Môj škôlkar bozkáva malých chlapcov

ivula20
12. mar 2017

Drahe mamičky potrebovala by som vašu radu alebo skusenosti, moj syn ma 4roky vychovavam ho sama. Ocko nas opustil ked som bola v 8mesiaci a rozhodol že nechce byť ocom odvtedy sa nezaujíma ani o mna ani o maleho , je pre nas len šek v schranke... nastupili sme do školky ked mal 2,5roka doteraz bolo všetko v poriadku len minulý týžden prišla za mnou učiteľka s tým že malý bozkava svojich oblubených spolužiakov na pery .. jeden zo spoluziakov sa tak zlakol že ho až sotil a rozplakal sa + učiteľka mi povedala : ,,pochopím keby tužil po pozornosti dospelého muža , ale príde vám to normalne že bozkáva malých chlapcov ?? Maly sa o tom nechce rozpravať , neviem čo robiť ..

maslenka
12. mar 2017

@ivula20 ucitelka je na hlavu? V zivote nevidela dieta, ktore by pusinkovalo aj certa rohateho? Keby mal sest rokov, tak by ti problem bol, take dieta uz by malo vediet, ze bozk len medzi skutocne najblizsimi, len ked ono chce a ze nemoze bozkavat v skolke deti na usta uz len z dovodu prenosu chorob. Dvojrocnemu to tiez takto vysvetli, ze ak sa mu niekto paci, nech ho pohladi, ze deti nesmie bozkavat na usta, ani on to nemusi hocikomu dovolit a hod to za hlavu. Ucitelky sa spytaj, preco to tvojmu synovi nevysvetlila hned, toto nie je ziadny probkem.

jeennyv
12. mar 2017

@ivula20 deti robia casto to, co niekde vidia...nezazrel nieco niekde?

rudkocam
12. mar 2017

Ahoj. Myslim, ze je to vzdy lepsie, nez keby tie deti v skolke bil. Ale neviem extra moradit. No ked sa o tom nechce rozpravat s Tebou, asi by som skusila navstevu u psychologa. Oni vedia ako na deticky, aby vyslovili svoje pocity bez pocitu dakej hanby a pid. Drzim palce ;)

zuzana76
12. mar 2017

@ivula20 a ty ho bozkavas na usta? aj nas bozkava celu rodinu anokolo, kamaratov v skolke velmi nie, kedze nie je taky kamaratsky, ale nas vybozkava vsetkych od babiny az po brata a nam zenam vybozkava aj ruky, neviem odkial to ma, ruky si doma nebozkávame 😀. Uz mu aj vravime,ze staci len pusa na licko a hotovo, ale on nas proste musi vsetkych vybozkavat, ale len zeny a brata, chlapov velmi nie, maximalne tak tatina niekedy, ked je velmi nateseny.

Nema tvoj syn malo prilezistosti na pritulenie sa okrem teba? Ale myslim,ze treba pockat a toto obdobie prejde aj samo. Starsi, ked mal styri orky, tak tiez bol vysadeny an jedno dievcatko v skolke, sa drzali za ruky a vyobjimal ho, ale to ho uz davno preslo, trvalo to maximalne tak pol roka

vetthy
12. mar 2017

Hlavne sa nestresuj ani seba ani maleho.dieta v jeho veku "opici" dospelych takze to volakde videl.mozno ty tak zdravis ludi a on vie ze mas ich rad tak aj on takto vyjadruje svoju naklonnost.dat tomu barjaky sexualny podton....ved ich nefacka bozkava. Treba mu velmi jemne vysvetlit ze o svojom tele musi rozhodovat kazdy sam a druhy nema pravo ich dotykat bez ich suhlasu alebo spoluucasti lebo mozu sa zlaknut alebo moze sa im hnusit a potom ta uz nebudu mat za priatela...asi tak.nemam male deti uz sa nepamatam na styl ako sa to odkomunikuje

moni244
12. mar 2017

Moja ma 4 a uz davno vie, ze detom sa pusa na usta nedava, ked chce, nech da na licko, ale nie na usta

novana
12. mar 2017

@ivula20, mne zase nepríde normálna reakcia učiteľky. Vôbec by som sa nad tým nepozastavovala. Je maličký a chcel spolužiakom takto vyjadriť svoju priazeň.

eliska13
12. mar 2017

@moni244 tvoja to vie,lebo si jej to povedala.Autorka to doteraz nemusela riešiť.podľa mňa je tvoj malý taký dobracik a myslel to dobre.Neviem čo za tým vidí učiteľka a asi treba byť niekedy drza a zapchat jej ústa.Deti sú bezprostredne a este neodlišujú chlapec dievča a komu sa môže dať pusa.povedala by som mu, ze pusu si ľudia dávajú len v rodine a spoluziakovi to bolo nepríjemné a zľakol sa.Vôbec nad tým neuvazuj štýlom ako Ti to nášho sila učiteľka pravdepodobne si myslí, ze mu chyba láska objatie?neviem čo sledovala ved ona je pedagóg mohla Ta nasmerovať prečo to deti robia

moni244
12. mar 2017

@eliska13 no ja som to s malou riesila, ale nie kvoli tomu, ze chlapec, dievca, ale z pohladu chorob

sardinka336
12. mar 2017

To čo je za pripečenú učitelku? Nejaka líznutá gender ideologiou či ako?
Deti sa ,,normalne,, bozkavaju, objimaju...oni v tom nevidia nič zlé, homosexuálne..len to treba ukorigovat lebo inemu dietatu to moze byt neprijemne, preto krpatej poviem ze ,,urob moja,, a ked pusu tak na ličko - koli mozným chorobám.

ivula20
autor
12. mar 2017

Uprimne som z toho strese vzdy ked pridem do skoky je s nim ,,problem,, od pusy ktoru dal v ulicke spoluziakovi az od toho že sa odmieta hrať s kockami.. malý by to nemal od koho odkukať pretože spolu žijeme len my dvaja spolu od jeho narodenia , pozrame spolu len rozpravky takže si nemyslim že by to mal z televizii, bojim sa či to nieje tým že by mu chybal mužsky vzor alebo si to len namyšlam??

novana
12. mar 2017

@ivula20, nevyrábaj problém tam, kde nie je. Synovi vysvetli tak, ako Ti radili dievčatá predo mnou a hoď to za hlavu! 🙂

ivula20
autor
12. mar 2017

Pokusim sa .. dakujem vam ;)

vetthy
12. mar 2017

@ivula20 pocuvaj ty uz asi zacinas mat z toho fobiu a vsugerujes ze tvoj syn je homosexual.v tom veku deti su asexualne.to laskanie moze mu chybat takze si ho opytaj "mozem ti dat pusu?mozem ta objat?"a aj tak ho ucit.tu sibnutu ucitelku nepocuvaj ked to nevie riesit v ramci svojej kompetencie pritom sa ucila detsku psychologiu asi nie je na tope

sardinka336
12. mar 2017

@ivula20 pozri, vyzeráš ako rozumná kočka, si mladá tak asi učitelka si myslí, ze ti moze bárs čo povedat. 2 ročné dieta nemá ešte vyhranenú sexualitu, a čo ze sa odmieta hrat s kockami? Moja dcera sa dlho nechcela hrat s kočiarom a babikou...a čo teraz? Je preto vadná? Ešte mame doma fotku kde moj otec uz starý pán si tisne k sebe bábiku...a čo teraz? Homosexuál nie je ani skrytý 😉
Učitelke by som pekne povedala, ze nie kazde dieta sa hra s tým s čím si ona myslí že sa bude hrat, moji synovci mali obdobie ze sa radi hrali v takej detskej kuchynke akoze varia...
Skratka mas doma normalne dieta a učitelku si nevšímaj. Mužský vzor je fajn ak dieta má, ale toto si myslím s tým nesuvisí. Fakt, hod to za hlavu lebo sa z toho zmagoríš.

maciatkolulu
12. mar 2017

@ivula20 Naozaj sa takymto niecim nezaoberaj, ucitelka musi byt trochu mimo, pretoze je to absolutne normalne, moj ma 3,5 a bozkava vsetkych, alebo sa vala, prituli sa, proste je vidiet, ze sa s dietatom maznas, ze je lubene, ze ho bozkavas...aspon za mna absolutne normalne chovanie dietata vychvavaneho s laskou, kde sa city davaju navonok🙂 ono ale nie kazdy je takyto maznavy tip a dotycny chlapec sa mohol zaknut a zareagoval, tak ze tvojho sotil, ale teda rozplakat sa, to mne uz skor pride ako nie normalna reakcia.... Na mna, jednym uchom dnu a druhym von😉

maciatkolulu
12. mar 2017

@rudkocam to myslis vazne, ze ist za psychologom so stvorocnym dietatom za to, ze dalo v skolke druhym detom pusy😅😅😅....pomooooc

katka253111
12. mar 2017

Ja by som to nejak neriesila a hlavne nehanbila maleho... deti neriesia chlapec-dievca, jednoducho chcel dat niekomu najavo priazen... reakcia ucitelky mi pride neprimerana a divna...a ktovie co este povedala malemu... :( moj 2r5m tiez bozkava kazdeho...a este aj na ulici zvykne - v dosahu svojej vysky-na nohu... nevadi, je to dieta... mozes mu skusit naznacit ako inak prejavit kamaratovi ze ho ma rad, ale nechat tk aj na nom trochu 🙂

A ja som asi divna, ale mne by to ani nenaladlo ako niektore baby nado mnou pozerat sa na to z hladiska chorob - ved uz ake choroby prenasaju deti pusami na usta ;)

maciatkolulu
12. mar 2017

@katka253111 moj aj nasho psa pravidelne bozkava a niekedy ide kto z koho😉 teda, ktory bude prvy😅 snad by mi z neho nejake psychologicky neurobili uz aj zoofila😅

vetthy
12. mar 2017

@ivula20 pocuvaj to mohlo byr rak ze tvoj synator akoze nahle neicakavane dal pusu tomu chalanovi a ob sa zlakol a tvojho syna reflexne dsotil.rozplakat mohol aj preto lebo ucitelka to zdamatizovala mozno kricala alebo pidobne...a hned sa z toho stane bezna situacua

kacenka2803
12. mar 2017

@ivula20 zapamätaj si malé deti bozkávajú všetkých bez rozdielu farby kože rasy veku pohlavia je to úplne normálne nechaj ho nech prejavuje city neboj sa nebude ich bozkávať naveky

chmurkaxy
12. mar 2017

@ivula20 možno len túži mať bračeka a takto vyjadruje svoju náklonnosť ku kamarátom. Ja mam 4ročného, ktorý bozkáva každého a každému hovorí,že ho milujeme. Minule aj ujovi bezdomovcovi. Som mu vysvetľovala,že nemá domček a dáme mu peniažky,aby sa mohol ísť niekam schovať a malý za ním vykrikoval,že my ľudí milujeme 🙂))
Ja si myslím,že je to normálne a zlaté,že chce a vie vyjadriť náklonnosť.

vetthy
12. mar 2017

@ivula20 este tolko na zaver ze poriadne sa psychicky posilni aby si vedela stale obhajit svoje dieta a svoj postoj a svoju vychovu. Kym tvoj syncek dospeje stretnes sa kopou nekompetentnych a neprijemnych pedagogov a dufam ze aj takymi kt.su spickovi odbornici.ked budu na tebe vidiet ze sa nedovolis zhadzovat seba ani svojhi syna najdu dalsiu obet svojej frustracie

novana
12. mar 2017

@vetthy, len na doplnenie - kým jej synček dospeje, stretnú aj veľa nepríjemných a frustrovaných zdravotníčiek, predavačiek ...

vetthy
12. mar 2017

@novana pravda len od temy

vierkainka
12. mar 2017

mila autorka,snimam pred tebou klobuk,pretože si užasna žena..vychovavaš svoje dieťa sama a snažiš sa najvaic ako vieš....tvoj syn je podla mojho nazoru taky dobračik a je sto krat lepšie ako keby sa v školke bil........neurobil nič zle 🙂pani učitelku nepoznam,ale z toho čo si opisala je to pripečena trafena ženska......ak sa vystauje že je pani učitelka,tak by mala mať zaklady psychologie a citlivo a rozumen to malemu vysvetliť a nie ešte ho možno aj vystrašiť že urobil niečo neprijemne a tebe ako matke to zvestovať ako tragediu storočia....podla mna si už vytvorila svoj nazor na teba aj na tvoju vychovu.....hlavne sa nenechaj znechutiť takou zakomplexovanou osobou...prajem ti vela sily a vela zdravička.....netrap sa,hod to za hlavu,maš zdraveho syna a to je doležite🙂

jana_eyre
12. mar 2017

:No ucitelka ma nejake divne predstavy nie? To kolko casu pracuje s detmi, tyzden? Alebo by mala nad sebou pouvazovat, ci je v poriadku, ked maleho chlapca stavia do takej nevhodnej pozicie.. 😠

Je to 4r chlapec, je to uplne normalne spravanie dietata, ktore vyjadruje ze ma niekoho rado.. Vie to prejavit len tak, ako je naucene z domu, cize objimanim, pobozkanim.. Ani som nevedela, ze mam svojho najstarsieho zobrat k psychologovi, lebo dal vcera pri gratulacii bratrancovi pusu na usta.. 👿
A deti su rozne, dokonca ani z ednej rodiny nereaguju rovnako.. Zatial co syn je druzny ku kazdemu koho ma rad, dcera ma rada svoj osobny priestor a pusti k sebe malokoho.. Pusu prijme iba od rodicov, od odtatnych jej je to neprijemne.. Je uplne po mne 😅

snehuuulienka
12. mar 2017

@ivula20 neviem co Ti kto popisal....napisem len tolko,ze aj moj syn daval pusy chlapcom v skolke....tiez sme boli na to v skolke upozorneni,no po par rokoch mozem povedat,ze sa na tom uz len pousmejem...normalny prejav lasky dietata k dietatu,nic za tym nehladaj,a ucitelku ber s rezervou...je to ok....a nic to zle neznamena....

meluela
12. mar 2017

@ivula20 aj moj bol (a este stale trochu je) velmi pusinkovaci. uz som sa istu dobu aj bala ist na ihrisko kvoli tomu ze koho zasa bude obtazovat 🙂 vzdy sa chcel objimat a pusinkovat s detmi, aj doma je taky mojkavy i ked uz v ramci normy a pomohol aj surodenec ... a bolo mu jedno ci chlapcek, macicka alebo psicek 😀 chcelo to len vela vysvetlovania, teraz to uz v 6r chape ze sa nemoze len tak vesat na cudzie deti .. ale v skolke myslim ze tiez by chcel byt stale taky kontaktny, ked to vidim tak dohovaram ze to detom aj moze vadit, ale ucitelky problem nemaju. niektore deticky neznesu dotyk a niektore su naopak velmi tuliace sa. urcite ste predtym mali vela dotykov a pusiniek cely den doma tak mu to v skolke zrazu chyba.

ebi88
12. mar 2017

Ved je to mile, ja radsej umojkane dieta budem mat co sa bude pusinkovat ako by som mala nejakeho "nervaka" alebo ako to povedat... 🙂 ja sa budem naopak snazit aby sa aj moj syn ako dietatko vela pusinkoval :D mozte odkazat aj pani ucitelke 🙂 vyrastu z nich udajne aj lepsi partneri, citlivejsi chapavejsi..