovaný ale dostal sa
z toho. 🙂 🙂 🙂