Moje dieťa chrápe. Nič nezistili. Čo s tým?

asitka
13. jún 2008

ahojte... chcem sa spýtať, nemáte niektorá skúsenosti s chrápaním detičiek??? Môj 5 ročný syn už asi 2 roky chrápe...ale keby to bolo len také pochrapkávanie, tak sa neznepokojujem, ale to je riadne chrápanie. Boli sme už na krčnom, aj nosné mandle mu vybrali, na alergológii, tam nám nič nezistili..pobyty pri mori nezabrali ani omylom...ešte sa mi aj z morskej vody vyhádzal.....a ja som už z toho zúfalá....a nepríde mi to vôbec normálne....niekedy sa stane, keď užíva antibiotiká na zápal dýchacích ciest, že mu to prejde a nachvíľu je pokoj...ale ako náhle mu nabehne čo i len drobná nádcha...je to tu zas....a verte, či nie, niekedy je intenzita chrápania taká silná, že môj otec, ktorý si tiež pochrápe a celkom slušne je amatér oproti synovi ☹ a dr. len krúti hlavou, že nevie....a ja už duplom nie, čo ďalej.... ☹

leka323
4. jan 2010

Ahoj. Tak môj starší syn ako 4 ročný nenormálne chrápal, zistili mu zväčšenú nosnú mandľu, tak sme ju dali vybrať. Potom to bolo OK. Mladšiemu tiež vybrali nosnú mandľu. Bol často chorý, ale teraz asi dva mesiace tiež chrápe o dušu, lapá po dychu, boli sme na krčnom, a vraj má obrovské krčné mandle a je to z toho. Na druhý týždeň ich ideme zmenšiť, len sa bojím, aby neochorel, lebo nás budú mesiac čo mesiac posúvať. Tiež v noci sa zastavuje s dychom tak na dve sekundy. Obaja sú tiež alergici, xyzal, flixonase, seretide, singulair... Tiež už mám toho dosť.

marketka1
4. jan 2010

Ahoj laura.
Ja mám 3,5 roč.syna a ten čo nastúpil do škôlky začal mať problém ktorý ako že detská lekárka preliečila: že opakované nachladnutie ale skoro 1,5 mes. som mala pocit že má v nose sople ktoré nešli von rozprával cez nos a v noci chrápal tak som sa vypýtala na krčné dali mu na dva týždne sirupčeky pretože nosnú mandľu ani zo zápalu nebolo vidno potom na kontrole mu spravili výplach uší a teraz v januári ideme na ďalšiu kontrolu aby nám povedali či nosnú mandľu von.

petrahy
4. jan 2010

my sme chrápali a pomohla operácia nosných mandlí som spokojná je to už 2-3 roky dozadu inak ale my nemame žiadne alergie ani iné ochorenia a to má krčné mandle zväčšené a hovorili že keby boli problémy tak by aj tie operovali ale naštastie problemy žiadne takže krčné ešte ostali

laurajana
4. jan 2010

leka323 tu človek fakt môže napísať len veľa zdravia do Nového roku a vďaka za "info" - my ideme zajtra na alergologiu a potom na krcne skrz tie mandle sa poradit, tak uvidime...co je vlastne na vine...

marketka1 vďaka za info...ja som tiež za to, aby sa s tým niečo robilo, nehovorím, že musí ísť hneď "pod nôž" ale nech to poriadne vyšetria, nedám sa odstrčiť ani keby čo bolo...tak potom hodím sem info...držte palčeky...veľa zdravíčka všetkým

...aj náš malý chodí do škôlky, alergologička dokonca odporúčala na 3 mesiace ho vyradiť z kolektívu (vyradili sme len na jeden - žiadne zlepšenie som nevnímala fakt bol na tom rovnako - naviac tie lieky nam vobec nepomahaju o tom to je) a keďže mame 5-mesačne miminko tak nam ta škôlka aj trošku pomáha, lebo malý je dosť hyperaktívne dieťa...tak uvidime...aj keď pre jeho zdravie by som bola ochotna si ho nechať doma...no veď uvidime čo doktori povedia-poradia

laurajana
5. jan 2010

tak dnes sme boli u novej alergologičky - prístup a správanie super, super komunikácia a fakt nám veľa vecí super vysvetlila...hoci staršia dr. ale velmi príjemná je v LV - super..zmenila nám liečbu u malého, máme vyradiť Xyzal a Flyxonase sprej - namiesto toho máme týždeň užívať Sinupret sirup na vyliečenie a sprej do nosa Nasonex nosnú suspenziu aerodisperiu, tak snáď bude liečba úspešná, aj keď dr. má predpoklad, že má malý detskú astmu, nepáči sa jej, že je veľmi bledý...tak snáď sme na dobrej ceste k vyliečeniu, alebo keď už aj má alergiu na prach a trávy, nech ho aspoň dokážeme udržať v akej takej forme...je strašné tak malé dieťa neustále "dopovať" liekmi...držte palce, fakt...pekný deň

leka323
5. jan 2010

Tak Vám držím palce. Som bola na Vás zvedavá, že ako ste dopadli. Nás čaká to zmenšenie mandlí na druhý týždeň, o mesiac potom alergol. , lebo lieky chlapcom dala na dva mesiace a tiež som zvedavá, čo im pridá a čo odoberie.

laurajana
6. jan 2010

leka323 tak aj ja držím silno palčeky, nech dopadne všetko ok, hlavne aby boli deti zdravé, že tak? 😉

adda
7. jan 2010

Ahojte, vidím, že diskutujete o mandliach. Ja som sa práve vrátila od ORL, syn mi začal v noci zas chrápať, často je zahlienený /má aj alergiu na roztoče/, tak som chcela vedieť či mu opäť nenarástla nosná mandľa /pred rokom a pol ju mal vyberanú/. Nos má v poriadku ale krčné má obrovské /vraj také ešte nevidela/ a hneď nám dala lístok aby sme sa objednali na operáciu - ale nepovedala, že vybrať celkom len zmenšiť na normálnu veľkosť, to vraj po operácii nebolí a že to stačí. Tu vidím, že niektorým vyberajú celkom. A ako dlho sa asi zdržíme v nemcnici /pri nosnej nás na druhý deň po operácii pustili domov/.

leka323
7. jan 2010

Ahoj Adda. Synovi budú zmenšovať krčné mandle presne o týždeň. Ideme do Humenného. Boli sme na EKG, dnes na odbere + moč. V utorok ešte na anesteziolog. ambul. a v stredu do HE. Vybrať dr. nechce, ani by som nedala, len ich zmenší, lebo ich má vraj ako slivky, ktoré sa skoro dotýkajú. Zmenšenie je laserom, už som to tu písala, ktorý hneď mandľu zacelí, že vraj nebude vôbec krvácať. Takým menším deťom sa vyberajú vtedy, ak majú časté angíny. Ako moje krsňatko. Čo mesiac, to angína, teraz majú pokoj. A mandle sú takým obranným štítom, inak by im tie hnusné bacily hneď sadali na priedušky. Mali by sme tam byť 3 dni, povedal dr., lebo syn ide do narkózy. Dúfam, že krvný obraz bude OK, potom môžeme ísť.

adda
7. jan 2010

Ahoj leka323, takže si z východu, ja som z MI a tiež na operáciu pôjdeme do Humenného. Ale ešte som sa neobjednala. Za aký čas ťa objednali?

leka323
7. jan 2010

My sme z Prešova. Idem tam so 4,5 ročným synom. Objednali sme sa v decembri. Objednal nás dr. Oríšek, ktorý má ambulanciu tu v Prešove, ale operuje v Hum.

leka323
7. jan 2010

A ešte môj tiež mal pred rokom a pol vybarané nosné. Starší 7 r. pred troma rokmi nosné tu v PO.

leka323
11. jan 2010

Takže všetky predoperačné vyšetrenia máme OK, v stredu ideme do Hum., na to zmenšenie krčných mandlí, dám potom vedieť, ako sme dopadli. Stiahnutý žalúdok mám už teraz.

marketka1
13. jan 2010

Ahojte tak my sme dnes boli na krčnom Martinovi vo februári ideme vybrať nosnú mandľu 😒 dúfam že mu to pomôže.

slaviks
14. jan 2010

ahojte my sme tiež dali vybrať nosnú mandľu v He, lebo malá bola často chorá. Má tri roky.Brala Aerius, Xyzal a imunosupresíva no nič nepomáhalo. Všetci nás presviedčali že je to nosná mandľa dali sme ju von. Dva týždne sme potom boli doma a ako nastúpila do škôlky hneď po týždni dostala zápal stredného ucha! Ucho museli prepichovať lebo tam bol hnis. Ako je to možné? Aj sám doktor sa čudoval, že už by to nemala mať,l tak o čom to vlastne je? Alergická nie je boli sme na opakovaných testoch, tak Xyzal som vysadila. Od septembra do decembra bola viac chorá ako zdravá, a v noci aj tak funí. Nechrápe ale funí. Ideme už do kúpeľov lebo ja už naozaj neviem čo s ňou je.Krčné mandle má O.K. Aká som bola naivná, keď som si myslela že vybratím nosnej mandle sa to vyrieši.Chúďatko taká maličká a už bola pod narkózou a potom celý deň plakala a tá krv. Brrrr strašné. Možno chlapci to znášajú lepšie, no aj mne bolo zle keď som videla aká je dopichaná lebo jej nemohli napichnúť infúziu. Detičky majú tenké žilky tak im veľmi praskajú.

hasleerka
14. jan 2010

aj moja 7 ročná dcéra tiež občas v noci chrápe ... myslíte žeby mohla byť nejako chorá, alebo môže mať len upchatý nožtek

marketka1
14. jan 2010

slaviks tak to si ma veru nepotešila ja sa spolieham že keď sa dá ta mandla von tak mu bude lepšie on okrem chrápania aj rozpráva cez nos takže mu nie je veľmi rozumieť a ešte mu k tomu tlačí na eustachovú trubicu ja ho do celkovej narkózy dať nemôžem takže ide iba lokálne dúfam že si to nebude veľmi pamätať.

leka323
15. jan 2010

Tak my sme konečne doma, včera synovi zmenšili krčné mandle laserom, ktorý mandľu zacelí, že nekrváca. Po narkóze keď sa prebral, vôbec neplakal, bol veľmi statočný. Žiadne pľuvanie krvi sa nekonalo, ani zvracanie, dokonca sa ani nezahlienil. Samozrejme, že včera nemohol jesť až večer jogurt. Dnes ráno ho to to trošku bolelo, dostal kvapky od bolesti. Máme kloktať harmančekom, nepiť nič horúce, čo by mohlo spustiť krvácanie. Takže u každého je to individuálne. A prespali sme konečne noc bez chrápania.

leka323
19. jan 2010

Piata noc bez chrápania = super!!!! Spí ticho ako muška, až ho chodím počúvať.

katusss
29. júl 2010

ja mam tiez 5 rocnu dcerku a straaaasne moc chrape.sopliky nema.skratka chrape cele noci.zijeme v anglicku a tu nam dr povedala,ze je to normalne,ze deti chrapu.v septembri ideme domov na slovensko,tak dufam,ze nas pani doktorka neodbije.ak by nas poslala na vybratie mandiel,alebo coho,kolko sa zostava v nemocnici a mozem tam byt s nou?bude ju to moc boliet?prosim vas poradte. 🙂

zuzanka1983
1. okt 2010

asitka my máme ten istý problem.Malý bude mať 5 rokov a a od 2 rokov strašne chrápe. Minulý rok sme mu dali vybrať nosnú mandlu po tej za dva týždne to isté chrápal nanovo a chrápe dodones.Boli sme v marci na alergológii a zistili že máme len zníženú imunitu tak sme brali IMUDOR asi 3 mesiace.Teraz sme boli na kontróle a ešte nemáme vysledky ale som zvedavá čo zistia ale asi zase nič.Už sme tiež zúfalí vobec sa nevyspíme ani ja a ni manžel a malého to chrápanie seba samého tiež budí.Asi teda pristúpime k tym krčným mandlám lebo teraz čakáme babätko a to budeme asi celé noci hore.Len najhoršie je to že nebýva vôbec chorý teraz má prvé antibiotiká tento rok ešte nemal.Nevieme čo máme už robiť všetky možné polohy sme vyskúšali aby nechrápal ale nič aj posedačky chrápe.ak máte niekto nejakú podobnú skusenosť.Propojte nám sem svoe skúsenosti,rady.

zuzanka1983
11. okt 2010

A nevie prosím vás niekto kde tie krčné mandle zmenšujú???Robia to aj na Kramároch?????

ktarinka
3. dec 2010

Ahojte kočky...chcela som sa opýtať, moja dcérka má ísť v januári na operáciu nosných mandlí, ale nie preto, že chrápe, ale preto, že je dosť často chorá a má v nose bacila, čo jej spôsobuje zápaly ušiek a horšie počuje. Mám hrozný strach z tej operácie...ako to vlastne prebieha? mali vaše detičky po operácii nejaké vedľajšie účinky napr. z narkózy? Vracali? ďakujem .....

klinanka
20. aug 2015

mne začal malý chrápať zo dňa na deň keď začal chodiť do škôlky, nosné mandle mal hraničné, skúšali sme sirupy na alergiu, keď nazabralo tak aj napriek môjmu presvedčeniu, že to nie je z mandlí som súhlasila s vybratím nosných. Mesiac bol pokoj potom to začalo znova - síce miernejšie ale stále je to dosť. Pozerali mu aj kamerou do nosa - ten je čistý - povedali, že krčné mandle sú veľké, že ich treba zmenšiť - zatiaľ som povedala nie, ak by bolo nutné - tak pôjdeme, sama som mala problémy s mandľami a vyrástla som z toho, chrápanie ma negatívny vplyv na dieťa - malý je nevyspatý, býva nervózny, pomáha nám trifed ale nechcem do neho stále niečo pchať, chrápe vtedy keď má ako keby nos upchatý a pritom nemá soplíky.... Takže beriem, keď povedia, že to je psychické - nemá rád učiteľku vo škôlke a celkovo sa mu ťahšie chodí do škôlky - teda nemusí byť za tým len rodič - zlá matka....

kacaluna
22. nov 2015

@asitka mozem vediet ked ste boli na vysetreni na krcnom co presne robil vasmu synovi?..mame ist aj my s dcerkov a bojim sa ci vyseterenie tych nosnych mandli nebude boliet-preto sa pytam ako to prebieha..dakujem

kacaluna
22. nov 2015

@klinanka mozem sa opytat ked mu pozerali tie nosne mandle tak plakal alebo v pohode?boli to ci nie?dakujem

nanervy_2
22. nov 2015

@asitka moj brat chrapal silno, zistili ze ma krivo nosnu prekazku...

klinanka
23. nov 2015

@kacaluna nebolí, to len do nosa pozrie cez taký lievik,,,, náš mal mandle hraničné - teda vyberať sa nemuseli, len to chrápanie bolo neznesiteľné aj pre nás aj jemu sa nedalo vôbec spať.....
strašne som nahnevaná - chodili sme na krčné rok, kým som súhlasila s vybratím, nikto ani raz nespomenul krčné mandle, šli sme traja z ulice tak po sebe s deťmi do jednej nemocnice, ani jednému to nepomohlo a to len preto, že im nezmenšili aj tie krčné, ktoré sa po vybratí nosných zväčšia. Môj malý ich má na celé hrdlo, či je zdravý, či je chorý, nesťažuje sa na bolesť hrdla, len keď má upchatý nos chrápe.... Nechcem ísť zasa ho dať uspať a zmenšiť tie krčné, dúfam, že z toho jednoducho vyrastie,,,, ale ak by sa mu ešte pohoršilo pôjdem... ☹

ollski
23. nov 2015

@klinanka starsi syn tiez od babatka silno chrapal...preco vobec netusim, on z toho vyrastol...

klinanka
23. nov 2015

@ollski mne začal mladší chrápať, keď začal chodiť do škôlky, preto som nechcela riešiť mandle, tie mu zo dňa na deň nenarástli.....