Moje dieťa kuše a bije deti. Prosím poraďte

mivava
16. jún 2008

Ahojte.Dnes mám pokazený celý deň.moja Miška pokúsala malé dievčatko pred obchodom a to kúše aj naše známe deti a synovca kedy môže vtedy buchne,štípe,trnzuje,len čaká na príležitosť.Už som z toho nešťastná.neviem či má to kúsanie niečo spoločné s tým,že jej idú zuby.Vysvetliť sa jej to nedá,je ešte malá.Ak jej niečo nedovolím,bije aj mňa.Ak ju buchnem po zadku,je ešte agresívnejšia.Prosím poradte,máte niektorá nejakú skúsenosť.

alibernet
13. sep 2008

a čo urobíte, ak vaše dieťa je pohryzené alebo bité iným dieťaťom, mám takýto problém s mojím malým, vyslovene niektoré deti na ihrisku ho otĺkajú a ich mamičky ani len bú nepovedia, len sa smejú, že nech si to vyriešia deti samé, už sa mi to nechce tak nechať a mám obavu, že to cudzie dieťa asi capnem po zadku a potom sa porvem aj s mamičkou, ako riešite sťažnosti matiek bitých detí?

ladunka
13. sep 2008

ali, taky se mi to teď stalo, chlapeček bil v bazénu moji dcerku po hlavě. Udělala jsem to samé, co bych asi udělala se svojí dcerou - řekla jsem mu důrazně a vážně, že se lidé a děti nebijí a že si nepřeju, aby bil moji dcerku (byl malý, asi dvouletý, takže okamžitě po činu, jinak si myslím, že dítě ztrácí souvislost - poprvé jsem to nestihla, tak jsem to nechala být a až po druhé jsem stihla reagovat rychle). Udělal to ještě jednou, chytila jsem ho za tu ruku, kterou ji uhodil a zopakovala mu, co jsem řekla poprvé. Potřetí to už neudělal, jen když šel okolo mé dcery, koukal po mně, moje máma by řekla - loupal po mě očima. Měla ho na starost zřejmě jeho starší, asi devítiletá sestra, po té nemůže nikdo chtít, aby korigovala malé dítě. Ale asi bych to udělala stejně, i kdyby u něj byla jeho maminka...

alibernet
13. sep 2008

nuž, tak to som raz skúsila , som dotyčnému chlapcovi slušne zakázala strkať do mojho "kloučka" a vzápätí doletela jeho rodičovská autorita, otec, taký dosť počerný a chcel mi rovno jednu po papuli... keď som mu vysvetlila, že strká do malého, tak toho svojho synátora zmastil ako hada... bolo to dosť nepríjemné, lebo pri takom agresívnom taťkovi pochopím agresívne dieťa

alibernet
13. sep 2008

a máš pravdu, keď nestihneš zareagovať hneď, tak je ťažko vysvetľovať, čo sa môže a čo nie, na druhej strane mojej veľmi dobrej priateľky trošku starší synček naozaj bije, ktos a na neho škaredo len pozrie a ona je z toho zúfalá, lebo mu dohováraaúplne zbytočne, on povie, ano mama, už nebudem, ospravedlní sa a za desať minút zasa dakomu ubalí facana, dokonca ich vškôlke donútili chodiť ku psychologovi a jelikož to bolo bez efektu, vylúčili hozo škôlky

birvik
14. okt 2009

Jsem nešťastná ze svého syna. Kouše všechny děti okolo, potrestání nepomohlo, kousnutí na oplátku také ne. Je mu 18 měsíců a začíná se to jen stupňovat. Jinak je velice poslušný , prosím, máte nějakou radu?

klara.t
6. sep 2011

Já mám problém s tím samým. Moje malá kouše děti. I cizí na pískovišti, v herně apod. Už nevím co dál dělat. Troufne si i na starší školáky. Jednou dokonce skoro kousla miminko v kočárku. Na věku nesejde. Prostě k nim jakoby nic přijde, vezme jim ruku do své pusy a kousne. Ale ne rychle a dost, ale pořádně a nechce pustit. Děti mají pak pomalu to místo odkrvené. Dokonce si stoupla na špičky a kousla chlapce do tváře pomalu nechtěla pustit. Už nevím co dál. Hrozně se stydím, omlouvám se, už mám strach jít s ní někam mezi děti. Nepomáhá mlácení přes zadek, slabá facka, hubování... už jsem jí zkusila i kousnout, ten den už si nic nedovolila, ale další dny zase jo.
Dříve byla hodně společenská, pořád v kolektivu dětí. Ted se to zhoršilo během prázdnin, kdy takový kontakt neměla (je jí 20 měs.). Když za ní někdo příjde domů, tak mu nechce půjčit hračky, sice děti nemlátí, pokud zrovna není nějaká potyčka, ale kouše. Někdy v boji, ale většinou prostě jen tak, když je někdo poblíž.
Jak jste to řešili vy? Opravdu je to jen období a vyroste z toho? jak dlouho to u vás trvalo?

michaelapillarova
11. okt 2011

@klara.t ahoj aj ja mam dceru, co sa musim hambit, dnes som strazila susedkynu malu, pekne sa hrali, ale ked uz prisla jej mama, tak som jej este urobila kavu a naraz sme poculi plac, nasa ju poskrabala, nebolo to prvykrat, vcera tiez poskrabala jedneho chlapceka, neviem co mam robit, tiez jej dam aj po zadku, aj jej ukazem ,, ze aku ma tam dievcatko bibusku, ja neviem, co mam robit, velmi sa hanbim, neviem ci je to v genoch , lebo manzelova neter je tiez taka agresivna a to uz bude mat 6 ROKOV, mama vravi , ze my sme taki neboli, potom som uz rozmyslala , ci nie preto, ze ju bijem , ked je zla, tak potom aj ona bije, ale ved ju aj mojkam ☹ ci je to preto, ze vsetko dostane, co chce? NEVIEM, NEVIEM...

bambola666
19. sep 2014

Zase mam dnes strsny den..moj syn zacal kusat dievcata v skolke..vcera jednu do lica...rano so stresom som ho niesla do skolky lebo cakala som reakciu druhej mamicky..nakoniec som sa ospravedlnila a zobrala to s pochopenim..no ale kto mohol vediet ze dnes ma caka to iste ked pridem ponho..nakoniec uz nekusol iba jednu ale obe..som ztoho strasne vystesovana a otom ako sa hambim ani nehovorim...newiete mi niekto pomost..?..co snim mam robit aby prestal v skolke kusat deti..vopred vam dakujem za radi