Moj synček bije deti. Čo poradíte?

dendulik
10. jan 2013

Poradte mi moj syn teraz nastupil do škollky je tam treti den a sprava sa tak že rano pekne vstane do škôlky.teši sa .nestačim ho ani vyzliecť a už beži do triedy.to je v pohode.ešte nechce velmi rozpravat.a vravela mi učitelka že bije deti že tak ich capne ručkou a dnes aj že kopal neviem prečo sa tak sprava.stale mu dohovaram aby to nerobil.a trapi ma to že je taky.Je to aj taky januarovy nervačik.ale to ako kedy.Poradte mi prosim.dakujem vam.

lilitela
10. jan 2013

Toto mala byt diskusia. Bud chlapec kopiruje co videl inde alebo sa brani co nemusela vidiet ucitelka. Inak nechapem ako to mas ty vyriesit na dialku. Popros ucitelku nech malemu pokazde vysvetli ze je to nespravne, najma ak to doma nerobi a tym nemas moznost take spravanie stopnut.

anjelicek26
10. jan 2013

@dendulik - kazde dieta sa musi naucit v kolektive spravat a toto ma riesit ucitelka priamo pri incidente... nasa mala hryzla deti, ale to vsade, bola preto u opatrovatelky a do skolky sla az ked ju to preslo. Nechcela som, aby dostala nalepku zle dieta. Ale ty prosim po par dnoch nerob zavery... prednaska je nutna, ale nerob si s toho zatial velku hlavu.

geegee
10. jan 2013

u nas v skolke sa nam osvedcilo najma u malych deti, ze akonahle sa na niekoho zazenu, alebo vidime nejaky prejav agresie voci inym detom /samozrejme teraz opisujem situaciu, ked je agresia bezdovodna/, prideme k dietatu a ukazeme mu, aku formu spravania schvalujeme - povieme teda dotycnemu "bitkarovi", aby kamarata pohladkal, pripadne aj postiskal. Tento sposob sa nam osvedcil - mali sme napriklad dievcatko, ktore naozaj od rana do vecera len svacalo ostatne deti. Po mesiaci z nej bolo mile a vesele dievcatko. Mozno sa mi lahko hovori, u nas mame v triede max. 10 deti, takze si to vieme ustriehnut. Pri 20 detoch chapem aj ucitelky, ze je to problem ustriehnut, ci niekto niekoho nebije.

abbie
10. jan 2013

ahoj, moj maly toto tiez robik, ked nastupil do skolky, za take 2 mesiace prestal, ale ucitelky mu razne davali najavo, ze sa to nesmie, kedze ty sa tam vtedy nenachadzas je na ucitelke, aby podnikla kroky ... toto robia hlavne deti, ktore este moc nerozpravaju a je to vlastne ako keby flustracia z toho, ze sa nevedia dohovorit ...

svatava74
10. jan 2013

Ucitelka sa musi k tomu postavit celom a nie to nechavat na matku....treba malemu dohovarat , ale zase kazde dieta to casom prejde...chce to cas.....pokarhat ho za to, ale nerobit z toho vedu.....ked to bude trvat 2-3 mesiace a nenastane zlepsenie, potom to ries.....ale zatial by som to brala ako prejav jeho detskej dusicky,ktoru maminka nechala v skolke...casom sa to podda....ucitelka ti to musi povedat, ze sa bije....ber to zase aj z jej strany, ze potrebuje aj tvoju pomoc, aby si maly nemyslel, ze je to spravne... 🙂

gabkostanka
10. jan 2013

moj syn je tiez 3. den v skolke, taketo capanie som si vsimla hned prvy den, robili to aj ostatne deti a moj tiez capol 1 dievcatko, podla mna len opakoval co tam videl, ja som ho razne napomenula, ze sa to nesmie a dievcatko to boli...takze osobne by som z toho taky problem nerobila, len mu stale dookola vysvetlovala, ze to nie je dobre a, ze aj jeho to boli ked mu druhy capne...podla mna to patri k detskym prejavom...toto musi fakt riesit p. ucitelka v skolke, ty to nevyriesis...osobne sme zazili v skolke, ked jenop dievca uhryzlo druhe a p. ucit. jej pekne povedala, ze to sa nerobi atd...vela zalezi aj od konkretnej ucitelky 🙂

elfka.elfka
10. jan 2013

podla mna si tak pyta pozornost. deti su uz zohrane, poznaju sa a on je asi novy ak to spravne chapem a deti si ho nevsimaju. tak ich cape, lepsia negativna pozornost ako ziadna. akonahle sa s nim budu hrat deticky, podla mna prestane 😉 mozno aj ucitelku poprosit nech ho s niekym sparuje, urcite tam niekto taky je alebo ona nech sa mu viac venuje alebo smeruje hry na neho ako na novy objekt, a deti si ho oblubia.

itwasajoke
10. jan 2013

Suhlasim z nazorom @abbie je to frustracia pretoze dieta nedokaze dostatocne slovne vyjadrit poziadavky na protilahlu stranu.pokial je to negativny pocit alebo poziadavka logicky dieta udrie.takE asi by som sa sustredila skor na to ako mu ukazat ze situacia sa da riesit aj inak.zaroven suhlasim z nazorom ze Toto ma riesit ucitelka v skolke.ty ho uc ako sa spravat v rychto situaciach ked ste spolu.nerob si hlavu z toho ja mam presne to iste doma a viem ze to je hlavne ta fruatracia.ale aby sme sa pochopili spravanie neakceptpvat ale ani netreatat ukazat smer.tot moj nazor xxx drzim prsty xxx

henrietag
10. jan 2013

aj moja mala sa to naucila od sesternici su rovnako stare a tak som sa hanbila ked nijake dietatko udrela v kolektive (nie sme v skolke) tak som jej vysvetlovala a stale sa niekomu ospravedlnovala podotýkam ze s manzelom akekolvek fyzicke tresty nepripustame nikdy sme na nu ruku nezdvihli... a zrazu prestala chvalabohu 🙂 tak si myslim ze prestane aj vas syncek .. vela stastia

drobcekrs
15. jan 2013

potrebuje čas. Pozri sa na novú skutočnosť jeho očami...doteraz bol s tebou a rodinou a zrazu už nemôže..je to pre neho ako aj pre teba ťažké, ale určite to prejde...Náš bol taký istý, keď nastúpil do nového kolektívu. Musel si zvyknúť na nové deti, učiteľky, prostredie, ...pretože sme sa sťahovali ☹, v tomto období potrebuje cítiť veľmiii veľľľa lásky, než inokedy 🙂...potrebuje čas ktorý bude iba váš, žiadna práca, telefón, len ty a syn 🙂 veľa šťastíčka