Moje dieťa chrápe. Nič nezistili. Čo s tým?

asitka
13. jún 2008

ahojte... chcem sa spýtať, nemáte niektorá skúsenosti s chrápaním detičiek??? Môj 5 ročný syn už asi 2 roky chrápe...ale keby to bolo len také pochrapkávanie, tak sa neznepokojujem, ale to je riadne chrápanie. Boli sme už na krčnom, aj nosné mandle mu vybrali, na alergológii, tam nám nič nezistili..pobyty pri mori nezabrali ani omylom...ešte sa mi aj z morskej vody vyhádzal.....a ja som už z toho zúfalá....a nepríde mi to vôbec normálne....niekedy sa stane, keď užíva antibiotiká na zápal dýchacích ciest, že mu to prejde a nachvíľu je pokoj...ale ako náhle mu nabehne čo i len drobná nádcha...je to tu zas....a verte, či nie, niekedy je intenzita chrápania taká silná, že môj otec, ktorý si tiež pochrápe a celkom slušne je amatér oproti synovi ☹ a dr. len krúti hlavou, že nevie....a ja už duplom nie, čo ďalej.... ☹

mracik
13. jún 2008

asitka, a neboli ste v spánkovom laboratóriu?

asitka
autor
13. jún 2008

nie...ale rozmýšlam nad tým...

kaluha
13. jún 2008

ahojte, ja mám trojročného a ten mi chrápe od narodenia vraj má zvačšené nosné mandle.Ale musím sa pochváliť na teraz to mám vyriešené už dva týždne nechrápe,mladší syn mal nádchu tak som kúpila LIBENAR pre deti a starší to musel odskúšať kedže som mala pocit že trošku soplý tak som neprotestovala na druhý den teda noc sme s manželom pozerali do postielky či je tam náš syn totižto sa neozývalo žiadne chrápanie.Predtým sme skúšali rozdne kvapky aj sprej do nosa a nepomohlo no a teraz ... no uvidíme čo dalej zatial pohoda

maca793
14. jún 2008

asitka
môže to byť aj tým, že má zväčšenú nosnú mandľu. Karolínka chrápala od 4-5 mesiacov a v marci jej zistili zväčšenú mandľu, a keď sa tá vybrala, všetko zmizlo. skús navštíviť krčnú. nič za to nedáš.

asitka
autor
14. jún 2008

maca...nosnú mandlu mu vybrali minulý rok...tým to nebude...chodíme k dr. mazúrovi pravidelne...tam problem nenašiel...a chrapanie ani po vybratí neprešlo...ani po týždni, ani po mesiaci, ani po pol roku...najhoršie je, že všetci dr. na mna pozerajú,akože čo chcem, veď toooooľko ľudí chrápe.... 😢

kaluha....aj ja ich odskúšam 🙂

maca793
14. jún 2008

asitka
aha, to som nevedela tak to je potom vážne, ďalej ti neviem poradiť. ale držím ti palce 😉

ajka27
15. jún 2008

môj synček ukončil chrápanie keď sme mu začali dávať na spanie vyššie hlavu, skús mu dať 2 vankúše a uvidíš, u más to zabralo a tiež nám nevedel nikto pomôcť a na toto prišla pani učiteľka v MŠ

barja
15. jún 2008

asitka, aj my sme mali dost problem s chrápaním. starší syn od malička chrápal a najhoršie bolo ked bol chorý tak sa nám v noci stavalo, že normálne aj na pár sekund prestal dýcht a potom ledva lapal po dychu. Ked mal 2 roky tak sme boli prvý krat na vybraní nosnej mandle, ked mal 3 roky boli sme druhý krat medzi tým bral neviem si spomenut ako sa volal ale bol to taký zelený sprej do nosa od imunologičky a nič v podstate nepomohlo- vždy bolo lepšie len na chvílu a potom zas rovnako zlé. Až minulý rok mi uplne cudzí lekár povedal, že chrapanie mozu sposobit aj krčné mandle - čo nám dovtedy krčná dr. ani raz nepovedala tak sme ich dali vybrat a ani ich vlastne nevybrali celé, len mu ich zmenšili a SUPER chrapanie je minimálne o 90% lepšie. a podarilo sa mu dokonca aj pribrat, lebo dovtedy odmietal aj jest a bol dost chudučký.

asitka
autor
16. jún 2008

barja....tak to ste na tom asi rovnako...tiez sa mu obcas zastaví dych...a ver, ze som z toho uz zúfalá....lebo fakt...keď to poviem ktorému koľvek dr. tak na mňa pozrie...že a čo??? veď to nemôže byť také strašné...ale to chrápanie je fakt strašné...jeden čas som musela spávať v obývačke, keď som bola tehotná...lebo sa to jednoducho nedalo vydržať..my sme brali aj nejaký sirup pol roka...a tiež nič nepomáha...niekedy mám dojem, že keď má nádchu...a predpíšu mu tangenzinove kvapky do nosa...že to kúsok pomôže...ale nie veľmi..skúsime ísť ešte k nášmu krčnému a spýtam sa ho aj na toto...jemu tú mandlu vyberali aj preto, že sa mu zväčšovala...a už mu to zasahovalo aj sluch....keby ju neboli vybrali...mi mohol aj ohluchnúť...ďakujem vám zatiaľ za rady...
🙂
ajka27...vyššie hlava nám nepomáha...to viem, skrz toho...že hocikedy zaspí v autosedačke v aute...a chrápe jak sa patrí 😒

digysa
16. jún 2008

asitka: no neviem, vcera som pristihla maleho chrapat....zatial sa neznepokojujem. Mne to bolo skor smiesne... 😵

asitka
autor
17. jún 2008

digysa...ti si ho pristihla..len...mne chrápe už cez dva roky...a je viac dní keď chrápeme, ako keď nechrápeme, ja tiež chrápem, keď som prechladnutá, to by som pochopila...ale my ani sople nemáme a chrápeme... ☹

violetka1
19. jún 2008

ahojte, raz som davno citala nejaky clanok o chrapani a vraj sa treba obratit bezodkladne na lekara, ze moze ist o nieco vaznejsie..uz si to ale nepamatam, takze nevahaj, kto ma problem.

majtika
7. júl 2008

Ja mam 2/5 rocneho syna a tiez chrapal od narodenia...Zistili mi astmaticku bronchytidu a alregiu na bezne veci, ako prach, roztoce a pele...lieci sa, berie respirator na astmu a lieky...taktiez nesmie mlieko, lebo ma alergiu na laktozu. Byvali sme od jeho narodenia v BA, ale pred dvoma mesiacmi sme sa odstahovali do Dunajskej Stredy...a od vtedy prestal chrapat. Ako keby utalo. Je to tym, ze byvame v pomerne cistejsom prostredi, kde nieje vysoky pohyb aut a niesu tu ziadne velke fabriky, ktore znecistuju ovzdusie. Nam s manzelom sa tu osobne lepsie spava. Astma trocha polavila a co je najlepsie, tak nemava dusivy kasel pocas spanku, tak ako v BA. Ale hlavne, sme sa zbavili toho chrapania, teda zbavili...ked je u babky v BA-Petrzalka, tak sa to vrati, ale doma v DS ani muk. Uvidime, ako to bude s nosnymi mandlami, ale na to si musime pockat do 3 roku zivota. Potom sa rozhodneme, ci vybrat, alebo nie, pokial bude treba.

laki
6. aug 2008

ahojte, asitka aj moja malá chrápal a povedali nám, že je to z nosnej mandle.Tak jej ju vybrali, mali sme pokoj asi 2-3 mesiace a znovu začala chrápať.Tak som s ňou znovu zašla k dr. a skončili sme v Bystrici - na zmenšenie krčných mandlí.. Bolo to vlani v máji, mandle jej zmenšili a odvtedy máme s chrápaním pokoj 😉 .Možno by bolo dobré, keby si sa informovala aj ohľadom krčných mandlí. Držím vám palce.

lalitagopi
6. aug 2008

Podla homeopatickej liecby, chrapanie je potlacena agresia voci dominantnemu rodicovi (moze byt aj ucitel,nadriadena osoba...atd.), a da sa velmi pekne liecit, nie skalpelom, ale vyriesenim priciny daneho problemu. kedze odstranenim priznakov sa samotna pricina nevyriesi...akura sa neskor prejavi niekde inde v inej podobe. Drzim vam tiez palce, prosim nedavajte hned svoje deti pod noz 😒 😔

asitka
autor
6. aug 2008

ako nič v zlom...ale už mi aj písali...že som zlá matka, že nepočúvam svoje dieťa...a blá, blá, blááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá.....toto ma neskutočne rozčuluje...robím pre malého aj nemožné, aby nechrápal...a verte, že sa možno trápim, viac než on...pocitom...prečo??? a fakt nepotrebujem,aby mi ešte niekto písal, že som dominantná...či nevšímavá, či...atď----

laki...chcem s ním zas zájsť ku krčnému, tak sa spýtam, ale ešte sme objednaný na alergo...tak uvidíme, čo povedia.

lalitagopi
7. aug 2008

Mila Asitka! To co som pisala nebolo urcene na tvoju osobu. To, ze je z rodicov jeden vzdy dominantny, to je predsa normalne, ale to si urcuje dieta. napr. moze mat matka silnejsie slovo v rodine, ale pre dieta moze byt predsa len dominantnym rodicom otec.
Ja som v minulosti tiez velmi chrapala, a nemala som vyslovene agresivne pocity voci matke, ale to su velmi jemne veci, ulozene hlboko v podvedomi dietata, a vobec nemusia znamenat to, ze matka robi nieco zle. Rozumies mi?

erikasadek
7. aug 2008

Asitka, robis dobre ,ze ides ku krcnemu pokial dieta chrape moze to znamenat aj vazne problemy s dychanim takze chod.
pomozete to tebe aj malemu

asitka
autor
7. aug 2008

erikasadek....my u krčného varení pečení...nie je to prvý krát....

lali...nechaj tak...viem, že si to nemyslela zle...ale....atď---

erikasadek
7. aug 2008

tak to mas smolu. neviem ako ti mam takto to napisat, nedavno o tom hovorili v telke takze ma to prekvapuje , robia sa vysetrenia v nemocnici dieta je na pozorovani v noci ako spi a dycha vsetko je zaznamenane takze potom sa urcuje diagnoza a sposob liecenia. to len vskratke.

asitka
autor
8. aug 2008

erikasadek...ty ale asi myslíš to spánkové centrum...myslím, že tam sa takéto vyšetrenia robia...no ak nám ani alergo...ani krčný ešte nepomôže...ideme tam...

erikasadek
9. aug 2008

neviem ako to funguje na slovensku, viem ,ze o tom nedavno hovorili u nas v telke, ze u niektorych deti je to len jednoduche zvetsenie mandli tak musia von, no a u niektorych je to viacej komlikovane takze sa robia tieto testy, pretoze u takychto deti ako aj dospelych, sa zastavuje dychanie vola sa to na urcity cas takze sa neokyslicuje mozog , proste je toho vela nie som lekar pisem ti to len zbezne, viem , ze opakovali , ze to netreba odkladat pretoze v dospelosti sa to len zhorsuje a tazko lieci , je to liecitelne, len ku kazdemu pripadu treba pristupovat individualne.
nenechaj sa odradit drzim palce

debra
15. jún 2009

ahojte...mozte mi niektora poradit?moja dcerka uz asi od marca v noci xrape ☹ bola som aj na krcnom s nou,mandle velke nema,vytery z nosa dopadli dobre,mala zapal dutin,ale brala atb ktore jej nezabrali,ked som bola pri krcnej pred tyzdnom,povedala,ze zapal uz nema,ale ze sa jej nezda,preto zobrala tie vytery,ktore dopadli dobre,co moze byt pricinou?nemate s tym niektore skusenosti?

to chrapanie je hrozne,nie zase take ako popisuje asitka...ale chrape vo vsetkych polohach...na chrbte,boku... 😒 moze to suvisiet s nejakou alergiou,hoci nema zacervenane oci,nerežú ju,netecie jej z nosa...teda nema tie typicke priznaky pre alergika

bodka13
17. jún 2009

osobne nie,ale neter dávala synovi nejaký sirup a zlepšilo sa to (malý má 5 r)

debra
18. jún 2009

bodka ano?prosim ta a nevies nazov toho sirupu

junovka
18. jún 2009

debra, podla mna , ked vysledky su negativ ako pises, tak to bude skor asi alergickeho povodu.A skusila si pred spanim striekat aj napr.Mar +, alebo Sterimar...proste nejake morske vody?

debra
19. jún 2009

ano junovka striekam jej mar a dokt jej dala aj liptosiv alebo tak nejak proste sprej do nosa pre alergikov 😒 myslis,ze moze mat alergiu aj ked nema ziadne priznaky?vcera sme boli na rozkvitnutej luke a nic...netieklo jej z nosa,ani nemala ziadne ine priznaky...testy sa robia asi len na jesen,ze? 😒

junovka
20. jún 2009

debra, aj ked navonok nema ziadne priznaky, tak moze/a nemusi/ mat alergiu.Kozne testy sa robia vacsinou na jesen ako pises, ale aj z krvi sa da uz teraz zistit, ci vobec ma nejaku alergiu-IgE.

debra
21. jún 2009

ok dakujem junovka zaj zavolam dokt a poviem jej,aby jej zobrala krv na zistenie pripadnej alergie 😔

laurajana
2. jan 2010

ahojte...tak toto je aj náš problém, máme 3-ročného syna, ktorý berie na alergiu Xyzal sirup denne ráno a večer po 2,5 ml, flixonase sprej do nosa ráno a večer po jednom vstreku a ribomunil 5 dní v mesiaci tabletky ráno nalačno...a poviem Vám, už som z toho zúfalá - dopovať tak malé dieťa liekmi takéhoto druhu a nič nezaberá, dokonca už mesiac strááááááááááááášne chrápe a tak ako sa tu už písalo ledva lapá po dychu, lebo je z detí, ktoré nevedia v noci moc dýchať ústami, skôr sa snažia noštekom a keďže ten je upchatý, tak sa ideme udusiť...nehovoriac o tom, že spreje ako mar+, sterimar, hypomer, libenar a pod. používame dávnejšie, ako ktorý - na uvoľnenie hlienov je vraj faj hypertonicky a potom tie slabšie keď už idú soplíky, ale nám už fakt nezaberá nič a vôbec nám nejdu soplíky aj keď to dýchanie je také akoby "niekde boli" ale nejdu von...fakt som rozhodnutá pre krčnéo a dať odstrániť mandle...lebo asi tie nám robia šarapatu a preto ani nepapáme všetko ako by už škôlkar papať mal...nemáte niektorá bližšiu radu k tomu "spánkovému centru"? Kde sa nachádza a či ho musí odporučiť krčný, alebo kto?! Hm?