Miniškôlky v bytoch. Aký máte názor?

tilly
3. okt 2007

baby, aký máte názor na miniškôlky, čo sú v bytoch?
jedná sa o 4 izbový byt, dve triedy, dve spálne... na 6 detičiek sú dve učiteľky, moje dieťa by chodilo asi len na dopoludia a len do júna...
výhodou je, že by to bolo v našom meste, čiže by som malého nemusela nikam voziť... čo mi poradíte?

leva
3. okt 2007

tilly,moj nazor je ze preco nie,vyhodou je aj,ze sa im budu moct naplno venovat,predsa bude jedna na 3 deti a dieta bude ako v rodinnom kruhu

sue
3. okt 2007

Tilly, podľa mňa záleží od konkrétnych učiteliek - ak by sa mi páčili, prečo nie? (plus by som sa spýtala či majú kurz prvej pomoci...)

tilly
autor
3. okt 2007

no, ja vidím len dve výhody, plus jednu minivýhodku,
1. že by chodil s kamoškinym malým, sú spolu stále dobre sa poznajú a majú sa radi
2. nemusela by som ho voziť a môj muž bude väčšinou v okolí, takže keby sa hocičo stalo, alebo by bolo treba malého vybrať, tak je tam za chvíľočku
a tá minivýhoda, je že sa to len teraz otvára (majiteľka už má skúsenosti, má jednu takúto škôlku v BA), takže to tá majiteľka dáva za dobrú cenu a myslím,že si budú chcieť urobiť dobré meno, tak sa budú viac snažiť...

len, keby to bolo v domčeku so záhradkou, alebo v nejakých priestoroch so záhradkou, tak neváham, ale je to v bytovke... my sme s mužom dosť makali, aby sme nemali dieťa v bytovke a teraz ho mám šupnúť do bytu? síce len na pár hodín, da tri dni do týždňa na 7 mesiacov, ale aj tak, možno som šibnutá, ale ja mám strašne predsudky, voči bytovkám a verejným ihriskám...

sue
3. okt 2007

Tilly, však ale vonku s nimi chodiť musia... a tiež musia dať pozor na to, kde s nimi budú chodiť, aby decká nič neohrozovalo...

jazzina
3. okt 2007

A jaká je ta cena? 😉

leva
3. okt 2007

Chapem ta verejne ihriska,no len ber to tak ze ani tie skolkarske su neni bohvie ake a co sa tyka bacilov,su vsade.

tilly
autor
3. okt 2007

5000 vrátane stravy

ale vraj chce mať tá baba dokončené ihrisko do jari a v zime sa aj tak moc nedá, vraj sa budú chodiť prechádzať, to si už vôbec neviem predstaviť, ale zas, ak ich bude na harantov dosť...

paska
3. okt 2007

5000 😲 to je dosť 😒

sue
3. okt 2007

5000 na Ba nie je až tak veľa...

leva
3. okt 2007

Neboj malemu bude dobre,mozno az moc dobre,lebo za 5000 mesacne a bude tam par hodin 3 dni do tyzdna,tak to je dost 😅

tilly
autor
3. okt 2007

no 5000 je akcia na celý deň a to nie je veľa... v ba stoja škôlky od 8 do ... v najdrahšej, čo sme boli to stálo 12000 + strava, ale toto nie je BA, je to 25 km satelitné mesto...

paska
3. okt 2007

😅 už nechcem bývať v ba

leva
3. okt 2007

Satelitne mesto?Akde to je?A to si kde pozerala skolky za 12000 mesacne.Viem ze su niake sukromne,no za take peniaze?

tilly
autor
3. okt 2007

za 12 bola v podunajských biskupiciach, ale v centre sú aj za 30

my bývame v šamoríne a tu nie sú ani jasle... a škôlky čo sú tu, sú full, plná je aj dedinská maďarská škôlka, sranda, že je plná slovenských detí, ktoré sa nepodarilo inam umiestniť 😲 😅

tilly
autor
3. okt 2007

no, idem sa na to vyspať, dobrú

vavka33
4. okt 2007

Tilly,moja kamaratka mala skolku takto v byte,mala tam 5deticiek a bolo to super.Par krat som tam bola a deticky boli spokojne a pacilo sa im to.
A 5000nie je az tak vela,lebo mne ked chodila mala Vanes do jasli,platila som 4.200sk a deti tam bolo neurekom,takze to mas super moznost 😉

emjee
4. okt 2007

tilly ja by som to brala

tilly
autor
4. okt 2007

no, ono mi to v podstate vykryje tá smiešna suma, čo mi chodí od štátu, keby som ho dala do štátnych jasiel (čo u nás nie sú a v ba sú beznádejne plné), tak ma to v podstate vyjde drahšie

dík za povzbudenie, pôjde tam aj s jakubkom (jeho kamošom, mamina - janetka bude v januári znova rodiť...)

lenaka
4. okt 2007

tilly ja keď som bola mala chodila som tiež do škôlky v byte. Bolo to hneď za našim domom. Boli sme dve triedy - 2 trojizbové byty oproti sebe na prízemí. Triedy boli rozdelené podľa veku detí. ale to je už strašne dávno.Ja mám teraz 29 rokov😅

verulka
4. okt 2007

Tilly, podla mna je to idealne riesenie. 5000 za mesiac pri takom luxuse- ako ucitelka na 3deti je skvele, nahrozia ti tam choroby a úpd. LEn aby si potom Dominik zvykol na normlane skolku 😅
Nestresuj sa z bytovky- urcite to zvnutra bude vyzerat ako kralovstvo 😉 takze je to uplne ok...Drzim aplce k rozhodnutiu ( i ked vyhody jednoznacne prevysuju) 😀 😀

certica
4. okt 2007

tilly, ja by som takuto moznost hned brala, byt to v BA a za taku cenu. co som kukala sukr.skolky na nete v BA - cca od 9 - 16 tis. + strava, takze dovidenia 😀 , aspon teda pre mna 😔

tilly
autor
4. okt 2007

no, hej, v BA sú tak tie škôlky...
mne to v jednej v podstate na tej istej báze len v RD vychdázalo na 6250 komplet, ale to by som ho musela voziť a mala som to trošku od ruky od kancelárie...

v podstate sa musím rozhodnúť do nedele, buď v pondelok nastúpi do BA, alebo potom do toho bytu...

certica
4. okt 2007

tilly a v BA kde? horsky park?

tilly
autor
4. okt 2007

nie, na trnávke, ja som potrebovala niečo okolo bajkalskej

ukana
5. okt 2007

tilly ja by som tiez do toho sla, Dominik tam bude mat komfort maleho kolektivu, kamarata, a to ze budu chodit na verejne pieskovisko- my tiez s malym chodime na piesok na sidlisku, zatial v pohode, ide tam len o dodrzanie hygieny. Aj tak dieta by sa nemalo drzat v upnej sterilite 🙂 . Sem tam nejaky novy bacil neuskodi 😎 .
A nas maly v zime chodi tiez zo skolky na prechadzky do blizkeho parku, alebo idu na stanicu pozriet vlaciky, je tam taky plot, cez ktory pozoruju vlaky, aspon su chvilu na vzduchu, v zime aj tak nebyvaju dlhsie vonku, ta kratka prechadzka staci 🙂

renca3
5. okt 2007

tilly, pokial je to len prechodne riesenie do juna, tak je to dobre pre maleho v mensom kolektive kvoli chorobam. Ono je to skor take opatrovatelske centrum. Neskor by som volila normalnu skolku.

tilly
autor
5. okt 2007

hej, potom pôjde do normálnej škôlky, ak nás niekam vezmú, lebo tu je 6 škôlok a všetky sú úplne narvané 😲

babulka
5. okt 2007

Tilly, my uz chodime do tych jasiel v Petrzalke a zatial sme spokojni. Je tam max. 10 deti a tri "sudruzky", ktore su velmi zlate. Takze je to taky zlaty stred medzi minikolektivom a "maxikolektivom". a nechcem zakriknut, ale kolektivizacia prospieva 🙂

tilly
autor
5. okt 2007

babulka, sudruzky 😀
takze ste spokojni, super, som zvedava, ako to my zvladneme

babulka
5. okt 2007

Zvladnete, neboj. Dominik je velky chlapec, a bude sa mu tam pacit, hlavne, ked bude mat kamosa. Asi tie choroby vas tiez neobidu, ale to vraj patri ku koloritu 🙂
Ozaj, kedy nas pridete pozriet do Luznej?