Moje dieťa chrápe. Nič nezistili. Čo s tým?

asitka
13. jún 2008

ahojte... chcem sa spýtať, nemáte niektorá skúsenosti s chrápaním detičiek??? Môj 5 ročný syn už asi 2 roky chrápe...ale keby to bolo len také pochrapkávanie, tak sa neznepokojujem, ale to je riadne chrápanie. Boli sme už na krčnom, aj nosné mandle mu vybrali, na alergológii, tam nám nič nezistili..pobyty pri mori nezabrali ani omylom...ešte sa mi aj z morskej vody vyhádzal.....a ja som už z toho zúfalá....a nepríde mi to vôbec normálne....niekedy sa stane, keď užíva antibiotiká na zápal dýchacích ciest, že mu to prejde a nachvíľu je pokoj...ale ako náhle mu nabehne čo i len drobná nádcha...je to tu zas....a verte, či nie, niekedy je intenzita chrápania taká silná, že môj otec, ktorý si tiež pochrápe a celkom slušne je amatér oproti synovi ☹ a dr. len krúti hlavou, že nevie....a ja už duplom nie, čo ďalej.... ☹

ollski
23. nov 2015

@klinanka mmm, tak to je fakt...mozno je to psychicke !? a chrape kazdu noc??? alebo nemoze mar nejakeho bacila v nosteku?? nas ako skolkoval tak mal furt dake pliagy v nose,on tam mal celu zoo 😝 😝 😝 teraz ked je skolak, tak je klop klop klud

sense
23. nov 2015

Ako dieta som strasne chrapala a nevedela som dychat nosom, mala som polypy v nose aj nosne mandle zvacsene ...po odstraneni chrapanie prestalo nosom nedycham ale dodnes a este k tomu aj strasne plytko...stavalo sa mi ze ma chodili rodicia a neskor aj partneri budievat ci naozaj dycham....orl lekar by to mal vediet a posudit ci je to na zakrok al. Nie

kacaluna
23. nov 2015

@klinanka a nejae lieky mu vtedy nedali aby nechrapal?..

klinanka
24. nov 2015

@kacaluna
nie a existujú také? jedny som síce našla na nete - sú drahé a nepomôžu každému,
dakedy mu zabral trifed, dávam mu aj sinupret - keď sa mu pustia sople tak aj chrápanie ustúpi. Preto nechápem, prečo chrápe, nos má čístý - boli sme aj na kamere, pritom aj v noci nechrápe stále, ani sa otočiť nemusí a prestane chrápať a potom zasa začne, no nevie dýchať ústami - vtedy tiež nechrápe.

kristinkahugo
24. nov 2015

Nechce sa mi citát všetky príspevky , aké z našej skusenosti. Moja teraz uz skoro 9 ročná dcera tiez strasne chrapala . Cca 3-4 roky. Ale bolo to take ze museli sme zatvárať dvere a bolo mi jej ľúto lebo ani ja som nevedela pri nej zaspat. Viem ze tiez sne absolvovali orl ale nic jej nezistili lebo nebývala chorľava. Ani neviem ako asi som sa uz naštvala lebo uz mala nastúpiť do školy a tak som to povedala zas detskej lekárke a ta nas poslala zas na orl a trvala som na tom aby jej tie mandle vybrali. V prvom ročníku v októbri nas teda objednali a pocas operácie zistili ze ma tak obrovské aj krčné mandle ze jej museli aj tie čiastočne odstrániť. Po operácii sme chodili s manželom pozerať ci dýcha lebo to chápanie prestala behom dvoch dni ked sa jej rany zahojili. Doteraz si výčitkám ze som na tom netrvala uz skôr lebo ona chudina sa skoro tri roky tak trápila.

kacaluna
24. nov 2015

@klinanka ..my detto presne aj my takto chrapeme,no uvidim co povedia nam...dakujem

cikulienka
16. mar 2016

ahojte malinka ma 2,5 roka mame ten isty problem-chrapka i ked nie je chora a nema sopliky nam orl povedal ze mame zvacsenu nosnu mandlu ale ked sme v lete mesiac pri mori ani neviem ze dycha-dycha ustockami v noci ale cez den nostekom ale chrci jej to niekde ako keby mala sopliky ale nema uz cakam na leto, nikto mi nic nedal pre nu lekarka ze vsak ked to nie je nic ine uvidite,takze asi tak

mimulik
16. mar 2016

Ahojte. môj malý tiež chrápe..a strašne..boli sme na alergológií bo máva často soplíky..tam nič nezistili..tak sme šli na orl a aj som mu dala vybrať mandle..na chvíľu sa to zlepšilo ale je to tu znovu..chrápe aj keď má noštek čistý..

klinanka
16. mar 2016

@mimulik naposledy nám dr. hovoril o wobenzyme - tak som kúpila, dávam mu jednu - dve, keď chrápe asi mu to pomáha, tiež aj sinupret, u nás je to tak, že chrápe keď počujem, že má plný - upchatý nos alebo dutiny?,,,, aj v noci keď chrápe a otočím ho na druhú stranu tak prestane, ako keby mu dierku uvoľnilo a potom už nechrápe a dakedy nad ránom počujem že chrapká, ale už to nie je také strašné ako predtým, na ORL ho pozeral nedávno, tak nosné mu nedorástli,... ja len verím, že z toho vyrastie....

mimulik
17. mar 2016

@klinanka mne malý chrápe aj keď má noštek úplne čistý...

klinanka
17. mar 2016

@mimulik aj môj máva nos čistý, na tej kamere keď sme boli povedal dr, že chrápe kvôli krčným mandliam, tie sa mu zväčšili keď nosné vybrali. keby sme boli šli do ružomberka tam to robia naraz, v trstenej nie - bola som nahnevaná, a krčné má fakt obrovské, vášmu sa krčné mandle nezväčšili či mu orezali aj tie? ináč ten sinupret je bylinkový - sama asi musíte poskúšať čo mu je. wobenzym deti môžu a u nás sa zlepšenie dostavilo behom 1-2 dní, ináč by som vysadila a nepchám to do neho stále

martinazbila
31. dec 2020

Ahojte chcela by som sa spytat ci sa uz niekto stretol s timusom