Miniškôlky v bytoch. Aký máte názor?

tilly
3. okt 2007

baby, aký máte názor na miniškôlky, čo sú v bytoch?
jedná sa o 4 izbový byt, dve triedy, dve spálne... na 6 detičiek sú dve učiteľky, moje dieťa by chodilo asi len na dopoludia a len do júna...
výhodou je, že by to bolo v našom meste, čiže by som malého nemusela nikam voziť... čo mi poradíte?

tilly
autor
5. okt 2007

no neviem a kedy prídete vy do šamorína???

choroby už asi prídu, ale vraj je to aj potrebné k budovaniu celkovej imunity, tak sa im nebránim, raz musí byť chorý a pokiaľ to bude chrípka, angína alebo ovčie kiahne, tak to prežijeme 😉

tilly
autor
9. okt 2007

no, boli sme sa pozrieť v byte, kde má byť miniškôlka a hrúza nad hrúzu, budeme ho radšej voziť do BA... ☹

boli tam normálne lietačky sklenené, tam sa môže aj zabiť...

filipa
16. okt 2007

pozdravujem vas, k tej skolke v byte by som pridala tiez maly postreh. maly zacal chodit do kolektivu cca ako 2r. nebolo to stastne riesenie, a to vzhladom na jeho citovu naviazanost na mna, to dnes uz viem na 110%.byval casto chory, v podstate bol viac doma ako v skolke a to malo jediny dovod - nechcel tam chodit, trpel...po polrocnej prestavke sme nahodou nasli miniskolku, ani som v podstate nehladala, spadlo to ako modre z neba... skolka je v ruzinove, tiez v byte, a cuduj sa svete, maly tam chodi uz od maja a odvtedy nebol chory. je tam takmer rodinne prostredie, a co je najdolezitejsie, chodi tam rad. doma neustale rozprava co sa dialo pocas dna, viem co jedava, kam chodia von. myslim si, ze do takych 4 - 4,5 roka idealne riesenie pre nas. je to vsak individualne, kazde dieta zareaguje inak, treba to vyskusat a zvazit. ja som vsak spokojna.

tilly
autor
16. okt 2007

ahoj, no majiteľka je asi tá istá, táto má škôlku na sputnikovej... ja neviem, mne sa ten byt nepáčil...

celý život sme makali a makáme, aby sme boli v dome a teraz mám krpca strčiť do bytu???, ale OK, je to riešenie na pár mesiacov, ale tento konkrétny byt je úplne nevyhovujúci... sú tam sklenené lietačkové dvere, čo je úraz zaručený, ostré rohy, skrátka tento byt nie je prispôsobený...

filipa
17. okt 2007

ahoj tilly,
pravdepodobne hovoris o tej istej skolke, ktoru mam na mysli aj ja.hovorim, je to individualne, treba zvazit, a hlavne kazdy ma urcite predstavy, nie vsetkym sa da vyhoviet v rovnakom case a na rovnakom mieste. mala som moznost vidiet vela skolok (v case ked sme uvazovali kam s malym) a mozem povedat, ani jedna ma zvlast neohurila - videla som domcek s vlastnou zahradkou (interier zastaraly, kuchyna podla mna vobec nebola prisposobena potrebam deti, to iste aj kupelna a wc, zahradka za domom, kde poobede nezasvieti slnko), skolka v komplet rekonstruovanom rodinnom dome (deti nikam inam nechodili, zdrziavali sa len v priestoroch zahrady, sice vacsej ale nie ohurujucej napadmi, same schody - do jedalne, do ucebni, vela deti - od najmensich po najstarsie..), statne skolky (sklenych lietackovych dveri neurekom, neutulna atmosfera, klasika, ktora bezi od mojich malych liet..) - vsetky boli v ruzinove... takze fakt si nevyberies. v tejto skolke sa stretavam aspon s ludskym pristupom, maju vela napadov ako vyuzit cas s detmi, vzdy ked som tam prisla, deti boli v pohode, hrali sa, ziaden stres, je to tam take rodinne prostredie, to je moj nazor. a k urazom sa da prist aj v najneocakavanejsej situacii, netreba tak mysliet. vsade sa vsak najdu nejake negativa, ale keby som rozmyslala tymto smerom, tak sedim este doma na materskej a mam po starostiach 🙂

tilly
autor
17. okt 2007

zle som sa vyjadrila, tá baba si otvára škôlku v šamoríne a ten byt sa mi nepáčil, na sputnikovej som nebola

inak, podľa opisu viem, o ktorých škôlkach píšeš 😀
ja som obehala asi všetky v ružinove a okolí 😔